Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2011.09.05 0 0 28206

Az utolsó hozzászólás a legjobb :-))

Előzmény: kneissl (28204)
jtx Creative Commons License 2011.09.05 0 0 28205

Szerviz ellátás nem tud problémás lenni, ha német/osztrák cég szállít egy ilyen nagy berendezést?

Előzmény: kneissl (28203)
kneissl Creative Commons License 2011.09.05 0 0 28204

Szakirodalom:

 

dilatáció

Az van, hogy a korábban problémás hátsó fal kiszáradásával szeretném teljeskörűen elvarrni a szálakat a hátsó fronton. Ennek keretében a fal újrameszelését tervezem, de a hétvégén fontos kérdés merült fel bennem.

A házfelújítás első lépésében beton csepegőjárda került a ház tövéhez a fal teljes hosszában. Az idén 5. éves járda jól bírja, de nyilván a hőtágulás és a kisebb mozgások miatt itt-ott (végig) elvált a faltól. Nem igazán értek hozzá, de szerintem ez egy igazi spontán dilatációs hézag. Erről beszélek:


És a lényeg:


A helyzet alapvetően két lehetséges irányt körvonalaz:

1. A dilatációs hézagot tömíteni kell, bitumennel, vagy más, rugalmas tömítőanyaggal. A hézag tömítésével megakadályoznám, hogy nagyobb szél esetén a beverő, falon lecsorgó eső valamint télen az olvadó hó közvetlenül a fal tövénél kerüljön az alaphoz és a falakhoz.

2. A dilatációs hézagot nem kell tömíteni, se bitumennel, se más, rugalmas tömítőanyaggal. A hézag tömítésével megakadályoznám, hogy a fal tövénél jelentkező talajpára kiszellőzzön, így megnehezíteném a falak száradását.

A kérdést persze feltehetném Kónya haveromnak is, aki - saját elmondása szerint - már 3 évesen vasbeton szerkezeteket dilatált, de azért inkább a biztosra szeretnék menni. Szóval, mi legyen? Várom a szakértői kommenteket, utólag nem ér majd okoskodni.

Tovább »

forrás: Blogspot.com

Előzmény: Mekk Elek ezermester (28201)
kneissl Creative Commons License 2011.09.05 0 0 28203

Ajánlatot legalább öt (5) helyről kérjél, és ne lepődjy meg, ha nem %-os eltérések, hanem szorzószámok lesznek az egyes árak között.

Javaslom, hogy osztrák / német cégeket is keress meg.

Előzmény: jtx (28202)
jtx Creative Commons License 2011.09.05 0 0 28202

Passzívház méretezéssel, tervezéssel építünk egy iroda-raktár épületet. 1.300 nm földszint és 800 nm emelet. Hiába relatív alacsony a hő- és hűtésigénye, azért kell bele felületi vagy levegős fűtés-hűtés. Megkaptuk az első ajánlatot egy VRV-re, amit én nagyon sokallok (15mFt...). Főként, hogy a hővisszanyerős szellőztetés is bele fog kerülni majdnem 7 mFt-ba...

 

Valóban ár-érték arányos alternatívája a VRV a padló/mennyezet fűtés-hűtésnek? És milyen árszinvonalon lehet gondolkozni?

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2011.09.05 0 0 28201

Alacsonyenergiás háznál még a (hideg) terasznak sem szabad hővezető módon csatlakoznia a ház (meleg) szerkezetével.

A csepegőjárdádál is így van ez.

Én úgy csinálnám, hogy a járda teljesen külön legyen az épülettől, az eseteleges kis mozgások miatt a hőszigetelés és a járda közé valamilyen rugalmas, fagytűrő, vízálló, UV álló és rugalmas vagy zárt cellás habcsíkot tenék (EPDM szalag vagy árt cellás polifoam, de azt a naptól UV-védeném valamivel).

 

De minek járda a fal mellé? Ha pl csak köveket/sódert teszek oda a ház köré, azon elbotlanak az esőcseppek? ;)

Előzmény: cicamisk72 (28200)
cicamisk72 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 28200

A csepegőjárda hogy csatlakozik a házzal?

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2011.09.05 0 0 28199

"Nagyon megállt a virtuális gazdaságos PH. építés ha jól emlékszem a falakig és nyílászárókig jutotatok. Én nagyon kiváncsi lennék egy magastetős talpszelemen-koszoru csomópont hőhídmentes kidolgozásra (rajzzal és méretekkel is illusztrálva)."

 

Felkínálok vita céljára egy gyosrsan összeütött rajzocskát a jelenlegi elképzelésemről:

- szeglemezes (öntartó) tetőszerkezet támaszkodik egy kemény xps-en fekvő "szelemenre".

- rajzon a fal eps zsalus, persze lehet akármilyen, de a szelemen alatti hőszigetelő csík a fal típusától (függőleges hővezetésétől) függően 5 és 20 centi között változó

- a vonalmenti hőhíd rosszabbítás céljából a födém-üveggyapot persze akár körbe is veheti a szelement felülről, de talán olcsóbb inkább eggyel vastagabb xps-t alárakni (munkadíj)

 A rajz NEM méretarányos, csak összeütöttem.

Azért nem tettem ide be eddig,mert olyan szeglemezes tetőszerkezetet kerestem, amelynek a közepén van legalább két méter széles végig járható tér (pl levegő gépészet számára + közlekedés + lomtárnak), de még nem találtam ilyet a szeglemezes gyártók rajzai között.

Előzmény: tothkrisz (28177)
Henok Creative Commons License 2011.09.05 0 0 28198

Lenyűgözőek ezek a házak, de semmiképpen nem laknék ilyenben.

Igazi élettérnek alkalmatlan, arra jó, hogy az aktuális szőke cicával hétvégére el lehet menni, és meghívni a "barátokat" is reprezántálni. Így viszont az energia felhasználás másodlagos...

 

 

Előzmény: dejódió (28192)
dejódió Creative Commons License 2011.09.05 0 0 28197

Nekem is ez ütött szeget a fejembe, de majd megátjuk amikor csináljuk az egészet nem reklám, hanem saját képeket készítek. Talán az reálisabb.

Előzmény: Szipolyka. (28196)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.09.05 0 0 28196

92 kWh/nm/ev az A+? Hümm-hümm.

Nyaron hutest igenyel - hümm-hümm.

A kulsejuk alomszep ezeknek a hazaknak, de energetikailag nem tunik kulonosebben vonzonak.

Ahol en lakom, az nem ilyen csillivilli, es persze kisebb is, de a fajlagos primerenergia-igenye 49 kWh/nm/ev, es meg ezzel sem vagyok maradektalanul megelegedve, lehetne jobb is.

Előzmény: dejódió (28194)
dejódió Creative Commons License 2011.09.05 0 0 28195

lemaradt

Előzmény: dejódió (28194)
dejódió Creative Commons License 2011.09.05 0 0 28194

A közeljövőben klímázunk egy ilyet.

A+ elméletileg a besorolása.

 

Előzmény: Szipolyka. (28193)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.09.05 0 0 28193

1. Gyonyoruek a hazak

2. Vajon azt is ket merfoldrol latni, ahogy a lako pisil meg szexel???? Kicsit talan tul atlatszoak...

3. A weboldaluk pocsek

4. Nem latom az energetikai adatokat (primerergia-igeny kW/nm/ev) - bar lehet, hogy akinek ilyen haza van, annak ez ugyis tokmindegy

5. Ilyen hazat akarok! De a panoramat is hozza.

Előzmény: dejódió (28192)
dejódió Creative Commons License 2011.09.05 0 0 28192

http://www.davinci-haus.de/v1/index2.php?_DE/view/o000/0000/1/0//home.php

 

 

Erről mi a véleménye a kedves topiclakóknak?

Henok Creative Commons License 2011.09.05 0 0 28191

Még egy gondolat a szadai megoldásról. Azon kívül, hogy ebben a tetőtér nyilván nincs beépítve, ez a megoldás jelentősen növeli az építmény magasságot, ami Budapesten gondot szokott jelenteni. Az én megoldásomban a szarufák fölött futó hőszigetelés a külső 30 cm-es szigetelő réteget a koszorú (szelemen) síkja alatt metszi el, tehát még a tetőszigetelés vastagságával sem nő az építménymagasság. 

Előzmény: Boery (28189)
Henok Creative Commons License 2011.09.05 0 0 28190

"Máséle tetőszerkezet, vagy tetőmegoldás nem is létezik, csak ez a szarufás talpszelemenes ácsolat ?"

Dehogynem létezik, pl. lehet csinálni egy vasbeton koporsós tetőszerkezetet, és azon is simán átfordulhat a szigetelő burok 
:-)

 

A fő kérdés, hogy beépített tetőtérről beszélünk -e vagy sem, mert előbbinél a teljes tető fölött visszük át a szigetelést, míg utóbbinál a födémet szigeteljük, és igyekszünk minél kevesebbszer átszúrni a szarufákkal... 

Előzmény: kneissl (28188)
Boery Creative Commons License 2011.09.04 0 0 28189

Nálam is a szadai-hoz hasonló megoldás van.

Rengeteg plusz fa kell hozzá ! ( A szelemen sort kétszer kell körbe vinni a koszorún.

A másik megoldáshoz lényegesen kevesebb kell.

Ez viszont elsősorban monolít födémhez ajánlott ( szerintem )

kneissl Creative Commons License 2011.09.04 0 0 28188

Máséle tetőszerkezet, vagy tetőmegoldás nem is létezik, csak ez a szarufás talpszelemenes ácsolat ?

Előzmény: Henok (28179)
Henok Creative Commons License 2011.09.04 0 0 28187

Ez jó, beépítetlen tetőtér esetén.

 

Előzmény: joevagyok68 (28182)
Henok Creative Commons License 2011.09.04 0 0 28186

Ezen azért a fák több helyen is hőhidat képeznek. 

Előzmény: tothkrisz (28183)
tothkrisz Creative Commons License 2011.09.04 0 0 28185

Ügyes :)

Előzmény: Henok (28181)
tothkrisz Creative Commons License 2011.09.04 0 0 28184
Előzmény: tothkrisz (28183)
tothkrisz Creative Commons License 2011.09.04 0 0 28183

Na és ehhez mit szoltok?

joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 28182
Előzmény: tothkrisz (28177)
Henok Creative Commons License 2011.09.04 0 0 28181

Pedig megáll :-)

Ezen kívül azért nem elhanyagolható, hogy a szarufa fölötti hőszigetelést a szarufához szorító felső 5cm*8cm-es "ellenléc" erre felülről csatlakozik (hozzáfogja a valódi szarufához) , plusz az álszarufák feletti hajópadló összefogja az álszarufákat egymással is. Szóval olyan ez mint a József Attila verseben: "Akár egy halom hasított fa, hever egymáson a világ, szorítja, nyomja, összefogja egyik dolog a másikát s így mindenik determinált" 

Előzmény: halaloszto (28180)
halaloszto Creative Commons License 2011.09.04 0 0 28180

ez komoly? az ereszt csak az tartja, hogy az 5cm palloba gondolom 2.5cm melyen bele van csapolva a vege? ez nekem igy hihetetlen.

 

vajk

Előzmény: Henok (28178)
Henok Creative Commons License 2011.09.04 0 0 28179

Előzmény: Henok (28178)
Henok Creative Commons License 2011.09.04 0 0 28178

Itt az enyém: a szarufák ráülnek a szelemenekre, (nem mennek fölötte át mint hagyományosan) így a szarufák fölötti hőszigetelés megszakítás nélkül ráfordulhat a fal külső hőszigetelésére. Hogy mégis legyen a háznak eresze azt álszarufákkal kellett megoldani (amik ráadásul síkben az eredeti szarufák fölött vannak a szarufa feletti hőszigetelés vastagságával megegyező mértékben). Ezek rögzítése nálam úgy történt, hogy a képen látható módon a falon körbefuttattam egy 5 cm vastag pallót, és abba fecskefark marással illeszkednek a szarufák.

Az egész szerkezetet ács szabász géppel készítették -innen a rajz is- ami nem drága és nagyon jó megoldásnak bizonyult. 

 

 

tothkrisz Creative Commons License 2011.09.04 0 0 28177

Nagyon megállt a virtuális gazdaságos PH. építés ha jól emlékszem a falakig és nyílászárókig jutotatok. Én nagyon kiváncsi lennék egy magastetős talpszelemen-koszoru csomópont hőhídmentes kidolgozásra (rajzzal és méretekkel is illusztrálva).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!