Keresés

Részletes keresés

Terjedés Creative Commons License 2010.11.08 0 0 121

Szia!

Kollineárisan kell összekötnöd őket, kivitelezés attól függ, hogy vertikálisan vagy horizontálisan akarod. A vertikális kollineár élő példája a koax kollineár, biztos ismered. Vagy itt van pár kép:

 

De nézegesd az antennakönyvet is, ott szépen le van írva.

De például a jól ismeret UHF-es TV lepke antenna is ilyen, és még működik is 70-centin, csak ki kell dobni belőle a balunt, és egy negyedes koax hurokkal rendesen ki kell hangolni.

Előzmény: Berek1 (120)
Berek1 Creative Commons License 2010.11.05 0 0 120

Üdv mindenki!

Egy  átjátszóra szeretnék antennákat (dipólokat) tenni. Abban kérném a segítségetek, hogy miképp tudnék 3 darab antennát összekötni és ráakasztani az átjátszóra, hogy azok "egy antennaként" viselkedjenek. Vagy milyen antennát javasoltok ami nem körsugárzó és jó nyereséggel dolgozik.  UHF sávra kellene.

Princ of Carpatia Creative Commons License 2010.10.19 0 0 119
Elnézést, hogy "belekotyogtam"!
Előzmény: RADIOMANIAC (118)
RADIOMANIAC Creative Commons License 2010.10.19 0 0 118

Öreg Csóka, figyelmesen olvasd el, mi volt az előzmény.

Egy antenna kapcsoláson szerepel ez az impedancia, erre kérdeztem rá. És volt, aki válaszolt is.

Én RK-50 típusú kábelt használok az inverted V-hez.

 

Előzmény: Princ of Carpatia (117)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2010.10.14 0 0 117

Mán bocs, de...

'Szal az az impedancia nem véletlen egy -tól   -ig  határ kellene hogy legyen! Nem csak szöveget kell "idézni pontosan, szépen", hanem: Ha 75 ohm, akkor azt, ha 50 ohm, akkor azt...

Ha az általad kívánt kell legyen, akkor annyi legyen. Ha másként nem, akkor illesztővel. (Kivéve néhány esetet, mert a megoldások esete válogatja....)

Öreg Csóka

 

Előzmény: RADIOMANIAC (113)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2010.10.14 0 0 116

Üdv Olvtárs!

Tegnap "talpaltam" egyébb okok miatt is pölö a Győri "BAUMAX" áruházat.

Folyóméterben kapható Náluk a 75 ohmos koax.

Gondolom máshol lévő áruházaik kínálatában szintén...

Öreg Csóka

 

Előzmény: RADIOMANIAC (113)
airband Creative Commons License 2010.10.14 0 0 115
Erre a linkre egy nem létező termék oldala nyílik meg.

Milyen márkanéven fut az a bot? Név alapján rákeresni könnyebb lenne. Írtam a boltnak e-mailt, de ez egy hete volt, válaszra sem méltattak. :-(
Előzmény: petya_75 (88)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.06 0 0 114

62 Ohm-os régen a postásoknál volt divat. Börze? eBay? Nem egyszerűbb illesztőt rittyenteni? Meg ahova 70-es kellene, ott jó a 75-ös is. Igen minimális a különbség.

Előzmény: RADIOMANIAC (113)
RADIOMANIAC Creative Commons License 2010.10.05 0 0 113
Hol lehet kapni 60-70 Ohmos koaxiális kábelt?
Előzmény: HA3TBL-Laci (110)
soproni feri Creative Commons License 2010.10.05 0 0 112
Szia fero1974!
Nekem van egy President mágnestalpas antennám,ami a rádiódhoz jó.150cm hosszú.
Ára:8e.ft itt elérsz,0630 380 40 69
Előzmény: fero1974 (107)
Tamás664 Creative Commons License 2010.09.24 0 0 111
 

Üdv mindenkinek!

 

Kaptam egy antennát, de nem tudom melyik frekin üzemel.

Látott már valaki ilyet?

 

http://kepfeltoltes.hu/100924/4_es_yagi_LL2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

tamas664

HA3TBL-Laci Creative Commons License 2010.09.18 0 0 110

Hello Macs73!

Itt egy minden sávon működő antenna. Az illesztést a sávra a magasabb frekvencián kezdjed. Az E-mailban küldött Delta Loopot meg sem közelíti". 

Nagyobb  zaj és kisebb a hasznos jel. Igazából ez is egy kompromisszum antenna. Egy kísérletet természetesen megér.

73! Laci HA3TBL
Web: http://ha3tbl.freeweb.hu

 

Előzmény: Macs73 (109)
Macs73 Creative Commons License 2010.09.15 0 0 109
Köszi megjött

80 és 40 m fóniára akarok építeni v.mit

73
Előzmény: HA3TBL-Laci (108)
HA3TBL-Laci Creative Commons License 2010.09.15 0 0 108

Hello Macs73!

E-mail ment.

73! Laci HA3TBL

Előzmény: Macs73 (104)
fero1974 Creative Commons License 2010.09.14 0 0 107
 

Sziasztok

Teljesen kezdő lévén vásároltam egy   

TFT FM 2002 12 CH AM-FM 1Watt mobil CB rádió-t  (német gyártmány) és szeretnék hozzá vásárolni sürgösen egy antennát.Autóban használnám...Mit tudnátok ajánlani?Jó lenne valami teljesitmény növelős cucc is.Előre is köszi.
Buksi842 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 106
Sziasztok!

Tud nekem valaki információt adni a Telel5 taxi-nál használt Tornádó URH antennáról?
(kb.:2m hosszú,középtekercses)Idáig az interneten sem találtam semmit. Hátha majd itt......

Köszönöm előre is. e-mail:buksi842 kukac freemail.hu
Princ of Carpatia Creative Commons License 2010.09.02 0 0 105
Előzmény: Macs73 (104)
Macs73 Creative Commons License 2010.09.01 0 0 104
Sziasztok

Nincs valakinek olyan rajz a birtokában amely segítségével lehetne inverted v antennát építeni 80 és 40 M -re csak a leírt sávok fónia részére ?
Vagy esetleg link? Kettő az egyben verzióra gondolok két antenna egy kábelen .
SILVERRADIO Creative Commons License 2010.08.31 0 0 103
Egyáltalán van még Valaki,aki itt kommunikál????Ez az oldal el van felejtve???
tucsok50 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 102
Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi hogy van-e valakinek tapasztalata
MOXON vagy HEXBEAM antenékkal?Építés,hangolás,nyereség?

Üdv
Laci
Princ of Carpatia Creative Commons License 2010.01.12 0 0 101

Üdv Topiklakók!

Linkajánlatom:

 

          http://www.ve3sqb.com/hamaerials/rv3da/

 

Jó böngészést!

Kár, hogy semmi reag a fregoli antenna ajánlatomra. :-( 

Bizti kényelmesek vagyunk! (Mér ne lennénk?) Kis mechanikai melóval csak ennyi "bizniszt" lehet spórolni? Egy antenna illesztő= luf@sz! NaNeMá! :-))

Öreg Csóka

 

Kawabiker Creative Commons License 2010.01.02 0 0 100
Gondolom azért van kettő mert 120ohm körül van egy és párhuzamosan a fele.
Próbáltam utána olvasni a nap folyamán de még mindig nem világos a polarizáció.
Iránykarakterisztikát találtam googleval közbe elég szépen:)
A "nagy antenna biblia" úgy vezeti le a hajlított dipólból,hogy alul betáplált sarkaira állítottat mutat egy képen a vízszintes dipóllal,ezért gondoltam ha alul van betáplálva H ha meg oldalt V a sarkaira fordított verzió csak nem tudom biztos e amit gondolok.
Ilyen hidegben és vizsga időszakban nincs kedvem kísérletezni antennákkal.Majd nyáron eljátszok e témával:)
Amint látom googleval wifi -re pl. nagyon közkedvelt antenna nyákból abs dobozban.

Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.02 0 0 99
Azok szerintem 45 fokban sugároznak. Az, hogy 2 van egymás mellett, az annyi, mintha 2 db antenna lenne csoportba kapcsolva. Szerintem.
Előzmény: Kawabiker (98)
Kawabiker Creative Commons License 2010.01.02 0 0 98
Betáp helyétől?
De ha elforgatom az antennát 90fokkal akkor a pol. nem fordul el 90el?
Dipólnál ugye igen.

Amit belinkeltem két képet megnézted?Azok akkor milyen polarizációval sugároznak?
Előzmény: Törölt nick (97)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.02 0 0 97

Szia!

A quad is végül is dipol. A betáp helyétől függ a polarizáció. Sávszélessége is a dipolhoz hasonló. Névleges frekin elméletileg oldalról minimális a vétel. De a 2 elem távolságában is van olyan tervezési szempont, hogy nagy legyen az előre-hátra arány. Ilyenkor közel kardioid lesz az irányhatás. Ez nem ad jó elnyomást oldalról. A másik méretezésnél oldalról igen süket, de kisebb az előre-hátra arány. Inkább 8-as karakterisztika.

A szimmetrizálás ugyanúgy lehet balun, vagy hangolt koax. Az utóbbi a gyakoribb. Ilyenkor persze van némi iránytorzító hatása a köpenysugárzásnak.

A 75 Ohm-al szerintem nincs gond, csak a rádiók meg a műszereink ugyi főleg 50-re vannak. De legrosszabb esetben is 1,5 lesz az SWR, ami amatőr viszonylatban nem is olyan eretnekség. De ha végigcsinálod a 75-el és a legvégén egy pi kör visszateszi 50-re az is tisztességes.

Előzmény: Kawabiker (96)
Kawabiker Creative Commons License 2010.01.02 0 0 96
Dupla kvad antenna(double quad) kapcsán lenne pár kérdésem.

1. mitől függ a polarizáció?
Ha jól értem akkor ez esetben függőleges? és ekkor vízszintes a sugárzás?

2. ránézésre nekem ezek szimmetrikus antennák de a tápvonal aszimmetrikus ez mennyire gond? Bár félhullámhosszú dipól jól működik aszimmetrikus tápvonalhoz kötve.

3. Ezek mennyire széles sávúak ?

4. vízszintes és függőleges pol.-ban hol találok kb. irány karakterisztikát? (kíváncsi vagyok az oldalra történő sugárzására, mert mindenhol csak előre-hátra viszont adnak meg)

5. Ha én 1mhz től 10ghz ig a 75ohm kábel híve vagyok(rg11 olcsó beszerzése a drága h500al szemben) akkor hogy tudom 75ohmra illeszteni?(kisebb vagy nagyobb szögek a 90fok helyett?)

Előre is köszönöm aki válaszol.
Magyarul értelmesen írt hosszú linkeket meg sok fényképpel tűzdelt linkeket is elfogadok :)

rev251 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 95
Kimértem az antenna SWR-jét a frekv. függvényében.
(Ez nyilván nem jellemzi önmagában, hogy van-e veszteség, vagy hol a legjobb a kisugárzás, a nyereség, az iránykarakterisztika - a kérdés úgyis az, hogy van-e változás, vagy durva eltérés a sávtól)

Minden 145, mind 435 MHz-n egy kicsit lejjebb van az SWR minimum
(valahol 144.3 és 430 MHz körül).
Sajnos az "eredeti" mérést nem találtam (vagyis nem tudom, van-e változás), de durva eltérés nincs. Lehet, hogy eredetileg is ilyen volt.

Ha valaki mért ilyen diamond antennát (2 sávos, 6-7 m-es kollineár "bot"), esetleg jelezze.

Előzmény: rev251 (94)
rev251 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 94
OFF
Nedves zsebkendőt kötöttem az arcomra, ill. kesztyűvel dolgoztam - szigorúan a szabadban.
(Persze utána ruhacsere, fürdés, védőitalnak tej)
De utána órákkal is éreztem, mintha a szőrzetem is beitta volna.

Ha nem akarod beszívni, akkor oxigénmaszk kell.
ON

Majd kimérem az antennát SWR -freki függvényre, és összehasonlítom a régi mérési eredményekkel (el van mentve valahol)
Előzmény: sajtqkac1993 (93)
sajtqkac1993 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 93
Hello! Ha üvegszállal tekerted be akkor semmi gond, jó lesz a terjedése az antennának. Az a büdös anyag valószínűleg polisztirol gyanta volt és mérgező a gőze, legközelebb tényleg csak védőmaszkban dolgozz vele. Üdv.
Előzmény: rev251 (92)
rev251 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 92
Szia!

A kollineár-építő leírás szerint a z üvegszál helyett a kompozit sem jó.

Kérdés:
javítottam diamond antennát: az üvegszál burkolat eltört, én meg vettem üvegszövetetüvegszövettel (amit bekentem a mellékelt ragasztófolyadékkal) néhányszor körbetekertem.

Ez "hivatalosan" üvegszálas kompozitanyag, a ragasztó talán poliészter műgyanta - ezt nem tudom, de rettenetesen büdös, többet ilyen anyaggal nem dolgozom, ha nem muszáj)

Ez az anyag sem jó?
(Értsd, drasztikusan változik a terjedés?)
Előzmény: petya_75 (88)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!