Keresés

Részletes keresés

S.Goku Creative Commons License 2011.12.30 0 0 1186

Nem akarok itt orvost játszani (bár egy Arányi Zsuzsánál nem nehéz okosabbnak lenni), de ezt ajánlom figyelmedbe:

http://www.ninds.nih.gov/disorders/amyotrophiclateralsclerosis/detail_ALS.htm

A "How is ALS diagnosed?" -részben nagyjából ez van, kicsit szabadd fordításban:

Mivel az ALS tünetei hasonlóak is lehetnek számos más, gyógyítható betegségekhez vagy rendellenességekhez, ezért a megfelelő vizsgálatokat kell elvégezni, hogy kizárhassuk más betegségek lehetőségét,

Az egyik ilyen vizsgálatok elektromiográfia (EMG), egy speciális felvételi technika, amely érzékeli az elektromos tevékenységet az izmokban.

Bizonyos(!!!!!!!!!!!!!!) EMG eredmények segíthetik(!!!!!!!!) az ALS diagnózist.

Egy másik gyakori vizsgálat méri ideg vezetési sebessége (NCV).

Különleges rendellenességek a NCV eredmények azt sugallják, például, hogy a beteg egyik formája a perifériás neuropátia (sérülése perifériás idegek), vagy myopathia (izom-betegség), mint ALS.

Az orvos elrendelheti a mágneses rezonancia vizsgálat (MRI)-t....

Na most én ebből azt szürtem le, hogy az EMG nem zárja ki teljesen pl a myopathi-t vagy a neuropátiát.

Sajnos szomorú, hogy mi pl 5 kórházban voltunk Magyarországon és idegvezetési sebbesség mérést még  a betegség legelején sem végeztek, csak a szokásos rutin vér + MRI.

Azt hiszem ez mindent elmond a magyar orvosokról....

Előzmény: miért????? (1185)
miért????? Creative Commons License 2011.12.30 0 0 1185

Szia  Hát ilyenek......egy pár oldalon...

Előzmény: S.Goku (1183)
Csilla007 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 1184

De attol hogy az EMG-pozitiv, még számos más betegségröl is lehet szo. Azért nem értem hogy hogyan zárta ki az orvos a többit? A neten vagy még 20-másik betegséget lehet találni, aminek ugyanezek a tünetei, csak más az okozoja. Igaz hogy az külföldön a fejlettebb oldalakon van, és lehet hogy nállunk még nem tudják felismerni öket...

Előzmény: miért????? (1182)
S.Goku Creative Commons License 2011.12.30 0 0 1183

Én úgy tudom az EMG-VIZSGÁLAT csak a motoneuron pusztulást diagnosztizálja.

A motoneuron pusztulásnak több OKA lehet, és több betegség is felmerül.

Érdekes, hogy magyarországon nem adják ki az EMG eredményét (hogy milyen a görbe a motoneuron kisüléskor), mert neuropátiánál és ALS-nél különböző.

Előzmény: miért????? (1182)
miért????? Creative Commons License 2011.12.30 0 0 1182

Szia..igen ,ezt EMG-VIZSGÁLATNAK hívják,és CSAK ezzel állapítják meg ezt az átkozott betegséget ! Én az EMG vizsgálat előtt 10 hónapon át ,,vizsgáltattam,, magam más módszerekkel,de sehol semmit nem tudtak megállapítani .Még örültem is neki,de elmult az öröm az EMG -vizsgálat után !Sok (sokk) idő kell mig felfogod ! Kitartás....

Előzmény: Csilla007 (1181)
Csilla007 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 1181

Azért nem tudok hinni az orvosnak hogy motoneuron betegsége van mert a gerincéböl vett likvor negativ lett (ugy olvastam ha motoneuron akkor pozitiv kell legyen). Volt mágneses rezonancián,  (fejét és a nyak csigolyát) az eredmény negativ, nem láthato semmi. az eggyetlen ami pozitiv lett az a valami tüelektrodás vizsgálat volt (valami tüket szurkáltak mindenütt az izmaiba, es valami áromot eresztettek bele).

Ez az egy vizsga alapján lehet ilyen komoly diagnozist felállitani??? Nem tudom felfogni...

miért????? Creative Commons License 2011.12.29 0 0 1180

Szia Csilla....nekem 2 évvel ezelőtt,dec. 22-én állapították meg,ugyanezek voltak a tünetek,egyensúly zavaraim még nem voltak,azóta már van,még járok,vezetek,ellátom magam.Az a legnagyobb segítség,ha nem hagyod ,,cserben,,,a Lyme-t mindenképp megnézetni !!!!!!!Idegesebb(nyugtalan) állapotában rosszabodnak a tünetek ?? 27-évesen........nagyon fiatal...vállaszolok bármire mi érdekel !!Kitartás,és nem pánikolni,az a legrosszabb . szia..

Előzmény: Csilla007 (1178)
samu1981 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 1179

Szia Csilla!

Ha van időd,olvasd vissza,amiket írtam. Nekem 5 éve kezdődtek a tüneteim izomrángással,remegett a lábam,hasonló tünetekkel,mint a párodnak. 3 éve megállapították,hogy motoneuron betegség. 3 hete kiderült,hogy krónikus lyme kór,tehát szerintem ezt nézessétek meg! Az istenhegyi klinikán csinálnak vérvételt,ami kimutatja,ha lyme kór. Nekem csináltak sok helyen vérvételt,nézték ezt is,de nem ezzel a módszerrel. Ha megvan a vérvétel jelentkezzetek be Esztó doktornőhöz,nagyon fontos,hogy ő értékelje ki az eredményt! A neurológus nem fog egyetérteni ezzel a diagnózissal,ő mondja a magáét.

Ha bármilyen kérdésed van,írj nyugodtan, szívesen válaszolok!

Előzmény: Csilla007 (1178)
Csilla007 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1178

Sziasztok. Ez volt életem legrosszabb karácsonya, megtudtam hogy a jegyesem aki még csak 27 éves Motoros neuron betegségben szenved, vagyis az orvos ezt a diagnozist mondta, és kijelentette hogy nem tud rajta segiteni, most valami Plasma terápiát kap, és pénteken jön haza... Nem birom elhinni, lehetséges hogy az orvos tévedett és másrol van szo?

A tünetei: izom rángás az egéssz testében, a jobb tenyerével nehezen szorit, nincs benne annyi erö mint a balban, mindkét tenyerén összeestek az izmok, de miota terápiát kap megált a Plasmátol a sorvadás, ezen kivül veszti az egyensulyát és ha bármit megfog a kezével elkezd reszketni a keze mint a parkinzon korosoknak.

Van szerintetek másik betegség is aminek ilyen tünetei lehetnek???

samu1981 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1177

Szia!

17ezer forintba kerültek a gyógyszerek. Ne felejts el probiotikumot venni, mert az antibiotikum mellett szedni kell. A legtöbben a lacto protectet javasolták, szerintem is jó.

Előzmény: nathalien77 (1176)
nathalien77 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1176

Szia!

És mennyibe került ez az 1 kúrányi gyógyszer?

Köszi, Nati

Előzmény: samu1981 (1175)
samu1981 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1175

Nathalien77!

Nekem is két receptet írt,ami pontosan az első kúra mennyisége. Az egyikből 3 doboz,a másikból 9 doboz.

Nagyon szorítok,hogy anyukádnak hasson a gyógyszer!

Előzmény: nathalien77 (1174)
nathalien77 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1174

Kedves samu1981!

Anyunak pont ma írta fel ezt a két gyógyszert a doktornő. Kaptunk 1-1 db receptet, de nem tudom ez elég lesz-e a 42 napos kúrához vagy receptért majd menni kell közben még a doktornőhöz? Te egyből annyit kaptál amennyi elég les a első kúrához?

Köszi, Nati

Előzmény: samu1981 (1158)
nathalien77 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1173

Sziasztok!

Kedves Boxerkutya!

Ma voltunk anyukámmal a doktornőnél a klinikán. 1,5 órás konzultáció volt. Minden orvosi papírját átnézte amink volt, beírta a gépbe, a végén meg végigkérdezte a jellemző tüneteket. Voltak olyan tünetek, amiknél mondta hogy szerinte benne van anyuban a baktérium, mert azok nagyon tipikus lyme tünetek, de csak 1 db pozitív jel volt a vérvételnél így nem mondható ki biztosan. Végül is a felsorolt tünetek közül alig volt olyan amire nemet mondtunk. Csak anyunál elég magas értékű cukorbetegség is van és hát az is olyan ami előb utóbb mindenét tönkre teszi a embernek és elég sok helyen okozhat panaszt. Anyu meg nem foglalkozik ezzel és nem tudják beállítani neki a cukrát, nem tartja a diétát :o(. Szóval nem tudom hogy a sok panasz a cukor miatt van vagy más miatt... de azt mondta a doktornő, hogy 1 kúrát próbáljunk meg, felírta a két gyógyszert(Tetralysal és Tinidazol) és figyeljük van-e változás, főleg rosszabbodás, mert akkor valószínű hogy a szervezetben van a baktérium és érdemes folytatni a kúrát. De ha nincs változás 1 kúra alatt akkor nincs értelme. :o(

Most azon reménykedek, hogy legyen rosszabb ez idő alatt...

Üdv, NAti

Előzmény: boxerkutya (1170)
S.Goku Creative Commons License 2011.12.24 0 0 1172

Sziasztok, sajnos egyre többen írtok ide, ami azt mutatja egyre gyakoribb a betegség, áruljátok már el kérlek, hogy az orvosok akikkel konzultáltatok az alábbi ALS mimic betegségeket mi alapján zárták ki?

Van olyan ALS mimic (ALS-t utánzó betegség), ami pl. csak likvorból mutatható ki, nálunk pl. SOSEM vettek likvort mert azt mondták a tünetek egyértelműek...

Holott tudomásom szerint a motoneuron pusztulást nem csal ALS okozhatja.

Pár ALS mimic betegség:

- myelopathia

- multifokális motoros neuropátia

- inclusios testes myelositis

Van még pár, de pl. a felső 3 ugyanugy motoros idegsejtpusztulással jár mint az ALS, csak ezek gyógyíthatóak.

Én próbáltam pár myagyra orvost megkérdezni, hadd ne mondjam milyen eredménnyel...

Köszönöm!

szaszima Creative Commons License 2011.12.24 0 0 1171

Mindenkinek áldott,békés Karácsonyi ünnepeket és egészségben gazdag ,boldog új évet kívánok ,szeretettel!!!!!

boxerkutya Creative Commons License 2011.12.23 0 0 1170

A betegség okozója biztos hogy a borrelia, de nehezen bizonyítható.  A javulás lenne a bizonyíték, de nem mindenkinél van javulás.Nem megjósolható hogy mikor következik be és milyen mértékű lesz,de meg kell adni az antibiotikumnak az esélyt legalább egy évig.Kiszámíthatatlan a baktérium és  az immunrendszer harca és nem is mindig, minden történik logikusan. Olvassatok és kérdezzetek az index lyme fórumon . Próbáljatok csak Esztó doktornőnek hinni!Ha csak egy + jel is van az eredményen akkor az lehet lyme, de ezt más orvosok nem így gondolják.

Előzmény: nathalien77 (1168)
Úgy félek! Creative Commons License 2011.12.22 0 0 1169

Sziasztok!

Tegnap kértem az Istenhegyi klinikára időpontot. Január 03-án megyek. Nagyon várom a vizsgálat eredményét.

Üdv. mindenkinek.

nathalien77 Creative Commons License 2011.12.21 0 0 1168

Kedves Boxeerkutya!

Köszönöm válaszod... hogy menyire van előrehaladott állapotban az mitől függ? Mikor kezdődtek az első tünetek? Honnan lehet tudni, hogy melyik volt az első tünet ami már tényleg a Lyme baktériuma miatt volt és nem valami más miatt? Vagy az számít hogy mennyire súlyos most az állapot?

Ma megkaptam anyu vérvételi eredményét. Természetesen a végeredményben azt írták, hogy negatív, de ha a magyarázatot jól értelmeztem, hogy 6 feletti számok jelentenek pozitívitást, akkor 4 dolog mellett 8-as van, 2 mellett meg 6-os szám, tehát vannak benne pozitív részek... Holnap beszélek a doktornővel, mert 27-én megyünk hozzá, hogy mivel készüljünk (leletek, stb) vagy csak tudjunk majd a kérdésekre válaszolni? Biztos kérdezget majd a tünetek észleléséről... vagy nem?

Köszönöm, Nati

Előzmény: boxerkutya (1164)
lara lujza Creative Commons License 2011.12.19 0 0 1167

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a Rilutek szedése mellett tapasztalt valaki nagymértékű hajhullást?

Üdv

Lara Lujza

boxerkutya Creative Commons License 2011.12.18 0 0 1166

Ez azért van mert a gyógyszer űzi a borreliát és feleősödnek a tünetek.http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9038710

Itt több tanácsot kaphatsz.

Előzmény: samu1981 (1165)
samu1981 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 1165

Szia Boxerkutya!

Szerinted lehetséges,hogy öt napja szedem a gyógyszert és ma egyfolytában szédülök,még ülve is? Nem forog,hanem furcsa és nyomott is a fejem. Ez jelent valamit? Nem panaszkodom,ki lehet bírni,de ez lehet már a gyógyszer hatása? Vagy kezdek hipochonder lenni???

Előzmény: boxerkutya (1164)
boxerkutya Creative Commons License 2011.12.18 0 0 1164

A kor nem számít , a fontosabb talán az hogy mennyire van előrehaladott állapotban a betegség. Van aki az első antibiotikum kúra után már javul valamennyit, de olyan is van hogy még a negyedik után se érez változást. Nem lehet tudni kinek hogy reagál a szervezete. Mindent még ez a doktornő sem tud, de amit lehet azt megteszi. Azt tudom hogy tökéletesen nem lehet gyógyítani ,ezért én is arra törekszek hogy minél kevesebb gyógyszerrel tudjam magam szinten tartani . A többi orvost meg felejtsétek el !

Előzmény: nathalien77 (1163)
nathalien77 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 1163

Kedves Boxerkutya!

Már nagyon várom anyukámnak a vérvizsgálat eredményét, közben bejelentkeztünk azért a doktornőhöz, legfeljebb ha minden negatív lesz, akkor felhívom, mert közben itthon ahogy említettem a családnak a dolgot, hogy mennyi tünete lehet, kiderült, hogy anyunál voltak olyan dolgok amiket a orvosok nem tudtak hova tenni és nem értették mitől van (pl. fülzúgás, piros-lilás folt a bokán). Szóval nekünk nagyon gyanús és a te eseted tartja bennem a lelket. Remélem még időben leszünk és nagyon sokat fog anyu javulni, 62 éves, nem tudom hogy az életkornak mennyi köze van a javuláshoz vagy mitől függ. Te hány éves vagy ha szabad ezt kérdeznem?

Látom írta valaki milyen gyógyszert kapott és mennyibe kerül.. hát húzós, de hogy visszakapja az ember a szerettét, minden pénzt megér...

Köszönöm az ötletet, hogy jelentkezzünk erre a viszgálatra, most már csak jöjjön meg az eredmény!

Üdv, NAti

Úgy félek! Creative Commons License 2011.12.16 0 0 1162

Szia!

Nagyon köszönöm a választ és a cikket. Igen tanulságos. Hétfőn fogok kérni időpontot. Amint erednény lesz azonnal megírom.

Előzmény: boxerkutya (1161)
boxerkutya Creative Commons License 2011.12.16 0 0 1161

Ez elisa vizsgálat. Sokszor ez is kimutataja, de nem mindig. Western blot vizsgálatot kell csináltatni az istenhegyin azon kell a + jelet nézni.  Jelentkezz be a doktornőhöz is vizsgálatra,az eredménytől függetlenül. Ez még fontosabb mint a vérvétel. Ez nem két betegség, csak egy van a lyme. Késői stádiumban nem is mindig termeli az immunrendszer az IGM és IGG ellenanyagokat, de ezt sajnos nem tudják az orvosok.http://egeszseg.origo.hu/cikk/0922/376141/20090610_lymekor_kullancs_borrelia_burgdorferi_1.htm

Előzmény: Úgy félek! (1160)
Úgy félek! Creative Commons License 2011.12.16 0 0 1160

Szia boxerkutya!

Én is segítséget szeretnék kérni Tőled! Nekünk TE vagy a mentsvárunk, szakemberünk ebben a kérdésben. Ma meg kaptam a leletemet. Leírom, hogy milyen eredmények vannak rajta. Kíváncsi vagyok mit mondasz.

Borrelia IgG  ELISA  negatív 5,1

Borrelia IgM  ELISA  negatív 3,4

Toxoplasma IgG ELFA   0UI/ml negatív

Toxoplasma IgM ELFA   0,020  negatív

Treponema

pallidum AT ELISA  negatív

+ jel sehol nincs és más vizsgálat ezen kívül nem volt ez irányba.

Szerinted érdemes mennem az Istenhegyi Klinikára?

Várom válaszod és köszönöm.

Üdv.

Előzmény: boxerkutya (1156)
miért????? Creative Commons License 2011.12.15 0 0 1159

Köszi,majd irjál a fejleményekről !Csak a jobbulás jöhet !!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: samu1981 (1158)
samu1981 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 1158

Sziasztok!

Köszönöm a biztató szavakat,nagyon sok erőt ad nekem!

Köszönöm Boxerkutya a választ,nagyon sokat segítettél.Engem nem érdekel meddig kell gyógyszert szedni,ha jobban leszek.Remélem időben vagyok,mivel még tudok járni,bár mindenben kapaszkodom. A te gyógyulásod ad nekem erőt,hogy meg lehet csinálni.Nagyon szomorú,hogy nem hisznek neked,pedig csak segíteni szeretnél.Sajnos be kell látni,hogy valakin nem lehet:(

Kedves "miért?" leírom,hogy hogyan kell szednem a gyógyszert. 42 napos az első kúra: minden nap 2-szer 300mg Tetralysal, a harmadik és a hatodik héten 6-6 nap délben 3 szem Tinidazol fél liter vízzel.

Előzmény: miért????? (1157)
miért????? Creative Commons License 2011.12.15 0 0 1157

Szia....milyen kurát irt elő Esztó dr,Tetralysal,Tinidazol-t csak ?Elég kevésnek tűnik,mivelhogy a Tinidazol 4 szemes...hogyan kell szedned,ha leirnád.köszi,és örülök hogy igy alakult,ennyi reménytelenség után,kívánom a mielőbbi gyógyulást számodra !!

Előzmény: samu1981 (1150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!