Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.05 0 0 19

Ez valami "szinező" szigszalagszerűség akar lenni? A fehér műanyagtokot szeretnéd mondjuk bugyirózsaszínűre átöntapadózni?

Előzmény: silusius (18)
silusius Creative Commons License 2015.06.13 0 0 18

Üdv beépített nyílászárókhoz keresek utólag beépíthető (tokra ragasztható) kül és beltéri un. RAL szalagot. Van olyan gyártó aki ilyet forgalmaz? A kávák ki vannak vakolva (csak durva vakolattal) az ablak és a káva közötti rész pedig PU habbal kitöltve.

sositimi Creative Commons License 2013.10.06 0 0 17

Sziasztok!

mi is elég sok dolgot csinálunk meg itthon magunknak, de szerintünk az ablakszigetlést szakemeberre kell bízni.

Ajánlanám az ablakszigeteles.hrh.hu oldalt.

Előzmény: renesains (16)
renesains Creative Commons License 2013.06.06 0 0 16

Sziasztok,

 

Rég volt hsz, de hátha.

 

Régi fa ablakaim eléggé zajosak, azon gondolkodtam hangszigetelném házilag.

Valahol olvastam olyat, hogy üvegestől vásárolt xmm üveget, bele kéne rakatni egy fa keretbe, majd azt felcsavarozni a meglévő tokra egy megfelelő szigetelő csík alátámasztásával.

 

Szerintetek ez működne? Használna valamit?

 

 

ine616 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 15

Itt lehet bérelni is olyan gépet, nem kell megvenni:

http://okoszolgalat.hu/szigeteles-fillerekbol-ablakszigetelo-gep-kolcsonzes/

Előzmény: satya5 (14)
satya5 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 14

 

Sziasztok érdeklődnék hol lehet olyan marót venni, és milyen maró a neve amivel a régi gerébtokos ablakokba tudnék hornyokat marni a szigetelő gumi profiloknak?

gabor899 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 13
sZIASZTOK!
Nem tud valaki olyan teliszámot ahol bérelni tudnék ilyen horony marót. Megcsinálnám Én egy kicsit olcsóbb lenne!!!
Köszi Gábor
Axióma Creative Commons License 2010.10.26 0 0 12
De, reklam! Forumszabalyzat!
Előzmény: Szegecs63 (11)
Szegecs63 Creative Commons License 2010.10.26 0 0 11
Én az elhasználódott "embrió " profilokat cseréltem le olyan "O" profilú szilikonos tömítésre, aminek az alján halszálka alakú profil van. Ezt könnyen bele tudtam tenni az ablak nútjába. Ahol nem volt nút, oda rendeltem sima "O" profilt és ezt neutrális szilikonnal ragasztottam be. Ezt 2 éve csináltam és állja a sarat. Méret és szín tetszőlegesen választható a termékskálából. Ha nem reklám akkor leírom a cég nevét: Windstripp Kft. keresd így, van weboldaluk valahol.
Előzmény: lolka_bolka (-)
Dózerbike Creative Commons License 2010.10.22 0 0 10
a ragasztós öntapadós megoldás nem lesz tartós.Sokkal jobb a bemarós technológia.Egyrészt mert nincs ragasztó,ami egy idő után elenged,másrészt a rés méretének megfelelő gumit lehet beépíteni.500-600 Ft/fm áron csinálják.
Előzmény: lolka_bolka (9)
lolka_bolka Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9
nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat.

ha tudok kölcsönözni maró gépet, akkor valószínűleg megcsinálom úgy.

ha nem, akkor marad a gumicsík.

köszönöm mégegyszer.
mauzi Creative Commons License 2010.09.20 0 0 8
> De az sem normális, hogy télen 57e forintos gázszámlánk van

Szabadonálló házban? Ne viccelj, nem tudom, hány m2, de az kifejezetten nem sok. Ismerősömnek korszerű, új építésű, hőszigetelt társasházi lakásban (3 szobás) van kb. havi 50 ezer...
Nekem régi falusias mészkőházban 50m2 + műhely 5 fokra fűtve fagy ellen volt a téli nagy mínuszokban havi 70-80 ezer körül...
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 7

Ebben az a gond hogy asztalossal kell az üveg helyét megcsináltatni, no meg a thermo ára is 13 000 /nm körül mozog.

No meg nem árt megerősiteni a zsanérokat különösen nagy ablakoknál.

De még igy is megérheti és valoban nagyot lök a hang és fűtésszámlán...(minuszbann:))

Előzmény: Apellator (5)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 6

"Vannak az öntapadós gumiprofilnál komolyabb, tartósabb megoldások, pl. bemart nútba helyezett szilikoncsík. Még nem próbáltam, de a problémásabb helyeken (függőfolyosóra nyíló kétszárnyú bejárati ajtó) lehet, hogy igénybe fogom venni"

 

Ezt gondold át.

Az a gond hogy a kétszárnyu ajto nyilorészének a zárja akár 1 méterre is lehet az ajto tetejétől. Minnél több szigetelőt teszel annál jobban fesziti kifelé az ajtot.

Sokszor kellett már a zárakat hozzáállittanom a szigeteléshez....

Apellator Creative Commons License 2010.09.20 0 0 5

Thermoüveget be lehet tenni eredeti fakeretekbe is, úgy töredékéből összehozható, mint teljes ablakcserével. Így megmaradhat a régebben használatos dupla ablakszerkezet is, ami konkrét tapasztalataim alapján hangszigetelésben übereli az új szimplákat, és ha az egyikben thermo van és gumiprofilok, akkor hőszigetelésben is (+ régi, polgári háznál esztétika), és nem kell százezreket-milliókat költeni...

Előzmény: Törölt nick (2)
Apellator Creative Commons License 2010.09.20 0 0 4

A gumiprofilok nem rosszak és olcsók, viszont a tartósságuk kérdés (szivacs-csíkkal szerintem nem érdemes foglalkozni, csak a gumival). Mindenesetre egy fűtési szezonon belül ez lazán megtérül, a kintről beszűrődő hangot is tompítja valamennyire, legfeljebb pár év múlva lejön...

 

Arra kell vigyázni, hogy ha nyílt égésterű gázkészüléked van, akkor kapjon levegőt az égéshez. Persze általában vannak más rések is, mint az ablakok rései (pl. régi típusú redőnytok gurtnibevezetésénél), és mintha a gumiprofilok anyaga is porózus lenne, de erre azért oda kell figyelni.

 

Vannak az öntapadós gumiprofilnál komolyabb, tartósabb megoldások, pl. bemart nútba helyezett szilikoncsík. Még nem próbáltam, de a problémásabb helyeken (függőfolyosóra nyíló kétszárnyú bejárati ajtó) lehet, hogy igénybe fogom venni.

 

"De az sem normális, hogy télen 57e forintos gázszámlánk van."

 

Ez mérettől függ. Ha kicsi ház, akkor ez valóban sok, ha nagy villa, akkor nyilván nem. :-)

Előzmény: lolka_bolka (-)
libapék Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3
kertesház esetén teljesen reális ez az összeg.
Előzmény: lolka_bolka (-)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 2

Ragasztás előtt alaposan le kell tisztitani a falcot ahová ragasztani akarod, lehetőleg denszeszel. Figyelj arra hogy a résnek megfelelő vastagságu legyen a szigetelő mert ha sokkal vastagabb nem tudod zárni az ablakot.

Hacsak nem fuj be a szél nagyon nagy sporolásra ne számits!

A legtöbb hő inkább az üvegfelületen át távozik. Thermo üveg a megoldás de ez igen drága d0l0g....

tt65 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 1
nézz körül, van ezer más topik, amiben erről is szó van ill. lehet kérdezni!
http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=52&la=103575502
lusta245 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 0
0 oldalánál vágd le a szigetelést!!
lolka_bolka Creative Commons License 2010.09.20 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Ahol most lakom, az egy kertesház fenn a táborhegyen. Nem házrész, egész ház. Szuper, az ici pici gond az, hogy az egész ház szinte egy nagy ablak.

Értsd ezalatt, hogy az utcafront (rövidebbik oldal), a jobb oldala (hosszabbik oldal), hátul a konyha / fürdő (szintén rövidebbik oldal), végig ablak.

Na most mivel nem a mienk a ház, nem fogunk új nyílászárókat venni, meg állni a csereköltségeket.

De az sem normális, hogy télen 57e forintos gázszámlánk van. Ok, tavaly télen végig otthon voltam, idén már nem, de szeretnénk a lehetőségekhez képest a legjobban lecsökkenteni a fűtési költségeket. Nyilván ehhez kell jó ablak szigetelés.

Gondolom, ha bemegyek egy barkácsboltba, leveszem az első szigetelőtekercset, az nem a legjobb megoldás... Vagy igen?

Nem vagyok kétbalkezes, megcsinálom magam, ha tudom, mire kell odafigyelni.

Ha a témában valaki tudna adni linket, videót, megköszönném.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!