Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2011.06.22 0 0 37837

12 cm PIR-el, és 15 cm kőzetgyapottal a szarufák között megnéztem, és nincs gond páratechnikailag.

Előzmény: Sitizs1 (37816)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2011.06.22 0 0 37836

Üdv'!

 

Nem kötekedés gyanánt, csak "mondom", amit hallottam több irányból, hivatalos rendszer-szaktanácsadóktól:

 

>A hőtükörnek mikroszkópikus légrés is elég.

 

Ha a belső felület (gipszkarotn, lambéria, stb.) direktben neki van huzatva a hőtükrös fóliának (lécezés nélkül direktben felfekszik egymáson a 2 anyag), akkor el lehet felejteni a hőtükröt. Mivel a két felület egymással érintkezik így a (hő)sugárzás visszaverési funkciója megszűnik, vagy nagyon közel a zéróhoz csökken - hővezetés lesz, anyagból, anyagba, hősugárzás nem. Legalább is úgy emlékszem, hogy így magyarázták! :)

Ja, és ugyanez a helyzet akkor is, ha a kartont közvetlenül tartó lécváz is ki van töltve szigetelő anyaggal (nem összekeverendő a szarufák belső síkján keresztbe tett általában 5x5 cm-es alap-lécezéssel, ami a gipszkarton-tartó lécvázat hordozza - remélem érthető! :)

A 2,5 cm-es alap gipszkartonozáshoz használt léc már elegendő; a kevesebb is az lenne, de ilyen lécek kaphatók a kereskedelemben, + kellhet a hely az esetleges vezetékek elfűzésére is; így ezt a lécet legalább érdemes használni.

 

> Ha tényleg komolyan meg akarod őrizni a fóli sértetlenségét, és a légzárást, akkor gondolni kell a direkt-függesztők csavarjaira is.

 

Ezirányú érdeklődésemre a válasz a következő volt: a fólia felkerül a hordozó felüleletre, erre direktbe az állítható kengyel vagy direkt függesztő, jól nekihuzatva, a csavart nem ki-be járatva: egyszer meghúzva és ott marad. Elvileg ez elegendő, de ha nagyon tutira akar menni az ember, akkor a hátuljára szigetelő szivacs-csíkot lehet ragasztani.

Ez utóbbira a Rigips "Csináld magad!" kézikönyve azt írja, hogy kell (mármint a szivacs-csík).

 

Üdv': _Zsolesz_

 

 

 

Előzmény: Bediiii (37830)
topikolos Creative Commons License 2011.06.22 0 0 37835

Postafiókodba befér 4 MB pdf?

Előzmény: joci12 (37826)
KömKel Creative Commons License 2011.06.22 0 0 37834

A Ripigs honlapján szerintem jó segédletek vannak a gipszkartonozásra.

A dobozokhoz és egyéb flikkflakkokhoz sok sikert :)

Én a hálószobába csináltam egy ágyvéget süllyesztett szekrényekkel, könyvtartóval, ágy fölé nyúló álmennyezeti dobozzal, amibe rejtett világitás lesz majd. Egy hetem elment rá kb... és a glettelésnél már le akartam bontani a pcsába az egészet :D

Előzmény: joci12 (37826)
Bediiii Creative Commons License 2011.06.22 0 0 37833

5x15cm a légcsatorna.

 

A Dörken szegtömítő kb 5e volt, 1 tekercs (40m?) és kiadta a mennyezetet. Szerintem az egy sima kb 5mm vastag polyfoam, öntapadó ragasztóval. Talán a gipszkarton profilok alá gyártott szalag is pont ugyanez, csak esetleg olcsóbban.

Előzmény: joci12 (37831)
Bediiii Creative Commons License 2011.06.22 0 0 37832

Még valami: a fóliát a falhoz kell ragasztani. Ezt szinte senki sem csinálja meg. Ezt onnan tudom, hogy erre való ragasztót nem vesz senki, nincs raktáron szinte senkinek. Akinél találtam raktáron, az meg lejárat előtti beszáradt vacak volt. Végül találtam cégeket, akik rendelésre hoztak bő 1 hét alatt. 

 

Vastagon kell ragasztani (min 8x8mm-es ragasztócsíkkal). Egy tubus kb 4-5 méterre elég. Látom, hogy dörken fóliában gondolkodsz, náluk ez a ragasztó valami 5e ft? A következőket találtam: 

 

http://www.profifuga.hu/article/article.php/17/12

http://www.lorencic.hu/foliaragaszto_05-11_3.htm

http://www.doerken.hu/ (DELTA-TIXX)

 

Az első a legolcsóbb (kilencszázvalamennyi, ha jól emlékszem). A második ezernégy körül volt.

Előzmény: joci12 (37829)
joci12 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 37831

Köszi!

 

Nekem már megvan a 10mm-es rendszerem (Ziment rendszerlemez és Uponor cső), de valahogy majd kitalálom a kisosztók elhelyezését!

Szegtömítő jó ötlet, használtam a tetőnél is, de csak a fontosabb helyeken, mert nem volt olcsó mulatság.

 

%cm magas légtechnika.

Nem kicsi az, azt olvastam, hogy minél vastagabb cső kell, hogy ne legyen erős a levegő áramlása.

Előzmény: Bediiii (37830)
Bediiii Creative Commons License 2011.06.22 0 0 37830

A hőtükörnek mikroszkópikus légrés is elég.

 

A CD profil 3cm magas, és, hacsak nem teljesen pontos a fólia feletti váz, akkor kb 5cm a minimum amit érdemes csinálni, direkt függesztővel. (Én 6cm-t csináltam, mert 5cm magas légtechnika is ment a mennyezetbe.)

 

Ha tényleg komolyan meg akarod őrizni a fóli sértetlenségét, és a légzárást, akkor gondolni kell a direkt-függesztők csavarjaira is. Én szegtömítő szalagot tettem elá. Nem az igazi, mert ez arra készült, hogy ellenlécek alá tegyék, de a semminél több. OSB alátét darabkákkal tanán közelebb lenne ahhoz, amire kitalálták.

 

Érdemes megfontolni a 14mm-es mennyezetfűtést, akkor nincsenek kisosztók, és csövek közvetlenül az osztó-gyüjtőből jönnek megszakítás nélkül. Nálunk az egész a mennyezetben megy.

Előzmény: joci12 (37829)
joci12 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 37829

Olvasva a soraidat magam is elcsodálkoztam, hogy ezekre nem gondoltam.

A villany amúgy nem gond, mert előre becsöveztem mindenhol, de a többi dologban teljesen igazad van.

Már egy éve olvasom ezt a fórumot és kicsit szégyellem megam, hogy ezekre nem gondoltam:))))

Köszi.

Amúgy a légrésnek gondolom a hővisszaverésben is van funkciója. Vagy abban nincs? Mondjuk a padlófűtésnél is közvetlenül érintkezik a betonnal.

Előzmény: Bediiii (37828)
Bediiii Creative Commons License 2011.06.22 0 0 37828

A 2. nem jó, mert a rendszerlemez és a fólia közé kell a légrés, több okból is:

 

- A fűtéscsövek egy része keresztezve (nem síkban) fordul vissza

 

- A mennyezeti lámpához a villanyt is el kell vezetni valahol

 

- A rendszerlemez meg a karton csavarok szanaszét lyukasszák a fóliát

 

Közvetlenül a karton alatti fóliázás buhera megoldás, de azt alkalmazzák 90%-ban. A villany felviszik a padlásra, és lejönnek a lámpánál, kivágva a fóliát. Olyat is hallottam, hogy a mennyezetfűtés csöveit a fólián keresztül fűzték vissza.

Előzmény: joci12 (37825)
MIG56 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 37827

Hello Mindenki!

a 37784-es  kérdéseimre tudnátok véleményezni,válaszolni?

Köszi,üdv,mig56

joci12 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 37826

Nincs időm (szabadságom) 3 napos gipszkartonos tanfolyamra jelentkezni.

Tudna esetleg valaki olyan anyagot (könyv vagy elektronikus anyag) amelyből házilagos gipszkartonszerelés elsajátítható.

Nem egyszerű álmennyezet szerelésre gondoltam, hanem lépcsős szerkezetek , ilyen olyan dobozok stb. kilalkítása. (nejemnek vannak ötletei:))

joci12 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 37825

Sziasztok!

 

A 18fokos mennyezetemre kerülő fütés esetén a rendszerlemezt és az erre kerülő gipszkartont fémprofilra tervezem fogatni.

 

A helyes rétegrend meyilk lenne szerintetek?

 

1,  -gipszkarton

     -mennyezetfűtés rendszerelem

     -fém tartóprofil konzolra

     -párazáró fólia (hővisszaverős Döerken)

     - üveggyapot hőszigetelés 20+10cm

     -teljes deszkázat

     -páraáteresztő fólia

     -ellenléc (5cm)

     - tetőléc és cserép

 

2,   -gipszkarton     

      -mennyezetfűtés rendszerelem

      - hővisszeverős párazáró fólia

      - fém tartóprofil közte üveggyapot hőszigetelés

      - keresztbe 20+10cm hőszigetelés

      -teljes deszkázat

      -páraáteresztő fólia

      -ellenléc (5cm)

      - tetőléc és cserép

 

Tehát a rendszerelem mögött kell lennie mondjuk 5cm légrésnek, hogy a hővisszaverős fólia megtegye hatását, vagy tegyek oda is üveggyapotot a fém tartóprofilok közé és ekkor a párazáró értelemszerűen elé kerüljön.

 

 

KömKel Creative Commons License 2011.06.22 0 0 37823

A rétegrendi számitásnál nem visitott a Winwatt, úgyhogy szerintem nincs gond a párával, de azért este még megnézem egyszer.

Előzmény: Sitizs1 (37816)
peti.olah Creative Commons License 2011.06.22 0 0 37822

Sztem a sima szintetikus hígitó is leszedi a ragacsot, másban meg nemigen tesz kárt.

Előzmény: halaloszto (37821)
halaloszto Creative Commons License 2011.06.22 0 0 37821

az baj. 

 

a pvc-t tan mar az aceton is oldja, es lehet hogy a nitrotol is bemattul. 

a bolti label-off spray-ban nem tudom mi van...

 

vajk

Előzmény: nagy ivó (37818)
nagyjé Creative Commons License 2011.06.22 0 0 37820

Azt terveztem, hogy az első réteget dübelezem, a másodikat pedig PUR ragasztóval ragasztom fel. A második réteg mindenféle képpen Grafit Reflex lenne. Az első és a második réteget 6-6 cm vastagra tervezte.

 

Viszont a hozzászólásaitok alapján lehet, hogy a homlokzati szigetelést 1 rétegben viszem fel.

 

A lábazatra 10cm XPS-t tervweztem. Ezt hogyan kell fel vinni? Egy vagy két (5+5cm) rétegben?

Arra gondoltam, hogy az első réteget 2 dübellel és némi ragasztóval oda rögzítem, a másodikat pedig PUR ragasztóval ragasztom fel.

Előzmény: _Zsolesz_ (37813)
NeomatiK Creative Commons License 2011.06.22 0 0 37819

PURhab biztos nem jó, mert nem réskitöltésről van szó.

Maradok a glettelésnél.

Előzmény: Sitizs1 (37768)
nagy ivó Creative Commons License 2011.06.22 0 0 37818

Mindenhol műanyag nyílászárókon van a ragasztó, leragasztották színezés elött, tavaj októberben, de nem jutott pénz a színre-munkadíjra

Előzmény: halaloszto (37817)
halaloszto Creative Commons License 2011.06.21 0 0 37817

szolid probalkozasnak eloszor denszeszt szoktam. ha az nem, akkor nitrohigito. ami annal durvabb, (aceton, tetra hidro furan, hasonlok) az mar nagyon nem egeszseges, es komoly az esely hogy a festest is megkezdi.

 

vajk

Előzmény: nagy ivó (37812)
Sitizs1 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 37816

Köszönöm a hozzászólásokat! Akkor is 80 cm üveggyapot lesz és kész! :)

Neeem. :)

Nyert a PIR hab.

Nagyon sok munkát levettél ezzel a vállamról. Pl térdfalat csak azért építettem volna, hogy a tetőtér belmagasságából a szigetelés ne vegyen el annyit. Szóval köszönöm az időspórolást, pénzspórolást, munkaspórolást!

 

Páratechnikailag is megállja így a helyét?

Előzmény: KömKel (37798)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2011.06.21 0 0 37815

> Ez gondolom a zsákos-vizes ragasztásra vonatkozik.

 

Így, van! Ez a nem lényegtelen pont bizony kimaradt! :)

 

Üdv': _Zsolesz_

 

Előzmény: nopánick (37814)
nopánick Creative Commons License 2011.06.21 0 0 37814

A Dryvit rendszer-szakértő ezt mondta ők már egyre több helyen javasolják:

- a felső réteg max. 4 de minimum 3 cm legyen, akármennyi is az össz. vastagság

 

Ez gondolom a zsákos-vizes ragasztásra vonatkozik.

Aminek...

- ki is kell száradni kötés közben , ezért max. 4 cm

- nem lehet túl vékony  hab, sem hőhíd, sem a síkba ragaszthatóság miatt, ezért minimum 3 cm

 

---

 

Mert, a PUR habos ragasztásnál nem látom okát a 4 cm-es korlátnak.

Előzmény: _Zsolesz_ (37813)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2011.06.21 0 0 37813

Szia!

 

A 2011.05.02-i utáni árlista alapján -

 

6 cm-es a legkisebb, amit a Rreflex-ben gyártanak:

 

Ha ennél kisebb kell, arra a sima grafit rendlehető:

 

 

Egy szerintem jó beszerzési forrás (páláne rendszerben): http://www.terranovavakolat.hu

(Nem itt dolgozm, és egyetlen rokonom sem! :) )

 

Ehhez pedg

>Vagy a 12 cm vastagságot nincs értelme két rétegben felvinni?

 

A Dryvit rendszer-szakértő ezt mondta ők már egyre több helyen javasolják:

- a felső réteg max. 4 de minimum 3 cm legyen, akármennyi is az össz. vastagság
- az alsó réteg legyen dűbelezve a 2. réteg telibe kent ragasztóval legyen feltéve az elsőre, nagy fogas glettvassal húzva (mindegy, hogy a már rögzítettre teszik, vagy az éppen felrakandóra)

 

A Baumit rendszer-szakértője szerint kár a pénzt a dupla glettelésre kiszórni. Ha hőhídmentes homlokzatot akarunk, akkor ott a Baumit saját fejlesztésű, nem átmenő dűbele és spec ragasztója ( :) ).

 

Egy másik rendszer-szakértő (nem emlékszem melyik): kár ez egésznek ekkora feneket keríteni. Az a pontszerű dűbel-hőhidasság családi házas viszonlyatban, a 6 db/m2 átlagos sűrűséggel számolva nem számottevő. Kvázi soha meg nem térülő beruházás a teljes dűbel-hőhídmentesítés.

 

Ez utóbbit támasztja alá ez is: http://www.passzivhaz-magazin.hu/dubelek-hohidhatasai-homlokzatokon/

 

A lényeg, hogy én végül hagytam magam a bekerülési költség magasabb értékével meggyőzni a hőhidasság ellenében: egy réteg, átdűbelezve + a fenti cikk hatására odafigyelve választva a dűbelt.

 

Remélem, segítettem valamit! :)

 

Üdv': _Zsolesz_

 

Előzmény: nagyjé (37806)
nagy ivó Creative Commons License 2011.06.21 0 0 37812

A minap néztem egy leendő munkát, hőszigetelve glettelve már van, színezni kellene.

 A nyílászárók le vannak ragasztva tesa papírragasztóval és rendesen ráragadt, kb egy éve.

Van valami oldószere a tesa-nak, mert a ragasztást el kell távolítani, hogy újra lehessen ragasztani

NeomatiK Creative Commons License 2011.06.21 0 0 37811

4-5 kg /m2 a hálóbeágyazás anyagigénye.  De gondolom, hogy egy csíknak az anyagát egyszerre kevered be. 4m magasság esetén az min. 16kg, amit be kell keverned.

Előzmény: KömKel (37810)
KömKel Creative Commons License 2011.06.21 0 0 37810

Asszem a 25 kg-os zsákot négy részre osztottam legutóbb.

 

Arra figyeltem, hogy ne legyenek árkok, csak többlet. Kipróbáltam a csizsolást egy részen, szép egyenletes lett.

Inkább csiszolok, mint szarakodjak a tükörsimára gletteléssel. Mert sajnos igényem lenne rá, de időm meg gyakorlatom nincs hozzá...

Előzmény: NeomatiK (37809)
NeomatiK Creative Commons License 2011.06.21 0 0 37809

Közben arra jutottam, hogy egy 30-40 cm széles csíkot fogok meghajtani derékszögre, ezt fogom a sarokba berakni, aztán erre ragasztom a hálókat.

 

Akkor jó gyorsan haladsz.

Hány kg anyagot keversz be (hozzáadott víz nélküli érték) egyszerre? Az van írva a zsákra, hogy 1,5 órán belül be kell dolgozni. Én úgy kalkulálkok, hogy ha 2 csíkot meg tudok csinálni, az 1,8-1,9m. Ez jó lenne ha beleférne a 1,5 órába, akkor már elégedett lennék a sebességgel.

 

Csiszolni csak ott tudsz, ahol anyagtöbblet van, ahol meg árkosan sikerült a simítás, ott cumi van.

 

Előzmény: KömKel (37808)
KömKel Creative Commons License 2011.06.21 0 0 37808

Egyik irányból is bementem a sarokig, meg a másikból is, és erre tettem rá a hálós élvédőt.

Próbáltam átvezetni, de mindig meghúzódott a háló, és nem tudtam szögletes élt csinálni, hanem ive lett.

 

Még nem repedt meg, úgyhogy talán jó így is :)

 

Nekem legutóbb az utcafronti homlokzati rész lett megcsinálva (szakaszolva haladok, ahogy van időm mindig egy-egy oldalt), ott a kb 30 m2-re ráment 4-5 órám. Létrázva (4 méter magas a legfelső pont a lábazat miatt), és tök egyedül.

Viszont még csúnya a felülete, mert úgy döntöttem, hogy egyszerűbb lesz a megszilárdult ragasztórétegen csiszológéppel végigmenni, mint glettvassal bohóckodni, hogy sima legyen.

Előzmény: NeomatiK (37803)
tibierdrol Creative Commons License 2011.06.21 0 0 37807

Mindkettőre :o)

A szimmetrikustól jobban félnék, mert ott egy erős szél érzésem szerint jó gyorsan tudja mozgatni a levegőt, ami ráadásul éleken vált irányt, szerintem könnyen sípolna vagy búgna.

Jó dolog, ha a nagy keresztmetszetek miatt könnyen átszellőzik a meleg cserép alja, de ha a szél a légsebességet meg tudja sokszorozni az nekem gyanús. A gyártói ajánlásoktól nem mernék sokkal eltérni.

Előzmény: Bigroli (37771)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!