Keresés

Részletes keresés

SolarMagicCarpet Creative Commons License 2011.04.28 0 0 27100

Szia Frici!

 

Én már beüzemeltem a medencét és a medencefűtést.

 

A mellékelt garfikonokon látod a teljesítményt.

 

 

A medence 4,51-es 11000 literes.

Szolárszőnyeg 4 szett (duplája az ajánlottnak) szigetelt keretre van fektetve.

Egy lapos tetőn van és 2 darab 75 wattos keringetőszivattyú nyomja fel a vizet sorbakötve.

 

 

Az első grafikonon egy napi teljesítmény látható. 14,7 C fokről fűtötte fel 21,5 C fokra úgy, hogy a levegő 19-21 fokos volt.

A szivattyúkat egy hőkülönbségkapcsoló vezérli, hogy ha 10 C fokkal magasabb a szőnyegben a hőmérséklet akkor kapcsol be ha pedig 5-7 C fok a különbség akkor ki. Ez is láthatő a grafikonon.

A kapcsolások száma a lila vonalon látható. kb 21-szer kapcsolt be és ilyenkor 3-5 percig üzemelt, amíg át nem öblítette a szőnyegeket. Egy öblítéssel 100 liter olyan meleg víz ment a medencébe amilyen a lila garfikon csúcsainál látható. (van egy kiugró adat, ott ki volt kapcsolva a szivattyú, így emelkedett fel a hőmérséklet magasabbra.)

 

A másodikon a múlt heti adatok vannak a teszt elejétől. Az első nap még állítgatások voltak, utána viszont már rendesen működött. 

A zöld grafikonon látszik, hogy naponta mennyit emelkedett a víz hőmérséklete. 13 C fokról fűtötte fel 4 nap alatt 26,78 C fokra, de a levegő hőmérséklete csak 20-24 fok volt maximum, éjjel pedig 9-14 C fok. A fekete grafikon a levegő hőmérséklete.

Ebben már fürödtem is 2 napot, de van egy peremes gumimatrac, ami alul zárt, így abba engedtem be a 35-40 fokos vizet és abban áztam. 

Most nem kapcsolom be a szivattyút, mert ez még nem strandidő azért :)

 

Szóval valami ilyesmi.

 

 

 

 

Előzmény: fricike46 (27097)
fricike46 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 27099
Előzmény: palakoz (27098)
palakoz Creative Commons License 2011.04.28 0 0 27098

Szia !

Nekem is az a szolárszőnyegem van, mint fricike46-nak. Én is idén - terveim szerint nemsokára - üzemelem be először. Árban ezt találtam a legelfogadhatóbbnak. Ez a honlapjuk ha érdekel: http://hu.sun-pool-heating.com/

Előzmény: dasziszi2 (27096)
fricike46 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 27097

Szia !

Nem lesz egyszerű ezt a katlant fűteni nagyon nagy a vííííz.De van megoldás.Bíztos leírják majd a többiek is nekem a legkisebb van én ezzel fogom fűteni,alapjába már kész is van,de 2 db fránya visszacsapó szelep nekem még hiányzik elvileg a máj-4-én indítom (akkor lesz még egy kis zsém rá) néhánykép,bár nekem nagyon megbonyolította,hogy én a tetőre szereltem ha a te keritésed kap napot a nap nagyrészében sztem neked is hatásos lenne egy ilyen fűtés,ugyanis a keritésre tudod aggatni. Többen leírták már a véleményüket a kp-s fűtésről, ez egy magyar találmány az idén robban be a köztudatba és a feltaláló direkt az ilyen típusu medikre tervezte.

 

Bővebben itt találsz építési segédletet,bár a napkoli majd jövőhéten kerül fel :http://medence.fricistudio.hu/

 

A honlap ötletek oldalán találsz sokféle fűtésmegoldást,magyar és külföldi honlapokoról is és megtalálod a napkolis oldalát is.

Valszeg a többiek is leírják majd a véleményüket, az én szolár szőnyegemről elvileg jövő csütörtöktől jönnek a fűtési adatok.

DE HA VALAKI MÁR BEÜZEMELTE EZT A TIPUST VÁROM A TAPASZTALATOKAT !

Előzmény: dasziszi2 (27096)
dasziszi2 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 27096

Üdv Medencések!

 

Egy kis segítség kellene. Képtelen vagyok egyenként visszaolvasni időhiányában, a keresőm meg különféle címszavakra (pl: medencefűtés, napkollektor) vagy semmit nem talál, vagy nem azt amit keresek. Szóval a férjem tett egy könnyelmű kijelentést, miszerint "csinálok én az idén medencefűtést". Ennek én baromira örülnék is, de semmi tapasztalata e témában. Van egy 5,5x107-es medink. Ehhez szeretne ő valami kpe csöves megoldással vízmelegítést.

Várnám a hasznos ötleteket és legfőképp a tapasztalotakat. Vagy ha mást nem, akkor azt, hogy hol nézhetek utána.

Előre is köszi!

Ő lenne az.

Kinga1204 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 27095

Sziasztok!

 

Szép új szezont mindenkinek!

 

Milyen nyárra számítsunk, mikortól érdemes elővenni, kicsomagolni, feltölteni a medencéinket?

Van, aki már túl van rajta?

 

nyárimádó Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27094

Valószínüleg az lesz a baj, és az eltömődött pólusok a szűrőbetéten. Ez okoz nyomásesést  ( is).

Előzmény: splattalon (27092)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27093

Én is nyomtam a sódert a beépített idomokról, fittingekről, oszt közben  a régi medencénél volt olyan keresztmetszet, ami 16 mm volt. Azóta az új medencénél asszem 24 vagy 25mm alatt nincs keresztmetszet.

Kép a 4000 litert szállító homokszűrőről:

 

1., csak pisil                                     2., 90'-os könyökkel ( irányított)

 

 

Előzmény: splattalon (27092)
splattalon Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27092

szia lac1 és Nyárimádó

 

akkor egyre nagyobb százalékban kiderül mi a bibi.

a napokban engedek bele majd vizet és letesztelem szűrő nélkül.

megnéztem,igencsak sűrű a szűrőfelülete ,igy nagyon valószinű ez a szivoteljesitmény esésének az oka.

teszt után beszámolok.

köszönöm nektek a helpet.

bye

 

Előzmény: lac1 (27091)
lac1 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27091

Szia,

 

a gyári előszűrő az olyan ritka "szövésű" hogy tényleg csak a kavicsokat meg ékszert, hajcsatot fogja fel, semmi mást nem, ezáltal kicsi a szívóhatás rontása.

Szerintem még egy gyufaszálat is át lehetne dugni a lyukakon, vagy majdnem át lehetne.

Hajból pl. már csak egy részét meg a szöszöknek is csak egy részét fogja meg. Itt egy kép, hogy a gyári előszűrő után hogyan néz ki a fejszelep belülről, tehát ezeket az előszűrő nem szűrte ki, vagyis nem tömítették el a lyukakat sem ezáltal szívóhatás csökkenés sem volt.

Előzmény: splattalon (27087)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27090

Nagyobb bogarakra, hosszabb hajszálakra van kitalálva, nem porszemekre. A hajszál, ami nagyon cumis, ugyanis a szivattyú tengelyre tekerődhet fel.

Ha már ez lesz a végleges, akkor cseréld kia betétet valamilyen nagyobb rácsos anyagra. De ez csak egy 5let.

Előzmény: splattalon (27089)
splattalon Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27089

szia

ahhan igy már tisztább a dolog :-)

megteszem én szemrebbenés nélkül :-)

bye

Előzmény: nyárimádó (27088)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27088

A Shott homokszűrő előszűrője nem annyira finom, mint a Te előszűrőd, így fojtogathatja a szivattyút, főleg, ha eltömődnek a trutyitól, amit felfog. A homokszűrő előszűrője sokkal nagyobb résekkel van megcsinálva, mint pl a szúnyogháló.

Iktasd ki egy próbára, és nézd meg mekkorát "pisil" anélkül a befóúvó.

Lehet többet ártasz vele, mint ha nem lenne rajta.

 

 

Előzmény: splattalon (27087)
splattalon Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27087

szia

én is gondtalan medizésre törekszem,meg is vettem a homokszűrőt  amihez gyárilag járt a szivattyú is.Új volt még zsííííros :-)

egyedül az előszűrő nem volt hozzá.

de az előszűrős szivattyúba is 38-as csővel kell beállni ugy vélem.

egyedül ezt az előszűrőt raktam a homokszűrő elé és ez sincs leszűkitve.40es cső áll bele szűkités nélkül.

amikor forgattam a vizet nekem megfelelőnek tünt a nyomás.

amikor kezdtem leengedni akkor erősen kezdte majd belassult.de leszivta igy is.szivattyú hangján nem volt pánikra-levegősödésre utaló hang.

még nem töltöttem fel a medit de lassan befejezem a munkálatok tervezett ütemeit.

 bye

Előzmény: lac1 (27084)
lac1 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27086

Mert túl nehéz a cuccos.

Ja, az ígért képek a váltókapcsoló belsejéről:

 

 

Az alsó képen a fehér gyűrű a tömítés, hogy a két üzemmód ne keveredjen. Ha az elkopik, akkor viszlát fejszelep.

Előzmény: nyárimádó (27080)
lac1 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27085

Ez egy igen hasznos tanácsnak tűnik, összevág az előzőmmel, hogy mi a gondtalan medencézés feltétele.

Előzmény: nyárimádó (27077)
lac1 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27084

Hali,

 

 

ja ezt ismerem, amikor csináltam a medit, én is ezzel kezdtem volna meg kerti szivattyúval, de aztán a medencés kapcsolatom felvilágossított, hogy a gondtalan medencézés egyik feltétele a hozzávaló eszközök, és utána vettem meg a Shott márkájú célhardvert.

Nekem a tetején egy rézcsavarral lehetett légteleníteni, gondolom ez is olyan.

Még egy ötlet: amikor engedem le, vagy porszívózok és véletlenül balfaxkodok és levegőt kap a porszívócső, akkor a motor hangja is megváltozik, ebből lehet hallani, ha gáz van. Te ezt nem tudod leellenőrizni így?

Előzmény: splattalon (27076)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27083

Sziasztok!

Solar"Magic"Carpet medencefűtésről mi a véleményetek? Érdemes vele foglalkozni?

splattalon Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27082

szia

 

jahh nem jót linkeltem,ennél nekem nagyobb előszűrőm van.

40 es csövet szűkités nélkül rá tudtam kötni.

arra figyeltem,hogy ne szűkitsem le sehol a javaslatod alapján.

barátom adta ,nagyüzemi szintű szűrő.

de a tesztidőszak még hátravan,még folyik a burkolati kialakitási szakasz.

akkor derül majd ki hogy dolgozik és ha nem jó nyugdijazzuk :-)

bye

Előzmény: nyárimádó (27077)
pajaci Creative Commons License 2011.04.26 0 0 27081

Csodazsákhoz anyagvásárlási akció lesz e az idén?

Nekem kellene.

nyárimádó Creative Commons License 2011.04.25 0 0 27080

Miért is??? :))))

A talajvíz még most is fent van, ez látszik a földbe süllyesztett 32-es pvc csövön, ami napernyő beledugására szolgál, és a fű is úgy nő, hogy iszonyat.

 

Előzmény: lac1 (27073)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.25 0 0 27079

A kart csakis kizárólag szivattyú kikapcsolása mellett lehet kapcsolni. Amúgy, ha átváltasz egy másik funkcióra ( pl: ürítés), akkor a befúvás rész lezár.

Az előszűrőd vacak, a linked alapján.

Előzmény: splattalon (27074)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.25 0 0 27078

És ha az előszűrődről lecsavarod a műanyag házat és belenézel, akkor láthatod, hogy az 1 coll bemenetet hogy leszűkíti az a járat, hol beömlik a víz. Ezt nem erre a hokoszűrős célra találták ki, hanem házi 3 bar nyomású csapvizekhez ( asszem 3 bar).

Előzmény: nyárimádó (27077)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.25 0 0 27077

Splattalon!

Ne ilyen előszűrőt tegyél rá ! 1., Úgy lefogja a szivattyúdat, hogy csak na 2., A szűrőbetét 2 naponta eltömődik, így egész nyáron takaríthatod.

Én egy kerti szivattyúval és egy ilyen szűrővel kezdtem el medencézni, és a szűrőfelület, ami nem nagy 2 nap és vége. Ja, és nem jó szerencsétlen szivattyúnak ha nem tud szívni. Ezt bárki megerősíti. Vagy nyomóágba kell tenni, de annak homokszűrőnél semmi értelme, vagy inkább vedd ki a rendszerből.

Üdv

Előzmény: splattalon (27076)
splattalon Creative Commons License 2011.04.25 0 0 27076

szia

uj a cucc.

nekem különálló előszűrőm van ilyesmi (http://www.a-gyal.hu/viztisztito/egyeb.htm)azt légteleniteni is tudnám a tetején,ha az lenne a baj.

még kutatom  az anomália okát,de végülis nem egy világvége probléma.

csak azért szeretném tudni :-)

bye

 

Előzmény: lac1 (27075)
lac1 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 27075

Arra már rájöttem, hogy ha a gépészet használt (tök mindegy, hogy nálad vagy másnál) akkor a csőcsonkot az ABA bilincs - ha azzal rögzíted -  is megnyomja ott, ahol a menetes tömb van, ha nem ugyanoda rakod vissza, már nem tökéletes a zárás.

Amúgy nem kell lezárni semmit, én már szedtem szét a fejszelepet, ha megtalálom a képeket, akkor felrakom ide, de az elvileg egymástól elszigetelt kamrák sorozata, amit az user által forgatott karon lévő belső lemezen levő ... öööö... járatok egymással össze- vagy szétválasztanak, tökéletesen leaválasztják egymást

Amúgy arra is ráöttem, hogy az előszűrő átlátszó teteje tök jó eszköz arra, hogy a levegőt a rendzserben meglássuk.

Előzmény: splattalon (27074)
splattalon Creative Commons License 2011.04.25 0 0 27074

Sziasztok

 

nos végülis nagy nehezen ki tudtam szippantani a vizet.

néha át kellett kapcsolnom szűrésre aztán vissza és ugy ment egy darabig.....

ugy képzelhető ez el,mintha pár perc után elfelejtené és elfáradna a gépészet és negyed erővel szív.

nem igazán értem.nem tudom hol levegősödhet de a kifolyónyilás végig viz alatt van.

lehet le kéne zárnom a befuvónyilást?? (lehet alapbol le kellett volna)?erröl a munkamenetröl nem olvastam még.

 origamizok még rajta nem célom a feladás :-)))

bye

 

 

Előzmény: nyárimádó (27058)
lac1 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 27073

Hát én nem tudnám felborítani...

:-)

Előzmény: nyárimádó (27069)
Xetni Creative Commons License 2011.04.25 0 0 27072

köszönöm a választ! :)

Előzmény: KING-77 (27071)
KING-77 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 27071

BLUE MEDECE GAROS KÉRDÉS: Amennyiben megvan a termékhez a számla, akkor van rá szavatosság vagy garancia! 10.000Ft alatt 6 hónap szavatosság  van, 10.000Ft felett meg minden termékre 1év jótállást kell vállalni. Sokszor az áruházas medencékre 20-30.000-re is ráhazudják a 6 hónapot amit a forgalmazó ad, de azzal nem kell törödni! Úgyanis ha 10.000Ft felett volt az ára, 1 éven belüli a meghibásodás és az előírtak szerint rendeltetésszerűen volt használva a termék kötelesek megoldani a hibát garanciában. 

Egyéb esetben marad a fogyasztóvédelem!

Előzmény: Xetni (27054)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!