Keresés

Részletes keresés

jakabszállási Creative Commons License 2011.07.20 0 0 2489

Szia. Természetesen tudok vinni akár többet is, de jobban szeretném ha kijönnél és te választanál. Amúgy is azt igérted egyszer eljössz. Itt az alkalom. Én nem sokáig leszek a börzén, csak szétnézek.

Előzmény: jakabszállási (2487)
madar86 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 2488

Sziasztok!

Van itt oylan aki tud valamit a monori keringőről?

 

mit tud már mint repülésben?

 

ill kb mibe kerülhet?

ill ás magas röptűek is érdekelnének :(

jakabszállási Creative Commons License 2011.07.20 0 0 2487

Szia.

Mikor?

Előzmény: bolero84 (2486)
bolero84 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 2486

Jakabszállási!

Jössz kecskemétre?

juhosttt Creative Commons License 2011.07.19 0 0 2485

Toulusi-ra nem igazán hasonlít. Landeszire már jobban, de szerintem inkább magyar libák, abból is van szürke és fehér színváltozat, és itt jobban el is van terjedve, mint az ilyen faj libák.

Előzmény: SBSLord (2484)
SBSLord Creative Commons License 2011.07.19 0 0 2484

Ilyenek voltak kicsin...

Itt pancsikoltak még nézni is szép volt...

Őt nem tudom miféle de abból a kis szürkéből lett :D

Itt eszik amit hoztam nekik a zöldségestől

Ennél a kacsánál látszik hogy a szárny toll sincs kifejlődve illetve a hátánál is van egy rész ahol még pihés

Itt épp tele a strand és már sorban kell állni :D

 

SBSLord Creative Commons License 2011.07.19 0 0 2483

Hát nem tudom nekem milyen libám lesz de eléggé hasonlít a landesi meg tulusi fajtához.

Zöldet kapnak bőven mert kb fél hektáros területen mozoghatnak.

Meg zöldségestől is elszoktam hozni a rossz dinnyét meg zöldet nekik.

A búzát meg rozst megkérdezem majd a táposnál mennyiért adja. Eddig a kukoricát adta a legolcsóbban 85/kg ért.

Ha a libákat meghagyom jövőre már tojó képesek lesznek?

Illetve az baj ha a hím és a tojó egy alomból vannak?

Mert amikor vettem a piacon nem lehetet tudni ki kinek volta  csibe testvére.

Biztos vannak közte hímek mert a kiskutyának 3 -an nekimentek amikor megakarta kostólni a tápjukat.

Majd küldök képet róluk.

És köszönöm a választ.

Előzmény: juhosttt (2482)
juhosttt Creative Commons License 2011.07.19 0 0 2482

Ha még nem tollasodtak meg rendesen, de már 2.5 kg-osak, akkor erősen a táp játszott szerepet. Ne a nagyságát, hanem a korát nézd. Ha nagyon fiatalok még nem nagyon tudják enni a szemes tengerit. Próbálj meg apróbbat, pl búza, rozs, rizs stb, vagy darát adj neki, meg sok zöldet, akkor gazdaságosabb.

A vágás akkor történjen, mikor rendesen kifejlődött az első tollazata. Ha korábban vágod, nem győzöd tokolni. Ha a túl későn, mikor cseréli a tollát, megint nem győzöd tokolni. Az első tolla tudomásom szerint 2 hónapos kor után röviddel már kijön rajta, de ezt magyarkacsánál nem tudom 100%-osan.

 

Amiről te beszélsz az bütyköslúd, tojónál, gúnárnál is van. Szürkébe jobban elterjedt, de van fehérben is. A színét kiskorában a csőréről és lábáról lehet megállapítani. A fekete csőrü/lábu az szürke lesz.

Fehér libánál a háton lévő sötétes  (kislibazöld) szín ahol sötétebb, az tojó lesz, ahol világosabb az gúnár.

Esetleg napos korban kloákavizsgálattal megnézheted, hogy milyen nemű. később már csak ivaréretten tudod megnézni a nemét, vagy ha beteszel hozzá valami idegen libát, vagy jószágot, a gúnárok rátámadnak, a tojók félénkebbek lesznek. Nekem ez még 2 hetes korban is bevált.

Előzmény: SBSLord (2481)
SBSLord Creative Commons License 2011.07.19 0 0 2481

Sziasztok.

 

Tavasszal vettem 20 kiskacsát meg 10 kislibát.

Ma már ott tartok hogy túl sokat esznek és lassan etetni se fogom tudni őket.

A libákkal nincsen gond azok szépen legelésznek meg eszik rendesen a kukoricát is de a kacsák válogatósak.

Eléjük rakom a szemes kukoricát és nem zabálnak csak követnek engem meg hápognak.

Amikor meg a nevelő tápot rakom eléjük addig eszik amíg lapátolom.

kb 2,5 3 kg osak a kacsák és 45 naposak lehetnek.

A tollazatuk még nem fejlődött ki 100% -ra

A kérdésem az lenne hogy mikor kell a kacsákat levágni hogy én is jól járjak meg ők is.

Illetve tanácsokat is elfogadok vágás terén mert még sose csináltam de valahol el kell kezdeni.

(Hápogós fehér magyar kacsák)

 

10 libát fehér libának adták el nekem de úgy látszik hogy ezek szürkék.

csak a hím példánynak lesz búbos csőre? vagy mindnek normális marad?

Azokat milyen súlyban érdemes majd vágni?

laci980723 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 2480

aha

lehet nem tudom

Előzmény: juhosttt (2479)
juhosttt Creative Commons License 2011.07.19 0 0 2479

Akkor lehet szimplán megütötte magát. Nekem a kacsám volt így, hogy sántitott 1 hétig, alig evett. Azt hittem vége lesz, de szerencsére felépült. Egy másik nem volt ilyen szerencsés, az megdöglött.

Előzmény: laci980723 (2478)
laci980723 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 2478

hát nagy nehezen megitatam és meg etettem  azután már ő is tudott egy kicsit enni inni meg  már toolászkodik is szerencséére de azért még a fejét lóbálgatja

Előzmény: capricorn18 (2477)
capricorn18 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 2477

ha nem tudja koordinálni a mozgását, és hanyatt esik, meg furán viselkedik akkor azzal inkább valami idegrendszeri probléma van.

Előzmény: laci980723 (2476)
laci980723 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 2476

hát vegyszeres füvet biztos nem ehetett a többi liba inkább védi nem veri hát idegen állattal talán patkánnyal de az se biztos mintha a jobb lábával lenne vmi mert azzal bicek felállítom megy egy darbig aztán hanyatt vágja magát vgay csak ledől am kössz a választ

Előzmény: juhosttt (2475)
juhosttt Creative Commons License 2011.07.19 0 0 2475

1000 féle oka lehet. Lehet hogy vegyszeres füvet evett, vagy a többi liba nagyon elverte, esetleg valami idegen állattal összetűzött, vagy csak szimplán melege van. Ha levágod, nézd meg a máját, nem-e beteg. Ha beteg, én a helyedben nem enném meg. Bár mint mondottam, sok oka lehet hogy mitől gubbaszt.

Előzmény: laci980723 (2473)
laci980723 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 2474

Vagy esetleg vágjuk le?

Előzmény: laci980723 (2473)
laci980723 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 2473

HELP.

az eggyik landeszi libám nem tud felállni nem tudom miibaja nem esett rá semmi már tegnap délután óta ül nem iszik nem eszik mibaja lehet? ugyan annyi idős mint a capironé.

juhosttt Creative Commons License 2011.07.19 0 0 2472

Az erőfölény nálam 1 kotlókacsa vs 8 nagyliba, köztük kb 5 gúnár. A kacsának nekiállt a legnagyobb gúnár, aztán a kacsa kikászálódott a libától, és úgy meghajtotta, hogy nem a kacsát kellett a libától védenem, hanem fordítva. Ismerősömnek is a kotlója olyan vad, hogy az embereket kergeti a kicsik mellől. Igaz, nekem is voltak ilyen gyenge kotlóim, ha odaült egy másik kacsa, az otthagyta a fészket.

 

A tojást akkor nézd, mikor leszáll.

Ismerősömenk adtam 2 kacsát. Az egyik rendületlenül ült, ha le is szállt, nagyon hamar visszaült. Ez alatt a 20-ból kelt 4 db.

A másik az nagyon sokszor leszállt, ismerősöm azt hitte ki se fog kelni alatta 1db sem. Ott a 15-ből 14 kelt ki. A kacsánál és libánál a hűtés nagyon fontos, gondolok itt a periodikus hűtésre. Ezt valamelyik kotló v jól alkalmazza, v nem.

Előzmény: zsuzsu1218 (2471)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 2471

Köszönöm a választ!

 

Tudod nem mondanám gyámoltalannak, csakhát erőfölényben vannak amazok ketten. Tavasszal az első fészkén is szépen ült, pont emiatt, hogy ne zavarják, mikor kijön a tojásról én elkülönítettem a másik kettőt, mert ez egy nagyobbacska ól ahol ők 3-an laknak és együtt aludtak éjjelente, de az ólban sosem mentek annak a saroknak a közelébe, ahol ez ült. Azért én elkülönítettem őket és már másnaptól nem ült tovább a tojásokon. Most nem szedtem külön őket, mindössze egy rácsos ajtót készítettem az ólra és oda kapott enni, inni, a többiek kint alszanak máshová nem mennek be, az ajtó előtt alszanak.

 

Azt, hogy rendületlenül ül, azt úgy kell érteni, hogy estefelé jön le a tojásról, eszik kicsit, iszik, tollászkodik és megy vissza, de előbb mielőtt lejön betakarja a tojást. Szép nagy, csúcsos, kupolaszerű fészke van.

 

Na jó nem bonyolítom a dolgot, köszönöm a választ, majd lesz valami vele, meghallgatom a tojást, de nem akartam hozzányúlni, nehogy otthagyja.

Előzmény: juhosttt (2470)
juhosttt Creative Commons License 2011.07.19 0 0 2470

Az ilyen gyámoltalan tojótól el kell zárni a gácsért, és ha van lehetőség a másik tojót is, hogy ne zavarja. A kelés elhúzódhat, nem épp azért mert valami megzavarja, hanem inkább valami keltetési hiba miatt, pl nem képes eléggé melegíteni a tojásokat, vagy nem tépett elég tollat, és a fészek nem jól szigetel. Ha kidobja az olyan kacsát, amelyikben van kiskacsa az azért van, mert elhalt benne a kacsa. Kelés előtt 4 nappal már a tojásokban mozognak a kacsák. 3 nappal előtte már az szinte az összes élő mozog. 2 nappal előtte már meg kell legyenek fordulva a tojásban. 1 nappal előtte már a légkamrához vezető hártyát át kell szakítani, áttérni a tüdőlégzésre. Ekkortólm ár kézzel érezni kell a mozgást a tojásban. Én ilyenkor már érzékelem, de ha nem, akkor a fülemhez teszem, és morzézek vele. (kopogok, ő visszakopogtat). A kotló is ezt csinálja, ahol nincs válasz, ott nincs élet.

 

A rendületlen ülés alatt mit értesz? Naponta hányszor szált le a fészekről, és mennyi időre? Ha a keltetés utolsó hetében nem száll le túl sokat, (naponta minimum 2x20 perc lenne az, ami jót tesz az embriónak) és nem tölt lent sok időt, az embriók megfulladnak.

 

Azt hozzátenném, hogy a futókacsa, vadkacsa, magyarkacsa egész más (Anas nem), ott a kelés előtt még 3 nappal sincs ilyen aktivitás. Ott kelés előtt max 1-1.5 nappal látni apróbb mértékü aktivitást, és a légkamrában sem tölt sok időt.

Előzmény: zsuzsu1218 (2465)
ferke89 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 2469

Szép jó estét mindenkinek! Hoztam néhány kacsás-libás képet.

       

capricorn18 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 2468

sziasztok

Ha valakit érdekel esetleg, van 4 db fajtatiszta landeszi tojó libám eladó. Május 9.-én keltek. Jelenleg 4,5-5 kilósak.

Érdeklődni lehet a tollasfarm@citromail.hu e-mail címen!

Képeket holnap teszek fel.

madar86 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 2467

lehet nem volt emg a növekedési hormon vagy már 1000 féle baja is lehetett szegénynek :(

Előzmény: Törölt nick (2466)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 2466

igen, biztos, hogy nem, ok nélkül nem halnak fiatal egyedek.

de látszani nem látszott rajta.

Előzmény: madar86 (2462)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 2465

Sziasztok!

 

Ha én is megfelelek, akkor leírnám, hogy itt nálam annyi történt, hogy a régebben említett néma kotlósom nagyon szorgalmasan ül a tojásain, egyet kigurított maga alól, ami záp volt és egyet ma reggelre is, amiben hamarosan ( számításaim szerint már 2-3 nappal ezelőtt ) kelő kiskacsa volt.Illetve már 2-3 nappal ezelőtt ki kellett volna kelniük.

 

Esténként lejött a tojásról, evett ivott, a gácsér viszont bezavarta a helyére.Sőt a másik tojó is jól megkergette. De ahol ül oda nem merészkedik be egyik sem, ott nem tudják zavarni.

Nem szívesen bolygatom, azt kérdezném, hogy előfordul természetes keltetésnél is, hogy a kelés elhúzódik valami miatt, esetleg valami zavaró körülmény, bármi, vagy ez butaság? Ül a tojásokon rendületlenül...

 

 

madar86 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 2464

megint semmi nem történik? :'( ez nem állapot :(

hpeter21 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 2463

ez igen kielégítő válasz volt:) köszi

 

Előzmény: juhosttt (2460)
madar86 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 2462

nem volt egeszseges :(((((((((

Előzmény: Törölt nick (2461)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 2461

olyan kis életerős volt a picurka, hogy nem hittem volna, hogy igazatok van/lesz. de sajnos ma reggelre meghalt, úgyhogy a kérdés nem kérdés többé.

 

nem, nem boncolom fel, ami történt, megtörtént.

juhosttt Creative Commons License 2011.07.18 0 0 2460

mr.freestyle x írta:

A házikacsa és a tőkés réce termékeny utódokat hoz létre.A többi Anas és Aythya nemzetség hibridjei között is vannak termékenyek,sőt természetben is előfordulnak ilyenek,de gyakoribb a terméketlen hibrid.Az igazság az,hogy a récefélék még tovább oszthatók nemzetségen belül is alnemzetségekre.Tehát az Anas nemzetség is felosztható a rokonsági fokok alapján alkategóriákra.Az ebbe az alkategóriába tartozó madarak között fordulhat elő termékeny hibrid.Viszont ez nem szabály.Példa erre az általad említett díszrécefajok keresztezése.Máskor meg(ha nem is termékeny),de még olyan látszólag távoli rokon nemzetségek madarai is eredményesen keresztezhetőek egymással,mint a Cairina x Anas.Abből van a mullardkacsa.

 

 

Rövidebben, minimum egy nem-be kell tartozzanak, hogy sikeresen keresztezhetőek legyenek. Itt ilyen komoly biológiai folyamatok miatt termékeny v nem termékeny (kromoszómaszám meg ilyenek, nem vagyok tudós...)

Előzmény: hpeter21 (2458)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!