Keresés

Részletes keresés

Szaby27 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49514
Holmer Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49513

No itt van! :)

 

 

 

 

12/2007. (III. 13.) IRM rendelet

A figyelmeztető jelzést adó készülék felszerelésének engedélyezése és használata

9. § (1) Nem kell hatósági engedély a figyelmeztető jelzést adó készülék felszereléséhez

a) az út, úttartozék vagy közmű építésére, ellenőrzésére, fenntartására (javítására), illetőleg tisztítására szolgáló járműre,

b) a települési (kommunális) hulladék, ide értve a szelektíven gyűjtött hulladék szállítását végző járműre,

c) a jogszabályban előírt hosszúsági vagy szélességi méretet meghaladó méretű járműre, és járműszerelvényre,

d) a külön jogszabályban meghatározott mezőgazdasági erőgépekre,

e) a radioaktív anyagot hatósági engedély birtokában szállító járműre, ha annak használatát az engedélyben előírták,

f) a külön jogszabályban megengedett hosszúsági vagy szélességi méretet a rakománya miatt meghaladó járműre, amennyiben annak használatát az útvonalengedély előírja,

g) a közlekedési hatóság jogszabályban meghatározott ellenőrzési feladatát végző járművére,

h) a külön jogszabályban előírt hosszúsági vagy szélességi méretet meghaladó járművet esetenként kísérő járműre,

i) a mezőgazdasági vontatóból vagy lassú járműből és mezőgazdasági vontatmányból álló járműszerelvényre, ha az a külön jogszabályban előírt hosszúsági vagy szélességi méretet meghaladja.

(2) Az (1) bekezdés e)-f), h) és i) pontja esetében csak mozgatható üzemmódú (mobil) figyelmeztető jelzést adó készüléket szabad használni, amelyet az adott szállítási feladat végrehajtásához szükséges időtartamra lehet a járműre felszerelni.

A megkülönböztető jelzést adó és a figyelmeztető jelzést adó készülékek engedélyezésének közös szabályai

12. § (1) A jármű üzembentartója köteles

a) a 3. § (1) bekezdésének a)-d) pontjában és a 9. § (1) bekezdésének a)-c) és g) pontjában meghatározott esetekben a készülékek felszerelését és leszerelését,

b) a 4. § (1) bekezdésében és a 10. § (1) bekezdésében meghatározott esetekben az engedélyezés tényét, az engedély időbeli hatálya megszűnésének időpontját, az engedély visszavonása esetén a visszavonás tényét, az engedélyező, illetve visszavonó hatóság megnevezését és a határozat számát

a bejegyezésre okot adó körülménytől számított tizenöt napon belül a közlekedési igazgatási hatóságnál a járműnyilvántartásba bejegyeztetni. A kötelezettség kiterjed az a) pontnál a jogosultságnak, b) pontnál az engedélyezés tényének, lejárta időpontjának, illetve visszavonásának a forgalmi engedélybe történő bejegyeztetésére is.

(2) A bejegyzéshez igazolni kell a megkülönböztető vagy figyelmeztető jelzést adó készülék felszerelésére vonatkozó jogosultságot, továbbá be kell nyújtani a hatósági engedélyhez kötött felszereléshez szükséges engedélyt és a megkülönböztető jelzésre vonatkozóan - a meghosszabbítás kivételével - a jármű műszaki adatlapját.

(3) Az engedély időbeli hatálya kérelemre, alkalmanként a 4. § (2) bekezdésében és a 11. § (1) bekezdésében meghatározott határidővel meghosszabbítható, ha az engedély kiadására vonatkozó feltételek - azok ismételt vizsgálata alapján - biztosítottak, és a kérelmező az engedély meghosszabbítását legalább 30 nappal az időbeli hatály megszűnésének napja előtt kezdeményezi.

(4) A 3. § (1) bekezdésének e) pontja és a 9. § (1) bekezdésének d)-f), h) és i) pontja szerinti eseteket kivéve a jogosultságnak a járműnyilvántartásba és a forgalmi engedélybe történő bejegyzéséig a megkülönböztető és a figyelmeztető jelzést adó készülék nem használható.

(5) Ha a megkülönböztető jelzést adó készülék felszerelésére jogosító engedély időbeli hatályának meghosszabbítására irányuló kérelmet a (3) bekezdésben meghatározott határidőn túl nyújtották be, a kérelemhez csatolni kell a gépjármű műszaki adatlapjának másolatát.

Az engedély visszavonása

 

13. § (1) A hatóság a megkülönböztető jelzést adó készülék, vagy a figyelmeztető jelzést adó készülék felszerelésére vonatkozó engedélyt visszavonja, ha

a) a jármű, továbbá a jelzés használata nem felel meg a jogszabályban, valamint az engedélyben meghatározott feltételeknek,

b) az üzembentartó, a külön jogszabályban meghatározott, a megkülönböztető jelzést adó készülék, vagy a figyelmeztető jelzést adó készülék elhelyezésére, felszerelésére vonatkozó üzemeltetési, műszaki előírásokat megszegi,

c) a jármű üzembentartási célja megváltozott,

d) a járművet a forgalomból kivonták,

e) a jármű üzembentartójának személyében változás következett be,

f) az üzembentartó a 12. § (1) bekezdésének b) pontjában, az engedély adataira vonatkozó bejelentési kötelezettségének nem tett eleget,

g) a visszavonást az üzembentartó kéri.

(2) A figyelmeztető jelzést adó készülék felszerelésére vonatkozó engedélyt az (1) bekezdésben meghatározottakon kívül akkor is vissza kell vonni, ha a tulajdonos a hatóság felhívására az adategyeztetésnek nem tesz eleget és az engedélyezés feltételeinek fennállása egyéb módon nem állapítható meg.

(3) A jármű üzemben tartója köteles az (1) bekezdés c)-e) pontjában meghatározott változásokat, annak bekövetkezésétől számított tizenöt napon belül az engedélyező hatóságnak bejelenteni.

A megkülönböztető vagy figyelmeztető jelzést adó készülékek leszerelésére kötelezés

14. § (1) Ha a megkülönböztető jelzést adó készülék vagy a figyelmeztető jelzést adó készülék felszerelése nincs engedélyhez kötve, a 13. § (1) bekezdés a)-e) pontjában meghatározott esetekben a rendőrkapitányság kötelezi az üzembentartót a készülék leszerelésére.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott járművek tekintetében az a rendőrkapitányság illetékes, ahol a jármű forgalmi engedélyébe bejegyzett üzembentartó lakcíme (székhelye, telephelye) van.

 

nagypilu23 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49512

Szia Szaby,ő mtz 50-k mondott.bocsi gumi magasság.

Előzmény: Szaby27 (49510)
kzsolt88 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49511

Igaz! Köszönöm hogy jelezted.

Előzmény: Szaby27 (49509)
Szaby27 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49510

1 a gumi átmérő

2 nincs két egyforma max motorfordulatú mtz :)

Előzmény: nagypilu23 (49506)
Szaby27 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49509

Van egy hiba benne. 4-6-ot 4-7-re javítsd át.

Előzmény: kzsolt88 (49498)
k sanyika Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49508

Üdv, mindenkinek én igy használom még nem voltgondvele

Holmer Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49507

Most írtam,idéztem egy nyáron történ jogszabályváltozást pont emiatt! Mezőgazdasági gépre (szépen fel van sorolva,hogy még mire)sárga villogóhoz  NEM KELL hatósági engedély,sem bejegyzés a forgalmiba ha szélesebb,magasabb,hosszabb. Ha nem szélesebb,azaz pl traktor nem szállít munkaeszközt(tárcsa,kombinátor,stb) egyedül az nem egyértelmű az,hogy le kell e szerelni,takarni valami sapekkal ilyenkor vagy sem. Egyetlen egy intézkedő rendőr és NKH-s sem bírálhat már felül egy jogerőre emelkedett törvényt,vagy rendeletet.

Az aki a forgalmiban keresi a traktornál a sárga villogóra történő bejegyzést,annak nyugodtan az orra alá lehet dörgölni a lentebb beidézett jogszabályt és tájékozatlanság,akadályoztatás,netán jogosulatlan intézkedés,büntetés miatt simán be lehet perelni.

Előzmény: Endre74 (49504)
nagypilu23 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49506

Üdv mindenkinek nem akarok okoskodni,de szerintem azért hagyott le téged,mert az övén 15,5 r38 a tieden meg 13.6 r38,majd egyszer álljatok egymás melléa két géppel slátni fogod,hogy a 15.5 r38-s gumi magasabb ezáltal gyorsabban is halad a gép mivel nagyobb a külső átmérője ennek a guminak.mint a tiednek,sebeségnél 2 egyforma gépnél enyi jelentősége van a gumi átmérőknek.

Előzmény: Törölt nick (49503)
Szántomi Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49505

Helló!

igen-igen érdekelne. ha van időd valamikor akkor kérdezz rá. köszönöm előre is :)

Előzmény: Endre74 (49500)
Endre74 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49504

Üdvözlök mindenkit.A sárga vilogohoz szolnék pár mondatot.A mi szölö művelő traktorainkon mindegyiken van sárga vilogó,és mindegyik gyárilag ki van alakitva,amik belül gyárilag kapcsolhatóak szóval nem mukucs.De viszont a gépen csak a magyar előirások szerint akkor lehet fel szerelve és működtetni ha azt a gép forgalmi engedélyében bejegyezték ,hogy a gép sárga vilogó fény használatára engedélyezett,ezt a rendőr elenőrizheti is és ellenkező esetben büntethet is.Szóval az ,hogy a gép mekora és milyen tipus vagy mire használják az teljesen mindegy,az a lényeg ,hogy a forgalmiban mi van bejegyezve és mire van engedélye.

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49503

övén   15  hátso kerék  enyém meg   13 as

Előzmény: Törölt nick (49502)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49502

aaz  az érdekes   keresz fateromé  gyorsab pedig én is  országotiba   mászkálálok uton  8  mentem  én  meg ö  is  ért  simán ott   hagyott

Előzmény: Józsi73 (49501)
Józsi73 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49501

A kisfülkés MTZ 50-ben a difi taposója melletti L-alakú kar a TLT motor- és kerékarányos hajtásának az átváltója. Azokban gyárilag nem volt felező.

Előzmény: Törölt nick (49499)
Endre74 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49500

Szia.Á nem dehogy ő nem foglalkozik internetes oldalakon való képfeltöltésekkel.Biztos ,hogy nem az övé a videó film.De ha pontosan érdekel ,hogy miért is habositotta az olajat akkor meg fogom tőle kérdezni személyesen és le irom ide az okot.

Előzmény: Szántomi (49467)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49499

hali  

 

srácok  a  gyári mtz 50 gépben van   felezö  ?  álitölag a difi taposos  rész mellet   L   alaku   kar  halotatok már ilyen röl ?

kzsolt88 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49498

Helló!

 

Készülök a szakdolgozattal, beújítottam egy kinematikai ábrát gondoltam belinkelem, hátha valakit érdekel. (végülis MTZ)

http://data.hu/get/4492151/kinetikaiMTZ-Model.pdf

 

Üdv.

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49497

Nem rég vettük a jcb fastrackot  azon van csak sárga villogo de mindig kiszurnak pedig gyári.Lehet hogy lecserélem kékre hátha jobban tetszik a szerveknek.

Holmer Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49496

Hmm.... rohadék...

Előzmény: traki40 (49494)
Camel Driver Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49495

Akkor ők miért nem takarják le az autókon ha nem használják? Jól nézne ki :-)

Előzmény: Törölt nick (49451)
traki40 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49494

Sziasztok !

 

Olyan járművön amelyikre fikszen fel van szerelve a sárga villogó és nincs beirva a forgalmiba , hogy  használhatja azért büntetnek .

Körülbelül hat éve olyan járművel közlekedtem amire fel volt szerelve a sárga villogó gyárilag 1986 ban lett üzembe helyezve. Beleszaladtam egy közuti ellenőrzésbe a rendőr a papirokat elkérte rögtön a sárga villogóba kötött bele ,hogy nincs engedélyezve . Rádion lekérte az adatokat mondták nem volt megkérve . A forgalmit rögtön elvette engem feljekentett . A forgalmit elkülték az illetékes okmányirodába onnét egy hónap múlva jött egy levél azonnal vigyem be a rendszámokat és a járművet hat hónapra kivonták a forgalomból  én meg a rendőrségtől kaptam egy figyelmeztetőt mert nem volt öt éven belül szabálysértésem . Hat hónap után visszakaptam a rendszámokat és a forgalmit beleirva , hogy sárga villogót használhatom és a járművet  szigoritott műszaki vizsgára kötelezték . Az igazoltatáskor szoltam ,hogy leszerelem a villogót vagy összetöröm azt mondta erre a rendőr már késő mert hazamegyek és pótolom .

Előzmény: lala5995 (49492)
Józsi73 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49493

A megkülönböztető jelzés nem egyenlő a figyelmeztető jelzéssel. A kukásautón csak akkor mehet(ne) a villogó, ha megállt a kukát kiüríteni, amikor az egyik kukától a másikig megy akkor le kellene kapcsolni. De a jogszabályban benne van minden, csak el kell olvasni és értelmezni.

 

Előzmény: lala5995 (49492)
lala5995 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49492

Én még egyetlen rendőrt sem láttam, ha nem használja a megkülönböztető jelzés, leszerelné azt!

 A sárga villogót sem kell leszerelni! Kukásautóról sem szedik le! 

Előzmény: Atyus 77 (49476)
Atyus 77 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49491

Üdv. urak.

 

Az alhasi húzóra gondoltam ,..a traktor hátulján, alul az-a kampó amivel vontatni lehet. :)

Tehát annak a működése hogy van neked megoldva ?..mert nem látom a rudazatokat ...

((De lehet hogy én vagyok hülye a témában.:-))

Előzmény: Törölt nick (49487)
Józsi73 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 49490

Na......, nem kell mindjárt megsértődeni.........

 

 

 

         de néha tényleg nem lehet kibogozni amit írsz, vagy írtok páran.

Előzmény: Törölt nick (49489)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.05 0 0 49489

elnézést akkor nem irok semmit szép estét

Előzmény: Józsi73 (49488)
Józsi73 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 49488

Sokszor mi sem értjük, hogy te mit írsz.............................

Előzmény: Törölt nick (49487)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.05 0 0 49487

nem értem mit irsz? bocsi

Előzmény: Atyus 77 (49429)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.05 0 0 49486

Nekem mindig fent van a gépen a villogó, igaz a szippantó Útvonal egedély köteles 2559mm széles, a forgalmija sem érvényes nélküle...

Előzmény: Józsi73 (49484)
steve 1z Creative Commons License 2011.12.05 0 0 49485

elvileg kevesebbet kellene...nagyobb befecskendezesei nyomas....munka utemenkent 4 befecskendezes....

ha nekem ilyen lenne en atalakitatnam adagolosra.coomonrail traktor :)tuti hogy nem keveset lehet majd vele szivni:))))

Előzmény: Lacus550 (49478)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!