Keresés

Részletes keresés

---:Jani:--- Creative Commons License 2011.08.19 0 1 43925

"Ez furcsa lehet azután, hogy megbeszéltétek, hogy Dd. egy hideg sakkjátékos. A tettei talán ezt mutatják, de a szavai pont az ellenkezőjét. "

Én sem értem, hogy miért írtátok, ugyanis ha igaz, DD kezdettől fogva tudta (sejtette), hogy Harry és Voldi összecsapásakor a gyilkos átok Voldemortnak a Harry lelkében élő darabját fogja megsemmisíteni. Magyarán tudta, hogy Harry túl fogja élni.

Kattrin_ Creative Commons License 2011.08.19 0 1 43924

Az első kötettel kapcsolatban van pár dolog, amit beírnék.

Pl. azt sosem értettem - igaz, h apróság -, hogy Dd. miért mondja azt az év eleji lakoma végén, hogy "Filkó! Pityer! Varkocs! Dzsúzli!" 

(Persze lehet, h csak nekem nem esett le.) A jelszavakat a házak klubhelységeihez nem mondhatja el mindenki előtt... vagy csak úgy mondott valamit a vicc kedvéért?

Aztán amiről korábban volt szó itt a fórumban a filmmel kapcsolatban is, hogy Dd. azt mondta Harrynek, hogy a szó milyen erős fegyver lehet, de gyógyítani is lehet vele, v vmi ilyesmi, nem emlékszem pontosan. Van egy ugyanilyen az első könyvben is, mikor Dd. azt mondja: "Áh, a zene ... varázslatosabb bármely mágiánál." Szerintem Dd. olyan ember volt, aki nemcsak azért volt bölcs, mert nagy mágus volt és nagytudású, hanem azért is, mert túllátott a mágián, és számára az emberi értékek fontosabbak voltak. Ez furcsa lehet azután, hogy megbeszéltétek, hogy Dd. egy hideg sakkjátékos. A tettei talán ezt mutatják, de a szavai pont az ellenkezőjét. 

Egyébként is van jó pár varázsló, aki lenézi a muglikat, vagy legalábbis sajnálja őket, meg úgy gondolják, h h lehet varázslat nélkül élni, de Dd.-nak ezek a szavai azt tükrözik, hogy van néhány érték, ami fontosabb minden mágiánál.

(Még egy apróság: ha Harry és Hagrid az elején a sziklától azzal a csónakkal megy vissza, amivel Harry és Dursley-ék odamentek, akkor Dursley-ék hogy jutottak vissza a partra?)

Mógussal kapcsolatban meg, hogy hogy nem vették észre, hogy Voldemort van a tarkóján, amiről szintén volt már szó itt... és valóban az lehetett, h tudták, h rosszban sántikál, csak azt nem, hogy Voldi is benne van a dologban.

Pitonnak az elejétől fogva gyanús volt Mógus. Azt a diákok is észrevették, hogy különös illat lengte be a turbánját.

De van egy érdekes rész a végén, amikor Harry azt mondja:

"Furcsa ember az a Dd. Azt hiszem, csak meg akarta adni nekem a nagy lehetőséget. Nem hinném, hogy sok minden titokban maradhat előtte, ami az iskolában történik. Szerintem nagyon is jól tudta, hogy min törjük a fejünket, és ahelyett, hogy megakadályozta volna, mindig egy kicsit segített nekünk. Az sem volt véletlen, hogy elárulta nekem a tükör titkát. Talán úgy gondolta, hogy jogom van szembenézni Voldemorttal, ha tudok..."

Szóval lehet, hogy Dd. tudta, hogy ott van Mógusban a gyenge Voldemort, és segített Harrynek, hogy mindenféle kalandokon keresztül szembenézhessen vele. Ha csak az első kötetet értelmezzük ebből a szempontból, akkor az mind nagyon szép és jó, de ha mind a hetet, akkor az már kicsit talán furcsa vagy sok, hogy Dd. újra és újra hagyja Harryt veszélyes kalandokba keveredni.

Egyelőre ennyi, bocs ha olyasmit írtam, amit már más is leírt.

buffybot Creative Commons License 2011.08.17 0 0 43923

<A főbenjáró átkokat komolyan kell gondolni. (Bellatrix mondta az 5. kötetben Harrynek a minisztériumban.)

A többit csak tippelem: Gondolom, Pius Thicknesse-t is "be kellett cserkészni" nem lehettek tanúk. Mindig úgy képzeltem el az imperius sújtotta embert, hogy hülyén néz. Kicsit mint az exmemoriam esetében. >

Mert szerinted a halálfalók nem gondolják komolyan? Vagy egy pillanatig is elgondolkodnak rajta, hogy vajon helyes-e? Egyedül lenni vele meg nem olyan nagy feladat.

Előzmény: Törölt nick (43919)
buffybot Creative Commons License 2011.08.17 0 0 43922

<Harry élt és a kiságyában volt (vagy a romok között valahol), és volt rajta egy friss, átok okozta sebhely. 

Voldemort vagy megöli, vagy elviszi magával, ha nem történt volna vele valami. Ennyiből össze lehetett rakni a képet.>

Aha, és honnan tudják egyátalán, hogy Voldemort ott járt?

Előzmény: jinjang (43910)
buffybot Creative Commons License 2011.08.17 0 0 43921

Rajtad kívül valószínűleg mindenki levette, hogy ironizálok :)

Coke Girl New Creative Commons License 2011.08.17 0 1 43920

Mindig úgy képzeltem el az imperius sújtotta embert, hogy hülyén néz. Kicsit mint az exmemoriam esetében. 

Szerintem az imperius nem látszik. Pl. amikor az ötödik részben ott vannak a tárgyaláson, és Harry aggódik, amikor látja, hogy a miniszter beszél Malfoy-jal, Mr Weasly azt mondja, hogy szerintük nincs átok hatása alatt, magától ekkora tapló. Ha lenne erre valami jel, akkor egyértelműen nyilatkozott volna.

Lehet, hogy a film ihletett meg, nem? (Merthogy ott pl. Krum-nak kiüvegesítették a tekintetét a labirintusban. De mint tudjuk, a film nem forrás :) 

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 43919

"bár ha lenne egy bájital aminek segítségével az emberek fel tudják ölteni más arcát és testét"

Van. A százfűlé-főzet. De az csak fajon belüli átalakításra használható:

1. Hermione riadalma, a 2. kötetben, amikor rájön, hogy Millicent Bulstrode macskájának a szőrét dobta a lötyibe.

2. Hagridnak nem kellett beazonosítania magát a hetes kötetben, amikor elhozták Harryt a Privat Drive-ról, mert ő félóriás és nála nem működött volna.

Most nem tudok pontosan utánanézni a neveknek és szakszavaknak :) remélem nem írtam el. 

A főbenjáró átkokat komolyan kell gondolni. (Bellatrix mondta az 5. kötetben Harrynek a minisztériumban.)

A többit csak tippelem: Gondolom, Pius Thicknesse-t is "be kellett cserkészni" nem lehettek tanúk. Mindig úgy képzeltem el az imperius sújtotta embert, hogy hülyén néz. Kicsit mint az exmemoriam esetében. 

Előzmény: buffybot (43906)
Coke Girl New Creative Commons License 2011.08.15 0 0 43918

És legalább beváltották egy másik vetítésre? (mert az legalább pozitív reklám :-)

Előzmény: feketekavics (43916)
feketekavics Creative Commons License 2011.08.12 0 0 43917

A lányom sulijában meg építkezés közben előkerült egy második világháborús rozsdás.

_FK

feketekavics Creative Commons License 2011.08.12 0 0 43916

ez nem a reklám helye... (valahol Óbudán)

Előzmény: Coke Girl New (43915)
Coke Girl New Creative Commons License 2011.08.12 0 0 43915

Melyik plázában volt?

Előzmény: feketekavics (43914)
feketekavics Creative Commons License 2011.08.11 0 0 43914

Megnéztem volna a Potter 7-2-t még egyszer. Beültem egy moziba, jött a reklámok tömkelege (broáf) és a filmből 10 másodperc, aztán villany fel, és egy bejelentés, hogy bombariadó. Sietve elhagytam az épületet.

Azóta veszem komolyan, mióta lányomtól kaptam két SMS-t

Az első így szólt:

"Bombariadó van az iskolában"

A második meg (másfél óra múlva) így:

"A tűzszerészek hatástalanították"

_FK

Coke Girl New Creative Commons License 2011.08.10 0 0 43913

Ld: 43902 ... érti

Előzmény: ---:Jani:--- (43912)
---:Jani:--- Creative Commons License 2011.08.10 0 0 43912

Na megnéztem:

"-Te érted, amit mond, ugye, Harry?"

És (hogy ne érje szó a ház elejét) eredetiben:

'You understand him, I'm sure, Harry?'

Nekem úgy tűnik, hogy DD mintegy megerősítést vár Harrytől, hogy ő megérti ezt a számára érthetetlen sziszegést. Ráadásul az írónő is úgy nyilatkozott, hogy a párszaszó nem egy olyan nyelv, amit meg lehet tanulni. DD meg aligha Mardekár leszármazottja.

Előzmény: Mrs Fred Weasley (43908)
Coke Girl New Creative Commons License 2011.08.10 0 0 43911

Hát, nem egy CSI-standard rekonstuálás, de végülis minden klappolt.  :-)

Előzmény: jinjang (43910)
jinjang Creative Commons License 2011.08.10 0 0 43910

"Honnan tudták azt, hogy visszapattant az átok ami voldemort létébe került?"

Harry élt és a kiságyában volt (vagy a romok között valahol), és volt rajta egy friss, átok okozta sebhely. 

Voldemort vagy megöli, vagy elviszi magával, ha nem történt volna vele valami. Ennyiből össze lehetett rakni a képet.

Előzmény: buffybot (43897)
Coke Girl New Creative Commons License 2011.08.10 0 0 43909

Szió! De jó, hogy itt vagy :-)

Azt tudom, hogy a Tottenham Court Road-on buli van, de Westminsterben - Paddingtonon azért nyugi van?

Mi a helyzet most?

Előzmény: Mrs Fred Weasley (43908)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2011.08.10 0 0 43908
Tudott (ertett), azert mondta, hogy "igaz, Harry"?
Ha nem ertette volna, akkor "te erted, Harry?" lett volna a kerdes.
Szerintem.
Előzmény: ---:Jani:--- (43899)
Coke Girl New Creative Commons License 2011.08.09 0 0 43907

Na ja, ha így nézzük, akkor ott a pont.

Előzmény: buffybot (43906)
buffybot Creative Commons License 2011.08.09 0 0 43906

Hmm...igazad van...bár ha lenne egy bájital aminek segítségével az emberek fel tudják ölteni más arcát és testét...de neem nem ez túl bizar. Elvégre nem varázslókról és boszorkányokról beszélünk.

Különben azt sem értem, hogy miért olyan nehéz valakire imperius átkot szórni. Mert ugye a minisztérium irányítását csak nagy sokárra sikerült átvenni, és Pius Thicknesse-t is nehezen tudják megátkozni. De kérdem én mi ebben olyan nehéz. A liftben elmondja magában hogy imperio és kész. 

Előzmény: Coke Girl New (43905)
Coke Girl New Creative Commons License 2011.08.09 0 0 43905

Azért Dd-ban viszonylag nagy eséllyel bízhatott ... na és Hagrid, szerintem akkor sem volt másmilyen, mint Harry idejében. Mentális képességeiben is alkalmatlan a kettősügynök szerepére.

Előzmény: buffybot (43904)
buffybot Creative Commons License 2011.08.09 0 0 43904

Ha nem tudod kiben bízhatsz meg akkor pláne nem hagyod másra a gyereket. :) Peter után ki lesz még az áruló? Talán éppen Hagrid akire rábízza a gyereket. 

Előzmény: Coke Girl New (43903)
Coke Girl New Creative Commons License 2011.08.09 0 0 43903

Nem olyan körülmények között, hogy nem tudom, kiben bízhatok. ... Peter után ki lesz még az áruló? Vagy esetleg Remus volt, ahogy korábban hitte? A dolgok éppen elég zavarossá váltak ahhoz, hogy megértse, hogy Harrynek most fontosabb a nyugalom és a biztonság.

Utána már csak hab volt a tortán, hogy ráadásul még a maga bőrét is mentenie kellett volna, és végül az Azkabanban landolt.

Előzmény: buffybot (43900)
Coke Girl New Creative Commons License 2011.08.09 0 0 43902

Wikipédia:

A Harry Potter és a Tűz Serlege jeleneteiből kiderül, hogy Dumbledore tud a sellők nyelvén, és még sok más nyelven, mint például koboldul. A rajongók közt vitát képez, hogy párszaszájú-e, tehát beszél-e a kígyók nyelvén.[16] Rowling elmondása szerint Dumbledore a tudását önállóan szerezte, bár „a Roxfort legjobb tanárai tanították”.

Tisztázatlan kérdés, hogy Dumbledore párszaszájú volt-e. Rowling, amikor egy alkalommal Harry párszaszájúságáról beszélt, kijelentette, hogy a párszaszó nem közönséges nyelv, amelyet az ember csak úgy megtanul. Másrészt azonban a Harry Potter és a Févér Herceg egyes jelenetei feltételezik, hogy Dumbledore legalábbis értette a párszaszót. Rowling ezzel kapcsolatban különféleképpen nyilatkozott:

• Webchat with J.K. Rowling (angol nyelven). Harry Potter at Bloomsbury. Bloomsbury, 2007. július 30. (Hozzáférés: 2008. február 20.) „Delailah: How does Dumbledore understand Parseltongue? – J.K. Rowling: Dumbledore understood Mermish, Gobbledegook and Parseltongue. The man was brilliant.”
  • J. K. Rowling at Carnegie Hall Reveals Dumbledore is Gay; Neville Marries Hannah Abbott, and Much More (angol nyelven). The Leaky Cauldron.org, 2007. október 19. (Hozzáférés: 2008. június 1.) „Q: Since Ron is able to speak Parseltongue in the last book, does that mean that parseltongue is a language that most witches and wizards can learn or must a person be born with some ability to speak Parseltongue. – JKR: I don't see it really as a language you can learn. So few people speak it that who would teach you? This is a weird ability passed down through the Slytherin blood line. However ROn was with Harry when he said one word in Parseltongue, which I do not know so I cannot duplicate for you, but he heard him say "Open," and he was able to reproduce the sound. So it was one word. Whether he could learn to speak to snakes properly is a separate issue. I don't think he could. But he knew enough, he was smart enough, to duplicate one necessary sound

Előzmény: ---:Jani:--- (43898)
buffybot Creative Commons License 2011.08.09 0 1 43901

Ezzel én is egyetértek, mert erre a mondatra én is emlékszem.

Nem kellett egyébként értenie ahhoz, hogy összerakja a képet. A tettek magukért beszéltek. Az ahogy éltek ahogy a lánnyal viselkedtek, egyértelmű volt a dolog.

És azt is úgy gondolom, hogy a párszaszó egy adottság és nem tanulható. Adottságként is nagyon ritka.

Ezt pedig még az sem cáfolja meg, hogy Ron kinyitotta a kamrát hiszen csak utánozta azokat a hangokat. 

Előzmény: ---:Jani:--- (43899)
buffybot Creative Commons License 2011.08.09 0 0 43900

Meghalt a legjobb barátom és a felesége. Én vagyok a keresztapja. Az életem árán sem adnám oda senkinek. Még Dumbledorenak sem. Mindennél jobban ragaszkodnék ahhoz a gyerekhez.

Előzmény: Coke Girl New (43893)
---:Jani:--- Creative Commons License 2011.08.09 0 0 43899

És még valami:

"TE érted, amit mond, igaz, Harry?".

Ha DD is tudott volna p.szóul, akkor nem így kérdezte volna.

---:Jani:--- Creative Commons License 2011.08.09 0 0 43898

"Dd értett párszaszóul. Ezt nem tudom, milyen forrásból vették, de szerepel Dd ismeretei között.

Nyilván az általad említett emlék alapján jutottak erre a következtetésre."

MI???????????????????

Hogy értett volna?! Mire alapozod ezt? KIZÁRT, hogy tudott párszaszóul. Ha mással nem is, azzal is meg tudom cáfolni, hogy akkor neki is hallania kellett volna a szörnyeteget.

Biztos vagyok benne, hogy ez téves info. Egyébként ezt a párszaszót én mindig is olyannak képzeltem, mint amit nem lehet megtanulni, születni kell vele, tehát nem lehet szavanként meg nyelvtannal megtanulni.

De Rowling a 7-ben feoszlatta ezt a tévhitemet (Ron kinyitja a Kamrát). Na akkor tényleg egy világ dőlt össze bennem. Számomra ez a legcsúfosabb hiba a 7-ben. Mi az, hogy Ron utánozni tudja?!

buffybot Creative Commons License 2011.08.09 0 0 43897

Oké, Dd tudott a jóslatról, sejtették, hogy voldemort majd meg akarja őket támadni, szóval amikor láttak egy romba dőlt házat meg két halottat, sejthették, hogy ő járt ott, DE azt honnan tudhatták, hogy voldemort ott akkor este ártalmatlanná vált? Honnan tudták azt, hogy visszapattant az átok ami voldemort létébe került?

Ja és Neville pl ugynilyen védelem alatt állt? Honnan tudták, hogy melyiket választja majd, és ha meg is tudták miért voltak benne biztosak?

És persze az is hülyeség, hogy Harryt választotta. Voldemortot ismerve fel sem merül benne a választás kérdése, egyszerűen mindkettőt likvidálni kell és kész.

Előzmény: Coke Girl New (43892)
Coke Girl New Creative Commons License 2011.08.09 0 0 43896

Ezt akkor a harmadik részben meséli el.

Előzmény: Kattrin_ (43895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!