Keresés

Részletes keresés

BoBoYSA Creative Commons License 2011.05.26 0 0 7018

Mit gondolok rosszul?

Hogy egy patihordót egyedül megiszom egy este :-)

 

 

 

Előzmény: olasz66 (7002)
robitmoh Creative Commons License 2011.05.26 0 0 7017

Csak ötletelés szinten 

valami webes forditó program kell ami kezeli a ts fileokat.

pl ez : http://www.opentag.com/okapi/wiki/index.php?title=Main_Page

még nem néztem mélyeben csak a reggeli kávé mellet keresgettem

ha kell fel tudom tenni és ki tudjuk próbálni.

de keresgélek tovább ..

 

Üdv Robit

 

Előzmény: viztamas (7016)
viztamas Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7016

csv-t, svn-t hallomásból ismerem, csak nem használtam soha. egyébként közös - mindig konzisztens - kezelésre gondoltam, de most hogy írod, jó lenen a verziókezelés is. vagy legalábbis, valamiféle különbségi mentés. rdiff-et használok, az jó is lehetne akár.

 

a google docs-ot hogyan kezeli több ember egyszerre ezzel a qt-linguistic progival? vagy nem tudom/értem. te fordítod a progi x részét, én a z-t. feltöltöm a docs-ra z-vel lefordítva, x üres. aztán te felülírod x-szel tele, de y elveszik. amúgy az unison képes egyesítésre asszem.

 

szóval erre is kéne ötlet. :)

Előzmény: WriE01 (7006)
olasz66 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7015

Amúgy bíztos helyről tudom hogy nagyon sokan használjuk (((-:

 

 

(hetente eladok vagy 25 üres hordót)

 

 

Egyszerűbb, és gyorsabb is a töltése, mint a palackozás

KRISZ2007. Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7014

Bulikon vagány volna! :)

Megyek aludni, reggel korán kelek. Jó éjt!

Előzmény: olasz66 (7012)
olasz66 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7013

nagyon jól zár a dugó.

 

Nem érdemes, a nyomás szabályzós dugót használni, mert drága is, és 2.5bar nál elengedi a tólnyumást.

 

A suma dugóval sokkal bubisabb a sör.

 

http://olaszsped.com/index.php?main_page=index&cPath=2_29

 

 

Előzmény: KRISZ2007. (7011)
olasz66 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7012
KRISZ2007. Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7011

Nem is gondoltam, hogy ki lehet úgy cserélni a hordót, hogy nem engedi el a benne maradt nyomást. Ez jÓ!

Előzmény: olasz66 (7007)
olasz66 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7010

Szerintem,valamilyen aluminium féle lehet inkább. Olyan, amibe a dobozos söröket is töltik.

Azért gondolom,mert nagyon könnyű. Majd utána nézek.

 

Az enyémet kb 25 ezer ft körűl vehettem, de már nem emlékszem pontosan , mert már vagy 5 éve megvan.

(kint vettem németországban)

Előzmény: KRISZ2007. (7008)
krulis Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7009

Csak megerősíteni tudom!:)

Előzmény: olasz66 (7007)
KRISZ2007. Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7008

A bal szélső gondolom rozsdamentes acél. A jobb szélső csak eloxált? Sokkal drágább a bal szélső?

Te mennyiért vetted a csapolódat?

Előzmény: olasz66 (7004)
olasz66 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7007

1 16g os patronnal általában, másfél hordót tudok kinyomni. De volt már úgy is , hogy ketőt is kibirt.

 

Ha sok volt a szénsav a hordóban (50gr cukor)

 

30gr cukornál, 1 patron, 1 hordó

Előzmény: KRISZ2007. (7005)
WriE01 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7006

Nem értem minek ragaszkodsz a verzió kezeléshez. Túlbonyolítja a dolgot szerintem. Egy átlag felhasználónak egy verziókezelő rendszer használata túl összetett/bonyolult. És különben sem akarsz esetlegesen visszatérni egy két-három verzióval korábbi fordításhoz. Verziókezelő amúgy vagy a cvs vagy az újabb svn. Nézz utána.

De szerintem Te inkább egy egyfajta közös dokumentum használatra gondolsz. Erre pedig írtam neked a google docs-t.

Nem olvastad, vagy elvetetted? Ha igen, miért?

 

Előzmény: viztamas (7001)
KRISZ2007. Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7005

Egy hordóhoz elég egy patron, vagy közben kell cserélni?

Sima szifonpatron nem jó bele, mert néztem, hogy ugyanaz az elejének a vastagsága, csak rövidebb. (Meg persze kevesebb benne a töltet.)

Előzmény: olasz66 (7002)
olasz66 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7004

Ilyen a választék:

 

 

Valószínüleg a jobb szélsőből fogok rendelni.mert arra rá lehet ragasztani a saját cimkét is

olasz66 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7003

Amúgy,,,,  most tárgyalok egy német hordógyártó céggel.

 

Lehet hogy lessz olcsó, legalábbis a Brouwlandnál sokkal olcsóbb üres partyhordó beszerzési forrásom.

 

http://www.huber-packaging.com/index.php?L=1&id=304&tx_ttnews[backPid]=

 

AZ IPS nél a VIDEOT feltétlenül nézzétek meg. Krrrv jó. (-:

 

http://www.huber-packaging.com/en/beverage/easykeg-ips.html

 

FILM STARTEN !!!

 

 

Előzmény: olasz66 (7002)
olasz66 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7002

Rosszul gondolod.

 

A csapot fixre be lehet szerelni. A hordó,5 literes party hordó. A hűtő tetején, egy 0,8 as lyukat kell fúrni. Ennyi az össz , átalkítás.

A partihordóba beletolod a csapolószerkezetet, és belecsavarsz egy 16 grammos CO2 patront.

Mivel a hordó állandóan széndioxid nyomás alatt van, a benne lévő sört, akár hetekig csapolgathatod, mivel hűtve is van, nem fog megromlani,

és talán a bubi is benne marad, ha nem mozgatod, vagy rázogatod a hordót.

 

Még 1.

 

A hordót nagyon sokszor újra tudod tölteni a saját söröddel, de a kereskedelemben is szinte mindegyik nagyobb áruházban lehet kapni ilyen kiszerelést.

Nálunk, mondjuk élég drága, de például németországban már vettem 7€ ért is Bitburger, vagy Pauliner sörrel töltve.

 

A csövet nem kell cserélgetni. Adnak hozzá egy nagyon egyszerű öblitőszerkezet.

 

http://www.wecomatic.com/xt/products.php?cat=c3_Serving-taps--home-beer-bars--accessories.html

Előzmény: BoBoYSA (6989)
viztamas Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7001

no, akkor itt van a fordítási instrukció:

 

Thanks for the help! First, download the source code here:http://brewtarget.svn.sourceforge.net/viewvc/brewtarget/trunk/?view=tar

 

You will open the file translations/bt_hu.ts with the program called Qt Linguist, which you can download here:http://qt-apps.org/content/show.php/Qt+Linguist+Download?content=89360

 

It is really pretty simple to use, but there is an instruction guide here: http://doc.trolltech.com/4.7/linguist-translators.html

 

The only other thing I will add is to tell you that you will see things like "%1" in the strings to translate. These are just placeholders for number or other text. For example, if a string says "Add %1 g of hops", the "%1" means how many grams, and it might be translated as "Agrega %1 g de lupulos" in Spanish.

 

szóval ezen kéne dolgozni: bt_hu.ts . erre kéne valami verziókezelő, de ebben nincsen tapasztalatom.

 

ha kell tudok, tudok hw/sw erőforrást biztosítani mögé.

 

hova tegyem a meglévő fájlt, amiben már lefordítottam pár kifejezést?

olasz66 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 7000

A szilikongumi ragasztobol 120 fokig nem oldódik ki semmi

Előzmény: zizibalazs (6994)
DanielOrtega Creative Commons License 2011.05.25 0 0 6999

Mekkora edényed van? Ha kb 30cm átmérőjű akkor egy sima zsírfröccsenés gátló is megteszi, kb 500-1000Ft csak a nyelét kell levágni meg egy kis pelenkatömítés a szűrő és az edény közé. Ha edényt akarsz venni ajánlom a KEG-et (már ha van annyi helyed ) 10000Ft/db + egy kis barkácsolás. 

Előzmény: zizibalazs (6996)
robitmoh Creative Commons License 2011.05.25 0 0 6998

Kerti gyorscsatlakozó 

csavarozva , tömitőgumival

 

Előzmény: zizibalazs (6996)
étolajos Creative Commons License 2011.05.25 0 0 6997

Nézz körüla Metróban, ott vettem én is egy 20 literes rozsdamentest! Kb. 8,000.-ért. De a zománcos edény olcsóbb!

Előzmény: zizibalazs (6994)
zizibalazs Creative Commons License 2011.05.25 0 0 6996

A leeresztő csonkot mivel ragasztottad bele?

 

Most beszéltem az Italinox-szal, és tudnak rendelni olyan perforált lemezt amin 1 mm átmérőjű jukak vannak 5 mm-en ként.

1,5-ös vastag a lemez, és 1000x2000 mm a tábla mérete.

Élelmiszeripari rozsdamentes acélból van!

Ára 30 000 ft.

Ezt csak akkor érdemes megvenni, ha többen összedobjuk rá a pénzt, mert egy ekkorra táblából jó néhány szürő kijön.

 

Roppantani sajnos csak roppantóval lehet jól.

Ez épen hagyja a héjat, és a magot pedig összezúzza.

így törni pedig csak egy hengerszék tud.

 

abba min 4 csapágy kell... az meg kapásból 20 000 ft :( 

Előzmény: robitmoh (6995)
robitmoh Creative Commons License 2011.05.25 0 0 6995

Üdv!

 

Én vettem a teco ban egy 20L hüttőtáskát 1990 Ft ért és annak az aljába aplikáltam egy leeresztőcsonkot

a szűrő most van kisérletezés alatt.

Nekem a roppantással gyült meg a bajom arra még nics jó megoldásom

 

Üdv Robit

 

Előzmény: zizibalazs (6992)
zizibalazs Creative Commons License 2011.05.25 0 0 6994

Rozsdamentes edényeket vennék, a csatlakozásokat pedig hegeszteném.

 

Ismerem a fűrészelt csöves megoldást a szűrésre, de annak sokkal kisebb a felülete,így kevésbé hatékony.

Ha nem kapok megfelelő lyukméretű perforált lemezt, akkor veszek 2 db nagyobb lyukméretűt.

Ezeket egymára helyezem, majd elforgatom néhány fokkal egymástól, hogy megkapjam a kívánt résméretet.

 

A másik amin gondolkozom, az az, hogy mi lenne ha üvegből ragasztanám meg a cefrézőkádat, kocka alakúra.

 

Csak nem tudom, hogy a szilikon ragasztóból oldódik-e ki valami 78 fokon?

Tud valaki nekem ebben valam infót adni?

 

Előzmény: BoBoYSA (6993)
BoBoYSA Creative Commons License 2011.05.25 0 0 6993

Amit írsz, az tökéletes, de miből van a fazekad, hogy tudod hegeszteni?

Olyat láttam, hogy egy viszonylag nagylyukú perforált (alumínium) lemeznek adtak három lábat. Esetedben 2-3 cm magas.

Ezt letették a fazék aljára. Készítettek a fazék belső átmérőjének megfelelő egy helyen felhasított szoros gyűrűt. A gyűrűre ráhajtogattak fém szúnyoghálót, és belenyomták a perforált lemezig. A gyűrű belűről a falhoz szorította a szúnyoghálót. Így nem szökik meg a szűrő oldalán a törköly, és alúról pedig a perforált lemez támasztja.

Szúnyogháló helyett ritkaszövésű függönyanyag is jó lehet. Hőállóságát azonban ellenőrizni kell.

Ha ez az egész nem megy, akkor kell egy külön szűrő edény, aminek az aljába csőrendszert lehet betenni, amit centinként befűrészelnek. Ezt nem nehéz kivitelezni. Akár műanyagból is lehet. A csőrendszert lefektetik az edény aljára, ráengedik a cefrét, és a csőrendszerhez kapcsolt gumicsövön közlekedő edény szerűen le lehet szívni a sörlét. Ez utóbbi azért praktikus házi használatra, mert nem kell megfúrni az edényt. Viztamás honlapján http://www.sorfozes.info/ van erre leírás, de lehet hogy csak link a Palmer könyvre, ahol ez le van rajzolva.

Előzmény: zizibalazs (6992)
zizibalazs Creative Commons License 2011.05.25 0 0 6992

Sziasztok!

 

Köszönöm a segítségeteket!

 

 

A következő sörömet már biztos hogy saját magam fogom cefrézni.

Ehhez szeretnék segítséget kérni.

 

Mekkora cefrézőedényt érdemes használni?

Hogyan alakítjátok ki a maláta fogó szűrőlapot a cefrézőkád alján?

 

Én úgy gondoltam, hogy egy hollandis csatlakozást hegesztenék az edény oldalára az aljától 20 mm-re.

Arra pedig egy csapot, vagy ha van, akkor inkább szelepet tennék.

E felett pedig egy perforált lemez tartaná meg a malátát a szűréskor.

 

Szerintetek ez jó elképzelés?

Tud valaki esteleg olcsóbbat?

Előzmény: per/sanchez (6963)
KRISZ2007. Creative Commons License 2011.05.25 0 0 6991

http://lama.blogsite.org/sor/sor2.pdf

Mondtam én, hogy gyógyszer! :)))

BoBoYSA Creative Commons License 2011.05.25 0 0 6990

Ez a szószerinti valóság. De hol van akkor patetika?  :-))))

Előzmény: tonycaviar (6988)
BoBoYSA Creative Commons License 2011.05.25 0 0 6989

Egyik haveromnál ugyanez a megoldás van. Vett egy csaprészt, átfúrt egy hűtőt, egy KEG fejet és egy 30 literes hordó pont belefér.

Egyébként viztamas honlapján http://www.sorfozes.info/video van egy link a házi elkészítésre. Bár házilag nem jön ki szerintem 25 eFt ból.

 Azonban az olasz által feltett képen ha jól látom nem normál KEG csatlakozós megoldás van. Van olyan kis hordó, amihez van egy műanyag cső rászerelve, és azt kell felvezetni minden hordócserénél a csapig. Előnye, hogy nem kell mosni a rendszert, mert mindig cserélődik a cső. Hátránya, hogy nyilván drágább az így kiszerelt sör, nem biztos, hogy minden italkereskedő tartja (lehet hogy ez nem szempont) és amennyi abban a hordóban van, azt egyedül megiszom egy este.

Előzmény: WriE01 (6987)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!