Régi fa ablakaim eléggé zajosak, azon gondolkodtam hangszigetelném házilag.
Valahol olvastam olyat, hogy üvegestől vásárolt xmm üveget, bele kéne rakatni egy fa keretbe, majd azt felcsavarozni a meglévő tokra egy megfelelő szigetelő csík alátámasztásával.
Sziasztok érdeklődnék hol lehet olyan marót venni, és milyen maró a neve amivel a régi gerébtokos ablakokba tudnék hornyokat marni a szigetelő gumi profiloknak?
Én az elhasználódott "embrió " profilokat cseréltem le olyan "O" profilú szilikonos tömítésre, aminek az alján halszálka alakú profil van. Ezt könnyen bele tudtam tenni az ablak nútjába. Ahol nem volt nút, oda rendeltem sima "O" profilt és ezt neutrális szilikonnal ragasztottam be. Ezt 2 éve csináltam és állja a sarat. Méret és szín tetszőlegesen választható a termékskálából. Ha nem reklám akkor leírom a cég nevét: Windstripp Kft. keresd így, van weboldaluk valahol.
a ragasztós öntapadós megoldás nem lesz tartós.Sokkal jobb a bemarós technológia.Egyrészt mert nincs ragasztó,ami egy idő után elenged,másrészt a rés méretének megfelelő gumit lehet beépíteni.500-600 Ft/fm áron csinálják.
> De az sem normális, hogy télen 57e forintos gázszámlánk van
Szabadonálló házban? Ne viccelj, nem tudom, hány m2, de az kifejezetten nem sok. Ismerősömnek korszerű, új építésű, hőszigetelt társasházi lakásban (3 szobás) van kb. havi 50 ezer... Nekem régi falusias mészkőházban 50m2 + műhely 5 fokra fűtve fagy ellen volt a téli nagy mínuszokban havi 70-80 ezer körül...
"Vannak az öntapadós gumiprofilnál komolyabb, tartósabb megoldások, pl. bemart nútba helyezett szilikoncsík. Még nem próbáltam, de a problémásabb helyeken (függőfolyosóra nyíló kétszárnyú bejárati ajtó) lehet, hogy igénybe fogom venni"
Ezt gondold át.
Az a gond hogy a kétszárnyu ajto nyilorészének a zárja akár 1 méterre is lehet az ajto tetejétől. Minnél több szigetelőt teszel annál jobban fesziti kifelé az ajtot.
Sokszor kellett már a zárakat hozzáállittanom a szigeteléshez....
Thermoüveget be lehet tenni eredeti fakeretekbe is, úgy töredékéből összehozható, mint teljes ablakcserével. Így megmaradhat a régebben használatos dupla ablakszerkezet is, ami konkrét tapasztalataim alapján hangszigetelésben übereli az új szimplákat, és ha az egyikben thermo van és gumiprofilok, akkor hőszigetelésben is (+ régi, polgári háznál esztétika), és nem kell százezreket-milliókat költeni...
A gumiprofilok nem rosszak és olcsók, viszont a tartósságuk kérdés (szivacs-csíkkal szerintem nem érdemes foglalkozni, csak a gumival). Mindenesetre egy fűtési szezonon belül ez lazán megtérül, a kintről beszűrődő hangot is tompítja valamennyire, legfeljebb pár év múlva lejön...
Arra kell vigyázni, hogy ha nyílt égésterű gázkészüléked van, akkor kapjon levegőt az égéshez. Persze általában vannak más rések is, mint az ablakok rései (pl. régi típusú redőnytok gurtnibevezetésénél), és mintha a gumiprofilok anyaga is porózus lenne, de erre azért oda kell figyelni.
Vannak az öntapadós gumiprofilnál komolyabb, tartósabb megoldások, pl. bemart nútba helyezett szilikoncsík. Még nem próbáltam, de a problémásabb helyeken (függőfolyosóra nyíló kétszárnyú bejárati ajtó) lehet, hogy igénybe fogom venni.
"De az sem normális, hogy télen 57e forintos gázszámlánk van."
Ez mérettől függ. Ha kicsi ház, akkor ez valóban sok, ha nagy villa, akkor nyilván nem. :-)
Ragasztás előtt alaposan le kell tisztitani a falcot ahová ragasztani akarod, lehetőleg denszeszel. Figyelj arra hogy a résnek megfelelő vastagságu legyen a szigetelő mert ha sokkal vastagabb nem tudod zárni az ablakot.
Hacsak nem fuj be a szél nagyon nagy sporolásra ne számits!
A legtöbb hő inkább az üvegfelületen át távozik. Thermo üveg a megoldás de ez igen drága d0l0g....
Ahol most lakom, az egy kertesház fenn a táborhegyen. Nem házrész, egész ház. Szuper, az ici pici gond az, hogy az egész ház szinte egy nagy ablak.
Értsd ezalatt, hogy az utcafront (rövidebbik oldal), a jobb oldala (hosszabbik oldal), hátul a konyha / fürdő (szintén rövidebbik oldal), végig ablak.
Na most mivel nem a mienk a ház, nem fogunk új nyílászárókat venni, meg állni a csereköltségeket.
De az sem normális, hogy télen 57e forintos gázszámlánk van. Ok, tavaly télen végig otthon voltam, idén már nem, de szeretnénk a lehetőségekhez képest a legjobban lecsökkenteni a fűtési költségeket. Nyilván ehhez kell jó ablak szigetelés.
Gondolom, ha bemegyek egy barkácsboltba, leveszem az első szigetelőtekercset, az nem a legjobb megoldás... Vagy igen?
Nem vagyok kétbalkezes, megcsinálom magam, ha tudom, mire kell odafigyelni.
Ha a témában valaki tudna adni linket, videót, megköszönném.