Keresés

Részletes keresés

slybácsi Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1685

párbeszéd egy szegedi kerékpáros üzletben:

 

én: hali, telópumpát szeretnék!

boltos: kölcsönbe?

én: hát tulajdonképpen megvenném ha nem baj.

b: nem tartunk, elég drága dolog.

én: tudom, de kell.

b: jövő szerdára tudok rendelni

én: mindegy, hétvégre kéne. téli kesztyűtök van?

b: ott melletted a dobozban

én: van olyan, ami gélbetétes?

b: olyan nincs, ezek téli kesztyűk.

én:?????????

én: mindegy. ezt a márkát nem ismerem. olasz cucc?

b: nem tudom.

 

 

 

no comment. hülyeségeket beszél, azután meg kiderül, hogy fogalma sincs mit árul...

 

múltkor megrendeltem egy másik üzletben egy cannondale gatyát. azt mondták szerdára meglesz. bemegyek szerdán, kérdem, hogy hozott-e gatyát. erre leugatott, hogy nem hozott, mert már nem egyszer járt úgy, hogy valaki rendelt valamit aztán nem jött érte, és rajtamaradt a cucc. )az elmúlt két hónapban kb 150ezret hagytam ott náluk erre-arra)

 

innentől nem kérdés, hogy az összes téli cuccot megrendeltem angliából. ha nem lesz jó a mérte majd visszaküldöm. inkább, minthogy ezeknél még egy forintot elköltsek. döbbenet.

 

ja, csak úgy mondom, hogy az első a maniac volt, a másik meg a prolog :)

koller andor Creative Commons License 2011.09.11 0 0 1684

Szép baleset volt. :-))

 

A rendezőség szerint második lettem. (szerintem meg nem biztos, hiszen 19.30'-ig lehetett rajtolni, és jöhetett később induló jobb időt)

 

17.30'-kor startoltam. 88 volt a rajtszámom. Körös Toroknál megálltam a forrásból vizet tölteni, ezen kívül csak az e.p.-nél.

 

Most olyan jók voltak a gátviszonyok, mintha országutiztam volna. Csak pörgetni kellett.

20.25'-re értem célba. (ettem-ittam, majd elindultam haza. Sajnos/szerencsére a kedvenc baksi kocsmám nyitva volt, így csak éjfélre értem haza.

Előzmény: sirdavegd (1682)
koller andor Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1683

18,50'.:-)

Sajnos el kell rajtoljak a lehető legkorábban, mert Vasárnap hajnali 4-kor indulnom kell Bp.-re.

Ha utolérnétek, megismertek a piros-fehér Magellánról és a gruppettos mezről.

Sisak nem lesz rajtam, mert Bp.-n hagytam.:-)

 

Hétfőn elkövettem azt a hibát, hogy Fábiánsebestyénről - Árpádhalmon keresztül mentem, Orosházára. A Békés megye táblától a gádorosi útig, tulajdonképpen nem volt tekerésre alkalmas aszfaltcsík. Jellemző, hogy a megyehatárt jelző tábla tartalmazott egy 30 km/h sebességkorlátozó táblát is.

Előzmény: sirdavegd (1682)
sirdavegd Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1682

Nekünk most úgy tűnik, elég nagy csapatunk lesz, a vonat 18:??-kor ér be Csongrádra. Én Orosházáról indulok, szóval egyszerűbb áttekerni Szentesen keresztül és ott megvárni a népeket. Lenne persze vonat is Oh-Szentes között, de annál még a keró is gyorsabb - meg kevésbé zötyög... 

Előzmény: koller andor (1681)
koller andor Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1681

Csahországi út kútba esett. (mennem kell vasárnap dolgozni) Így van lehetőségem az ember a gáton című rendezvényen indulni. Korai rajtot (17.30') tervezek, mert korán haza kell érjek.

koller andor Creative Commons License 2011.09.05 0 0 1680

:-))

 

Voltam ma "Szlovákiában". 162 km lett a vége. :-))

Előzmény: Vegaaa (1679)
Vegaaa Creative Commons License 2011.09.05 0 0 1679

A CM meg nem érdekel. :-)

 

csináljuk meg 100 kilométeresre?:)

Előzmény: koller andor (1678)
koller andor Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1678

Mártélyon gondolkodom. Ember a gáton időpontjában Csehországban leszek.

A CM meg nem érdekel. :-)

Előzmény: sirdavegd (1677)
sirdavegd Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1677

Túraajánló következik: 

 

szept 4. Bodnár Bertalan kerékpáros teljesítmény túra:

Mártélyi Tájvédelmi Körzet területén 27 km távú, gyönyörű környezetben 
(Élő Tisza és Holtágai mellett, az ártérben) 
Tábor területén:
- ingyenes kerékpár szervíz az indulók számára,
- kerékpáros ügyességi verseny gyerekeknek.

- 8:00-9:30 Nevezés és rajtszám átvétel 
- 10:00 Rajt
- 13:00-tól Egytál étel (tészta parti :)
Igénybe vehető szolgáltatások:
- szállás és sátorhely
- kerékpár bérlés
- gyerekeknek kalandpark
Részletek és árak: http://bodnarbertalan.hodtav.hu/

 

szept 10. Ember a gáton (Csongrád-Szentes-gát-gát-gát-gát-gát-......-sötét-....gát-Mintszent-gát-még több gát-Mártély-tök sötét-piros háromszög-híd-furcsa állagú gát-híd-Tápé) http://www.csmtsz.hu/node/21242

 

szept 17. BeaverFieldMarketPlace Alleycat

Szept17(szombat)..reg12:00(1200huf) mono start 13:00 talk vásárhely főtér..megkapod a manifesztet és gó....uccsó csekin mártély camping, egy raszta gyerek a kapuban,aki folyton cigizik az lesz az:)a regbe bele tartozik egytálétel mellyek a kempingben fogunk kivitelezni bográcsos formában... mehet a trackstand skidd best trick drag polo foci estébé...az éjszakában a zenét szolgáltató csoport a jól ismert és méltán sokra tartott SmokeYMondaY továbbá Stila mondogatott egy kis jungelt...fényszigor a helyszínen közismert...minden kedves érdeklődőt szeretette várunk!!!bármilyen bicajjal lehet nevezni!!!

 

éééééééééés szept 22 18:00 Critical Mass Szeged!!!!! Egyenesen a Dóm térről a kerékpráozható szegedi körutakért. 

(rendezők jelentkezését várjuk: critical-mass-szeged-szervezok@googlegroups.com )

 

És még valaki nem szereti a szeptembert?!

sirdavegd Creative Commons License 2011.08.16 0 0 1676

Szeged-Baks-Szentes-Szarvas-Nagyszénás-Orosháza-Szeged

A rutin-túra olyan, mint a rutinműtét - amikor már azt hiszed, hogy n-edik nekifutásra már semmi újat nem fogsz tapasztalni, kiderül, hogy de. Jelen esetben a déli szellő surrant végig a könnyű léptű tünde módjára az Orosháza környéki gyepen olyan elegánsan, hogy talán az[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

sügérmanó Creative Commons License 2011.08.14 0 0 1675

Bodnár Bertalan Kerékpáros Teljesítmény túra | 2011. szeptember 4.

 

Bővebb információk a rendezvény plakátján, mely a következő linken megtekinthető, letölthető: http://www.faragoprint.hu/szorolap.pdf

Vegaaa Creative Commons License 2011.08.06 0 0 1674

nekem a hétvégék alapból kiesnek:/

Előzmény: koller andor (1672)
sirdavegd Creative Commons License 2011.08.04 0 0 1673

Én sajnos Esztergomban leszek :(

Holnap ellenben sátorostól feltekerek Szarvasra :) Az idei nyári évad sajnos elég soványkára sikerült a részemről egyéb munkák miatt :(

Előzmény: koller andor (1672)
koller andor Creative Commons License 2011.08.03 0 0 1672

13.-án jön valaki Szolnokra, a Szent István napi tekerésre?

sügérmanó Creative Commons License 2011.08.01 0 0 1671

Sziasztok!

Első alkalommal kerül megrendezésre 2011. szeptember 4-én a Bodnár Bertalan Kerékpáros teljesítmény túra, amely útvonala ösvényeken, ártéri utakon és szinte kizárólag csak terepen vezet. A teljesítménytúra ideje alatt a család többi része, főleg a gyerekek is kikapcsolódhatnak a kalandparkban vagy a számukra tervezet ügyességi versenyen. A táv 27 km, az útvonal végig a Mártélyi Természetvédelmi körzet területén vezet. Az esemény a facebookon is megtalálható IDE kattintva.

sirdavegd Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1670

És arra hogy jöttél rá? Mármint én abszolúte nem beszélek szerbül (eltekintve a pékség és burek szakkifejezésektől), tehát egy jó ideig kellene activitizni, mire rájönnék, mit is akarnak. 

Előzmény: koller andor (1669)
koller andor Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1669

Nem volt szerencsém. (az átkelőtől zavartak vissza)

Előzmény: sirdavegd (1667)
sirdavegd Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1668

Höhö :) Pedig, ha olvasták volna sirdave bácsi blogját, akkor pontosan tudták volna, hol helyezkedik el az optimális burek :D

Előzmény: Vegaaa (1665)
sirdavegd Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1667

A szerbek még az autópályán visszafordítottak, vagy csak a határnál? Még nem hallottam ilyen esetről, ezek szerint eddig mákunk volt...

No, ez meg épp egy hete volt, amikor még nem esett az eső, ellenben jó meleg volt:

Székesfehérvár-Velencei tó-Nadap-Lovasberény-Etyek-Biatorbágy

Eredetileg Lacival tekertünk volna Szekszárdra, majd Pepével a Fertő tó körül. Végül is felugrottunk az Asszonnyal Fehérvárra. Lelki szemeim előtt már láttam is, milyen szépen fogok levitorlázni Szegedig valami penge kis északnyugati széllel... Ahogy lenni szokott, az arrafelé[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: koller andor (1666)
koller andor Creative Commons License 2011.07.17 0 0 1666

Szerencsétek volt. Engem nem engedtek át bringával az autópálya átkelőn. Visszamentem Horgosra és vonatoztam egy megállót.

Előzmény: Vegaaa (1665)
Vegaaa Creative Commons License 2011.07.17 0 0 1665

a fixeged két tagja is megrakta palicsot, csak kelebia felöl:

Palics ride

Több országútis cimbora mesélte, hogy, ha unom a Kömpöc-kört edzés gyanánt, akkor go Szerbia. Palicsról egyéb körökben is jókat hallottam, így hát adott volt a dolog, menni kell.

Egy héttel később össze is sikerült hozni a túrát, bár végül csak Grezsa Dáviddal ketten vágtunk neki.

Az útvonalat már linkelte Dávid:  TÉRPÉK

A magyar részen semmi extra nem volt, a kívánatosnál kicsit erősebb szembeszéllel kellett harcolnunk, de szerintem azért még éppen nem volt vészes. Ásotthalomnál elindultunk Kelebia felé, itt volt azért egy rövidebb szakasz, ahol nem tudtuk jó felé megyünk-e, de sok-sok kacskaringózás után megelőzött egy szerb rendszámú autó, így tudtuk: jófelé megyünk. Domaszék magasságától Ásotthalomig sztráda minőségű kerékpár út van, tehát egyébként is jó arra tekeregni.

A határátkelőhöz érve gyors megnéztük, nálunk van-e minden papír, majd beálltunk a sorba. Pillanatok alatt sorra kerültünk, és már robogtunk is a szerb határ felé. Szerencsére egyik oldalon sem volt semmi fennakadás, semmi kötözködés. :) Mivel lusta voltam, itt válottam dínárt, ami nem feltétlen volt a legjobb döntés,de nem volt vészes az árfolyam. Ami fura volt, és bosszantó, hogy olyan tükörsima aszfalt vitt Kelebia felé, hogy azt el sem tudom mondani :)

Megmondom őszintén, nekem nem tűnt fel, hogy hol van a határ Kelebia és Szabadka közt. Egyszer csak olyan ismerős kezdett lenni a hely: jééé, itt már jártam. Dáviddal berobogtunk egy helyi bringaboltba, ahol nagyon segítőkész volt az egyik hölgyemény, és elnavigált bennünket Palics felé. Szabadkán küzdöttünk az elemekkel, legalábbis a kerékpárutakkal, majd a Palics felé vezető útra fordulva az úttesten haladtunk tovább, később kiderült, hogy ez nem volt olyan jó döntés: Dávid hangosan mondta mögöttem, hogy jó lenne bemenni a járdára, én nem néztem hátra a forgalomba, csak fel bunnyztam a járdára. Ezután megtudtam, hogy Dávidot szexuálisan próbálta inzultálni a mögötte lévő busz, aminek Ő annyira nem örült :)
Minden rendben ment, kivéve egy gyalogos lámpát a főúton, ez kicsit feladta a leckét, de sikerült a végén megoldanunk a feladványt.

Palicsra érve kicsit elbizonytalanodtunk, mit is keressünk, de szerencsére jó felé mentünk ösztönösen, és megtaláltuk a tavat. [vasúti átkelőn túl kell menni, majd az első gyalogos lámpán átmászni a túloldalra, onnan nehéz lesz már eltéveszteni]
Burekezés mission esélytelen volt, a tó körül nem találtunk semmi olyan helyet, ahol burek meg sör lenne, helyette van 2 mutatós étterem, meg egy pizzéria, ahol a Pizza Yachting egész jól hangzott, de sajnos közölte a felszolgáló, hogy sajna korán jöttünk, mert 11:57 van csak, és szakács majd csak 1-től lesz... Nájsz.
Raktuk tovább, a főúton láttunk pizzériát, meg péksütist. Végül a pizzéria döntött, főleg az igen kellemes kiszolgáló személyzet "szemei" miatt... :)
Egy kis méretű pizza 400 dínár volt, egy 0.25-ös kóla 100dínár, rendes pizza asszem 500 dínár körül.
A hazafelé út már kicsit izgibb volt, több helyen kicsit félreérthető táblázás miatt, de sikerült elnavigálni magunkat a jó irányba, a helyiek segítőkésznek bizonyultak újfent. Horgos előtt jött a dilemma vajon merre kell menni, végül elindultunk a régi átkelő vélt irányába. Be is jött, Dávid jól sejtette merre kell menni, csakhogy olyan, hogy régi átkelő olyan nincs. Már csak VOLT :)
Vissza pár kilcsi, és felmentünk az autópályára, ami kicsit rizikós dolognak tűnt, de a túloldalt álló rendőröket láthatóan nem nagyon hatotta meg a dolog, így folytattuk utunkat. Átkelő szerb oldalán relatíve gyorsan átjutottunk, a magyar oldalon kicsit lassabban [~10-15perc].
Határátkelő után az "ötösön" egyenesen be szegedre.

Beérve Dáviddal megbeszéltük, hogy legközelebb megtoldjuk Tiszasziget felé a hazautat, és nem Röszkén jövünk át.

Összességében jó kis trip volt, érdekes, és új, a kb. 130km gyorsan fogyott a vékony gummák alatt, és röpült az idő. Remélem legközelebb kicsit népesebb Fixeged delegáció tesz majd látogatást Szerbiában :)

Tovább »

forrás: Blogspot.com

sirdavegd Creative Commons License 2011.07.14 0 0 1664

A sínes dolog kivételével mindenben egyetértek. Bár én még a jó minőségű (munkvédelmi) szemüveget is beletenném, Vega is megmondhatója, milyen kellemetlen, ha izomból beleszáll a szemünkbe egy bogárka, hogy utána percekig ott pislogjunk az út szélén, hogy ez miez.

Vasúti sínen nekem még nem sikerült megcsúszni (Cobra fél terep gumikkal amúgy sem éppen a csúszósságról ismert), bár erre is érvényes a padkás szabály: mindig csak szemből és sosem kis szög alól. A keddi palicsi túra ellenben rávilágított, hogy egyes hidak dilatációival mennyire fontos lehet vigyázni - ciki, ha az ember lendületből jön rá, hogy az elé került fésübe beakadhat a kerék...

 

Előzmény: metalwarrior (1662)
sirdavegd Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1663

Gyúrunk - Palicson országútival

Vega január 9-i indexes  kommentjét  tett követte: tegnap 9 után pontosan sok perccel végezvén a Lidérc alaposabb felpumpálásával, elindultunk tekerni Palicsra. Miután a nagyra becsült outis kollégám még nem járt a határ túloldalán, elérkezettnek láttam az időt, hogy[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

metalwarrior Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1662

Üdv!

Leírom a nyár eddigi tapasztalatait Szeged és környéki túrázgatásaimból, hátha pár nálam is kezdőbb profitál belőle:

-bukósisak.Én kb 20 éve napi szinten bringázok, de mindig tiltakoztam ellene.Aztán jött egy burnyálás (esés), és vettem egyet.És jó.Nem zavar, nem izzad be a fejem, van rajta napellenző és ha nagy ritkán elszállok, védi a koponyát.Használjátok!

-vonatsín.Na, egy vasúti átkelőnél történt a szárnyalásom.Szegvár Szentes felőli végén van a hely, de máshol is jellemező, hogy az út nem merőlegesen , hanem átlósan vezet a sínre.Alpvetően ez már veszélyes, ehhez még hozzájárult, hogy esett az eső, csúszott a tükörfényesre kopott sín, és elég gyorsan haladtam az ominózus helyen.A vége az lett, hogy repültem egyet. Ha meghallgatjátok a tanácsomat, minden ilyen előtt lassítsatok, nagy ívben menjetek a sínre és merőlegesen de az sem gáz, ha áttoljátok.

-töltés.Bármilyen hőség is van, egy nappal egy közepes eső után nem érdemes felmenni rá.Én Algyőtől Mártély felé haladtam, van ott kb 4 km beton,aztán a gyönyörű tájon átvezető földes töltés, ami akkor kicsit leváros volt,bele is ragadtam.Megoldásként a füvön nyomtam kb 2 km-en át,majd kiesett a tüdőm és a bringának sem volt jó.Viszont elkerülő útnak van ott egy beton,ami bevezet Vásárhelyre.Jó fél órás kerülőt eredményezett.

-km óra téma.Nekem kettő volt eddig, de nem jött be.Állandóan csak nézegettem,elvonta a figyelmemet, és rendszeresen el is romlott.Igaz, nem a legdrágább fajtából válogattam, miután a második is kipurcant,feladtam.Itthon google-ön kimérem a távot, ha érdekel és pont.Szerintem nem létszükséglet.

-Csongrád-Szentes közt nagyon állat a keróút,akár Szegedről is érdemes arra eltekerni egy 1-2 napos túra keretében.Tisza part,híd,sima beton, ártér...Gyönyörű.

-komp.Kompozni jó.Ha útba esik , ne hagyjátok ki.Tápé-Maroslele,Mindszent-Baks,Szarvas-Mezőtúr.Néha a révkalauzok(vagy micsodák)jó fejek és nem kérnek pénzt, de egyébként is fél üdítő ára az átkelés.

Mindenkinek jó tekerést!

sirdavegd Creative Commons License 2011.07.11 0 0 1661

Miért? Szerintem roppant művészi :)

Előzmény: esattila (1660)
esattila Creative Commons License 2011.07.11 0 0 1660

Azért komoly dilemmát okozott, hogy ide tegyem be, vagy a "---Szeged (tömeg)közlekedése---" című topik közönségét "hergeljem" a képpel. :-)

Előzmény: sirdavegd (1658)
sirdavegd Creative Commons License 2011.07.11 0 0 1659

Én is ezért nem viszek km órát a Cobrán, ha versenykeró után használom. Könnyű az óra rabjává válni. 

Előzmény: Vegaaa (1657)
sirdavegd Creative Commons License 2011.07.10 0 0 1658

Jóóóóó :D

Előzmény: esattila (1656)
Vegaaa Creative Commons License 2011.07.09 0 0 1657

hát azé az újhid-media markt táv nem egy Liege-Bastogne-Liege: http://en.wikipedia.org/wiki/Li%C3%A8ge%E2%80%93Bastogne%E2%80%93Li%C3%A8ge

csak azé irtam le a sztorit hogy erősitsem bénaságom, mert rám bizony hat a pillanatnyi sebesség. kár hogy csak szeptemberben érsz rá, mert augusztus végén lesz egy ilyen:

http://www.facebook.com/event.php?eid=226099210743577

 

 

Előzmény: nicecleanpot (1654)
esattila Creative Commons License 2011.07.09 0 0 1656

Előzmény: esattila (1655)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!