Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.03 0 0 417

Nem anekdota, csak egy történet vége:

 

(Pécs, Ferencesek-Váradi u. sarok)

 

m61petyus Creative Commons License 2012.05.23 0 0 416

Szeretettel várunk minden fotográfus szaktársat!

 

 

Budapesti Művelődési Központ – Budapest XI. kerület, Etele út 55., telefon: 371-2760, www.bmknet.hu
Megközelíthető: 7-es, 7E, 73-as, 173E, 114-es, 213-as és 103-as autóbusszal.
A kiállítás június 23-ig tekinthető meg az intézmény nyitvatartási idejében: hétköznap 8.00–19.00, szombaton 13.00–18.00 óráig, vasárnap csak rendezvények idején.

pacs_425 Creative Commons License 2012.03.10 0 0 415

A web áruházból ma törölték az összes filmet: http://store.kodak.com/

 

Azért van ott még film, igaz sokkal gyérebb a kínálat mint volt.

http://store.kodak.com/store/ekconsus/en_US/list/Film/categoryID.40676400/ThemeID.3925700

 

 

A Kodak-diáknak viszont vége, a bejelentés kint van az oldalukon:

http://www.kodak.com/global/en/professional/products/colorReversalIndex.jhtml?pq-path=1229

 

Csak az arhívum kedvéért:

 

 

Itt is ugyanaz a téma:

http://www.bjp-online.com/british-journal-of-photography/news/2156493/kodak-discontinues-colour-reversal-films

 

Előzmény: Törölt nick (405)
Saliko Creative Commons License 2012.03.09 0 0 414

Átlagos fotó, átlag feletti marketing.

Előzmény: D94A (412)
pixelekkel Creative Commons License 2012.03.09 0 0 413

Elküldtem a linket a címedre. Nem ismerem a fotóst, de a véleményemet tartom, jó képek, felhívta rá a figyelmet. Megérdemlik. És lesz szakmai zsűri is... Csak akkor értek 1-et a lájk vadászattal, ha jók a fotók és van egy szakmai válogatás is. 

Előzmény: D94A (412)
D94A Creative Commons License 2012.03.09 0 0 412

A 408-as HSz mi volt?

Szimplán kíváncsi vagyok.

pixelekkel Creative Commons License 2012.03.09 0 0 411
ezek a kerdesek jogosak, de en megnezem a kepeket es utana dontok, hogy ismerosok szama vagy a fotó erossege dont, ezek nagyon jó fotok, logos a lajkgyujtes. gratulalok!
Előzmény: Csigabiga 1 (410)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2012.03.09 0 0 410

Mi a pályázat lényege?
Hogy ki tud jobb, érdekesebb, stb. képet készíteni, vagy hogy ki tud több ismerőst és ismeretlent beszervezni?

Előzmény: Saliko (409)
Saliko Creative Commons License 2012.03.09 0 0 409

A képet lájkoljuk vagy a marketinget?

Előzmény: Törölt nick (408)
nemethla Creative Commons License 2012.03.06 0 0 407

Előzmény: apca (406)
apca Creative Commons License 2012.03.06 0 0 406

A web áruházból ma törölték az összes filmet: http://store.kodak.com/

Szomorúúúú! :(

Előzmény: Törölt nick (405)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.06 0 0 405

Már nincs film.....

http://www.43rumors.com/for-all-film-users-no-more-kodak-slide-film-in-future/

A web áruházból ma törölték az összes filmet: http://store.kodak.com/

Előzmény: apca (404)
apca Creative Commons License 2012.02.17 0 0 404

Én a Kodak képviselet ( mozi üzletág) vezetőjétől tudom.

Ez megnyugtató, mert lényegesen autentikusabb forrás a tiéd mint az enyém volt.

Előzmény: D94A (403)
D94A Creative Commons License 2012.02.17 0 0 403

Én a Kodak képviselet ( mozi üzletág) vezetőjétől tudom.

Előzmény: Törölt nick (402)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.14 0 0 402

Én is úgy hallottam, illetve olvastam valahol, hogy vége.

Közben a honlapjukon kínálják a 35mm-es színes és FF filmet, a 8 és 16mm-es tekercseket, és rengeted digimasinát.

Előzmény: apca (401)
apca Creative Commons License 2012.02.13 0 0 401

Akkor rosszul éresültem.

Én arról tudok, hogy a teljes fotó-üzletág mindenestől bezárt.

 

Ha nem így van, akkor lehet egy kis remény... :)

Előzmény: D94A (400)
D94A Creative Commons License 2012.02.13 0 0 400

Csak a ddigit üzletág!:-)))

Előzmény: apca (398)
kondenzor Creative Commons License 2012.02.13 0 0 399

Valaki még néha idelátogat? siváréletű olvtársak.

 

Na még egy békebeli sztori.


Volt egy állati jó meló. A Kulturális Kapcsolatok Intézetének kellett csinálni egy egy megyéről kulturális felmérést, és abból albumokat úgy, hogy minden benne legyen. Ezt a melót a csúcsszerv  azaz a pártbizottság koordinálta. Ez annyit jelentett, hogy volt autó és mindenki vigyázba állt. A téma le volt írva, de a kijelölésen kívül teljesen szabad kezet adott. Tehát  a témaleírásban az szerepelt - múzeum – könyvtár- falusi fiók könyvtár –kultúrház-  foglakozások- néptánc – népművészet – egyedi sajátosságok- műemlékek –egyház stb.. A követelmény minimum 100darab értékelhető fotó. Ez a felvezetés és kíséret azonnal lehetőséget adott a továbbiakra, hogy az ember kössön kis bulikat is. Ennek köszönhetően csináltam később több megyei cégnek intézménynek saját anyagot, albumot, prosit.
Ennek a melónak egy  része Veszprém megye jutott Vass.-ra . Meg is csinálta becsületesen, és közben megegyezett az akkori apát-vagy püspökkel-, hogy meg kellene csinálni a palota műkincs leltárját fotókkal maszekba. Nem volt sürgős, tehát péntek délután, Ő és a neje beültek a Wartburgba , én felkaptam a 125-ös danuviámra és irány Veszprém. Mindketten jártunk már a palotában tehát tudtuk mi a dörgés, kértünk két létrát és nyomás. Amit tudni kell, hogy sok terem a földtől a plafonig egybefüggően volt „kitapétázva„ festményekkel, és minden tele szobrokkal. Mivel csak  FF leltárról volt szó így a Varexek voltak használva 2 db 500 kodazol mellett. Az ottani emberek annyit foglalkoztak velünk, hogy háromóráként hoztak valami harapnivalót és italt.
Amikor hajnal 3 körül beestünk a cellánkba, nem kellett ringatni egyikőnket sem. Szombat ugyanígy vasárnap délután haza. Három ilyen hétvégénk ment rá a melóra. Ennek egy későbbi eredménye volt, hogy megkaptuk a megbízást a fellelhető műkincs jellegű vas tárgyak és szobrok leltározására Pesten. De ez már egy másik sztori.

apca Creative Commons License 2012.02.13 0 0 398

Sic transit gloria mundi.

 

Azóta már az eredeti anyacég, a Kodak is... :(

Előzmény: Törölt nick (397)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 397
fotósERA Creative Commons License 2011.11.18 0 0 396
A két "nn" már oly mindegy...... :))
Előzmény: Törölt nick (392)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.17 0 0 395

Kicsit offtopic, de kapcsolódik a hozzászólásodhoz. 2939-ben igazolt. Szigorúan végigolvasni a többi kommentet is előtte!

http://www.nlcafe.hu/forum/index.php?id=1057&fid=441&topicid=40398&bw=1&forumuser=&forumuserid=&step=2&page=59

Előzmény: apca (393)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.17 0 0 394

De, röhög. Nagyon!

Előzmény: apca (393)
apca Creative Commons License 2011.11.17 0 0 393

Véletlenül nem Korinna? A kedves örömanyuka és apuka, a névválasztásért akkor kapta meg a számlát...

:)

 

'60-as évek vége, '70-es évek eleje.

Akkoriban kezdet kicsit enyhülni a szocialista prüdéria, egymás után nyíltak a műsoros éjjeli mulatók, sztriptízbárok - természetesen csak kemény valutáért. Valamint kezdődött a kártyanaptárak - egyátalán a fényképes naptárak - kora, melyek között elég sok volt az aktnaptár.



Egyik nagy megrendelőnk a világhírű rádió-televízió gyárunk, kinek a propagandistáját - nem röhög - Peach Alajosnak hívták. Ő minden ilyen naptár felvételnél jelen volt.

 

Nomen est omen :D



 

Előzmény: Törölt nick (392)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.17 0 0 392

Véletlenül nem Korinna? A kedves örömanyuka és apuka, a névválasztásért akkor kapta meg a számlát...

Előzmény: fotósERA (388)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.11.17 0 0 391

Miért kellett volna lefújni a rendezvényt/nászutat?

Volt már olyan a történelemben, hogy a bulit azért megtartották, mindenki örült, a "legális" polgári esküvőt pedig később megismételték.

Előzmény: Statív (390)
Statív Creative Commons License 2011.11.16 0 0 390

Egy neten olvasott sztori:

 

"Kiszúrt magával a vicces kedvű menyasszony

 

 

Egy ausztriai menyasszony gondolta, megvicceli vőlegényével együtt a násznépet, és nemet mond az oltár előtt. De pórul járt, a kis tréfa miatt tíz hetet kell várnia, mire újból felteszik neki az ilyenkor szokásos kérdést. Az anyakönyvvezető komolyan vette a nemleges választ, és az ara akárhogy magyarázkodott az anyakönyvvezetőnek, a törvény szolgája hajthatatlan maradt és tavaszra tűzte ki a következő esküvő idejét, az osztrák törvények szerint ugyanis a kényszerházasságok megelőzése érdekében a nemleges válasz esetén ennyi a minimális szünet."

 

El lehet képzelni a násznép reakcióját. Készültek, kiöltöztek, utaztak, ajándékot terveztek, vásároltak, intéztek, szállást foglaltak, gyerekeket elhelyeztek. Megrendelték a ruhákat, meghívókat, termeket, az ünnepi étkeket, italokat, a zenekart, a fotóst, a videóst, a virágokat ... nem is sorolom.


Ami kérdés felmerült bennem:

Vajon lett-e ebből a frigyből bármi is 10 hét múlva ?

Hajlandók-e a családok (s főleg a vőlegény) mégegyszer nekirugaszkodni ?

 

 

 

apca Creative Commons License 2011.11.16 0 0 389

:)))

Előzmény: fotósERA (388)
fotósERA Creative Commons License 2011.11.16 0 0 388
Jó pár éve.. ici-pici templomban én fél méterre a pártól és a paptól : Akarod-e az itt jelenlévő Kúrinát feleségül venni? Én eldobtam a gépet a vőlegény lehajtott fejjel vinnyogott, menyasszony szeméből csorgott a könny. Ez elhangzott még párszor. Hát nem sok kép készült a szertartásról.
A menyasszonyt Korinának hívták.
nemethla Creative Commons License 2011.11.03 0 0 387

HAgyján, a mi esküvőnkről (polgári, 1990 01.05. ) apósom 3 percet késett. Lekéste.

Előzmény: ötfelezős (386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!