Keresés

Részletes keresés

tamás47 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 747

Nekem azt mondta a kezelő orvosom, hogy 65 éves korban már nem csinálnak csontvelő átültetést, amikor felvetettem.

Előzmény: imkerájn (746)
imkerájn Creative Commons License 2011.06.30 0 0 746

Az előző nem az én esetem, csak  ezt találtam, talán valamit segít.

 

Leukeran  (klorambucil) . CLL-re  Non-Hodgkin lyphomára és Waldenström-féle makroglobulinémiára adják.

Kb. 40 éve használják CLL-re. Ma már fludarabint használnak, meg ciklofoszfamidot kombinálva, még egy harmadik szerrel. Ezeknek

enyhébbek a mellékhatásai és a várható élettartamot is hosszabítják.

 

AML-7 (heveny falósejtes fehérvérüség) Csontvelő transzplantáció, hozhat gyógyulást. Ennyi a tudásmorzsám amit összecsipegettem.

 

Üdv : imkerajn

Előzmény: csefameli (744)
imkerájn Creative Commons License 2011.06.30 0 0 745


Akut myeloid leukémia -egy történet, egy lerombolt élethelyzet Téma címkék: Leukémia  

2005. januárjában egy csúnya betegséget, akut myeloid leukémiát (M2)
diagnosztizáltak nálam. Betegségem kiderülése után már két nap múlva, a
kaposvári Kaposi Mór Kórház haematológiai osztályán feküdtem. Ez alatt a
két nap alatt kellett az addigi szinte teljes életemet felszámolnom.
Amint megtudták a munkahelyemen a problémámat, azonnal felmondtak.
Egyébként a Balaton déli partján, egy ***-os konferencia, wellness
szállodában voltam főszakács. Egyszóval egy világ omlott össze bennem.

2005. január 7-én kezdődtek el a kemoterápiás kezelések. Ebből négy
ciklust kaptam. Ez úgy nézett ki, hogy három hét kórház, steril szoba,
két hét otthon, és így tovább négyszer. Már az első kezelés után a
csontvelőben teljes remisszió mutatkozott, így kezdtem bízni a
gyógyulásban. Ezek a kezelések május végére lezajlottak, s már csak
ambuláns vérképkontrollra kellett járnom a kórházba. Teltek múltak a
napok, hetek, hónapok, s a vérképem teljesen jó eredményeket mutatott.
Én már szinte teljesen túltettem magam az addigi megpróbáltatásokon, s
szinte el is felejtettem a kórt. Azonban az utolsó kezeléstől számítva,
épp egy évre relaptált, azaz visszajött a betegség. Mint akit
agyonütöttek, úgy súlytott le a hír. Nem volt mit tenni, be kellett
feküdni ismét egy kemoterápiás kezelésre. Ekkor már közölte velem a
kezelőorvosom, hogy a csontvelőátültetés az egyetlen kiút hosszútávon.
2006. nyarán a tranzplantációs bizottság engedélyezte is idegen donor
keresését, mivel ugye a rokonságban nem jöhetett szóba senki. Én közben
megkaptam a szokásos kezelést, ami ismét tünetmentességet eredményezett.
Azonban nem volt hosszú az öröm, mivel ez csak három hónapig állt fenn.
Ekkor ismét kezelés, s ismét három hónap remisszió. 2006. őszén jött a
levél a tranzplantációs bizottságtól, hogy találtak egy számomra
megfelelő donort. Decemberben el is kezdődtek a kivizsgálások, hogy
végre tudják hajtani az átültetést. 2006. december 15-ére tervezték a
csontvelő levételét, ami azonban meghiúsult. Mondtam a doktornőnek, hogy
nem a legjobban érzem magam mostanában. Elvégeztek egy sternumpunkciót,
ami azonnal kimutatta, hogy a csontvelői állomány nyolcvan százaléka
blastokat tartalmaz, azaz ismét itt a betegség. Ekkor már azt mondtam,
hogy ilyen nincs. Másnap már a budapesti Szent László Kórházban feküdtem
a csontvelőtranzplantációs osztályon, egy újabb kezelésre várva. Négy
hét után otthon voltam, s vártuk a nagy nap kitűzését. Március végén el
is kezdődtek a kezelések. Április 13-án kaptam meg az őssejteket, amit,
mint kiderült egy német hölgytől kaptam. Maga a tranzplantáció nem járt
különös komplikációval, a megszokott problémák jöttek elő, ami
természetesen csak az orvosoknak volt megszokott, nekem nem. A
vérképadatok lassan kezdtek emelkedni, volt nagy öröm, megtapadtak a
sejtek. 2006. június elején elhagyhattam a kórházat. Ezek után jöttek
ugye az előírások, szájmaszk, kesztyű, hosszú ruházat, meg hát más
higiéniai, illetve étkezési szabályok betartása. A rengeteg
immunszupresszív gyógyszer, és kilökődésgátló szedése. Hazakerülésem
után, a tranzplantáció szövődményeként kialakult az ún. Graft Versus
Host Disase betegség, ami a mai napig is tart. A donor csontvelő T
lymfhocitái megtámadták a saját sejtjeimet. A tünet szörnyű volt, a
bőröm teljesen bebarnult, de valami abnormális módon, úgy néztem ki mint
a négerek, szó szerint. A bélrendszeremet is megtámadta, az evés
nehezen, vagy nem is ment. A szájnyálkahártyám, úgy ahogy volt eltűnt,
minden marta, sebesítette a szám. 2007. június végén kezdték eme
problémára a kezelést, az ún. fotoferezist. Ez egy kétnapos kezelés,
amit ambulánsan végeznek. Ezt a mai napig kapom, 3-4 hetente. A tünetek
javulnak, a bőröm is világosodik, de hát még nagyon messze van az
alapállapottól. No de hát mondták, hogy a teljes javulás akár éveket is
igénybe vehet. Jelenleg a vérképadataim jók, állapotom elfogadható.


Előzmény: csefameli (744)
csefameli Creative Commons License 2011.06.29 0 0 744

Melyik leukémiára adják a Leukerant? Van-e valaki , akinek AML-7 leukémiája volt vagy van? Esetleg ismer -e valaki ilyen  beteget?

 

Előzmény: Barby44 (742)
.ETNA. Creative Commons License 2011.06.16 0 0 743

Ez nagyon jó hír, gratula!!!!!

 

Sőt... még az 5-7 évtől is tovább... szerencsére:-)

Előzmény: Barby44 (742)
Barby44 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 742

Szép estét!

 

 

Érdeklődöm,hogy Leukeran gyógyszeről valakinek véleménye,tapasztalat?

 

220 ezer volt a fw.14 nap és most 80 ezer!!! állitólag van akinek 5-7 évig is változatlan. közben még tea, sok zöldség, diéta. Állapota kitünő,dolgozik.

 

.ETNA. Creative Commons License 2011.05.15 0 0 741

Hát igen, általában a kivétel is csak a szabályt erősíti:-) De azért jó tudni, hogy semmi sem törvényszerű!

Előzmény: afintha (740)
afintha Creative Commons License 2011.05.15 0 0 740

Barmi elofordulhat.

Kivetelek mindig vannak.

De a betegseg es betegsegek tulnyomo tobbsege egy jol ismert modon halad elore, terjed, es ezzel a tulnyomo tobbseggel kell valamit kezdeni.

Előzmény: .ETNA. (734)
.ETNA. Creative Commons License 2011.05.04 0 0 739

Szophoklésszel szólva: "Sok van, mi csodálatos, De az embernél nincs semmi csodálatosabb."

 

Van még egy-két csoda-sztorim, vagyis nem nekem, hanem a youtube-nak:-) Pl. a kis Jamie Ogg, egy ikerpár fiú tagja, aki 27 hétre 2 fontosan (alig egy kilósan) jött a világra, s az orvosok halottnak nyilvánították, sajnos nem tudtak rajta segíteni, de azért hagyták, hogy az édesanyja és az édesapja elbúcsúzzon tőle, kb. 2 órán keresztül tartotta a mellkasán a halott újszülöttet az édesanya, miközben beszélt a halott gyermekéhez... a kisfiú pedig először felköhögött, majd kinyitotta a szemét... az orvosok azóta is szájtátva ámulnak... a bébi pedig már lassan egy éves lesz és köszöni jól van.

Hm, ki az, aki ezek után 100 %-os bizonyossággal ki meri jelenteni, hogy a méhen kívül 2 órányi halotti lét, mindenféle orvosi kezelés stb.stb. nélkül, nem visszafordítható, mert az "az élettel nem összeegyeztethető"? Hát erről van szó!

 

http://www.youtube.com/watch?v=IhrRTQdW-UU

http://www.dailymail.co.uk/health/article-1306283/Miracle-premature-baby-declared-dead-doctors-revived-mothers-touch.html

Dömdödöm67 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 738

Kedves Afintha,

 

Nem veled vitatkozom, mert se meggyőzni nem akarlak, és nem is befolyásol a véleményed, de egy érdekes kérdést feszeget a beszélgetésünk. Lehet-e, szabad-e a hivatalos, minősített, stb. orvosokon kívül más utját keresni a gyógyulásnak? És ha igen, mi az, amit szabad, amit kell, és mi az, amit nem szabad?

 

Nézzük sorban. A CLL a hivatalos leírás szerint nem gyógyítható, a kezelések sem hosszabbítják meg számottevően a beteg életét. Jelenleg nincs olyan szer, ami gyógyítana. Ez a szakvélemény. Namármost, akinek ilyen betegsége van, az döljön hátra, nézegessen sírkő - katalógusokat, és ennyi? Megszívta és kész? Te ezt javasolod?

 

De mi is segíthet az orvosokon kívül?

 

Hogy a különböző készítmények, teák stb. mennyit használnak, nem tudom. De ha nem árt, akkor pont annyit, mint a hivatalos orvosi gyógyszerek. Rengeteg van a piacon, én biztos nem próbálnám ki egyiket se, ha egy megbízható orvos végzettségű szakember áldását nem adja. Viszont benne van a lehetőség, hogy egy testre szabott kezelés kitolhatja a betegség lefutását, javíthatja az életminőséget, mert bizonyára akad olyan közülük ami hatásos. Kérdés csak az, hogy erre a betegségre hatásos-e, és hogy aki használja, annak jó-e?

 

Táplálkozás:Öt éve járunk orvosokhoz ezzel a betegséggel, orvostól egy szót se hallottam arról, hogy bizony nem mindegy, hogy mit és mennyit eszik / iszik az ember (nyilván nem az alkoholról és a dohányzásra gondolok). Pedig nem mindegy. Nagyon nem. Ennek külön irodalma van, nem mennék bele a részletekbe, akit érdekel, annak elmondom.

 

Energiák: ez hit kérdése, nem is kell vitatkozni ezen. Amúgy nem új a gondolat, ötezer éve használják a gyógyításban.

 

Lélek ereje: Számomra alaptétel, hogy ha nincs hite és akarata valakinek a gyógyulásra, akkor nem is fog egy ilyen betegségből meggyógyulni. Még azt is megkockáztatnám, hogy a léleknek is gyógyulni kell. Hogy ez milyen módszerrel történik,  kinek mi segít, ez megint egyéni. Kinek Istenbe vetett hit, kinek a meditáció, kinek az agykontroll. Még ide sorolnám a legelcseszetebb gurut is, mert ha az valakinek segít, akkor az jó. Leszólni bármelyik utat, csak mert nem ismerjük, az egy olyan fórumban, ahol az emberek az életükért harcolnak...lelked rajta. 

 

 

A teljesség igénye nélkül pár gondoloat, mi minden van az orvostudományon kívül. Ha engem kérdez valaki, azt mondanám neki, hogy egy ilyen betegséggel felelőtlenség nem tovább keresni. 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: afintha (733)
.ETNA. Creative Commons License 2011.05.02 0 0 737

Nem is olyan régen levelezte le nekem az USA-ban élő barátnőm az amerikai NCI-vel (Nemzeti Rákkutató Intézet), illetve a kutatást végző két Intézettel (Chicago, Houston) hogy a GS 9219 nevű új szer humán kísérletei milyen stádiumban vannak. Hát még nagyon az elején, de folynak kísérletek!

 

Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy a magyar Rákligának  - túl azon, hogy butaságokat nyilatkoznak:http://visszaporgetes.freeblog.hu/archives/2009/09/17/Mar_gyogyithato_a_limfocitas_leukemia_a_CLL/  - a hasonló témában feltett kérdésre adott válasza egyrészt semmitmondó volt, másrészt kb. "ezer év" múlva érkezett meg.

Addigra természtesen mind a NCI, mind pedig a két intézet (Robert H.Lurie Comprehensive Cancer Center at Northwestern University, M. D. Anderson Cancer Center at University of Texas) válasza már réges régen megérkezett a barátnőmhöz, ill. tőle pedig hozzánk, az email váltásaik mindösze 3-4 napot vettek igénybe.

 

Hát kb. ennyit a hatékonyságról és a gyorsaságról.

Előzmény: Dömdödöm67 (736)
Dömdödöm67 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 736

Nemrég beszélgettem egy rákkutató orvossal, aki kint dolgozik amerikában. Kérdeztem, mikor lesz a CLL-re valami hatékony gógyszer. Azt mondta, elvileg van technológia, hogy ezt a szert kidolgozzák, de ez attól függ, hogy a (fizetőképes) rákosok száma eléri a kritikus szintet, hogy megérje elkészíteni a szert.

Meg kérdeztem, lesz -e valami általános rák elleni szer, erre mondta, hogy akkora üzlet a sokféle rákgyógyszer + kemo, hogy nem valószínű:)

Ha valaki beteg, végtelenül cinikusnak tűnik ez, de sajnos el tudom hinni. Szóval semmi más dolgunk, mint drukkolni, hogy elég sokan legyenek rákosak:) Szörnyű.

.ETNA. Creative Commons License 2011.05.01 0 0 735
.ETNA. Creative Commons License 2011.05.01 0 0 734

Azért, mielőtt minden pontot elutasítanál - ha van egy kis időd - keress rá a neten (ha megtalálom, belinkelem) arra a cikkre, ahol egy beteg spontán gyógyulásáról írnak.... nem az orvosok, nem a gyógyszer stb. idézte elő de valami mégiscsak kellett, hogy történjen (valószínűleg az agy által "vezérelt", irányított szervezetében, immunrendszerével), ha egyszer bizonyítottan kigyógyult, nem?

 

http://www.life.hu/gyogyulj/egeszseghirek/20100912-magatol-gyozte-le-a-leukemiat-egy-brit-ferfi.html

Elképesztő gyógyulás: kezelés nélkül győzte le a rákot

2010. 09. 12., Medipress

 

Egyszóval az a biztos, ha soha nem mondjuk, hogy soha... mert ami ma még hihetetlen, vagy elképzelhetetlen, holnapra (vagy holnaputánra) könnyen lehet, hogy bevett gyakorlat, bizonyított tény lesz, volt már ilyen a történelemben, sőt az orvostudományban is:-)

Előzmény: afintha (733)
afintha Creative Commons License 2011.04.29 0 0 733

Köszönöm szépen.

Az altalad megfogalmazott pontok egyetlen mondataval sem ertek egyet.

Előzmény: Dömdödöm67 (732)
Dömdödöm67 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 732

Kedves Afintha,

 

Írásaiddal kapcsolatban pár dolog eszembe jutott. Had osszam meg veled. Ha nem így értetted, amit írtál, akkor elnézést, pontatlanul olvastam.

 

Szóval, szerintem:

 

1. Az orvosok lelketlenül gyógyítanak, kilóra és dózisra. Az ember nem így működik.

2. Ha csak az orvostudományban hinnék, akkor simán el kellene fogadni, hogy a ráknak erre a fajtájára nincs gyógyszer, ergó halálos ítélet. Így még akkor se lehet éveket élni, ha így van.

3. Sok sarlatánság van, de az agykontroll éppen nem az, mert működik. Miért, nem tudom.

4. Csak a pozitív hozzáállástól lehet, hogy nem lehet meggyógyulni, de nélküle se.

 

Test - lélek - szellem, (amiből az orvos kizárólag a testtel foglalkozik) együtt gyógyul. Okosan be is kell tartani a tanácsait, de csak arra hagyatkozni.... de ezt mindenki maga döntse el.

 

Érdekes volt olvasni a soraidat, lehet, én távolodtam el azoktól régen, akik még ilyen vakon tudnak hinni a orvostudományban.

 

 

Előzmény: afintha (718)
.ETNA. Creative Commons License 2011.04.25 0 0 731

Kedves Dömdödöm, kívánom, hogy még sokáig így is maradjon!!!!!!!! A lényeg a stresszmentességre való törekvés, a kiegyensúlyozottság, a nyugalom és persze főként a pozitív gondolatok:-)

 

Ha pedig ma meg is locsoltad, akkor a hervadás-ellenes akció is kipipálva:-D

Előzmény: Dömdödöm67 (730)
Dömdödöm67 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 730

Kedves Etna és mindenki, aki írt ebbe a fórumba,

 

A feleségem szenved CLL-ben, immár 5 éve, hogy kiderült. Kezelni még nem kell.

Végigolvastam a fórum összes hozzászólását, és sokat kaptam, biztatást, tapasztalatot.

Nagyon köszönöm nektek, hogy megírtátok ezeket.

 

Gyógyulást mindenkinek.

.ETNA. Creative Commons License 2011.02.23 0 0 728

Ennek igazán örülök, és persze abszolút meg is értem, ahogy láttam, a belinkelt fórumon éppen ilyesmi zajlik!

Előzmény: Törölt nick (727)
.ETNA. Creative Commons License 2011.02.23 0 0 726

Szia!

Most néztem meg a gyorskeresővel és kiadott itt az indexen egy topikot: Agydaganat (vagy amit akartok...) címmel.

 

Gyorsan megnéztem és úgy látom, hogy vannak friss hozzászólások is. Olvasgasd esetleg a hozzászólásokat és ha szeretnél valamelyik fórumozótól kérdezni, akkor csak simán katt' a hozzászóló nicknevére és kijön az adatlapja, ahol látod, hogy publikus-e az email címe. Így akár közvetlenül is írhatsz neki, nem számít, hogy milyen régen szólt hozzá a fórumon folyó beszélgetéshez, ha az email címe még él, talán válaszolni fog Neked a kérdéseidre!! Bár ezt - a hozzászólásaid számát elnézve - nyilván Te is tudod:-)

 

Egyébként ha az Agydaganat vagy amit akartok... kifejezést beírod csak simán a google-ba, akkor az első helyen fogja kiadni az indexes fórum oldalát!

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9074239

Előzmény: Törölt nick (725)
.ETNA. Creative Commons License 2011.01.26 0 0 723

Nem igazán értem, hogy miért ne lehetne itt megemlíteni egy könyvnek a címét??? Feltéve, ha a könyv nincs a betiltottak listáján, de ez ebben az esetben aligha van így, különen nem ajánlaná... :-))

Szipolyka. Creative Commons License 2011.01.25 0 0 721

> Részleteket csak priviben, különben törölnek.

Így is az lesz a sorsod.

 

Barby, be ne dőlj neki, nézd meg, mit csinál máshol is:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=106757866&t=9006162

 

Előzmény: Törölt nick (720)
.ETNA. Creative Commons License 2011.01.21 0 0 719

Szia!

 

Az én férjem (48 éves) is CLL-es, tavaly diagnosztizálták nála egy jogsi megújítás kapcsán elvégzett vérvételből indult az egész. Így van némi fogalmam arról, hogy min mehetsz most keresztül!  Egyszóval közelről vagyok érintett, igaz, hogy 50-70ezer között mozog a fehérvérsejt száma, s még nem kell gyógyszert szednie.

 

Igen, hallottam már olyat, hogy meggyógyult! De Te is hallhattad, sőt mindenki, hiszen a híradóban is beszámoltak az esetről. Persze ez elég speciális eset volt, mert egyrészt egy kicsi lányról volt szó, másrészt a testvére köldökvéréről (ebben vannak a "legjobb", úgy is mondhatjuk, hogy "első osztályú" őssejtek, persze van a csontvelőben is, de a köldökvér a legjobb - állítólag) ezt azért ne felejtsük el !!!!!!

 

Éppen nálunk, a gyermekegészségügyi központban végeztek szeptemberben egy 1,5 éves kisgyereknél a testvére köldökzsinőrvéréből vett őssejteket felhasználva beültetést, őt pl. nyilván nem kemózták! A hírt kb. egy hónapja, decemberben közölték, a kislány jól van, a leukémia eltűnt (azt nem írják milyen tipusú volt a leukémiája) és hivatalosan is gyógyultnak tekinthető!

Itt a hír az esetről: http://www.zalaihirlap.hu/belfoldi/20101217_sikeres_ossejtbeultetes_miskolcon

 

Egyéb tipusú ráknál, pl. mellráknál tudom, hogy van, aki meggyógyult műtét és kemo után. Pl. egy kedves fórumozó a reumatológia topikból, vagy éppen az én nagynéném, aki most volt 92 éves és ha jól emlékszem 68-70 éves kora körül vették le az egyik mellét és kemózták. Azon kívül, hogy a fogai nem "értékelték" a beavatkozást, köszöni, jól van!

 

CLL-es kapcsolatban egy nagyon magas kort megért bácsiról tudok (tehát nem biztos, hogy csak 5-9 év van hátra minden esetben!!!). Ő ugyan nem gyógyult meg, azt sem tudom, hogy kapott-e kemót, de az tény, hogy nagyon magas kort ért meg. Már itt a fórumon is írtam róla, ha jól emlékszem, amúgy a körzetünkben lakott és kb. 45 évesen diagnosztizálták nála a CLL-t, na olyat igen. Nem ismertem személyesen, de a háziorvosunk és az asszisztense igen. Ők mesélték, hogy a bácsi milyen szerencsés volt, s végül nem is a CLL miatt húnyt el, hanem egyszerűen azért, mert már öreg volt. Egyszóval van azért a CLL-nek olyan - kevésbé agresszív - lefolyása is, amely nem feltétlenül jelenti az élet megrövidülését!!!!! Gondolom a bácsinál nem voltak nyirokcsomó duzzanatok, s valami módon neki pl. sikerült hosszú távon kordában tartani a fehérvérsejteket.

 

S végül, talán néhány dolgot tudnék javasolni:

1./ ha nem bízol az orvosban, vagy a hozzáállása nem szimpatikus (van ilyen), keress másikat, menjetek tovább, kérjetek máshonnan véleményt, mert az orvos-beteg kapcsolatban a bizalom elsődleges

2./ talán érdeklődj telefonon a Miskolci Gyermekegészségyü Központban, hogy ilyen tipusú megoldást felnőtteknél is lehet-e alkalmazni stb., ennek még én sem jártam utána,

3./ mindenképpen olvasd végig itt a korábbi hozzászólásokat, hátha rátalálsz valamire, pl. egy jó szívvel ajánlott orvos nevére, egy intézményre, egy módszerre, vagy csak jó tanácsra (jegyzeteld ki a fontosabb infókat), esetleg a hozzászólást írónak közvetlenül is írhatsz emailt (a nick nevére katt és az adatlapján kiderül, hogy publikus-e az email címe)... annak idején én is így indultam el!

4./ biztos vagyok abban, hogy ha egyáltalán szóba került Nálatok a kemó, akkor semmi esetre sem szabad tétlenül ücsörögni és "csak" teázni, de a korábbi hozzászólások között találsz bőven olyat, hogy valaki "ellenáll" a kemónak és inkább gyógyszerrel stb. próbálkozik, pedig a fehérvérsejt száma nagyobb, mint a Párodnál

 

S végül ne adjátok fel a reményt, a sok pozitív gondolat, és a orvos által előírt szabályok pontos betartása nagyon fontos!!!! Szurkolok, hogy találjatok valami jó megoldást, amivel - esetleg - elkerülhető a kemoterápia.

Előzmény: Barby44 (717)
afintha Creative Commons License 2011.01.20 0 0 718

Az 5 ev annyit jelent, hogy a betegek 50%-a 5 evet el tul a betegseg diagnosztizalasanak idopontjatol szamitva.

Szerintem erdemes elfogadni az orvos altala javasolt terapiat.

 

Mibol gondolod, hogy egy megbizhatatlan, ismeretlen osszetetelu teaval jobb eredmenyt ernetek el, mint egy pontosan osszeallitott, ismert hatasmechanizmusu gyogyszerrel?

Előzmény: Barby44 (717)
Barby44 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 717

Üdv.mindenkinek

 

szeretném tudni, volt valakinek olyan ismerőse aki meggyógyult kemoterápia, sugárterápia nélkül is? Sajnos a páromnál CLL 160.ezer fehérvérsejt de nem szeretné a kemót. esetleg valami ötlet? tea, stb. mit csináljak?? szeretnék segiteni neki!!!!

A doki agressziv kemót javasolt!!! és kb igy is még 5 évet:-( csak!! Borzasztó!!!

 

köszönöm a válaszokat!!!!

hamubatorta Creative Commons License 2010.12.24 0 0 716

Kedves Fórumozók!

 

Nagyon boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!

Sok szeretettel: hamubatorta

 

 

Előzmény: .ETNA. (715)
.ETNA. Creative Commons License 2010.12.23 0 0 715

Minden Kedves Fórumozónak sok szeretettel kívánunk békés, meghitt Karácsonyt, az Új Esztendőben pedig sok erőt, kitartást és javuló eredményeket!!

 

.ETNA. Creative Commons License 2010.12.23 0 0 714

Kedves Imkerájn!

 

Nagyon szépen köszönjük, mi is szeretteljes és fájdalommentes készülődést és áldott karácsonyi ünnepeket kívánunk Neked és Családod minden tagjának!!

 

Szeretettel: .ETNA.

Előzmény: imkerájn (712)
lierre2 Creative Commons License 2010.12.23 0 0 713

Kedves Fórumozók!

 

 

Boldog, békés Karácsonyt és jó egészséget, erőt az Újesztendőre mindenkinek.

 

 

lierre2

imkerájn Creative Commons License 2010.12.23 0 0 712

Kedves ETNA  !

 

Boldog, békés ünnepeket kívánok.

 

Szeretettel  : imkerajn.

 

 

.

Előzmény: .ETNA. (710)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!