Tudna valaki nekem segítení?
Van egy OleoMac Sparta-26-s fűkaszám. Kellet vennem egy új damilfejet, mert a régi már tönkre ment és csak már az új fajtát lehet kapni hozzá és ez folyamatosan széthúzza a kuplungot, mert nehezebb. Legalábbis szerintem ez a hiba oka. Mit lehet tenni házilag, mert semmi kedvem minden egyes használat után 2000 forintot költeni a javítatására. Újra pedig nincs kb. 100 000 Ft-m!
Bejáratom 1:25-össel (úgyis adtak hozzá egy deci olajat, azt elhasználom), aztán megy bele valami szintetikus, low smoke cucc 1:40-ben. Bár kifejezetten írták, hogy ne használjon az ember olyan olajat, ami 1:100 keverési arányt ajánl és, hogy 1:25 legyen az olaj:benzin arány, de ez szerintem is irreális. Az MTD például 1:50-et ír gyárilag és a MOL Garden 2T olajat ajánlja, ami még csak nem is szintetikus.
Egyébként damilból milyet ajánlotok? 2 mm-es kellene, milyen legyen a keresztmetszete, esetleg márkája?
Eddig annyi a tapasztalatom a géppel, hogy összerakni nem nagy cucc (mondjuk kb össze van rakva), pár helyen JAPAN felirat van, a damildob elég gagyi, a kipufogó műanyag takarólapja kis helyen törött (ezért vissza nem viszem, leszarom, gondolom úgyis eltört volna idővel, amilyen vékony). A kínaiak szerintem még nem hallottak a súlypontról, mert vagy 5-7 centit hátrébb/fentebb kellett húznom a heveder csatlakozási pontját (elképesztően seggnehéz volt a gép) és a szarvak konzolját is. Egyébként a bicikliszarvak lehetnének éppen hosszabbak is, úgy kényelmesebb lenne a fogása vagy lehet csak én vagyok túl magas.
Holnap be is indítom, kiváncsi vagyok rá. Mondjuk az indítási procedúra elég ijesztő és bonyolult a 4T fűnyírónkhoz képest (megszivat, beránt megy, harmadjára már le se áll utána, ennyi), de majd megszokom.
A 25-ös keveréket szerintem felejtsd el,mert akkor valóban olyan füst lesz mint az Omega koncerten.
Vegyél félszintetikus olajat,abból csinálj 40-est és mindenki megnyugodhat,főleg a lelkiismereted. Az 1.25-öt azoknak írják akiknek még az Arol 2T a kétütemű olaj,de azt felejtsd el!
40-es keverékkel sem szabad láthatóan füstölnie! A legfontosabb hogy szakboltban vagy szervizben fűkaszába és motorfűrészbe való jó minőségű olajat vegyél,nehogy benzinkúton rádbeszéljék az egyéb 2T olajakat! (Robogóba vagy motorcsónakba való nem jó!)
Már olyat is láttam hogy valaki váltóolajat rakott a benzinbe,abból csinált keveréket,aztán amikor baj van,a gépet meg a márkát szidja.
Ha bejárattad és jó olajat vettél nyugodtan keverj 40-es vagy 50-es körüli keveréket,baj egyikből sem lesz.
Az Auchan- ba vettem. El vihetném szervizbe de a szervizes szerint ők tovább viszik pestre ,ott meg már vannak 1honapja levö gépek is. Kaptam egy tanácsot ,hogy állítsak a karburátoron mert tul sok üzemanyagot kap és ezért fullad le. Lehet ,de de elötte kb fél napot használtam és csak 5-10 percekig ment . Hát csak füvet vágtam vele ,lehet hogy az is kinyirta?
Hát végül Einhell BG-BC 43 lett a dologból, 40-ért. MTD 990-ről egy szakszervízes, akivel beszéltem azt mondta, hogy ne, akárki vette eddig arra panaszkodott, hogy gyenge, túl alacsony fordulatszámon jár, a 4T nem nagyon való fűkaszába, vegyek inkább 790-est (egyébként azt mondta a 990-es és a 790-es kihajtása és minden más is szögre ugyanaz, csak a motor más). Azt meg az itt felsorakoztatott tapasztalatok miatt, illetve miután megnéztem a kidolgozási minősége miatt nem akartam venni. Az Einhellre 2 év gari van, 2 LE-s és ránézésre, fogásra robosztus gép (tudom, hogy kínai) és nem szétszedhető a szára.
Kaptam hozzá két műanyag pajzsot, négykéses tárcsát és damildobot. Majd beszámolok az élményekről. Már előre veszek hozzá valami bika damilt (sajnos 2mm-es megy bele csak), mert amit adtak hozzá elég nevetségesnek tűnik. Mondjuk ez 1:40-es keverékkel megy, szóval gondolom jobban fog füstölni mint egy 1:50-es gép, de lélekben már megbarátkoztam a 2T-vel.
Ugye ez lengőkés, legalábbis ez van a videó címébe is írva, és így is találtam meg a neten! Bevallom öszintén, sosem találkoztam még vele, nem tudtam, hogy van ilyen!
A kérdésem a következő lenne, hogy minden gépre felszerelhető egy ilyen? Nekem konkrétan MTD 790 -es kaszám van, tudom nem valami menő, de azért szoktam néha ölni igen nagy gazban is, de ez... apám, ez megkönnyítené a dolgom.. Persze csak ha lehetséges.. Azt olvastam róla, nem nagy motorölő az egész...
Várom válaszotokat! Közben megpróbálok utánnajárni, hogy mennyibe kerül egy ilyen :)
Ilyen Partnereim voltak először,de akkor még picivel gyengébbek voltak (42 ccm,2.2 le)
Pozitívum hogy mosható a szűrője,fillérekért van hozzá alkatrész és rezgéscsillapított.
Ez már elég erős is.
Amin változtatnék ha még meglenne:
A gyári védőszoknyát kicserélném egy kisebbre mert olyan nehéz hogy ihaj,hát még ha rátapad a nedves fű.Feleslegesen nagy és nehéz. Ami még fura más gépekhez képest,a fogantyúk nagy távolsága.A japánokéhoz képest min.20-25 cm-rel szélesebb,de ezt is lehet orvosolni ha valakinek nem tetszik.Így legalább szellőzik a dolgozó hónalja,mert egész nap feszít mint légy a bablevesben.
A garanciát nem is kérdeztem,annyira megörültem hogy elkészült,de szerintem min. 1/2 év,de inkább egy év. Eredeti gyári alkatrészek kerültek bele hivatalos szervizben számlával,nem is lehet másképp.
A gépeim: a fűkaszám mind japán: Maruyamák 2.4 le-sek,Kawasaki 2,8 le,Hitachi 2,4 le és a Komatsu 2.8 le.Az első kaszáim 2,2 le-s Partnerek voltak,kezdésnek jó volt,már nincsenek meg.Volt egy Makitám is,évekig elment gond nélkül csak kicsit gyenge volt (1,8 le) azt eladtam egy barátomnak,mai napig használja.Fűrészben van Husqvarnám,és egy egykezes profi Oleo-Mac,és most készülök venni egy szintén egykezes Hitachit.
A traktorom MTD Celebration 17 le-s Kohler Command motoros,meg volt egy Yanmar 4x4-es trakim is de nemrég eladtam.Stihlt nem vettem és nem is veszek mert a győri Stihlesek beképzelt ...szok. Ahol flegmán bánnak velem,vagy átnéznek rajtam ott nem hagyom a pénzem. Ha hat éve más lett volna a hozzáállásuk (nem is volt) akkor már lehet hogy millókat hagytam volna náluk,így elvittem máshova ahol kapok is valamit a pénzemért,nem csak egy "terméket". (az elején sok tanácsot,figyelmességet,tiszteletet később már szinte baráti de legalább partneri jó viszonyt,egymás kölcsönös segítését)
Ennyit számít egy vagy több rosszul megválasztott alkalmazott,aki ezért még fizetést is kap,pedig kárt okoz a munkáltatójának a flegmaságával. Remélem eljut hozzájuk ennek a híre. Utólag is sok örömöt kívánok az új trakidhoz!
Rakok egy rugós csipeszt a válhevederre a felfogatásánál osz ott a rezgés csillapítás, esetleg gumit a bringakormány csövére azt jó van.. :-)))
Tréfán kívűl nekem az OLEO is nagyon teccik egyik ismerősöm is most vett 420T-t asszondja félgázzal levágja azt amit előtte a 730T vel nyélgázzal kellett..
Hát ha egyáltalán olyan helyen vette ahová vissza tudja vinni úgy hogy visszakapja az árát, ja meg van keretje 60 ezerig, de akkor már inkább 70 környékén a kissebbik Partner, szerintem, ha meg nem futi ennyi akkor ott a Praktikeres Expert vagy atika kínaik, nem csinálnak ilyet, üzembiztosak, nem gyenge a rugó a damilfejükben tehát nem adagolják ész nélkül a damilt meg ilyenek.... minden attól függ mennyi a rászánható keret és mire használná...
Szerintem a 2 évet kifogja bírni... Mikor megveszed, és először beüzemeled, amelett hogy ilyen rutin dolgokat hogy összerakod, meg teszel egy kis zsírt a szöghajtásba elvégzel, mikor beröffented a mocit és 1:35-el döcögteted, az első próbavágásnál már tudni fogod hogy kell azon a karbi spanoló csavaron tekreni, de azért finoman ám nem szabad elfelejteni hogy bejáratos, mikor először tekerintettem rajta csúnyán vágott ám, de picit lejjeb vettem,belőle, mondom csak bejáratós,meg mégse digi műszerrel lövöm be mondom először csak vigyázzunk had kopjon össze az a motor..de egy kis állítás jót tesz neki megjön az ereje egyből..
A Spárta 25-ön gondolom azért nincs ilyen csavar mer kis köbcentis 1 pacis, és úgy vettem észre az ilyen kis ccm 25-28 ccm/1LE teljesítményű gépekre általában nem tesznek, aztán persze vannak kivételek is...
Érdekes a Sparta 25 utódját a Sparta 250T-t itt sokan dícsérgetik...
Na mindegy,kívánom hogy inkább sok örömünk legyen evvel az ATIKA-val sem mint veszőtségünk! ;-))