Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 4849

:)

 

A kókuszt nem szereti Alváskultúra, mert mi a frásznak a matracba kókusz?

Előzmény: hdb (4848)
hdb Creative Commons License 2011.11.27 0 0 4848

Kedves Alváskultúra!

Ha kókuszos matracot keresek, valamilyen hab-megoldással, tud nekem valamit ajánlani?

Eddig két típust néztem, olcsóbbat és középkategóriásat: 

JYSK F80 PLUS Dreamzone: 

Mag: Poliéter habszivacs + hideghab + kókusz

Magminőség: 25/30 kg/m³

Mag magassága: 5+2+5 cm

 

vagy a NOVETEX - Rugalmas vastag matracot - 6 cm latex, 6 cm kókusszal

 

Az előbbire valaki azt mondta, hogy max. fél évet fog kibirni, ebben a formájában. 

80 kg-val használnánk.:)

Köszi a válaszát!

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 4847

Alváskultúraválasz | megnéz | könyvjelző2011.04.22 08:18:19 © (4031)

Szia Egy Kereskedő,

 

a legtöbb rossz vásárlás szerintem az igények nem megfelelő felméréséből fakad. Ott kezdődik a probléma, amikor feltétel nélkül elhisszük, hogy a Vásárló egy jó kemény matracot szeretne -pedig csak azért szeretne ilyet, mert eddig is ilyen volt, vagy valahol 1 jót aludt ilyenen.

 

A Vásárlóban sokszor fel sem merül -és miért is merülne fel-, hogy ez egészségtelen, hogy ezzel hosszú távon ízületi, porckorong, stb. károkat is okozhat magának; vagy jobb esetben majd a 30-35e forintos matrachoz 20-ért rákényszerülünk egy fedőmatracra.

 

Nagyon fontosnak tartom, hogy a Vásárló, aki most matracot keres, legutoljára 10-15-20! éve vett ilyen terméket. Azóta viszont nagyon megváltozott minden, sokkal korszerűbbek lettek az anyagok és a technológiák, hatalmasat fejlődött az alvásipar.

 

Próbálni, próbálni, próbálni...

 

Persze csak szerintem.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

--------

Hideghab:
Nyugodtan kijelenthetjük, hogy a 3. évezred alapanyaga a hideghab, legújabban viszkoelasztikus változatban az emlékezőhabok kerültek előtérbe, de erről majd egy kicsit később még említést teszünk. A hideghabokat anyagösszetételük és sűrűségük szerint rendezhetjük a legkönnyebben. Minél nagyobb egy hideghab sűrűsége, annál stabilabb és hosszabb élettartamú lesz. Amennyiben olcsóbb matracokkal találkozunk, úgy azok többnyire poliéter bázison alapulnak(Eliocell, Elioform, Ecocell, stb), átszellőzésük és formastabilitásuk nem a legkedvezőbb, viszont árfekvésüknek köszönhetően nálunk is a legkedveltebb matracok közé tartoznak. Kicsit magasabb árfekvésben kezdődnek az "igazi" hideghab matracok, anyagát tekintve poliuretán habok: sokkal jobb átszellőzés és lényegesen hosszabb élettartam jellemzi. Legfelül a HR habok találhatók (high resistance) rendkívül nyitott sejtszerkezettel és páratlan rugalmassággal a hideghabok csúcsán helyezkednek el. Árfekvésükből adódóan nagyon kevés ilyen termék található Magyarországon a matracválasztákban.

 

---------------

Így hírtelen. :)

 

 

 

 

Előzmény: Padlizsan72 (4846)
Padlizsan72 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 4846

Kérdésem a következő: mi a különbség a "habszivacs" és a "hideghab" matrac között? (Ha van egyáltalán.) Hangzásra a habszivacs olyannak tűnik, mint amilyennel a tanárnéni törölgette annak idején a táblát. De vajon mennyit változtak a szivacsok azóta?

Alváskultúra Creative Commons License 2011.11.24 0 0 4845

Kedves Negati001,

 

ez egy jó történet:-)

 

Vi. kerület Izabella utca Aranyfotel Kft-nél lehet kapni literes flakonban folyékony natúrlatexet. Kiöntöd egy kis tálkába, fogsz egy db szivacsot, amit majd vékonyan belemártogat én lehelletvékonyan bekened a felszínt vele. Ráteszed a réteget, lesúlyozod (ha lehet) és hagyon egy napig fektetve pihenni.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: negativ0001 (4844)
negativ0001 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 4844

Sziasztok! Vettem egy hasznalt rugos szivacsos matracot es lattam, hogy sok helyen szetvalt a szivacs a ragasztasnal, ezert total szetszedtem es kimostam a szivacs reszeket. A kerdesem az lenne, hogy mivel lehet osszeragasztani a szivacsot?

Koszi.

Ace Combine Creative Commons License 2011.11.24 0 0 4843

Kedves Alváskultúra!

 

Már majdnem választ kaptam néhány hozzászólással lejjebb Peska fórumtárs kérdésére adott válaszával, de mégsem...

 

180x200-as 8+8 -as kókusz-latex biomatracot néztünk ki magunknak. Azonnal kiderült, hogy merev ágyrácson kényelmes ugyan de fapados. Csak a rugós ráccsal volt megfelelő a komfortja számunkra. A blog oldalukon is a rúgost javasolják...

 

Azzal viszont az a bajom, hogy középen domborodik, és két ágyrács esetén nem biztos hogy megfelelően felfekszik a matrac. Ketten alszunk rajta, de egyáltalán nem jellemző, hogy mindketten a helyünkön feküdnénk. Jellemzően az egyikünk a szélén, másikunk középen. A mostani rugós matrac - fix de domború ágyrács - azt eredményezte, hogy "megtört" középen a matrac és ettől félek egy új matracnál is...

 

Alaptalan a félelmem? Válasszunk inkább lapos ágyrácsot + a kókusz alá egy 6-os latex réteget a megfelelő rugózás miatt?

 

Köszönöm!

Előzmény: Alváskultúra (4832)
zjuhasz Creative Commons License 2011.11.24 0 0 4842

köszi, erre a blogra már itt a fórumon keresztül rátaláltam, és ha lehet ezt mondani, rongyosra olvastam. :)

Előzmény: Alváskultúra (4841)
Alváskultúra Creative Commons License 2011.11.24 0 0 4841

Szia Zjuhasz,

 

neked is javasolnám, hogy érdemes átfutni EZT a blogot, szépen összefoglaltam:

 

-matrac alapanyagok

-ágyrács mikor kell, mikor nem

-ergonómiáról, gerincről

-matrac választásról, stb...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: zjuhasz (4840)
zjuhasz Creative Commons License 2011.11.24 0 0 4840

amit már most le tudok írni, az a régi matrac tapasztalata:

IKEA-ban, ágykerettel együtt kb 4 éve nem olcsón vásárolt rúgós és inkább puhának mondott matrac kerül most cserére. 65 és 60kg vagyunk, én forgolódom, a párom emiatt hullámzik a másik oldalon. A matrac nyikorog egy ideje, ha "dolgozunk" rajta. Feleségem derék- és hátfájós, ő reggelente néha elég gyűrött. Fakeretes, "önhordó" a matrac, így ágyrácsunk egyelőre nincs is.

zjuhasz Creative Commons License 2011.11.24 0 0 4839

szia,

igérem, ha lesz némi tapasztalatom a -többek között- e fórum segítségével kiválasztott matracról, leírom pár szóban.

Előzmény: Törölt nick (4836)
Alváskultúra Creative Commons License 2011.11.24 0 0 4838

Szia Zjuhasz,

 

amennyiben normál habokról (hideghab) beszélünk, akkor a történeti értéken kívül (pl. masszírozóhab) semmi gyakorlati előnye nincsen.

 

Emlékezőhaboknál egy kicsit más a helyzet:

 

-a tojástartó kialakítás gyakorlatilag egy megnövelt felületet jelent, ami a memory anyagnál plusz párolgási felületként jelentkezik

-jellemzően nem a funkció miatt, inkább csak a kialakítás (tojástartó) definiálása végett használja mindenki az antidecubitus kifejezést

-valóban anyagot is lehet vele spórolni

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: zjuhasz (4837)
zjuhasz Creative Commons License 2011.11.23 0 0 4837

sziasztok,

az "antidekubitusz" matracnak van valami értelme egészséges embernél? Ahogy néztem, ez egy tojástartó formájú hab, amire ha ráfekszem, rögtön összelapul természetesen. Nem csak anyagtakarékosság?

köszi

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.23 0 0 4836

Na igen....

azért sajnos jellemző, hogy jönnek kérdeznek, választ várnak, aztán le van tojva a topik.

Pedig kellenének beszámolók, hogy akkor xy tanácsára, vagy a magam választására vettem ezt a matracot, fél éve alszunk rajta, és ilyen meg olyan.

De nincs.

:(

Peska Creative Commons License 2011.11.23 0 0 4835

Szia Uhu20!

 

Érdekelne a véleményed a tapasztalatod az általad vett: wellpur gold F85  matracról.

 

Köszi!

Előzmény: uhu20 (4620)
Peska Creative Commons License 2011.11.23 0 0 4834

Kedves Pálinkás Úr!

 

Köszönöm a gyors és kielégítő választ!

 

További kellemes napot!

 

Üdv: Peska 

Előzmény: Alváskultúra (4832)
Alváskultúra Creative Commons License 2011.11.23 0 0 4833

Kedves Ritnik,

 

sajna nem lehet egy cég matracairól céleményt mondani, mert a legtöbb cégnek meg vannak a piti/gyenge matracai is és igyekeznek jelenlenni a felsőbb kategóriákban is.

 

Minden esetre semmilyen fejlesztés, semmilyen innováció nem fűződik a termékcsaládhoz, ugyanazt füffölik, mint mindenki más.

 

Persze csak szerintem, ők biztosan mást mondanának...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: ritnik (4831)
Alváskultúra Creative Commons License 2011.11.23 0 0 4832

Kedves Peska,

 

GoldF85y szerintem a 40kg/m3 memory fajsúly a gyenge kategória, ahhoz képest nem is annyira olcsó....

SenZon Memory matracot én fejlesztettem, ezért nem szívesen mondanék véleményt, de 50kg/m3 az biztos

Memory Elitről jó lenne tudni, hogy ki gyártja és milyen anyag, biztosan nem azt kapod, ami a képen van...

 

Ezeket mind ki kellene próbálni sorban és megtalálni a számodra legjobb kényelmet és a legtöbb bizalmat nyújtó terméket.

 

20% testsúlykülönbség esetén én már szoktam a két matracot javasolni.

 

Ágyrácsokról ITT találsz bővebb infót.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

Előzmény: Peska (4830)
ritnik Creative Commons License 2011.11.22 0 0 4831

Tisztelt Pálinkás Úr!

 

A véleményét szeretném megkérdezni a Linea Natura matracokról. Mit tud róluk? Magyar  matracok, Győrben készülnek.

Üdv!

Peska Creative Commons License 2011.11.22 0 0 4830

Tisztelt Pálinkás Úr!

 

Átolvastam majd az egész topicot, a különböző matracokkal kapcsolatban. Hát valóban nem egyszerű dolog ez a választás, még a fejem is belefájdult.. :-)   Jelenleg 3 fajta matracon gondolkodom:

 

http://www.biohome.hu/matracok/memoryfoam-matracok/item/memoryfoam-matracok/senzone-memory.html 

 

http://www.matrackiraly.hu/_memory_elite_13-7 

 

http://www.jysk.hu/4/5/16/538/3215132/a/catalog

 

 Egy 180X200-as ágykeretbe kellene a matrac, amiben nem rugalmas ágyrács van, hanem csak sima fenyő lécek. Persze szükség esetén kicserélem az ágyrácsot, ha az a javaslata. Én 80kg vagyok, párom 50kg. Ajánlott-e a két db. 90X200-as matrac, vagy megfelelő lenne a 180X200-as is?

 

Érdekelne a véleménye-javaslata a fenti matracokról, az ágyrácsról.

 

Köszönöm előre is: Peska

Alváskultúra Creative Commons License 2011.11.22 0 0 4829

Szia Wolf000,

 

ajánlani ugye nehéz, mert próbálgatni kell majd, de amiket ebben a kategóriában szerintem okvetlenül érdemes kipróbálni:

 

-Anima Sensa Basic

-Aerial Senso Premium

-SenZone Memory Medium/Hard

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: wolf000 (4828)
wolf000 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 4828

Akkor légyszíves ajánlj nekem pár csodát amit mondjuk nálad is meg tudok nézni ! Igazából a keret akár 200 is lehetne ha annyival többet tudna az a matrac!

Előzmény: Alváskultúra (4827)
Alváskultúra Creative Commons License 2011.11.22 0 0 4827

Szia Wolf000,

 

ennyi pénzből és ebben a méretben már csodákat lehet kapni. Vélemény valószínű, hogy azért nincs, mert ennyi pénzért ezt a matracot leginkább senki nem veszi meg.

 

Persze csak szerintem.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: wolf000 (4826)
wolf000 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 4826

Sziasztok!

 

Matracot szeretnék venni és szeretnék segítséget kérni,hogy a megfelelő ár/érték/konfort aránnyal rendelkező matracot vehessem meg! Jelenleg egy Konfor Class Soft Bonelrugós kemény matracom van ami még pár évvel ezelőtt jónak tűnt de mára már elég derékfájós lettem és néha úgy ébredek fel mint akit agyonvertek! Általában oldaltfekvős vagyok, szóval inkább egy félkemény Hab matracra gondoltam! Kikába néztem az Optimo matracokat de túl drágának találom, szerintem nem tudhatnak annyival többet mint a társai! Aztán néztem a JYSK kínálatát, ami árban megfelelne, F70-F95 sorozat! De nem találtam róluk véleményeket, hogy milyenek lehetnek?! A matracom mérete 140x200 és olyan 150-180 000 Ft-ot szánnék rá!

 

 

Köszönöm a segítségeteket!

Alváskultúra Creative Commons License 2011.11.20 0 0 4825

Kedves Toni2308,

 

szerintem: mi két ilyenen alszunk már 5. éve:-) Nekünk bejött, a tapasztalat azonban az, hogy a legtöbb vásárló egy kicsit puhának találja a matracot, tehát érdemes többször is kipróbálni mielőtt beleszalad az ember.

 

Egyébként minden tulajdonságában a céget is és a terméket is csak dicsérni tudom.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: TONI2308 (4824)
TONI2308 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 4824

Kedves Palinkas ur !

 

Mi a velemenye a Dunlopillo-rol altalaban es kulonosen erdekelne az AERIAL SENSO LUXUS matrac.

On mit tanacsol --ha meglenne ra a penz  belevagna ?

 

Elore koszonom a jo tanacsot.

swordmanus Creative Commons License 2011.11.18 0 0 4823

Maximálisan egyetértünk. Vannak gyártók azért, akik rendszeresen továbbképezik-továbbképeztetik az eladókat (főleg amíg nem volt válság). Ez szerintem nagyon sokat jelent, jelentett! (Külön szépsége, amikor több gyártó kurzusán is részt vesz ugyanaz az eladó, ez sokat segít leszűrni a marketingrészét a dolognak, és kiszűrni azt a közös halmazt, ami valóban ergonómia, stb.) Nyilván ez olyan gyártókra érvényes főként, ahol az eladási statisztikák elemezgetésénél komolyabb kutatások is alátámasztják azt, hogy mit miért, hogyan és miből gyárt.

Előzmény: Alváskultúra (4822)
Alváskultúra Creative Commons License 2011.11.18 0 0 4822

Szia Kmacko,

 

az ergonómiai zónákról és azok fontosságáról ITT mindent megtalálsz...

 

A legtöbb kicsit jobb matrac most már 7 ergonómiai zónával bír, ami zanzásítva kb így néz ki:

 

-1 középen van a medence zóna (ez egy keményebb rész, mert fajlagosan nehéz testszelvény)

-2-3 jobbra-balra van a derékzóna (ez még mindig egy keményebb, jó esetben íves rész, ez támasztja a felfelé ívelő derekat)

-4-5 megint csak jobbra-balra van a vállrész (ez egy kikönnyített rész, itt kell a legnagyobb süppedést biztosítani a vállnak)

-6-7 és a matrac két végén még két haszontalan rész (marketing zóna:-)

 

És valóban egyet értek: nagyon nehéz olyan üzletet találni, ahol rendesen értenek is hozzá.

 

Kicsit egy előző dialógushoz visszakanyarodva: ez nem egy olyan szakma, mint az ács vagy a gépészet, hogy van egy matrac-iskola ahová beiratkozol és valamilyen eredménnyel elvégzed. A legtöbb helyen a régiek tanítják az újjakat, amit a régi is rosszul tudott, azt az új is továbbadja majd. Értelem szerint nem mindenki járhat külföldi szakmai kiállításokra, külföldi üzemekbe, egy kezemen megtudnám számolni, hogy az országban ki látott már hideghab habosítást vagy latex előállítást.

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: kmacko (4821)
kmacko Creative Commons License 2011.11.17 0 0 4821

Sajnos igen nehéz olyan boltot találni, ahol láthatóan értenek a matracokhoz. Legtöbbször csak tippelgető eladókat találok, akik javasolni szokták, hogy nézzek utána a kérdésemnek a gyártó honlapján, amelyen persze nem szokott rajta lenni a válasz.

 

Az Optimák közül egy Tempur matracra gondoltam, sajnos a nevét nem tudom. Szerinted milyen lehet?

Egy  másik kérdés: mit jelent az, hogy X zónás egy adott matrac? (Pl.3 vagy 9.)

 

Köszönöm a választ!

Előzmény: Alváskultúra (4816)
Alváskultúra Creative Commons License 2011.11.16 0 0 4820

 Kedves Prony,

 

nem szándékoztam semmilyen cinizmust belevinni a válaszba, tényleg az autodidakta a legjobb kifejezés.

 

Meggyőződésem, hogy a matrac egy multifunkciós platform, ahol:

 

-alszunk

-szeretkezünk

-laptoppal ülünk

-tévét nézünk

-gyerekek ugrálnak, stb...

 

A súlyhatár jellemzően a tertós fekvési területre érvényes és személyenként értendő, tehát pl. a 140kg az személyenként értendő.

 

Szerintem az oldal fekvés a természetes alvási pozíciónk, tehát okvetlen ebből kellene kiindulni, de próbálni akkor is hanyatt fekve érdemes, egyszerűen jobban tud "érezni" az ember.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!