Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Golubeff Róbert Creative Commons License 2011.01.06 0 0 1122

Persze hogy elég.

 

a jogszabály azt mondja:  (8) Lakott területen kívüli úton a forgalomban részt vevő gépkocsit nappali menetjelző lámpával vagy tompított fényszóróval,

 

Ez a LEDes cucc a kocsi elején ezt pont ez a nappali menetjelző

Előzmény: LemliFeri'73 (1101)
fenderazigazi Creative Commons License 2011.01.05 0 0 1121
Ahogy az edy írta. Folyamatosan jelzi, vagy csak néha? Lehet csatlakozó hiba is vagy beázott...
Előzmény: nandy1 (1118)
16LET Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1120

Telefonkihangosításhoz egy pici segítség.Sok telefonnál (nokiák jó része, lentebb egy linkben benne van ez pontosabb amit betettem) csak a TELEFONBAN levő számokat ismeri.A SIM est nem.Ha nem ismeri fel akkor sima átmásolás simről telefonra, ezt a legtöbb telefon tudja.

 

Nálam a telefonkönyben felismerte a számokat, de amikor valaki hívott, nem a nevet írta ki hanem a számot.Rájöttem azért van mert az összes bejövő szám +36.... os formátumban van. Az én telefonomban meg 0620/0630 stb. számok voltak. Átírtam a számokat, azóta tökéletes minden bejövő nevet kiír , tárcsázás is megy, hanggal is, telefonkönyvből is.

Bár a CALL parancsot picit nehez érti néha..

 

 

edyv6 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1119

az autó garanciális,az lessz a legjobb,ha vissza viszed!

 

Ami a hibákat illeti:

 

AWD:Haldex rendszer hibája,Fender-nek is volt,asszem vezérlő halt meg.

Olaj:Lehet nem nullázták a központi kijelzőn az intervallumot(nullázd le,hosszan nyomva tartod az index kapcsolón a gombot:NEM A MEENÜ GOMBOT)

Remegés:lehet kaptál 1 jókora kátyut,és elment a centírozás,vagy a futomű,(de ez csak találgatás)

 

 

 

Előzmény: nandy1 (1118)
nandy1 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1118

Mindenkinek BUÉK!!!!!

   Azért írok mert egyszerre 2 hiba is jelentekezett nálam.

1.  A központi kijelzőn értesített a fed. com hogy ellenőrizze az AWD-t illetve a hátsó tengelyt illetve,hogy amint lehetséges cseréljem olajat ehhez hozzá kell tennem ,hogy 5000 km -nél cseréltettem olajat meg szűrőt ahogy a schiller ajánlotta

2. Ha 5 vagy 6-ban kb 100-ról hirtelen gyorsítani kezdek vibrál a kormány meg mintha az egész kocsi eleje remegne egy kicsit,140 felett megszűnik

Ha esetleg tud valaki segíteni szívesen venném sziasztok

edyv6 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1117

ha van XENON-od,márpedig ha jól láttam van,akkór neked is benne van a KAMERA,mert ugyanis az figyeli az utat,és kapcsolgatja a hosszúfényt,illetve ez a kamera látja el az OPEL EYE,illetve a sávasszisztens funkciót is,de ilyenkór választanod kell,mert ha van hosszúfény asszisztensed,akkór nem lehet OPEL EYE-od,mert ugyebár csak 1 kamera van.....

 

amúgy írtam VEZESS-re....

Előzmény: 16LET (1116)
16LET Creative Commons License 2011.01.01 0 0 1116

Nem jött szóba az okosító ember. Valami szenzort látok ebben is, de szerintem az enyémben nincsenek kamerák.Bár van 2 picit nyílás az ablakon azon a sötét részen. Anno az értékesítő azt mondta hogy a kamera mindegyikben benne van, csak a programot kell végülis megvenni hozzá ha kéred az opciót.

 

Nagy kérdésem van viszont.Szó volt itt régen arról hogy Infinitys autóban nem lehet szükségpótkereket sem rendelni, mert ott van erősítő mélynyomó stb.NEM!

A 4 ajtósban ott semmi nincs, egy habszivacs, benne a gumijavító sprayvel és kompresszoral de ennyi. Tegnap kivettem az egészet, és ott a nagy üres tér a guminak, gondolom ugyanazzal a csavarral ami a habszivacsot tartja lehet a szükségpótkereket rögzíteni.Teljes értékű tényleg nem fér bele.Tehát nyugodtan meg lehet rendelni a szükségpótkereket, a kérdés az hogy az emelőt hova teszi az ember, mert ebben a habszivacsban annak nincs helye.

Ezzel kapcsolatban valakinek ötlete, vagy tapasztalata ?Van itt valakinek szükségpótkereke? Az jobb egy defekt esetén mint a spray, nem ?

 

 

Előzmény: LemliFeri'73 (1111)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.31 0 0 1115

Sziasztok!

 

Kivánok mindenkinek durrdefekt helyett pezsgödurranást, jeges éjszakai koccanás helyett forró helyen csattanó csókot. Az autónk fogyasszon keveset az Új Évben, szilveszterkor dőzsöljünk sokat a jó lében (jó kis pezsgőben).

 

Szilveszteri buli után pedig óvatosan menjünk át a piros lámpán:

 

Apuka és kisfia együtt autóznak. Az apa átmegy egy piros lámpán, és zavartan mondja a fiúnak:
- Kisfiam, ez egy szabálytalan dolog volt, ilyet nem szabad ám csinálni!
- Semmi baj, apa! - mondja a fiú. - A mögöttünk jövő rendőrautó is átjött rajta!

 

:)

 

 

 

edyv6 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 1114

B.U.É.K MINDEN AUTÓS TÁRSAMNAK!! KM-ÉTEREKBEN GAZDAG ÚJ ÉV LEGYEN MINDENKINEK :)!

AHitch Creative Commons License 2010.12.30 0 0 1113

Hello!

 

Pörögtek az események az elmúlt hetekben :)

Megrendeltem a gépet,egy Sport sport tourer cdti 4x4 lett a kiszemelt modell.Azért nem volt egyszerű a döntés.A Mondeot elvetettem,mert nem volt 4x4,és hiába a sok paci,most ebben a jó időben rájöttem,kell a négykerékhajtás.A Superbt kipróbáltam.Egy 140 lovas tesztautóval mentem,de összehasonlíthatatlan az Insigniával.Nem a motorra gondolok,abban nincs nagy különbség,hanem a belsőre,kényelemre.Hatalmas autó,óriási méretek,de számomra nincs meg benne az a plussz,ami miatt az Insignia mellett döntöttem.A gombok,az ülés,és az egész utastér sokkal unalmasabb,lehangolóbb.Az anyagokra azért nem volt panaszom,igényes volt mindenhol.

 

Viszont sajnos az egyedi rendelés miatt jó sokat kell várnom rá.Az sem javít a helyzeten,hogy 4x4-est kértem.Állítólag hatalmas rá a kereslet,nem győznek eleget gyártani.Egyszer azért csak megjön,már nagyon várom :)

 

Mindenkinek köszönöm a segítségét, és nagyon Boldok, Sikerekben Gazdag Új Évet kívánok nektek!

 

Üdv!

András

janikon Creative Commons License 2010.12.30 0 0 1112

Kedden voltunk Klagenfurtban Alba-Volán meccsen, odafelé minden szabályt betartva végig autópályán 9,2 volt az átlag visszafelé kevésbé tisztelve a szabályokat (magyar szakasz kb harmada 220-al volt meg) felment a fogyasztás 9,9-re. Hazafele már csak 3,5 óra volt az út 1 megállással:) - 450km :) - jól megy a gép...

 

A legjobb fogyasztást eddig egy Szfvár-Győr-Szfvár (200km) mértem, ami 8,2l volt.

 

A nagy átlagom - dinamikusan vezetve - 9,5l/100km

Előzmény: 16LET (1110)
LemliFeri'73 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 1111

Grat.Üdv.a klubban. :-DD

 

Meg van az "okosító ember" telefonszáma????

 

F.

Előzmény: 16LET (1110)
16LET Creative Commons License 2010.12.29 0 0 1110

Ma vettem át az új 1.6 T Sportomat, nagyon tetszik, boldog vagyok vele!

Ami így hirtelen eszembe jutott hogy motorvédő lemezt nem tudtok véletlenül rá ? Most néztem az árlistát, 40 ezer lett volna bele gyárilag....

 

1.6 T sek, fogyasztás ? Ma  550 km t jöttem 140 es autópályán, 100 as főúton, így lett a fogyim 8.7 . Ez még fog le menni szerintem.

totlaci54 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 1109

Ma és holnap még dolgozom Bp.-en a második kerületben a Komjádi uszoda környékén.

 

Kösz.  

Előzmény: fenderazigazi (1108)
fenderazigazi Creative Commons License 2010.12.29 0 0 1108
Merre mozogsz az ünnepek alatt? Ha nem vagy a közelben, akkor januárban, ha priviben dobsz egy címet elküldhetem!
Előzmény: totlaci54 (1107)
totlaci54 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 1107

Tisztelt Autóstársak!

Most jutottam hozzá egy Németországban futott 2.0cdi 160LE kombi Insigniához. Általában meg vagyok elégedve vele, kisebb problémáim vannak:  Nem kaptam hozzá NAVi dvd-t, így mivel német, csak a főútvonlakat ismeri Magyarországon. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni a frissítéssel kapcsolatban. DVD800 -as rendszer van benne. A másik: az USB bemenet nem fogad el semmilyen Pen drive-t, már hármat próbáltam, de mindegyikre azt írta : nem támogatott eszköz.   Köszönet előre is.

edyv6 Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1106

felemeled a könyöktámaszt,és alatta ott van az usb,vagy aux....

 

 

kellemes ünnepeket!

Előzmény: zafi76 (1105)
zafi76 Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1105

Sziasztok!

 

KorLaci2!

 

Én is 1.6T-vel járok, már több mint 13.000 km-rel a hátam mögött. A tempomatos probléma nálam is jelentkezett 1-2szer, de ahogy jött el is tünt, nem kellett aksis mutavány hozzá! Nekem is CD400 van benn, Te hogy csatlakoztadod a pendrive-ot, mert én nem találtam csatlakozási pontot a kocsiban?

 

Amúgy a kocsi szuper, semmi gond vele!

 

Üdv mindenkinek

janikon Creative Commons License 2010.12.27 0 0 1104

Talán egy szoftver-frissítés segít. A számítógépeknél működni szokott :))

Előzmény: KorLaci2 (1103)
KorLaci2 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 1103

Sziasztok !

 

1.6T Insigniám van, kb.6500 km van benne. Sok mindennel meg vagyok elégedve, de van két hiba, ami eléggé idegesít.

Az egyik, hogy CD-400 rádió időnként nem ismeri fel a pendrive-t. Lehúzom, rádugom, semmi. Bementem a szervízbe, ott a szerelő leakasztotta az aksit, majd vissza, és jó lett. Kérdeztem tőle, hogy ez így OK, egy 7.5 M autótól ? Tök flegmán azt válaszolta, hogy a számítógépet is időnként resetelni kell, ennek ez a reset. De könyörgöm, úgy utazzak, hogy vigyek magammal egy villáskulcsot is ? Milyen hülyeség ez. 2-3 hónap alatt többször is produkálta a hibát a rádió, az aksi trükk megoldotta a gondot idáig mindíg, de akkor is....

A másik gond, hogy időnként nem kapcsol be a tempomat. Ha bekapcsolom, akkor a visszajelző fehér lesz, de ha megnyomom a sebesség taró gombot akkor a visszajelző nem vált zöldre. Az aksi trükk erre is jó, úgy látszik jó minden hibára. :)

Más tapasztalt már ilyet ? Valakinek ötlet ?

 

Ja, és Boldog Karácsonyt Mindenkinek !

janikon Creative Commons License 2010.12.24 0 0 1102

Én is mindig így használom, eddig még nem reklamáltak a rendőrök. Megjegyzem 100x feltűnőbb (jobban látszik) mint sok tizenéves autó tompított világítása...

 

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Balesetmentes Újévet kívánok minden kedves fórumozónak!

Előzmény: LemliFeri'73 (1101)
LemliFeri'73 Creative Commons License 2010.12.24 0 0 1101

Köszönöm szépen a válaszod.

 

És az a fény elég a rendőrnek lakott területen kívül???

 

F.

Előzmény: Golubeff Róbert (1098)
voszi Creative Commons License 2010.12.24 0 0 1100

KeKÜK! :D majdnem olyan, mint a KAKUKK! :D :D

Előzmény: OIST (1099)
OIST Creative Commons License 2010.12.24 0 0 1099

KeKÜ és BÚÉK minden Insigniásnak!!!

Golubeff Róbert Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1098

ha nagyon vilagos van, nem kapcsol tompitottat, csak a menetjelző világít.

ha a távolsági automata kapcsolás nem muködik, akkor gyorsan egymasutan kapcsolj vele kettőt, és fog.

egyébként hagyd csak automatan, nelkem is ugy van, oszt jó mint állat.

Előzmény: LemliFeri'73 (1097)
LemliFeri'73 Creative Commons License 2010.12.22 0 0 1097

'stét!

 

Ma voltam a kereskedésben,és a TMC kérdésre a válasz az volt,hogy az Opel cucc az itthoni rendszert nem támogatja.De lehet,hogy lesz frissítés valamikor.

Addig csak a határtól lehet élvezni.

 

 

Más:

 

Mi lehet az oka,hogy a szuper inteligens lámpa automata módban van (mindig)  de nem mindig kapcsol fel.az esetek 90 százalékában ég a 2 zöld lámpa.

De nem mindíg,és nem értem.

 

F.

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.22 0 0 1096

Sziasztok!

 

Boldog, meghitt karácsonyt kivánok én is mindenkinek. Hozzon a Jézuska sok-sok hasznos autós-ajándékot a fa alá, és kivánom, hogy annyi legyen a benzin ára itthon, mint pl. Oroszországban. :)

Előzmény: ernie1 (1095)
ernie1 Creative Commons License 2010.12.22 0 0 1095

Sziasztok,

 

holnap megyek 35000-es szervízre. Milyen frissítések vannak a szoftverekhez? Mert akkor felrakatom őket. Az én autóm 2010-es modelléves. Előre is köszi.

 

Egyúttal mindenkinek Békés, boldog Karácsonyt kívánok, örülök, hogy új ismerősökre tettem szert itt.

LemliFeri'73 Creative Commons License 2010.12.22 0 0 1094

A Garmin GPS-emen működik.Van is szolgáltatás,a Petőfi rádió frekijén.Csak az autóban nem megy.

Ezek szerint nektek sem??

fenderazigazi Creative Commons License 2010.12.22 0 0 1093
Itthon nincs, de mindenhol máshol...
Előzmény: LemliFeri'73 (1092)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!