Keresés

Részletes keresés

newnikk Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2379

Mindent még egy prolihisztor se tudhat...:-)))

 

http://www.youtube.com/watch?v=gNVOpESi9uQ&feature=related

Előzmény: spacc (2378)
spacc Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2378

Nos, az utóbbi igaz is.... :))) A 26x-esek ilyenek voltak. Persze a moci térfogata kb. fele a Revoxénak.

newnikk Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2377

Nem tudom, de némileg árnyalja a képet, hogy az AKAI GX-260D-ről azt állítja, hogy professzionális, meg hogy a főmotor közvetlen tengelycsonkkkal húzza a szalagot...

Előzmény: tütyüke (2375)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2376

Biztos azt, hogy nagy az áramfelvétele a hálózatból...

Előzmény: tütyüke (2375)
tütyüke Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2375

Hja meg a másik, valaki magyarázza már el nekem, vajh' mit ért ezalatt:

Nagyteljesítményű HIFI orsós magnó...

 

tütyüke Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2374

Halálkomoly.

Még az egyik könyve végén, ahol felsorolja a cégeket még ott is így írja :D

 

Előzmény: ***RS*** (2373)
***RS*** Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2373

Ez komoly?

Előzmény: tütyüke (2368)
Morgó Sapiens Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2372

Grunding? Akinek nem inge, ne vegye a grundjára!

Előzmény: tütyüke (2368)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2371

Miért báncsátok azt a drága, jólelkű embert?:)

Előzmény: tütyüke (2368)
tütyüke Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2370

Következtetés, a Dani 3-éves koráig bezárólag írta az összes művét.

Előzmény: newnikk (2369)
newnikk Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2369

Nincs abban semmi, én pl. tigrincsnek mondtam a tigrist, igaz csak kb. 3 éves koromig...

Előzmény: tütyüke (2368)
tütyüke Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2368

Ahhát.

Szerettem mikor következetesen Grunding-ot írt a drága :D

Előzmény: gabocza1 (2363)
quad Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2367

Akkor te még nem láttad a szovjet hangfalak átviteli görbéjét. :-)

Előzmény: Flacika (2364)
spacc Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2366

Azt eszik, vagy isszák?

Előzmény: físzeg (2365)
físzeg Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2365

Valamint a "SuperHIFIProfessional" felírat...

Előzmény: Flacika (2364)
Flacika Creative Commons License 2011.09.14 0 0 2364

Nem a frekigörbék miatt tettem be. Ha gondolod, kitakarom a görbét és úgy rakom be. :) Egyébként meg az Orion dobozok előlapjára kitett görbék viszik a prímet...

Előzmény: ***RS*** (2362)
gabocza1 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2363

Dani bátyánk, "jó tollú" szerző...:)

Előzmény: ***RS*** (2362)
***RS*** Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2362

Ez a freki görbe olyan kézzel rajzoltnak tűnik, mint a magnóké!

Előzmény: Flacika (2361)
Flacika Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2361

Elvileg volt a Minimax a 10 cm-es helyett 6,5 cm-es magassal is. Hogy azzal jobban szólt-e, nem tudom... Ifjúkoromban más írott (magyar) hifi irodalom nem nagyon lévén én is a Csabai Dániel féle Magnósok évkönyvét olvasgattam. Az 1972-esben volt a mellékelt leírás a Minimaxról. Anno a '70-es évek közepén nekem is volt egy db (igen, monóban, a VT R4902-es rádióhoz és a Tesla B444-es magnóhoz), arra már nem emlékszem, hogy 2-es vagy 3-as, de abban is a 10 centis magas volt. Aztán szétment a membránszél, később meg vettem egy Orpheuszt Saphir 2 hangfalakkal.

Előzmény: dollerakos (2360)
dollerakos Creative Commons License 2011.09.04 0 0 2360

Ami itt van most nálam, ez Minimax - 3 és a 4 ohmos verzió és nem az Alnico mágneses, hanem a laposabb, nagyobb átmérőjű, képről tökéletesen megegyezik a retronom-os D132E képével. Bocsánat, a típust elírogattam, amikor hivatkoztam rá és a Retronom-on is elírogatták, tehát igazából nem D132E, hanem DT132E - ez van ráírva a hátuljára is. Nagyon köszi a méréses linket!

Előzmény: tiborkaba (2359)
tiborkaba Creative Commons License 2011.09.04 0 0 2359

Ha most megnézed a vatera kínálatát, láthatsz 2 db teljesen eltérőt. Az egyik 8-15, a másik 4 Ohmos. Jól láthatóan teljesen különböznek a mélyközepek. Pedig mindkettő DT 132E, mindkettő Minimax 3. És akkor még nem beszéltünk a Minimax 1 és Minimax 2-ről.

:)))

 

http://elektronika.vatera.hu/hangfal_hangrendszer/videoton_minimax_hangfalak_1474460106.html

http://elektronika.vatera.hu/hangfal_hangrendszer/videoton_minimax_hangfalak_1474460850.html

 

Exportra a Minimax 2 került.

A mérési eredmények nem túl rózsásak, de azért tetszett nekik.

http://www.gramophone.net/Issue/Page/November%201975/190/748807

 

Szóval szerintem igen, volt ebből sokféle.

 

Előzmény: dollerakos (2358)
dollerakos Creative Commons License 2011.09.04 0 0 2358

Ez a verzió volt, a D132E: http://www.retronom.hu/node/14478 - a vékony dobozos és nem Alnico mágneses mélyközepes. (Aztán, hogy ezen a típuson belül még mi és hogy volt, azt nem tudom; volt egyáltalán még ezeken belül is eltérés? Esetleg a váltó vagy más vonatkozásban?) ??

Előzmény: tiborkaba (2357)
tiborkaba Creative Commons License 2011.09.04 0 0 2357

Ez a Minimax melyik verziója volt? Úgy tudom, többféle verzió is készült belőle, többféle mélyközéppel és dobozzal. Ha jól tudom, a rétegelt lemezes dobozos exportváltozat a gyűjtői vágy tárgya. Olyat egyszer én is szívesen meghallgatnék.

 

Nézegettem régebben én is, de mindig csak erősen felújításra szoruló példányokkal találkoztam.

Előzmény: dollerakos (2356)
dollerakos Creative Commons License 2011.09.03 0 0 2356

Üdvözlet a Minimax-fan-eknek!

 

Sokat hallottam és olvasgattam már ezekről a Videoton Minimax D132E hangdobozokról, hogy szépen szólnak, a gyengébb mérési paraméterei ellenére, de sosem hallottam őket a mai napig, amikor is az egyik fórum-társunk el nem hozott nekem egy párat próbára és most már nagyjából értem is, hogy miért van ennek a doboz-párnak ekkora kultusza, amit korábban el sem tudtam képzelni; hogy Videoton hangdobozok és ilyen kicsikék....

 

Azon nyomban össze is hallgattam más hangdobozokkal és úgy döntöttem, hogy gyorsan le is írom a tapasztalatokat, mivel nem mindig volt egyszerű a döntés. Sajnos azonban, mivel állandóan idő-hiányban szenvedek, gyors-tesztről van szó, nem tudtam minden, ilyenkor szokásos körülményt figyelembe venni, mint pl. illett volna állványra helyezni a szóban forgó hangdobozokat... Csak szekrénytetőn, de nagyjából fülmagasságban, viszont mindegyiket azonos bázistávolsággal volt módom hallgatni és legalább annyit megtettem, hogy a dobozok alá tettem 2-3 centis, lapos kövecskéket, hogy a szekrénytetőtől valamennyire elszigeteljem őket. Ilyenek, hogy csatlakozók és hangfal-kábelek: hanyagoljuk, 2,5-ös, 1,5-ös, 0,75-ös madzagok voltak. Mindegyik hangdoboz jó állapotú, az alkatrészei hibátlanok, azaz a hangszórók, a váltó-alkatrészek, a doboz, stb... A hangszórók a Minimaxok esetében szakszerű módon javítva voltak (peremezés, stb....) A tesztmezőny résztvevői:

 

Hangdobozok:

 

Videoton Minimax D132E

 

Orion HS 9 (Mambó)

 

TDL Nucleus 1., íme egy link róla: http://www.hi-fi-insight.com/tdl-nucleus-1-bookshelf-loudspeakers.html

 

Orion HS 40 – az általam átalakított verziójú hangváltóval, link: http://retronom.hu/files/dollerakos/Orion%20HS%2040%20-%20hangv%C3%A1lt%C3%B3k_1.jpg

 

- Miért épp ezek a hangfalak? - Az Orion HS 9 (Mambó) leginkább azért, mert az Orionnak az egyik legjobban sikerült kisdoboz-párja. A TDL Nucleus 1 pedig azért, mert egyrészt az is kéznél van, másrészt pedig, mert kíváncsi voltam, hogy egy, a Minimaxnál még kisebb és modernebb (és még jóval könnyebb) angol dobozpár mire képes. Az Orion HS 40 (a modifikált hangváltóval) pedig azért, mert nekem ez a pár A HANGFALPÁR, én ezt használom üzemszerűen, amióta sok más egyébhez, többek közt angol, jó hírű dobozokhoz is volt szerencsém, és ez olyan, amelyet nemcsak én, hanem mások is, akik hallották, jó véleménnyel voltak róla. A lejátszóberendezés: egy Telefunken hifitorony komponensei, hogy ne kelljen sokat irkálni róla, a link:

 

http://retronom.hu/node/29631

 

- kihasználva az erősítő kényelmes A-B-zési lehetőségét. Műsorként klasszikus zene, lemezjátszóról és egy Kenwood DP-5020-as CD-játszóról, valamint a Bartók Rádióról.

 

 

Tesztek

 

Legelőször nem hallgattam össze egyik dobozpárral sem, mert kíváncsi voltam, hogy hogyan szólnak és kifejezetten tetszett a hangjuk, annak ellenére, hogy persze, a hiányosságait azonnal lehetett hallani, viszont a hallgatás közben rövid idő alatt el tudtam felejtkezni ezekről a hibákról, ami nálam nagy szó! A frekvencia-sávszélek jól észlelhetően rosszabbak, mint az általam megszokott hangdobozokéi, de a hangzás kimondottan zenei maradt, minden tekintetben, ugyanis ezt a középtartomány tisztasága és öblössége és a kimondottan jó térhatás bőven kárpótolta. Egyből beugrott, hogy valami jó állványon valószínűleg sokkal szebben muzsikáltak volna a kicsikék, mint a szekrénytetőn... A tesztet dobozpárokra osztva az alábbi tapasztalatokat kaptam.

 

 

Videoton Minimax D132E – Orion HS 9 (Mambó)

 

Elsőre a Mambó tűnt jobbnak, mivel a Minimax magashiányára azonnal felhívta a figyelmet. A Mambó magasabb fekvésben zenélt, de hamar kiderült, hogy ezek nem is annyira igazi magasak, mert nem mennek magasabbra, csak több van belőlük. A Mambó egy kicsit nagyobb, mint a Minimax, de a mélyei nem többek, a hangzása kevésbé zenei, mint a Minimaxoké, a közepe nem annyira telt, de azért annyira eget verő különbség nincs a két dobozpár közt. Hosszabb ideig hallgatva, a Minimax zeneibb, a közepe szebb, a térhatása jobb, egyszóval, a Minimax a jobb.

 

 

Videoton Minimax D132E – TDL Nucleus 1

 

Itt is elsőre a másik, azaz a Nucleus tűnt jobbnak és itt már nemcsak a magashiányról van szó, hanem összességében, a hangképről. Ez már nem annyira egyszerű mérkőzés volt, mint az előző... (És mégannyira sem, mint amikor még korábban a Nucleust hallgattam össze a Mambóval, ami egyértelműen a Nucleusnak kedvezett, ami kb. 2-3 perc alatt eldőlt....) Elsőre a Nucleus több részletet mutat meg a zenéből, bár később egy-két felvételen a Minimax képes volt lekörözni, de gyorsan hozzáteszem, hogy érzésem szerint ez nem azért volt, mert a Minimax annyira jó lenne, hanem, mert inkább ezek csak a Nucleus hiányosságai: a mélyei nem igazi mélyek, néha erőlködik, döng, nem követhető a mély-szólam, ez azt jelenti, hogy nem tudnám lekottázni (ha nem ismerném a darabot... :--)) és néha felborul a hangzási egyensúly, elvékonyodik a hang, erősen magasba húz. - Ezeket a Minimaxnál sosem tapasztaltam, valahogy mindig el tudta kendőzni a hibáit a jó középtartományával. Pl. a beszédhang egyértelműen a Minimaxon jobb. Később már nem igazán tudtam, hogy melyik dobozpárral tudnék együtt élni.... Kapcsolgattam ide-oda, néha azt éreztem, hogy a Nucleus a jobb, mert többet mutat, mint ahogy az elején is írtam – ezt az erényét nem lehet elvitatni, de néha a Minimaxot hallottam jobbnak, mert valahogy jobban egyben volt a zene, viszont a sávhatároltságára a Nucleus azonnal felhívta a figyelmet, ha rá kapcsoltam. Hallgatgattam rosszabb felvételeket is, hogy tudjak dönteni valamelyik irányba, de az sem vezetett eredményre, ugyanoda jutottam, hogy nem tudok dönteni. Nehéz két ennyire eltérő hangkép között igazságot tenni.... Tehát, lényegében DÖNTETLEN, de talán egy nagyon pici előny legyen a Nucleus javára....... (Viszont ebben igazából még saját magam számára sem vagyok meggyőző....)

 

 

Videoton Minimax D132E – Orion HS 40 (modifikált hangváltó!)

 

Itt már egyértelműen hallatszik, hogy a Minimax kicsi dobozpár, a HS 40 pedig nagy. (Persze, ez nem ilyen egyszerű..) A Minimaxnak nem maradt semmilyen előnye, erénye a HS 40-esekkel szemben, de nem is volt sokkal rosszabb, csak inkább úgy lehetne fogalmazni, hogy a HS 40-esek szépen kiegészítették a Minimax sávhatároltságát, tehát kissé parasztosan szólva, a HS 40-esek hangja: Minimax + tisztességes mélyek és magasak... A lényeg, hogy a HS 40-esek minden tekintetben jobbak, de ezen egyáltalán nem lepődöm meg.

 

 

Minden esetre, most már nekem is szükségem lesz egy pár Minimaxra, de valami jó állvány is kellene hozzá, mint általában a kisdobozok ezt meg is követelik, szerintem úgy tutira jobb (még jobb) lenne a hangjuk.

ozpecs Creative Commons License 2011.08.02 0 0 2355

Ilyet láttam egyszer biziben de nagyon nem volt pénzem sokáig nézegettem nagyon megvettem volna egész korrektnek tünt és nagyon kis széria szerintem.

Előzmény: Törölt nick (2354)
btamas70 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 2353

Ez egy noname kreálmány, többek között VT tuner dobozból és BEAG hálózati trafókból. Van benne pár VT kütyüből kioperált alkatrész, kb. ennyi köze lehet a Videotonhoz. Apropó, most nézem az előlapot, mégiscsak van neve, úgymint "Studio Style". Hogy oda ne rohanjak:-)))

Előzmény: kétkerekes (2352)
kétkerekes Creative Commons License 2011.08.01 0 0 2352

Még néhány kép. Videoton SPA-300 végfok.

 

 

Talán 25-30db készült belölle.

Hátha van valakinek valami infója róla.

Előzmény: kétkerekes (2351)
kétkerekes Creative Commons License 2011.07.30 0 0 2351

Videoton SPA-300 végfok

Az előlapon egy kapcsoló,négy led,és egy poti van, 2 X 150 W

Előzmény: CruisHeR (2350)
CruisHeR Creative Commons License 2011.07.30 0 0 2350

Tehetnél fel egy képet róla, szerintem sok embert érdekelne!

Előzmény: kétkerekes (2349)
kétkerekes Creative Commons License 2011.07.30 0 0 2349

A Videoton SPA-300 néven is csinált néhány végfokot,esetleg van valakinek

valami infója róla.Van egy példányom amin már barkácsoltak,és szeretném

megtudni mennyi a változtatás.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!