Keresés

Részletes keresés

Dharmarakshita Creative Commons License 2011.07.04 0 0 5693

Shunyo a képsor alján

SOME EARLY DISCIPLES OF OSHO

Ma Yoga Vivek/ Nirvano, Osho's Caretaker
Osho's main energy medium

Ma Dharma Jyoti,
Camp conductor, Writer "100 tales for ten thousand Buddha's"

Ma Prem Maneesha, Editor of many Osho books,
commentator of Darshan Diaries.
Osho's Energy Medium

Swami Anand Arun, Osho made him Director of Meditation,
and Spiritual growth centre of Rajneesh Mystery School in 1984,
Center leader and Camp Conductor, Osho Tapoban.

Ma Krishna Radha, Used to clean in Osho's Lao Tzo House
Group leader in Tantra groups
Osho's Energy Medium
Writer of the book 'Tantra'

Ma Yoga Neelam, Osho's Secretary during Pune II,
has also worked as a member of the management
committe of Osho Commune International,
Center leader and Camp Conductor, Osho Nisarga.

Swami Chaitanya Keerti, Editor of many Osho Books,
has also worked as the spokesperson of Osho International Commune
& the editor of Osho Times.

First batch of initiated disciples.

Ma Yoga Laxmi, Osho's secretary,
Also published many Osho books under Rajneesh Foundation.

Swami Narendra Bodhisattva, Edited and Published many Osho books,
Also gave fire to Osho's body after the master left his body,
Camp Conductor and Centre leader, Osho Om Bodhisattva.

Ma Amrit Mukti, Osho's cook,
Also travelled with Osho during the world tour,
Camp Conductor and Centre leader, Osho Om Bodhisattva.

Ma Prem Shunyo, Did Osho's laundry,
Also travelled with Osho during the world tour,
Writer of 'My diamond days with Osho',
Group Leader. Osho's Energy Medium.

Tovább »

forrás: Blogspot.com

Dharmarakshita Creative Commons License 2011.07.04 0 0 5692

a tanítók nem segíthetnek..., mert velünk egy csónakban eveznek...ezért van szükség a mesterre. egy élő mesterre. aki már valóban hazatalált...

 

mint: Veeresh - Shunyo - John De Ruiter stb.

Dharmarakshita Creative Commons License 2011.07.04 0 0 5691

Dharmarakshita Creative Commons License 2011.07.04 0 0 5690

Dharmarakshita Creative Commons License 2011.07.04 0 0 5689

.."Amikor teljesen függetlenné  válsz az egótól, az a "megvilágosodás".

 

ezt hívják hasadt tudatállapotnak.:)

te nem válsz függetlenné az egótól.

a szerzett tudás... halálos ellenség

 

szeretettel,

dharmarakshita

 

Előzmény: Nagy Britannia (5688)
Nagy Britannia Creative Commons License 2011.06.15 0 0 5688

T(isztelt) Ádám!

 

Én már rájöttem, hogy a figyelem, és a gondolkodás nem egy.

Rájöttem, hogy az egóm irányítja a Világ dolgaira a figyelmemet, téríti el magamtól, a lényegtől.

Ha uyganis (és ezt az egó-elme nem tudja) magadra figyelsz, azaz tudatában vagy annak amit csinálsz, és nem a  gondolataid folyama ragad el, és merít bele, és dob fel, akkor sokkal teljesebben érzékeled a Világot, sőt mi több (ezt még nem annyira tapasztaltam),

magad leszel a Világ(gal).

Egyébként Eckhard Tolle is azt mondja, hogy a meditáció egy tér, amikor jelen vagy a térben, amikor megnyílsz a világra, az eljön hozzád, mert Te és a Világ (és Isten) egy.

Szóval egyre inkább rájössza, hogy az egód, és az elméd játéka független tőled (legfőképp a belédnevelt reakciók, stb..), egyéválsz saját magaddal, önnön valóddal. Csak azt nem tudom, hogy kinél mikor, hogyan (ez maga a végtelen változatosság) omlik össze az egó.

Amikor teljesen függetlenné  válsz az egótól, az a "megvilágosodás".

Sok sikert!

 

Ui.: nem az vagy, akinek gondolod magad, hanem az, aki tudatába kerül, hogy mit gondol magáról (én)

 

Zoli

 

Előzmény: Törölt nick (5686)
kessy Creative Commons License 2011.06.03 0 1 5687

Szia!

Ha már eljutsz odáig,hogy rájösz,hogy pörög az agyad haladtál.

Ha valamit csinálsz figyelj oda arra amitn csinálsz,ha közben elkezd pörögni az agyad és észre veszed már haladás, csak figyelj,ne tegyél semmi mást,egyre gyakrabban fogsz eljutni da,hogy észreveszed a kalandozást.

Ne minősítsd,hogy nem kellne,jajj már megint, egyszerűen ha azon kapod magadat,hogy elkalandozol üdvözöld a gondolatot-hello itt vagy,de merülj bele semmi gondolatáramba,hogy már megint nem figyeltem...

Menni fog hidd el,sokszor el fogsz kalandozni,sokszor máshol fogsz járni,nem baj egyre többet leszel a jelenben ha gyakrlod.Ne akard megtiltani magadnak a gondolkodást ,csak vedd észre ,hogy azt teszed!

 

 

Meditácio:

többen a meditációt egy csendes szobában történő "befelé nézésnek"  határozzák meg.

A meditáció mindig jelen lehet , ha dolgozol,ha bármit cselekszel , ez a jelenlét.Amikor csend van.Nem körülötted hanem a fejedben ,ott vagy amit csinálsz.

 

A fotelban történő meditálás kellemes,hasznos dolog, megnyugtató,azonban amint valami történik a környezetben kizökkensz.ha mindig meditációban élsz ez nem történik meg, nem zavar ha zörög a sárhányó,ha ugat a kutya mert ott vagy,figyelsz az is a meditáció része.

 

Szóval még egyszer -szerintem- elég ha figyelsz, figyelsz a gondolataidra,hogy vannak, figyelsz a környezetdre,hogy létezik,nincs más dolgod.Nem baj ha eleinte nem megy,nem baj ha kavarognak közben a gondolataid,hogy ez nem megy..nem baj,csak figyeld mi jár a fejedben.Tudd,hogy ott vannak a gondolatok,akár rosszak akár jók azok.

Előzmény: Törölt nick (5686)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.02 0 0 5686

"Figyelj oda a gondolataidra,ne elemezd,ne minősítsd csak tudd,hogy ott vannak,figyeld"

 

Az a baj, hogy már az sem igazán tiszta, hogy hogyan figyeljem a gondolataimat, vagy, hogy mit is jelent ez. Az meg, hogy ne elemezzem, ne minősítsem szintén nonszensz a számomra, mert a gondolatok már önmagukban is abból állnak, hogy minősítenek, elemeznek mindent. Szóval nem tudok egyszerre gondolkodni is, ugyanakkor "nem minősíteni".

 

Egyébként meditáció közben már összejött ez az elme-elcsendesítés, de akkor sem a gondolataimat figyeltem, hanem mondjuk a légzésemre összpontosítottam, vagy valami más dologra amin könnyedén meg lehet tartani a fókuszt. De ez maximum, ülve/fekve és csukott szemmel megy.

Előzmény: kessy (5682)
kessy Creative Commons License 2011.06.02 0 0 5685

:-)

Előzmény: bmx0007 (5668)
kessy Creative Commons License 2011.06.02 0 0 5684

van értelme,lehet tanulni belőle,megfigyelni pld. az emberi elmét :-)

Előzmény: Törölt nick (5669)
kessy Creative Commons License 2011.06.02 0 0 5683

ha ezt teszik a fanok,valszeg mindig fanok is maradnak :-)

aki meg szidja jól teszi, ő dolga neki ez kell,hogy megélje magát :-)

Előzmény: Törölt nick (5671)
kessy Creative Commons License 2011.06.02 0 0 5682

Szia Ádám,sziasztok!

 

olvaslak benneteket..most akatatok a "szemem elé" :-)

 

Ádám ,valamikor (kb. 1-2 éve) elolvastam Christián könyveiből 1-2-t, a tallent megvásároltam és a sarokba dobtam :-)

Kerestem valamit ,nagyon kerestem,nem volt jó :-)

 

Nem olyan régen a kezembe akadt megint ,nem csak Chrisztián tallenje,más könyvek is (azok kicsit korábban,na azokat sem igazán értettem :-)   ).

Anno nem értettem,ha úgy tetszik nem voltam rá "érett" ,nem jött el az ideje , hogy "megértsem" valamit nagyon akartam, talán ez volt a baj.

Ma felismerem a "mondani valóját" talán nem egészen az elmémmel ,megértem :-) 

Ami feltűnt Chrisztiánnál is a "csak figyelj" és éld az életed -talán megértettem.

Nem szabad mindent elmével felfogni akarni,nem működik,nem lehet olyat felfogni amit nem lehet,hiszen elmondani sem lehet.

 

Amit írni tudok az "éld meg a pillanatot" szlogenre :-)

Figyelj oda a gondolataidra,ne elemezd,ne minősítsd csak tudd,hogy ott vannak,figyeld -ha elkalandozol tőlük nem baj,majd újra rájösz,hogy figyeld-ha ezt teszed valszeg egy idő után arra is oda fogsz figyelni amit teszel,csinálsz, ha jár a motolla a fejedben eszedbe fog jutni,hogy jár,és megfigyeled,nem eltávolítod,nem ellenkezel vele csak figeled,elfogadod és elengeded, tudatosan fogod egy idő után csinálni amit teszel, nem kószálsz gondolatban mindenfelé,ott lesze megéled azt amit teszel..

 

így működött nálam,nem biztos,hogy másnás is ..

 

Előzmény: Törölt nick (5675)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.11 0 0 5681

@ Dr Systole: Én nem követeltem semmit.

@ Biga Cubensis: Okés, köszi.

Biga Cubensis Creative Commons License 2011.04.11 0 0 5680

Ha visszaolvasol a topikban, a sok anyázás mellett találsz ilyeneket is.

Előzmény: Törölt nick (5678)
Dr Systole Creative Commons License 2011.04.10 0 0 5679

Ez olyasmi amit nem lehet követelni. Vagy leírja valaki, vagy nem.

Előzmény: Törölt nick (5678)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.10 0 0 5678

Az attól függ, hogy mit értesz "előrébb" alatt, de én elsősorban kíváncsi vagyok. Nincs semmi különös célom ezzel, csupán érdeklődöm. Ugyanakkor előfordulhat, hogy valakinek a története elgondolkodtat, kivált belőlem valamit, ezt nem tudhatom előre.

Előzmény: Biga Cubensis (5677)
Biga Cubensis Creative Commons License 2011.04.10 0 0 5677

nem tudom miben segít neked, ha valaki leírja, hogy miben segített neki.

te attól nem leszel előrébb.

Előzmény: Törölt nick (5675)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.10 0 0 5675

Azt nem tudom, hogy csaló -e, azt tudom, hogy én próbáltam megérteni, tényleg, őszintén, de nem igazán jöttek át, vagy váltak hasznomra ezek a tanítások. Arra viszont kíváncsi lennék, hogy kinek, miben segített, ha segített, ill. mit várnak, remélnek ettől az egésztől, esetleg hová szeretnének ezzel eljutni, és most légy szíves, ne gyertek ezzel a "sehova nem kell eljutni, csak éld meg a pillanatot" dumával, mert ez mind szép és jó, csak szerintem a legtöbbünknek ez a valóságban nem ilyen egyszerűen működik.

Előzmény: serenic.... (5674)
serenic.... Creative Commons License 2011.04.10 0 0 5674

Semmi értelme ennek a topiknak, ide csak balhézni jár mindenki. Tisztelet a kivételnek.

 

Szellemiség, ami árad az egészből... Sajnos csaló, mai szemszögből nézve überptimitív szemét-filozófiával élő guruknak nem jár a tisztelet. Monnyon le!

Előzmény: Törölt nick (5669)
nyecsi Creative Commons License 2011.04.07 0 0 5673

Sziasztok

Van értelme. Nekem egy két vitás, és nem vitás hozzászólás is sokat adott. Úgy hogy csak igy tovább. A vitából pedig lehetne egy kulturált beszélgetés... ;)

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.07 0 0 5672

Talán annak több értelme lenne, ha nem menne ilyen durván az ócsárolás, hanem mondjuk nyitottabb lenne mindenki a másik véleményére, mert akkor kialakulhatnak egy "normális" vita, azzal szerintem nincs is gond. De itt sokan csak a dühüket akarják kitölteni, abszolút nem kíváncsiak a többiekre, csak a magukét fújják, de ha valakinek ez okoz örömet ám legyen.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 5671

a kérdés jó... "Milyen az a topik aminek van értelme?"

 

mindazonáltal ez itt egy igazi indexes trolltanya. AJC-t nem ismerem, nem olvasom, egyetlen személyes élményem vele kapcsolatban, hogy van egy indexes topik, ahol az AJC-t fikázó elszánt és agresszív trollok hadával szemben esélytelen ellenállást folytat néhány elárvult AJC-fan.

Előzmény: Dr Systole (5670)
Dr Systole Creative Commons License 2011.04.06 0 0 5670

Milyen az a topik aminek van értelme?

Előzmény: Törölt nick (5669)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 5669

Semmi értelme ennek a topiknak, ide csak balhézni jár mindenki. Tisztelet a kivételnek.

bmx0007 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 5668

Sziasztok! A gond az (ami persze egyáltalán nem gond),hogy véditek Christiant. nem kell védeni. Tud vigyázni magára. Szerintetek szüksége van rá? :) A másik, meg hogy, kezd ez átmenni Christian-védelemből a (sajátotoknak hitt) véleményetek védelmébe. Persze, mindez nem gond, mert hát akkor pl. én sem írnám ezt, s akkorti sem olvasnátok és akkor nem lenne semmi...bár kitudja... Végülis Demonak azt üzenem, hogy: csak így tovább, majd lesz valahogy. a Christian "hívőknek" pedig azt, hogy: vitázzanak tovább, mert hát a vita lehet Vita is, de közben nem éltek, csak tengtek-lengtek...én még írás közben is élek :D csak úgy mozognak az ujjaim...na jó lehet, hogy mégse...tudjátok,mint mindig itt is a"lehet" a kulcsszó.... ;)

nádihegedű Creative Commons License 2011.03.31 0 0 5667

meguntalak..... nem izgalmasak a meséid... humorod sincs....:P

ennyi...:)

Előzmény: Done_ (5666)
Done_ Creative Commons License 2011.03.31 0 0 5665

Mióta bezárt az OPNI elég sok hozzád hasonló szaladgál szabadlábon.

Előzmény: Törölt nick (5664)
nádihegedű Creative Commons License 2011.03.25 0 0 5663

De én téged kérdezlek, nem a hívőket... nem ők akarták elmesélni...

 

Ki adta Neki a művész nevet, talán te? Keresztapja is vagy? :)

 

És a tanúk ide is eljönnek tanúskodni? Mert ha nem, bizony rágalmazás esete forog fenn....:)

 

Hááát nem irigyellek, hogy jó napjaid annak köszönhetők, hogy Christian éppen mit csinál.

Ezt úgy hívják, hogy függőség... no valld be, mégis csak szereted te ezt az embert...:))

Előzmény: Done_ (5662)
Biga Cubensis Creative Commons License 2011.03.21 0 0 5661

nem követek én senkit :) nincs rá időm...

rád se.

Előzmény: átverde (5659)
nádihegedű Creative Commons License 2011.03.21 0 0 5660

 

AJC "meghúzta nálad a ravaszt"? Figyelj, mert az ilyen xarkeverés téged is bemocskol...:))

Meséld már el, mi az a beavató szex? Biztos nagyon jól csinál valamit, ha ennyit elkérhet érte... De te miért irigykedsz?

 

Most Anti, vagy Krisztián?

Ha nem jársz szwinger klubba, honnan tudod, hogy ő törzsvendég volt?

és a többi...

Te Done!

Veled mi van? Hogy telnek a napjaid? Örülsz a jó időnek?

Kicsit lazulj bele az életbe, és ne vedd ennyire komolyan magad...

 

 

 

Előzmény: Done_ (5658)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!