Keresés

Részletes keresés

fannessz Creative Commons License 2016.03.24 0 0 622

Kedves Lakók!  

 

1+1 vagy 1+2 félszobás kiadó lakást keresünk a párommal. 

Amennyiben tud valaki esetleg ilyet, kérem jelezze felénk: pottyosbubek@gmail.com 

Köszönjük! Fanni 

Ponek1989 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 621

Kedves Lakótársak!

 

Nem tudom, olvastátok-e vagy nem, vagy hogy mennyire van valóságalapja a dolognak, de engem nem nyugtat meg az ügy. Megnéztem Alfa65 által küldött linket és ott ezt találtam: http://www.biatorbagy.hu/system/files/elt_hesz_osszefuggo_kerdesekrol.pdf

 

"Tervezett:
Juhász Gyula út új szakasza a Szent István utcáig (22 m szabályozási szélességgel)
József Attila utca új szakasza a Juhász Gyula útig (16 m szabályozási szélességgel)"

 

"A Juhász Gyula út új nyomvonala a Felsőpátyi út és a Szent István utca közvetlen kapcsolatát fogja létrehozni, várható forgalmi szerepéből adódik, hogy szabályozási szélességét 22 méterben határoztuk meg. Két forgalmi sávval, parkolósávval, nyílt árkos vízelvezetéssel, kétoldali gyalogjárdával, zöldsávval és közműsávval tervezett. A József Attila utca gyűjtőúti szerepe is megerősödik a Juhász Gyula utca teljes hosszának kiépítésével, ezért az új szakaszon 16 m szabályozási szélességet terveztünk."

 

"A cél közlekedési komponense több fontos fejlesztési igényt foglalt magában: (1) az északnyugati zónában a belterületi gyűjtőút szerepű Juhász Gyula utca teljes megépülése, és az új lakóterületen a Szily Kálmán utca és az 1-es főút átkötésének megvalósítása; (2) a Szabadság utca forgalmának mérséklése, forgalomcsillapítása."

 

Ez alapján a lakópark kertvárosias hangulatát kívánják elég negatív irányban megváltoztatni. A Juhász Gyula utcában az életet lényegében el akarják lehetetleníteni. Ki örülne annak, ha egy forgalmas főút menne a háza előtt??? Ha ezt sikerül megvalósítaniuk, az senkinek nem lesz jó a lakóparkban.

alfa65 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 620

Valószínűleg csak magamnak írogatok, de hátha mégis olvassa valaki.

 

Tegnap, a szavazás előtt a polgármester indítványozott egy módosítást, mely szerint a bevezető és kivezető út is a "diplomata ház" mellett lenne, így az iskolától, a Disznólápa felé nem vezetne út, s ezt el is fogadták.

Így az Ohmüllner sétány, valamint a Juhász Gyula utca alsó részének  lakói mentesülnek a plusz forgalomtól.

Ez mindenképp örömteli hír.

alfa65 Creative Commons License 2015.12.16 0 0 619

Kedves Lakótársak!

 

Szeretném felhívni a figyelmeteket egy hírre, melyről tegnap értesültem.

 

A biatorbágyi képviselő testület a mai napon fog megszavazni egy iskolaépítési projektet, melyet 2011 óta szépen csendben szerveztek.

(Meghívó: Képviselő-testületi ülés, 1. pont: http://www.biatorbagy.hu/hirek/201512148712)

 

A lakópark mögötti szántót belterületbe kívánják vonni a Juhász Gyula utca - Ohmüllner sétány vonalon, és egy iskolát, valamint sportlétesítményeket építenének oda.

A hozzá kapcsolódó útvonalat pedig úgy alakítanák ki, hogy a "diplomata ház" mellett lenne a behajtó, majd az épületeket követően, közvetlen a kerítések mellet vezetne az út, egészen a Disznólápáig, s ott visszafordítva, a most zsákutca, lakó pihenő övezet táblával ellátott, szűk Ohmüllner sétányon hoznák vissza a teljes forgalmat.

 

Én úgy gondolom, hogy az érintett lakosok megkérdezése nélkül, egy nagy forgalommal, zajjal, kipufogógáz rengeteggel járó beruházást ide telepíteni súlyos hiba, s elárulása mindazoknak, akik ezen képviselőket megválasztották.  Elismerem, hogy egy ilyen létesítmény a város hasznára válik, csak éppen azt nem tudom elfogadni, hogy pont egy lakópark mellé kell egy ilyen óriási komplexumot elhelyezni.

Jómagam és családom éppen a friss levegő, a csend és nyugalom miatt választottuk az olcsónak nem nevezhető környéket. Most ennek éppen az ellenkezője valósul meg.

Naponta százas nagyságrendben fognak a járművek haladni ezen az útvonalon, s nem csak hétköznap, mert a sportlétesítményekben nyilván folyamatosak lesznek a hétvégi események, rendezvények is.

 

Az érintett ingatlanok értéke ezzel párhuzamosan drasztikusan esni fog. S persze, ahogy az előbb már érintettem, a lakók életkörülménye is jelentősen leromlik.

Hihetetlen számomra az is, hogy manapság, amikor a kormány ennyire védi a szántóföldeket, egy önkormányzat simán megléphet egy ilyet.

 

Tegnap délután volt egy ülés, melyre néhány szomszédom el tudott menni, s ők arról számoltak be, hogy mérhetetlenül lekezelő stílusban válaszolgattak a képviselők a feltett kérdésekre, legjobb esetben is mismásoltak a konkrét elképzelés ügyében, de a projekt megvalósítását eldöntöttnek tekintették. Szóvá tették, hogy miért most háborognak az érintettek, mikor ez már 2011 óta folyamatban van.

 

Azt kérdezem, hogy a lakókat miért nem tájékoztatták 2011-ben és azóta, miért nem volt közmeghallgatás, egy fórum, ahol ütközhettek volna a vélemények.

Miért gondolják, hogy a város honlapján egy apró betűs címszó beteljesíti ezt az elvárást.

Netán pont szándékosan?

 

A város polgármesterét és a képviselőket miért hagyja hidegen, hogy egy városrész lakóit "elveszítik".

(Csak megjegyzem, hogy ez nem az első ilyen eset. A Zugor utca lakóival már volt egy hasonló ügyük.)

http://nol.hu/belfold/20120502-a__szuksegiskola__arnyeka-1308173

 

Szeretném felhívnia a Szily utca, és az egyéb környező utcák lakóinak a figyelmét is, hogy a megnövekedett forgalom őket is érinteni fogja mindennapjaikban.

 

Kérem, aki olvassa írásomat, és egyet ért velem, tegye közzé minél több helyen a linket, hogy minél szélesebb körben ismertté váljon az ügy, hátha tehetünk még valamit a megakadályozásáért.

 

Köszönöm!

 

 

 

 

 

 

30baba Creative Commons License 2015.07.07 0 0 618

Sziasztok!

A Viadukt lakóparkkal kapcsolatban szeretnék információt, most szándékozom tőlük ingatlant venni. Látom, hogy a Juhász Gy. 42 már szerepel régi bejegyzésben és a 43-ast nézem. Aki tudna nekem írni ebben a témában kérem írjon. Köszönöm!

 

janos.mm Creative Commons License 2014.04.23 0 0 617

Kiadó teremgarázs és 2m2 tároló együtt havi 8.000forintért (közös költséget is tartalmazza) a Viadukt lakóparkban. 06-20-471-1117.

 

Jelenik Creative Commons License 2013.09.20 0 0 616

Kedves RTina !

Engem is nagyon érdekel a biatorbágyi NOVUS házakról a tapasztalatod.

Mi is vásárlás előtt állunk, nagy segítség lenne a döntésben a véleményed.

Légy szíves írj róla nekem is: jelenikt@ahrt.hu címre.

Köszönöm szépen !

Előzmény: RTina (607)
mikkkro Creative Commons License 2013.06.13 0 0 615

Lakást vagy házat bérelnék hosszú távra Biatorbágyon, min. 80 nm, legalább 2 szoba + nappali, ideálisan 3 szoba + nappali, garázs előny. Érdeklődni itt lehet: mikkromakka@gmail.com

metálmánia Creative Commons License 2012.10.28 0 0 614

Tisztelt lakók!

Eladó egy teremgarázs beállóhely a Viadukt lakóparkban a Szily Kálmán út 4/B ház alatt.

A garázs ára: 600 ezer Ft.

Telefon: +3630 9333 077

TalliánAni Creative Commons License 2012.02.09 0 0 612

Kedves RTina!

 

Bocsánat, de az imént elírtam a levelezési címemet... :(

 

Szóval a működő email címem: aniko.tallian@gmail.com

 

Elnézést a kavarásért.

 

 

 

Üdv:

Anikó

Előzmény: TalliánAni (611)
TalliánAni Creative Commons License 2012.02.09 0 0 611

Kedves RTina!

 

Az előbbi bejegyzésemből lemaradt az email címem (tallian.aniko@gmail.com). Ha esetleg írnál egy-pár mondatot a Novus házakkal kapcsolatos tapasztalataidról nagy segítség lenne.

 

 

Üdv:

Anikó

Előzmény: RTina (607)
TalliánAni Creative Commons License 2012.02.09 0 0 610

Szia Rtina!

 

Itt az index fórumon találtam a bejegyzésedet a biatorbágyi Novus házakról (Juhász Gyula u. 42).

Mi jövő héten fogjuk aláírni az előszerződést a Maexpa Kft.-vel a D épület egyik lakására.

Szeretném kérdezni, hogy mik a tapasztalaitok?

 

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv:

Anikó

Előzmény: RTina (607)
Ktoniiii Creative Commons License 2011.05.11 0 0 608

szia RTina!

Igen , nagyon nagyon érdekel. nagyon örülnék, ha mesélnél!

( e-mail címem: ktoni@citromail.hu)

 

Előre is nagyon köszi!!!!!

Előzmény: RTina (607)
RTina Creative Commons License 2011.05.11 0 0 607

Szia, Mi a Novus-ban lakunk. Tudok mesélni ha komolyan érdekel....

Előzmény: Ktoniiii (606)
Ktoniiii Creative Commons License 2011.05.04 0 0 606

szió4

 

Köszi a választ, konkrétan a Maexpa építette novus házak tetszenek, de csak a honlap és az ingatlanhirdetések alapján.

Személyesen még nem voltunk.

Előzmény: GrG (605)
GrG Creative Commons License 2011.05.02 0 0 605

Szia

 

Ugyan arra, mint minden új építésű lakásnál. Attól függően, jhogy milyen készültségi szinten van a ház, szigetelés, felhasznált anyagok minősége, stb. Ami a gond, a minőségbiztosítás szempontjából jobb, ha látod végig az építkezést a másik oldalról, ma szinte már csak kész házak vannak, ráadásul van némi kockázat abban, hogy ha még nem áll a ház (és épitkezés közben csődbe megy a kivitelező/építető). A piacon csak azért nincs nagy túlkinálat, mert már egy éve nem indult új projekt. Esetleg érdemes megnézned a kész (már lakott) házakat is, azok közt is vannak jók.

MIlyet keresel, hátha ismeri itt valaki azt a céget/házat.

G

Előzmény: Ktoniiii (604)
Ktoniiii Creative Commons License 2011.04.22 0 0 604

Sziasztok!

 

biatorbágyra szeretnénk költözni a zöldsziget 2-be.

Szerintetetk mire kell odafigyelni az újépítésű lakásoknál? van valakinek jó/rossz tapasztalata?

melyik beruházó megbízható?

 

Előre is köszönöm a segítséget!!!!

 

 

 

 

kerteszvirag Creative Commons License 2010.12.03 0 0 603

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Az elmúlt hetekben folyamatosan keresem a fórumot, hogy a nyilvánosság segítségét kérhessem a Biatorbágyi 1.sz. általános iskolában tapasztalt súlyos válság miatt. Baráti család már végigjárta a hivatali utat. Ők először az érintettekkel próbáltak a végére járni a problémakörnek, mely az alábbi:

Gyermekek panaszkodtak eleinte csak a történelem-biológia szakos tanár nőre.

A tanerő igen érdekes nevelési és pedagógiai elveket vall. (Sajnos kénytelen vagyok szó szerint idézni, amit a gyermekek megdöbbent és szorongó arccal kommentáltak.) Tanítási órán kis „pöcsöknek” és kis „kurváknak” szólítja az illető pedagógus a gyermekeket!!! Legutóbb miközben a táblánál magyarázott a „geci”és „köcsög” szavak fűződtek a mondandójába. Egyik minapi órán pedig egy könyvvel úgy orrba vágott egy kisfiút, hogy folyt a vére, majd még percekig ordítva ráncigálta. Bár csak ő ilyen durva, de nem az egyetlen, aki nem éppen tisztelettel viseltetik a jövő generáció iránt. Az eset óta a barátomék gyermekének rendszeresen fája feje.

 

A matematika-kémia tanárnő kis kretén megszólítással illeti dédelgetet féltett kincseinket. Bár ezt a kifejezést a pedagógusok általánosan elfogadottnak, gyakorlatilag a gyerek szinonimájának tartják e tanintézményben. Ezt használja órákon például férfi testnevelő  is.

 

A női testnevelő tanár minden keze ügyébe eső tárggyal dobálózik a gyerekekre. Olyan is megtörtént, hogy futás közben kiverte gyermek alól a lábát, aki igen nagyot esett.

 

Persze a legkiemelkedőbb mégis K.ZS.-néni, akitől elnézést kell kérnünk, amiért a 12-éves gyermekeink nem tudják mi az a leszbikus. Szégyenletesen hiányosan neveljük a gyermekeinket!

 

A legdurvább talán mégis az igazgatónő reakciója volt, miszerint e szuperpedagógus kiemelkedő érzékkel csak a saját anyanyelvükön szól a gyerekekhez. Nos ha az én véleményemet nézzük az ilyen stílusról, akkor ez durva sértés volt rám és minden szülőtársamra nézve!!!

 

K.Zs. legutóbbi húzása: Tanítási órán kontextus nélkül többször azt hangoztatta, hogy Idézem: „a szar kenhető”

Valószínűleg megrendült a tanerő elmeállapota! Veszélyt jelenthet a gyerekekre. Mi van, ha legközelebb, amikor megharagszik nem egy könyvet kap fel?!!

 

Az igazgatónő erre ismét csak azt reagálta, hogy nem lehet másként „ezekkel a gyerekekkel”!

A barátomék, még mindig hisznek a hivatali útban. Szerintem csak a nyilvánosság segíthet!

Kérek mindenkit, reagáljon, küldje tovább, másolja be fórumokba!

Egy aggódó anyuka!

Pagi77 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 602
Kiadó garázst keresünk akár holnapról, preferáltan a lakópark környékén de más megoldás is érdekel bennünket ! Tel.: 30/593-4373
Pagi77 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 601

Sziasztok !

 

Az elmúlt hónapokban több ismerősömmel együtt panaszlevelekkel bombáztuk a MÁV-ot a biatorbágyi állomás katasztrófális állapota miatt (fűtés hiánya télen, büdös cigaretta szag a váróban, illemhely hiánya, normális jegypénztár hiánya ...stb.). Még az ÁNTSZ-nek is bejelentést tettünk, akiktől most kaptam választ, hogy felszólították a MÁV-ot a szabálytalanságok megszüntetésére. Pont ma olvastam az indexen a tékozló homár-on egy panaszos bejegyzést a kocsmárosra.

 

Az lenne a kérésem, hogy "addig üssük a vasat amig meleg" alapon aki olvassa ezt a fórumot és egyetért a mi problémánkkal, az szintén küldjön panaszlevelét a MÁV-nak, hátha csinálnak végre valamit. Ha mindenki csak morog a peron mellett, meg a váróban, az nem jut az illetékesek fülébe ...

 

Bízom benne, hogy minél többen csatlakoztok !

 

 

Előzmény: GrG (600)
GrG Creative Commons License 2010.03.02 0 0 600

Sziasztok

 

Szerintem van egy probléma, amivel nagyon hamar kezdeni kell valamit. A közlekedés. Nincs elég hely, az utcák keskenyek, a járdák nem épültek meg, a reggeli feljutás az autópályára nicns megoldva.

Szerintem három fő lépés lenne:

1. legtöbb utcát egyírányúsítani kéne, és parkolókat kijelölni

2. járdát kéne csinálni végig, ott a sok gyerek, de csak az uttesten tud sétálni, bicikllizni

3. az 1es út körforgalmánál létre kéne hozni eg ysávot, ami a körforgalmat kikerülve egyenesen az autópályára csatlakozik.

G

Előzmény: szépazélet (599)
szépazélet Creative Commons License 2009.12.31 0 0 599
kszili Creative Commons License 2009.12.12 0 0 598

Sziasztok

 

Holnaptól életbe lép az új MÁV menetrend, ami szerint a gyorvonatok is megállnak Biatorbágyon, közvetlen kapcsolatot teremtve röpke 30 perc alatt a Keletivel!!!

 

Egy egyszerű lista a vonatokról:

http://www.viewit.hu/Bp-Bia.txt

http://www.viewit.hu/Bia-Bp.txt

 

Sz.

Torrente Creative Commons License 2009.09.14 0 0 597

Szia!

Ha 1+2 feles is érdekel, 70 nm-es, szólj bátran!

T

Előzmény: E_Á (596)
E_Á Creative Commons License 2009.09.14 0 0 596
Sziasztok,

 

Itt a lakóparkban keresek eladó 90nm körüli, 1+3 szobás lakást / házat, kb. 25M Ft értékben.

 

Előny lenne, ha szóba jöhetne csere (értékegyeztetéssel) egy újpest-központi (53m2-es, 2 szobás panellakás, kb. 10,5 M Ft.) vagy egy 50m2-es zuglói tégla lakás a Panoráma Lakóparkban, kb. 18,5 M Ft. értékben).

 

Tel.: 06 30 749 75 44

 

Üdvözlettel,

GrG Creative Commons License 2009.07.30 0 0 595

Szia

 

Ha üdüllő övezet az két szempontból rossz:

1. nem kapsz lakhatási engedélyt a házra (mittomén nem tud odajárni a gyereked oviba mint helyi csak mint külső)

2. ami fontosabb nem kapsz rá úgy lakáshitelt, ahogy szeretnéd. ez nagyobb buktató tud lenni.

 

A helyedben megkérdezném az önkormiban a csajt, hogy milyen egyéb hátránnyal jár.

G

Előzmény: szil1234 (594)
szil1234 Creative Commons License 2009.07.27 0 0 594

Sziasztok!

 

 

Mi is ki szeretnénk költözni Biatorbágyra..., de az üdülőövezet tetszik nekünk nagyon...

A baj csak az, h a PM hivatalba azt mondták, hogy ezekre a telkekre nem adnak ki lakhatásit(csak nyaralót lehet rá építeni még akkor is, ha abeépítési % alapján lehet rá építeni egy családi háznak megfelelő épületet), holott láttunk olyan házakat ezen a területen, melyek NEM NYARALÓK, HANEM CSALÁDI házak, ahol kint laknak egész évben az emberek...

Na most akkor ez hogy van?????

VAgy megépítik nyaralónak és kész? Nincs ebből gond? Illetve van ebből valakinek valamilyen hátránya?

 

Ebben szeretném a véleményeket és a segítségeteket kérni;O)

 

 

Szil1234

lpicur82 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 593

Sziasztok!

 

Mi nemrég kültöztünk a lakóparkba, és csak úgy kiváncsiságból kérdezném, hogy a Pátyi útra vagy a vonathoz egy zajvédő fal terevzése nincs esetleg folyamatban?:)))

Picit hangos, bár persze meg lehet szokni, csak érdekelne...:)

 

Kösz

Lpicur

 

 

szépazélet Creative Commons License 2009.04.12 0 0 592

Kellemes Ünnepeket!

Azért ilyen a "városunk" mert itt is ilyen...

szépazélet Creative Commons License 2009.02.20 0 0 591

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!