Egyelőre ár és a megadott műszaki tartalom... De természetesen a végső döntés előtt a személyes találkozó, valamint a fellelhető végtermékek minőség érzete alapján fogunk dönteni.
Egyébként a szimpatikus fórumbeli hozzáállása és segítőkészségének köszönhetően az előbb küldtem egy árajánlat kérést az Ön cégének is...
Segítséget szeretnék kérni: most kezdjük az építkezést és kértem nyílászáró ajánlatokat (sokat). Ár és műszaki tartalom alapján 2 gyártó maradt fenn a rostán:
Egy ismerősömnél Holz Team-es ablakok vannak, azok szépek és jók..., de esetleg tudna még valaki tapasztalatokról beszámolni eme 2 gyártóval kapcsolatban?
Nem szokták szilózni, mert elméletileg az új vízvető túl szokott lógni, ezért nem érheti víz. A régi tokba történő új nyílászáró beállítása, azért kompromisszumos megoldás, gondolom ezt elmondták.
A mellékelt ábra alapján építettek be nálunk új ablakokat.
A kérdésem az lenne, hogy a karikával jelölt helyre nem kellene purhabot vagy szilikont tenni? Szerintem illdomos lenne, bár a beszerelő szaki szerint nem kell, mert úgysem látszik.......
A beszerelés a követekző képpen nézett ki:
A régi szárnyakat levették, a meglévő tokot és falcot nem bántották, az új tokot abalkostúl nekitolták az eredeti toknak és kész.
Személy szerint - nem értek hozzá :-) - ez a cég a legszimpatikusabb (mindenféle ISO-val rendelkezik, helyben van vagy 15 éve), itt csak azt nem tudom, hogy nem bóvli-e az újrahasznosított PVC, meg hogy ebbe a fajta vasalatba bele van-e építve a résszellőző?
Mind a négy gyártónak van olyan terméke ( "A" kategóriás, 5-6 kamrás, 70 mm-es profil, jó vasalat), mint a Premiernek,
a Comfort LIne ClimaGuard Premium üvegezéssel készül, talán ez jó pont, de Te nem ezt, hanem 3rétegű üvegezést kérsz, ez a többi gyártónak is van.
A Marshall Gealanból gyárt jó áron, normális szerkezeteket, a Hevestherm asszem Aluplastból, a Fenstherm meg VEKA-ból.
A Premierben az a "jó", hogy jó alapanyagokból nagyon jó minőségű nyílászárókat csinál, még akkor is, ha vannak/voltak gondjai a TPS távtartókkal ( na bumm, nekem meg olykor akadnak bajaim a becsavarozott osztókkal, meg saroktuskókkal), de jó az ár-érték aránya.
A Műanyag nyílászárók topicban keresd meg Kisdi topictársat, ő van otthon eléggé a Premierben, bármit kérdezhetsz tőle.
Köszönöm és örömmel olvastam az alábbi mondatokat:
"Egy nyílászárót nem csak legyártani kell.
Folyamatosan tanulni, ismerni az összes technológiát, a különböző beszállítók naprakész fejélesztéseit, a tervezői és technológiai ujdonságokat, és még egy jó nyílászárós ismeri a különböző építési fázisokat is, pld a kőműves "munkáját", hőhidak, szigetelés, passzívházas tachnológia stb.....
Ahhoz hogy egy nyílászáró korrekt legyen, mind műszakilag, mind az ügyfél napi használata szempontjából, sok mindent kell figyelni."
Mindnnyian csak egyetérteni tudunk Veled.
És igen, jó tervezéssel és megfelelő költségszinttel bármit meg lehet csinálni korrekten.
Ezek olyan kapuk, amelyek 270*270 cm-es és 300*320 cm-es átjáróajtóval.
Szokásos a történetem, házfelújítás, nyilászáró csere, külső szigetelés. (70-es években épült B30-as "kockaház", gerébtokos ablakok, jól "átszellőző" redőnytok)
Nem teljes részletességgel olvastam végig a fórum bejegyzéseit, pár dologban megköszönném a jó tanácsokat.
Egyenlőre a Premier Comfort line ablakait néztem ki 3 rétegű üvegezéssel. Árajánlatot a héten fogok rá kapni.
Kérdésem az, hogy az árajánlathoz milyen méreteket mérjek le?
Milyen megoldású redőny a legjobb hőszigetelés, kivitelezés és karbantartás szempontjából (az esztétika nem elsődleges, nem érdekel hogy néz ki az utcáról)
Hasonló kategóriában kiktől érdemes árajánlatot kérni? Az ingatlan Jászberényben van, és a beépítés is feladat.
Mivel nekem a korrekt ügymenet az alapelvem, inkább leírom én mire figyelek.
Műszakilag a legjobb alapanyagokkal dolgozunk, figyelve a fejlesztéseket.
Proflivastagságtól függően mi a 68-at alapból toldásmentes anyagból készítjük.
A 78-as toldott, de +50-es. (nem kisebb a toldás mint 50 cm).
Egyre inkább kezd teret hódítani már a 88, és egyéb passzív megoldások.
Minden profil, duplagumis.
Gu-t használunk, minden szerkezetbe, alap biztonságit (gombafejes), passzív kiemelésgátlással, vagyis vízszintesen is zár. Az emelő-t csak hőhídmentes küszöbbel csináljuk.
Alu vízvető, és szárnyvízvető.
Üvegből, a szerkezettől függ, de mindenképp melegperemes távtartóval, az üveget a szokásoson kívül PS szalagra ültetjük, és szinhez igazodó szilót kap.
(Én nem rakok be a 68-ba, 3 rétegűt, mint, ahogy valamelyik hozzászólásban olvastam, és igen meglepődtem rajta)
Milesivel dolgozunk, kb 1000 szín létezik, nem csak az alapot használjuk, sőt az egyedi színhez, hozott fa anyagra, a vékony lazúrt (tetőszerkezethez) is beállíttatjuk.
Persze minde ház mást igényel, más műszaki megoldások alkalmazandók, ezt maximálisan kell figyelembe venni.
Nem csak típusméretben dolgozunk, bármilyen méret lehetséges.
Igen sok időt szánunk az egyeztetésre.
Jó esetben, még az építkezés megkezdése előtt, látjuk a terveket, és minden, sarkalatos pontra felhívjuk a figyelmet. pld.: szerkezetek működési lehetőségei, redőny esetén a lehetőségek, főleg a fa nyílászáróknál sarkalatos kérdés, olyan hogy szigetelés, hőhíd kiküszöbölése, beépítési mód (pld szalagos beépítés, mert ugye a jól szigetelt nyílászárót, illene jól szigetelve beépíteni), konyhapultoknál a parapet magassága nyílászáró alatt, főfalnak nekifutó főfal "L" , hogy is fog elférni a nyílászáró ha nem tudom mit terveznek "10-15 cm" stb.... és mégszámos dolog, amivel az ügyfelek sokszor itt szembesülnek először.
Minden megbeszélésről méretezést, és látványtervet készítünk, mert így lehet jobban elképzelni, milyen is lesz valójában a nyílászáró.
Egy alap elképzelésre, több tervet készítünk, és addig finomítjuk, amíg tökéletes nem lessz. Ez sokszor kompromisszum, mert ugye a tervezők érdekes dolgokat álmodnak meg, amit nekünk kell megoldani, de ugye a papírjuk sok mindent elbír.
Hát dióhéjban ennyi, de orákat tudnék beszélni róla.
Sajnos a fáról nagyon sok téves, fals információ kering, főleg a "sufnituning"-os szakemberek kártékony piaci jelenléte miatt.
Egy nyílászárót nem csak legyártani kell.
Folyamatosan tanulni, ismerni az összes technológiát, a különböző beszállítók naprakész fejélesztéseit, a tervezői és technológiai ujdonságokat, és még egy jó nyílászárós ismeri a különböző építési fázisokat is, pld a kőműves "munkáját", hőhidak, szigetelés, passzívházas tachnológia stb.....
Ahhoz hogy egy nyílászáró korrekt legyen, mind műszakilag, mind az ügyfél napi használata szempontjából, sok mindent kell figyelni.
Én találkoztam sok olyan ügyféllel, akinek olyan nagy b......... mondtak mások, hogy vérlázító volt.
Az a baj, hogy pld, a papír, árajánlat sok mindent elbír, és mivel az ügyfelek nem igazodnak el közte, és esetleg félrevezető információt kapnak, rossz döntést fog hozni, és e miatt, ő már nem fogja a fát preferálni, de ezt egy rossz "szakember" miatt teszi.
De a fentiek gondolom igazak a műanyag nyílászáró piacra is.