Keresés

Részletes keresés

bandikaa Creative Commons License 2012.01.16 0 0 14

felcímkézem picasaban  -kvázi kategorizálom-, hogy kereshető legyen.

Előzmény: apca (13)
apca Creative Commons License 2012.01.16 0 0 13

Kollázsként fotózom és aztán szétdarabolom.

Ennek mi az értelme?

Nem értem...

Előzmény: bandikaa (12)
bandikaa Creative Commons License 2012.01.15 0 0 12

Fordítva...

Kollázsként fotózom és aztán szétdarabolom.

Itt a példa, de tényleg csak példa, azaz minőség és pozícionálás még nem pöpec:

https://picasaweb.google.com/100739898449976613936/Recteszt2?authkey=Gv1sRgCICGjMvErKnWkgE

Előzmény: apca (10)
schlumberger Creative Commons License 2012.01.15 0 0 11

Amúgy csináltam már szkenneléssel hasonlót. Egy a5 méretű kb 350 oldalas könyvet, még egyetemistaként.

Eszméletlen szívás volt.... 

 

Ugyan már... Én már párezer oldalon túl vagyok, még win 98 alatt kezdtem. Nincs kitartásotok, nem bírjátok a monotonitást. Igaz, én már 1974-ben diplomáztam.

Kiteszel magad mellé egy üveg soproni kékfrankost (tiszteljük a helyi ipart!), és százoldalanként jutalompohár! 

 

Előzmény: bandikaa (4)
apca Creative Commons License 2012.01.15 0 0 10

Az ötlet az, hogy a pici recepteket a kockákban helyezem el (na ezt nehéz ügy megcsinálni szkennerrel). Aztán a "rács mentén" automata progival feldarabolom a képet.

Ezt most megint csak nem értem. (mármint hogy mi a cél)

Kollázs-ként egymás mellett legyenek receptek a képen, vagy digitalizálákor úgy gondolod, hogy jobb ha nem egyesével csinálod, hanem egyszerre többet.

Mennyivel jobb, mint ha egyesével veszed fel őket?

 

Ha az első az eset, akkor képmanipuláló progival (én pl. GIMP-et használok) annyit teszel egybe, amennyit akarsz. Rövidebb idő alatt, mint ha a fényképezésnél igazgatod mindenféle rácsokhoz.

Ha a második akkor pedig csak egy fölösleges plusztevékenység.

Előzmény: bandikaa (9)
bandikaa Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9

"kockásfüzet", nagyobb kockákkal.

Az ötlet az, hogy a pici recepteket a kockákban helyezem el (na ezt nehéz ügy megcsinálni szkennerrel). Aztán a "rács mentén" automata progival feldarabolom a képet.

Előzmény: apca (8)
apca Creative Commons License 2012.01.15 0 0 8

Ja és szkennerre hogy tudom a piciket rácsba rendezni? Fóliára rácsot nyomtatva?

Ezt nem értem.

Milyen rácsról beszélsz?

Előzmény: bandikaa (7)
bandikaa Creative Commons License 2012.01.15 0 0 7

Ja és szkennerre hogy tudom a piciket rácsba rendezni? Fóliára rácsot nyomtatva?

Előzmény: bandikaa (6)
bandikaa Creative Commons License 2012.01.15 0 0 6

Na igen, ebben van valami.

 

Nekem most viszont -hála az égnek- nem kell recognitáznom, csak kép formába vinni a cuccot. Akkor meg már mindegy, hogy a szkennerre rakosgatom a recepteket vagy a fgép alá, nem?

A minősége pedig bőven elég, hiszen csak monitoron kell olvashatónak lenniük a recepteknek.

Előzmény: apca (5)
apca Creative Commons License 2012.01.15 0 0 5

Eszméletlen szívás volt....

Képzeld el, mekkora szívás lett volna lereprózni.

Legalább kétszer annyi idő, háromszor annyi munka, négyszer akkora méreg.

 

Gyakorlatból tudom. :)

Előzmény: bandikaa (4)
bandikaa Creative Commons License 2012.01.15 0 0 4

Amúgy csináltam már szkenneléssel hasonlót. Egy a5 méretű kb 350 oldalas könyvet, még egyetemistaként.

Eszméletlen szívás volt....

apca Creative Commons License 2012.01.15 0 0 3

Újságból kivágott receptek, méretes mennyiségben, így a szkennelés kicsit nehéznek tűnik. No meg nincs szkennerem és csak emiatt nincs értelme venni. Szerintem.

Akkor kérj kölcsön. Vagy vegyél egy gagyi nyomtató-szkennert.

Avval is sokkal kevesebb macerával lényegesen jobb minőségben tudod megcsinálni.

 

Ilyen melót nem szkennelnii agyament dolog.

Előzmény: bandikaa (2)
bandikaa Creative Commons License 2012.01.15 0 0 2

Újságból kivágott receptek, méretes mennyiségben, így a szkennelés kicsit nehéznek tűnik. No meg nincs szkennerem és csak emiatt nincs értelme venni. Szerintem.

 

Így a fotózásra gondoltam, a bevilágítás a másik topikban képfaragó nick tanácsai alapján már kitalálva, jónak tűnik... Főleg, hogy ha pozícióban vannak a képen a receptek, onnantól automatán fel lehet darabolni a képeket.

 

A valós méretek: max 10*12 cm, min 4*4 cm

Előzmény: kékszemű (1)
kékszemű Creative Commons License 2012.01.15 0 0 1

Nem ismerem az előzményeket, de mit értünk a recepteken?

 

Orvosi recepteket? Mert akkor egyszerűbb egy automata szkennerbe berakni, amelyik szépen sorban behúzza és beszkenneli őket.

 

Ha ételreceptekről van szó, akkor is működhet a dolog. Még akkor is ezt a módszert javaslom, ha szamárfüles, kézzel írt receptekről van szó. A 90 %-át beviszi a szkenner, a maradékot meg egyszer le kell fénymásolni és máris mehet a szkennerbe.

Előzmény: bandikaa (-)
Pandus Creative Commons License 2012.01.15 0 0 0

revu fotóállvány eladó...

Előzmény: bandikaa (-)
bandikaa Creative Commons License 2012.01.15 0 0 topiknyitó

Témaáthozat a Pentax Fan Clubról, offolás beszüntetése és fórum hiánypótlás okán.

 

A feladat: pár ezer recept "digitalizása".

 

Ahol tartunk: Van egy fix tárgylemezem, két lámpám és egy állványra szerelt fényképezőgépem...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!