Keresés

Részletes keresés

HunAgyas Creative Commons License 2012.02.08 0 0 231

Üdv!A héten hozzá jutottam egy használt Sony Bravia kdl-40ex720 (3D) típusú készülékhez.Lenne pár kérdésem vele kapcsolatban!

 

1.- Próbáltam USB-rol lejátszani .mkv formátumot, de sajnos eggyiket se játszotta le:S A könyvébe pedig fel van tüntetve,hogy le kéne játcania.

2.- Letöltöttem egy .mpg4 formátumú 3D kisfilmet,feltettem a pendrive-ra azon simán felismerte a tv hogy 3D típusú filmet érzékelt(Két ugyan olyan kép egymás mellet,majd a tv-n az egymás mellet opciót választva nagyon jo a szemüvegbe a 3D látvány).Viszont ha a laptopot kötöm össze a tv-vel (PC kábellel,nem hdmi stb.),akkor úgy nem ismeri már fel 3D ként ugyan azt a filmet és sajnos be se tudom kapcsolni az opciót,ahogy azt fent említettem.. Meglehet valahogy oldani,hogy a számítógépről is felismerje a 3D ne csak pendriverol?

raww Creative Commons License 2012.02.05 0 0 230

Hello!

 

A tv-n többet nem tudsz beállítani, a routeren kell, bár vezetékesen az csak megoszt, és ha nincs semmi elállítva akkor nem kéne hogy bármit is korlátozzon. Azt próbáld még meg hogy a routerbe nem a WAN portba kötöd be a bejövő netet, hanem valamelyik kimenőbe, és akkor tényleg csak megosztja, nem csinál vele semmit. Ha így sem megy, akkor utánakérdezek a routereseknél, hátha tudnak még valamit mondani.

 

Raww

Előzmény: lupu500 (229)
lupu500 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 229

Hello Raww! A router firmware-t frissítettem a legújabb van fent a TV-n úgyszintén a legújabb. Nos a problémám ott van hogyan tudom a routernek megmagyarázni hogy még egy kábeles egység csatlakozott? A Tv kábelen csatlakozik a routerhez és bár bedugtam a routerbe a Tv kábelét nem tudom a routerben mit kell beállítani hogy kiengedje a TV-t a netre.A router menüjében egyáltalán nem látszik a Bravia csatlakozása, valószínű ezért nem látja a netet sem. Mindeféle tájékoztató van a Qss menüre de az csak wifi esetén alaklmazható. Nekem most nem ez a célom de sehol nem lelek tájékoztatást hogyan köthetek még egy kábeles egységet a routerhez. A Tv-ben kiválasztottam az IP automatikus kérést és kábeles hálózat beállítása után azt hiszem többet nem tudok tenni. A routerben kell valamit még beállítani. Tl-wr741nd routerem van. 

Előzmény: raww (228)
raww Creative Commons License 2012.01.30 0 0 228

Hello!

 

A hibás a router lesz, próbáld meg frissíteni a firmware-t, találkoztam már ilyennel, az segített. Ha nincs rá frissítés, meg lehet még próbálni hogy vezeték nélkül is van-e ilyen probléma, de ahhoz meg kell venned az USB dongle-t. A tv softwarefrissítése is segíthet, mert kb 3 hete jött ki egy frissítés ami netes hibákat javított, és stabilabb kapcsolatot biztosított. Ha a tv-t még nem frissítetted erre, akkor próbáld meg ezt is a modemen keresztül megcsinálni. Ha nem segít, akkor tuti a router a hibás, abban pedig nem tudok segíteni.

 

Raww

Előzmény: lupu500 (227)
lupu500 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 227

Hello Mindenkinek! Segítséget szeretnék kérni az alábbi problémában: vettem egyBravia  kdl-32ex520 Tv-t ami kapcsolódni tud a Netre. Első alkalommal mikor kipróbáltam direkt a modemhez csatlakozatttam és működött is szépen. Viszont a router után már baj lett. Tplink 741nd routert használok de a Tv csak kábelen csatlakozik.(a router tud wifi-t is). A router DHCP menü almenüjében nem jelenik meg csak a sz.gép amivel a routert konfiguráltam a Bravia Tv nem jelenik meg. A Tv menüjében a "vezetékes hálózat/hálózat beállítás" részben, Automatikus IP cím választás mellett a Tv beállította a hálózatot magának. Kapott is IP-t a routertől ami a sz.gép után a következő.

Viszont a Bravia internetes videókat nem tudom frissíteni 5008 hibakódot ad ami nem tudom micsoda, és az internetes videók is szaggatva mennek.

Itt olvastam a fórumban, hogy van aki a Sonynál dolgozik főleg tőle várnék némi segítséget a probléma megoldásához. Véhül is az a lényeg hogy a Tv router után lesz kötve és hogyan mit kell beállítani, hogy a net folyamatosan menjen.Üdv

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.07 0 0 226

T-home neted van? Ha igen hívd a 1412-t, és ott segítenek hogy hogy kell a hálózatba lépned a routerrel. Ha olyan persze a modemed. Aztán csatlakozol mind a laptop és tv-hez. Nekem is így van, és t-home. Minden wifin megy.

Előzmény: hofigergo22 (224)
Digger Creative Commons License 2012.01.06 0 0 225

begyél routert, azt jelentkeztesd be a hálózatba, és ehhez csatlakoztasd a számítógépet és TV-t.

Előzmény: hofigergo22 (224)
hofigergo22 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 224

Sziasztok :) A napokban vásároltam egy Sony Bravia KDL-32EX421 típusú készüléket és abban szeretnék segítséget kérni hogy hogyan kell vezetékes internethez csatlakoztatni a tvt. Akárhogy próbálom nem megy. Az internetem szolgáltatóm a t-online és felhazsnáló név plusz jelszó megadása után tudok csak bejelentkezni számitógépen de a tv készülékben ilyen lehetőség nincs hogy ezeket be írhassam. Valaki tudna segíteni ? :)

érdeklődő 49 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 223

Köszönöm addig kisérleteztem még megoldottam . Mégegyszer köszi :

Előzmény: raww (222)
raww Creative Commons License 2012.01.02 0 0 222

Bocs de Sony-nak dolgozom, de olyan helyen ahol utána tudok nézni, szóval írd le mi a probléma.

 

Raww

Előzmény: érdeklődő 49 (221)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 221

PVR-es Sharphoz is értesz ???

Előzmény: raww (220)
raww Creative Commons License 2011.12.30 0 0 220

Hello!

 

Úgy működik ez a funkció, hogy egy külső merevlemezt kell csatlakoztatni a tv-hez (nem pendrive), azt ő magának leformázza (ezután nem lehet másra használni) és erre rögzíti az adást. Ajánlott hogy olyan merevlemezt használjatok ami nem az usb-ről kapja a tápot (2,5"-os), hanem külön van neki (3,5"-os), vagy ha mindenképp 2,5-es akkor nagyon rövid usb kábellel.

 

Üdv

Raww

Előzmény: Pavlyuchenko (200)
raww Creative Commons License 2011.12.30 0 0 219

Hello!

 

Az érintett tv-k 2007-esek, akkor még így számozták őket. Viszont a hír így nem igaz mert sajnos félrefordították. Nincs visszahívás, itt a hivatalos változat:

Az elmúlt napokban egy szerencsétlen félrefordítás miatt téves információk jelentek meg több európai médiában

A Reuters tévesen egy ingyenes megelőzési programot (safety inspection and rework programme) visszahívásnak (recall) értelmezett.

 

A Sony biztonsági ellenőrzést végez az LCD televíziókon

 

Budapest, 2011, októberben 13., csütörtök (MTI) - A korábbi médiaértesülésekkel szemben a japán elektronikai óriás Sony nem hív vissza 1,6 millió LCD televízió készüléket, csupán felajánlotta a korlátozott számú alkalommal meghibásodott termékek ellenőrzését és javítását.

A Reuters brit hírügynökség szerdán jelentette, hogy a vállalat világszerte 1,6 millió LCD televíziót hív vissza, miután egyes készülékek meghibásodtak, füstölni kezdtek, vagy egyes alkatrészeik megolvadtak.

A Sony Europe Ltd magyarországi fióktelepe azonban csütörtökön az MTI-hez eljuttatott közleményben arról tájékoztatott, hogy a Japánban előfordult 11 meghibásodásra hivatkozó, japán nyelvű írásban a helyi hírügynökségi képviselők tévesen visszahívásnak fordították a vállalat akcióját, miközben az csupán biztonságellenőrzési és utólagos javítási programjának keretében ajánlotta fel ügyfeleinek az ingyenes segítséget.

A vállalat szerdán és csütörtökön is hangsúlyozta, hogy eddig nem jelentettek személyi sérülést, vagy a televíziókon kívül másra átterjedő vagyoni káreseményt. A társaság egyúttal felhívta a figyelmet arra, hogy a 2007 júniusától az európai piacon megvásárolható Bravia LCD televízió típuscsalád KDL-40D3400, KDL-40D3500, KDL-40D3550, KDL-40D3660 KDL-40V3000, KDL-40W3000, KDL-40X3000, illetve KDL-40X3500 modelljeit korlátozottan érinti a lehetséges probléma.

A Sony magyarországi képviselete egyúttal arra kérte az érintett típusok tulajdonosait, hogy lépjenek kapcsolatba a legközelebbi szervizközpontjukkal. Tájékoztatása szerint a Sony szerviz képviselője haladéktalanul ellenőrzést hajt végre, és  az érintett alkatrészt szükség esetén a lehető leghamarabb megjavítja.

Forrás: MTI 2011. október 13., csütörtök 15:44

Előzmény: Digger (201)
raww Creative Commons License 2011.12.30 0 0 218

Hello!

 

Mi a pontos típusa a tv-nek? BX320? A másik 2 tv-ben van digitális tuner?

 

Üdv

Raww

Előzmény: Pedro4444 (210)
raww Creative Commons License 2011.12.30 0 0 217

Jah és miért pont az ex402? Csak mert tavalyi modell, és az idei utódja hasonló tudásban a BX420, ami már minden formátumot kezel usb-ről (DVIX HD), és megkapta a Bravia Engine 2 képjavítót, ami a másikban még csak az 1-es.

 

Üdv

Raww

Előzmény: Guszty44 (215)
raww Creative Commons License 2011.12.30 0 0 216

Hello!

 

Usb-ről tud feliratot kezelni, de csak nagyon korlátozott formátumban, de frissítés ebben mindenképp segíteni fog. A mai Sony Tv-ken van sztereó rca hang kimenet, amelyiken esetleg nem lenne (bár szerintem van minden Sonyn), ott pedig menüben beállítható hogy fejhallgató kimenetnél szóljon-e a tv hangszóró is.

Előzmény: Guszty44 (215)
Guszty44 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 215

Sziasztok!

 

Szükségem lenne egy nagyon fontos információra. A Sony KDL-32ex402 tud feliratot kezelni USB-ről? Eredetileg úgy tudom nem, de remélem egy firmware frissítés segyt rajta. Kinek van tapasztalata erről? Azért fontos mert egy ilyet szeretnék venni, de ez picit rontana a képen. Másik kérdésem lenne, hogy a jelenleg futó modellek közül egyiken sincs RCA audio line out kimenet? Minden gyártó leszokott róla? Mielőtt a fülhallgató kimenetet ajánlanátok helyett a kettő között az a lényeges különbség, hogy az egyik állandóra kikapcsolja a hangot a TV-n, a másik meg nem. De lehet rosszul tudom...

 

előre is köszönöm,

 

Guszty

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.12 0 0 214

Köszi a segítséget! Megoldottam a gondom, ma visszavittem  a Sony tv-t és hoztam egy Samsung UE D40 6500-öst és már viszi is a vinyón a 3D filmet.

Előzmény: K.K. (213)
K.K. Creative Commons License 2011.12.11 0 0 213

Igen ezek a dupla képesek valóban 3D-s filmek, kiterjesztésük valószínűleg .mkv vagy .m2ts ezeket direktbe sajnos a Sony tv-k nem tudják lejátszani (illetve le vannak tiltva).

Az, hogy kihasználd a tv 3D lehetőségeit létezik néhány megoldás: vagy wifin keresztül a PC-ről elindítva(itt be kell szerezni routert és WiFi adaptert...), vagy HDMI kábel a PC és tv között PC-ről elindítva vagy a tv-re kötött médialejátszóval/blu ray lejátszóval, amin pl. van USB csatlakozási lehetőség.

sajnos ez van...

Előzmény: Törölt nick (211)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.11 0 0 211
Előzmény: Terdan (207)
Pedro4444 Creative Commons License 2011.12.11 0 0 210

Sziasztok...Érdekes kérdésem lenne hozzátok.Nemrég vásároltam egy xb32-es braviát.Már a lakásba van egy 107-es samsung plazma,és egy philips 81 centis led tv.mind a három kifogástalanul müxik.Mikor álitottam be a csatornákat a sony-n,arra lettem figyelmes hogy az össze létezö csatornát befogtam..(kábel tv-m van,62 csatornára vagyok elöfizetve,sima kis csomag)most a braviával nézek megse tudom számolni mennyit,HBO-k egész tömkelege,cinemax német adok stb több száz csatorna..Azt hittem a szolgáltatonál van hiba,és majd ugyis visszaveszik,de ekkor döbbentem meg hogy a másik kettö tv-nél az alap csatikon kivül semmit nem tudok befogni..Számlám ugyanugy csak az alap fizetés jön ki,semmi extra..Hogy a francba lehet ez???Már mindent átnéztem a neten,de semmi,azért irok ide,kinek van hasonlo tapasztalata..Mert már ezért BAROMIRA MEGÉRTE megvenni ezt a franko kis tv-t..:D:D:D:D Mostmár csak olyan ötletek kellenének hogy tudnám ezt a jelet a többi tv-re is átvinni a sonyrol??:D:D:D Mert csak az képes fogni igy a csatikat...:D:D:D:D:D

haka1 Creative Commons License 2011.12.11 0 0 209

Sziasztok!

 

Köszönöm szépen a segítséget de az enyémban nincs ilyen menüpont a beállításoknál. Esetleg valakinek valami más ötlete lenne?

Üdv: haka1

Előzmény: Kócsa (206)
pisti.75 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 208

Én úgy tudom ,hogy a Tv-hez regisztrálod kell, és formázni. De utánna a számíógépeden nem fog működni , csak a Tv ismeri fel .

Előzmény: Terdan (207)
Terdan Creative Commons License 2011.12.04 0 0 207

Sziasztok!

 

Ma vettem egy Aldis 2 TB-os külső HDD-t és a gépem kezeli, de a Braviám nem tud mit kezdeni vele. FAT 32 az stimmel, és USB 3-as (egy angol fórumot olvastam olyat, hogy Braviák nem tudnak mit kezdeni USB 2.0 felett igez ez ???). Valaki próbált már USB 3-as racket használni, úgy hogy ment is neki? Esetleg valami ötlet, hogy mi lehet a baja? 

 

Előre is köszi, mindne ötletnek örülnék!

 

Terdan

Kócsa Creative Commons License 2011.12.03 0 0 206

Szia!

 

Esetleg segítség: A KDL 32 BX 320  TV-nél az indítási hang kikapcsolása a következő: "HOME" gomb > beállítások > beállítás > indítási hang.

üdv.

Előzmény: haka1 (205)
haka1 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 205

Sziasztok!

 

A közelmúltban vásároltam egy KDL32EX402 tipusú készüléket. A bekapsolásnál egy hangjelzést ad a készülék. Tudja valaki hogy ezt a hangjelzést hollehet kikapcsolni?

A válaszokat előre is köszönöm: haka1

SzLa Creative Commons License 2011.12.01 0 0 204

Sziasztok,

 

új vagyok ebben a világban, most vettünk egy SONY KDL-40EX720-at, és az lenne a kérdésem, hogy milyen formátumra kell konvertálni a HD .mkv filmeket, hogy USB-ről le tudjam játszani és a felbontás is megmaradjon HD-nak? Vagy ez csak DLNA-n fog menni. És ott melyik formátumot ajánljátok? MP4?

 

Köszi!

 

Üdv.,

SzLa

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.22 0 0 203

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni Sony Bravia KDL32EX310 TV csatorna beállítási problémában. Digi előfizető vagyok (Budapest), a TV automatikus behangolása után, a digitális csatornák közül hiányoznak a közszolgálati (M1; M2; Duna..) csatornák. A szolgáltató azt mondta, hogy az alábbi értékeket kell a TV-n beállítani:

 

 

kezdő frekvencia: 121000

Végső frekvencia: 858000

Konstelláció: 256

 

A probléma csupán annyi, hogy a TV-n a digitális csatorna beállítást csak automatikusan lehet megtenni, a kézi beállítást nem lehet kiválasztani... Tudna valaki segíteni?

paatti2 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 202

Sziasztok!

Nekem egy KDL-24EX320 tipusu készülékem van.Az érdekelne,hogy ehhez a tipushoz milyen külső merevlemezt érdemes venni. 1-1,5 TB-osra gondoltam,és lejátsza e az NTFS-es fílmeket?

Digger Creative Commons License 2011.10.13 0 0 201

tűzveszélyes TV-ket hív vissza a sony.

Tűzveszélyes tévéket hív vissza a Sony

1,6 millió, 2007 óta Európában eladott Bravia lcd-tévét érinthet a probléma. A Sony az egész tévégyártó üzletágát leállíthatja. Tovább »

forrás: Index.hu

 

a cikk szerint a következő típusok érintettek:

 

KDL-40D3400, KDL-40D3500, KDL-40D3550, KDL-40D3660, KDL-40V3000, KDL-40W3000, KDL-40X3000,  KDL-40X3500

ezek olyan fura típusjelek. amennyire én tudom, a kdl után 2 db betű szokott lenni (bx, ex, zx), aztán 3 szám, nem négy.

rosszul tudom, vagy van vmi megfeleltetés?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!