Keresés

Részletes keresés

Pista-bá. Creative Commons License 2012.02.17 0 0 18960

Leteszteltem a motort, direktbe adtam rá 36V-ot, így elég nehezen lehetett lefogni.Azt hiszem mehetek vezérlőt venni.Képeket mellékeltem a motorról, nemrég vettem hibás állapotban. Sajnos nem tudom a műszaki adatait.Azt tudom,hogy Tornádó 36V-os és szénkefés a motor.A pontos típus, teljesítmény, stb. ?? Nem találtam a net-en sem.  Üdv!

Előzmény: Mary bx (18924)
Mary bx Creative Commons License 2012.02.17 0 0 18959

Bővebben?Hány voltos,és hány Ah-ás,és milyen tipusu.Ugyanis létezik az egyszerű felitatott savas munka akkupakktól-a Litium akkuk több változatában is.

Előzmény: Törölt nick (18957)
Mary bx Creative Commons License 2012.02.17 0 0 18958

Köszi,rám fér.További jó elektromos kerékpározást hiba,és balesetmentesen.

Előzmény: dube/1 (18944)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.17 0 0 18957

Mennyibe kerül egy akku pak?

Raidx Creative Commons License 2012.02.17 0 0 18956

Sajnos én is kipróbálás nélkül voltam kénytelen megvenni a Raptort mert nálunk nem forgalmazzák. Vagyis a Velox cargo lett volna helyben de az extra magas ár nem jött be nálam. Viszont szerencsém volt az üzlettel mert korrektek és azt kaptam amit kinéztem az oldalukon.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (18953)
Mary bx Creative Commons License 2012.02.17 0 0 18955

Jó felé keresed a megoldást.2008-ban vásárolt robogóm max.25km/h-ás sebességére a kereskedő állítása szerint ennyi lehet a max,mert le kellet butitani gyárilag őket,mert az akkori Eu szabály csak ekkora sebességgel engedte itthon forgalmazni.Azóta viszont ugye tudjuk változtattak a kerékpáros Kresz-ben is.

Előzmény: Capt.Ilbery (18949)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2012.02.17 0 0 18954

60-72-84-96V-os vezérlőkkel lehetne tuningolni a gépeket.

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2012.02.17 0 0 18953

Kipróbálás nélkül nem veszek értékesebb portékát.

Előzmény: Raidx (18952)
Raidx Creative Commons License 2012.02.17 0 0 18952

Abba igazad van, hogy tovább bírja az akku. De neked sem tetszene, ha a vásárolt cumó csak 80%-át tudja mint amiért fizettél. Sajnos az adott tipusból két féle leétezik, a 25 km/h-s és a 35 km/hs-s. Van üzlet ahol ez egyértelmű és az ára is mutatja. Valószínűleg kicsit huncut volt a bolt ahonnan vette. Capt.Ilbery az árból alkudott, a kereskedő meg a minőségből csak elfelejtette közölni. Persze, az is lehet, hogy a kis kínai csomagolt rosszul és nem megfelelő vezérlő került a pakkba. Összeszereléskor meg senki nem nézte.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (18951)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2012.02.17 0 0 18951

Naná, hogy nem mindegy a sebesség. 30 helyett 20-szal haladva sokkal kevesebb áramot kér a gép, nő a hatótávolsága.

Előzmény: fuelope (18950)
fuelope Creative Commons License 2012.02.17 0 0 18950

Helló.Igazat adok neked abban hógy tényleg nem mindegy hógy 25-vagy 35 km sebességel közlekedünk, kébzeld csak el ha nálad még a sebességkorlátozó is szét lenne kapcsólva akor kórrekten 20km lenne a végsebessége de igy nálad csak 10km a végsebesség ez igy gondolom banális lenne,Mindenféleképen vid vissza ahol vetted mert ez igy nem stimmel valami nagyon le van szabályozva a járgányodon,meg a tájékoztatás is a vevök felé megtévesztö ebben az esetben.Csak egy hasonlatot mondanék más témában. egyik ismerösömnek egy stilh üzletben füszegélynyirót adtak el fükasza helyet,tehát sokszor nem korekt felvilágositásnak ez az ára. Üdv Tibi.

Előzmény: Capt.Ilbery (18949)
Capt.Ilbery Creative Commons License 2012.02.17 0 0 18949

Szia!

 

Mentem már lejtőn vele,kicsit gyorsabb volt azon azt tapasztaltam.Komáromban lakom.Sajnálattal hallom hogy leszabályozták a motorokat-gondolom nagy munka lenne ha nem lehetetlen ezen már változtatni.Pénzt már egyáltalán semennyit sem akarok e-kerékpárra fordítani-egyelőre semmiképpen.Az árát is éppen csak ki tudtam fizetni a spórolt pénzemből,egyelőre biztos hogy semmit nem költök rá.Viszont ha leszabélyozták akkor illett volna a kecskeméti fő forgalmazó honlapján is átírni a 35 km/h-s legnagyobb sebességet 25-27-re.Én csak azért vettem mert 35-re azért számítottam és nem mindegy hogy 25 vagy 35.Egyelőre bízok abban hogy a szervízben valamit tudnak vele csinálni ahol vettem.Hátha be tudják állítani hogy gyorsabb legyen.Én addig egyelőre nem szerelem szét.

Előzmény: dube/1 (18942)
fuelope Creative Commons License 2012.02.17 0 0 18948

Nálam példáúl a hidegben a télen se változik a kerékpár sebessége, a mútatók úgyanúgy viselkednek mindháromnál mint tavaszal.Hanem ahogy fólyamatosan fógy le az akuhasználat úgy csöken lassan a motor teljesitménye is,azonban a hatótávolság a megtet kilóméter valóban akár felére is csökenhet a kerékpároknál a téli hidegben. Bár kipróbáltam - 10 fókban is és  a megtet út óda vissza összesen 28km egyfólytában megtet és csak utána merült le. Bár én móst a télen csak ha múszály és tiszták az útak, csak akor használom amúgy garázsban tartom öket, a 3db akkupakot pedig meleg helyen tartom havi egy töltéssel.Üdv mindenkinek Tibi.

Előzmény: dube/1 (18942)
fuelope Creative Commons License 2012.02.17 0 0 18947

Helló.A Greenews tipusú elektromosrobogók legalábbis az  én 3-járgányom szénkefés motororal vannak felszerelve,én csak tudom hiszen tavaly cseréltem mindháromban szénkeféket.A végsebbeség kapcsán meg külön bringa kilóméterórával is kipróbálva úgyan ezeket az értékeket tudta.Tehát nem csal a gyári de ez nem jelenti azt hógy nem fórdulhat elö, a régebbi szériák szerintem kiseb motoral is jóbban mehettek.Ha nekem nem ezzek volnának akor a Greendinamik tipusu 48v-300wattos szénkefe nélküli roboszttus külsejü elektromosrobogó válna be ami az ismerösömnek 45-50 szépen eldöcög igaz ótt ez a gyári számláló adata,de együtt mocizva én csak kúlogtam a háta mögött.Üdv fuelope

Előzmény: dube/1 (18943)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.17 0 0 18946

Szia Kraven,

 

ha komolyan gondolod, akkor várom az emailed az info@ebikeee.com címre! :) Jöhetnek a képek, és ha lehet, akkor pár soros leírást is kérnék, hogy a nem szakember olvasók is megértsék, miről van szó. Minden ilyen bemutatónak örülök, mert ez segít az elektromos járgányok népszerűsítésében! :)

 

Üdv,

Szatzger Ákos

www.ebikeshop.hu

Előzmény: KRAVEN (18930)
dube/1 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 18945

                                                  Szia Gabi!

                  Ha lenne ideje; alaposan beleolvasna írásainkba!

                   Nincs rá ideje; így ezen az áron is van vevőköre!

    Soha nem váltam volna meg az 1kW-s motoromtól, ha feliratkozhattam volna a vevőkörébe, de mivel csúcsban is elég nekem az 1kW, így olcsóbb akkukkal is elérem célomat!

   Üdv.: Béla

Előzmény: Bazarghai (18905)
dube/1 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 18944

                                                      Szia!

   Ha közben már nem tudok írni: jó utat és számolom a napokat!

Üdv.: Béla

Előzmény: Mary bx (18924)
dube/1 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 18943

   Jó kis gépek ezek is, de szerintem nem kefés, hanem kefe nélküli a motorjuk! Nekem az eredeti motorom kefés, 48V/500W-s volt, azzal 40km/h-s tempóra volt képes a robogó! Rendes: számlálós, mechanikus kilométerórája van a masinámnak; 50km/h feletti sebességet mutatott, de bemértem és ténylegesen ez csak 40 km/h volt!

   Ugye a saját sebességmérőjük által mért adatokat adtad meg?

Előzmény: fuelope (18941)
dube/1 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 18942

                                                            Szia!

                                                        Hol laksz?

   Gondolod, hogy a hideg miatt megy lassabban? Próbáld ki egy enyhe lejtőn, s kiderül, hogy az akku nem bírja a hideg miatt, vagy leszabályoz a vezérlő, illetve a motor!

   Talán egy éve gyártáskor drasztikusan leszabályozták a motorok fordulatát, ezért van az, hogy gyorsabb a régi, mint az új!

   Lehet tuningolni a gépet, csak kérdés, hogy mennyire akarsz belemenni a dolgokba! Több megoldás is elképzelhető, de a sebességnövelés a hatótáv csökkenését hozza! Először talán érdemes lenne elgondolkodni "mociker" ajánlatán! Neki a barátja megválik a tuningolt, alig használt robogójától; 250 eFt-s irányáron kínálja! Annak a gépnek az akkupakkja 150 eFt volt, s a tuning is jelentős összegbe kerülhet; így az alapgépet szinte ingyen adja!

   Üdv.: Béla

Előzmény: Capt.Ilbery (18940)
fuelope Creative Commons License 2012.02.16 0 0 18941

Helló.Van nekem 3db Greenevs tipusu kinai elektromoskerékpár robogo kinézetü járgányom 48v-250wattos szénkefés motorral,4db 12v-14ah aksikkal felszerelve 35-40km hatótával,A lényeg ezzeknél sem egyforma amig az elsö 35km,a második 37km a harmadiknál 42km a végsebesség tehát egy tipusnál 3 különbözö valós sebbeség más kilóméterórával is rápróbálva ezt nyújtotta nálam,A sebességkorlátozó nálam 2db sárga szinü vezeték ezt szét huzva 20km a végsebessége.Ezzek ma már 4-éves járgányok de én nem bántam meg öket akor 120,000ft-és 140,000ft kerültek.Üdv mindenkinek fuelope.

Előzmény: Capt.Ilbery (18935)
Capt.Ilbery Creative Commons License 2012.02.16 0 0 18940

Itt is 35 km/h-t írnak látom.Ha ez a hivatalos akkor ennyit jó időben kéne tudnia,igaz jó időben még nem lett kipróbálva.

Előzmény: Raidx (18938)
Capt.Ilbery Creative Commons License 2012.02.16 0 0 18939

Mondtam is akereskedőnek hogy 170-180 körül láttam a neten,erre azt mondta az még tavalyi ár és hogy beüzemelési költséget is számolnak ám arra stb.Mivel a közelünkben nincs másik ilyen üzlet megvettem így is,nem is nagyon érdekelne ez a kis árkülönbség ha legalább 30-32-t menne a bringa.Nem bontottam még szét amúgy a burkolatát,az akksit vettem csak ki.A vezérlő valahol az ülés alatt van gondolom,nem akartam szétszedni nagyon nehogy kitalálják hogy elvesztettem a garanciát emiatt.Megbeszéltem az eladóval hogy megnézi hétfőn a vezérlőjét.Egyelőre ennyi.

Előzmény: Raidx (18938)
Raidx Creative Commons License 2012.02.16 0 0 18938

Tényleg drágán vetted! A Tornádó importőre is olcsóbban adja: http://www.mikroprofit.hu/tornado/tornado.php

 

Egyébként nekem gyanús, hogy amit széthúztál vezetéket az nem az igazi volt. Általában a vezérlőből jön ki egy szál egy fekete csatival és oda is tér vissza.  Ha neked van igazad és a fékkar környékén kell széthúzni, jogosan reklamálhatsz mert nem hozza a gép a múszaki paraméterekben leírtakat. Lehet, spóroltak a vezérlőn és kissebb kaliberűt alkalmaztak.

 

A Veloxok irreálisan drágák pedig semmivel sem tudnak többet. Nemrég nézegettem a Velox Cargó-jukat ami az én Arizóna Raptoromnak felel meg. Az idei verzió négy fokozatú nyomatékkapcsolós a többi paraméter megegyezzik és ára 227 300,00 Ft. A Raptor három fokozatú nyomatékkapcsolós és  idén 129.900FT. én még 117,900Ft-ért vettem tavaj nyáron. Igaz, ahol vásároltam az az ország legolcsóbb boltja és nagyon megbízhatóak.

 

Hogy kicsit fájjon a szived: http://www.elektromoskerekpar.sokoldal.hu/elektromos_robogo

Előzmény: Capt.Ilbery (18937)
Capt.Ilbery Creative Commons License 2012.02.16 0 0 18937

Amúgy az eladó szerint a Tornádó trd 033-ban is erősebb 300W-nál az csak a hivatalos szerinte.Az azért rosszul esne ha kiderülne hogy a korábbi szériák tényleg jobban mentek és most valamit gyengítettek rajta,már csak azért is mert igen drága volt:190000-ért vettem.A közelben csak Veloxokat forgalmaznak még de azok úgy tudom még drágábbak.Ezt az árat amit én fizettem kissé sokallom érte,pedig ezt is alkudtam:204-re volt eredetileg beárazva.

Előzmény: Raidx (18934)
Capt.Ilbery Creative Commons License 2012.02.16 0 0 18936

Aztán lehet hogy a hideg miatt lassabb most az enyém,majd kiderül.

Előzmény: Capt.Ilbery (18935)
Capt.Ilbery Creative Commons License 2012.02.16 0 0 18935

Ez érdekes akkor.Hogy lehet hogy ugyanaz a típus ugyanazokkal a paraméterekkel nem egyforma sebességű?Talán más a vezérlőjük?Mert a motor és akksi ugyanolyan.A linkelt gép plusz akksikkal van felszerelve,nem tudom attól lett 35 a sebessége vagy neki alapból annyi volt?Bár gondolom hogy alapból mert a plusz akksi csak a hatótávolságot növeli.

Előzmény: Raidx (18934)
Raidx Creative Commons License 2012.02.16 0 0 18934

Az utolsó linken a tulaj mondja a 35 km/h-t. Tehát vannak jobbak is belőle.

 

Mint korábban Dube koléga ecsetelte, a valós 300W-os vezérlő és motor a 25 km/h-t tudja. Ez a teljesítmény egyébként az e-biciklik hívatalos határa. A Raptorom papírforma szerint 300W-os de Dube koléga szerint inkább 450W. Ezért megy jó időben közel 40-et. Ő ért a dolgokhoz, lehet neki hinni. Persze most a hidegebb időben sokkal lassabban gyorsul fel és el is marad a végsebessége a nyáritól.

Előzmény: Capt.Ilbery (18933)
Capt.Ilbery Creative Commons License 2012.02.16 0 0 18933

Igen ilyen.A 48V-os.Itt 25-nek írják de sok helyen többet írtak rá.Na mindegy ez van,talán melegebb időben eléri a  30-at is.A kereskedő meg azt mondta hogy "a tavszi szériák mentek mint a szél" állítása szerint 40-nel legalább.Ez akkor részéről bizonyára túlzás volt.

Előzmény: Raidx (18931)
Capt.Ilbery Creative Commons License 2012.02.16 0 0 18932

Jó ötlet köszi.48V-os lesz ez tényleg úgy nézem,de nem tudom miért van akkor 36V írva a tápkábelre (talán ez mindbe egyfélét raknak).Remélem a vezérlőn is lehet valamit állítani hogy kicsit feljebb vigyék a sebességet,32-35-tel már megelégednék.Igaz írják a kézikönyvben hogy hidegben esik a teljesítmény-bízok benne hogycsak ezért volt lassabb most.

Előzmény: bartalus (18929)
Raidx Creative Commons License 2012.02.16 0 0 18931

Ilyenről van szó? http://bolthely.hu/elektromoskerekpar/kereso/TORNADO_TRD-033

 

Ha arról van szó akkor nyugodj bele a 25 km/h-ba. Annyit tud hívatalosan.

 

Tornádó TRD-033 Robogó jellegű elektromos kerékpár (36V)

Névleges teljesítmény: 300W
Névleges feszültség: 36V
Max. sebesség: 25km/h
Max. hatótávolság: 50km
Max. terhelhetőség: 120kg
Akkumulátor feszültség: 36V
Kerékméret: 16"x2,50

 

 

Tornádó TRD-033 Robogó jellegű elektromos kerékpár (48V)

Névleges teljesítmény: 300W
Névleges feszültség: 48V
Max. sebesség: 25km/h
Max. hatótávolság: 60km
Max. terhelhetőség: 120kg
Akkumulátor feszültség: 48V
Kerékméret: 16"x2,50
Töltési idő: 3-8h

 

Persze tuningal lehet rajta segíteni!

 

De ilyen is létezik belőle: http://www.evs.hu/velemenyek/hajni01/hajni01.ht

 

Tornádó TRD033


TRD033/ műszaki adatok


Nettó súly: 55kg
Max. sebesség: 35km/h
Max. hatótávolság: 80km
Max. terhelhetőség: 120kg
Akkumulátor típus: Gondozásmentes savas akkumulátor
Akkumulátor kapacitás: 20Ah
Akkumulátor feszültség: 48V
Töltési idő: 3-8h
Akkumulátor töltő típus: Csepptöltő
Motor típus: Elektromágneses aszinkron
Névleges teljesítmény: 300W
Névleges feszültség: 48V

Előzmény: Capt.Ilbery (18928)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!