Keresés

Részletes keresés

XPS epito Creative Commons License 2010.09.09 0 0 409
lábazat tetejéig?
A mostani házunknál megállt talajszinten.
Na, az nem jó! :-(
Előzmény: hAnd (408)
hAnd Creative Commons License 2010.09.09 0 0 408
A vízszigetelést mennyivel "illik" a talajszint fölé vezetni?
Wartburg311 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 407
Ebben van üvegfátyolszövet. Legalábbils ahol kiégettem, ott látszott.

Tudatos volt. A talajvíz állandó jelleggel -4,5 m-en van ( van egy tó a környéken kb ennek a vízszintje) Így víznyomásra nem kellett szigetelni. Most a nagy esőzésekkor sem változott a vízszint a kútban. Megjegyzem, hogy a talaj homokos jellegű, könnyen elnyeli a vizet.
Előzmény: hAnd (406)
hAnd Creative Commons License 2010.08.30 0 0 406
Hello,
Nem kevés a két régteg oxdi bitumenes lemez? Talajvíznyomásra 2 réteg modifikált vagy 3 réteg oxid bitumenest írnak. Ráadásul csak akkor "engedik" a két réteget a három helyett, ha legalább üvegszövet a hordozó.
Tudom, hogy Neked a tapasztalat szerint bevált a technológia, csak kérdezem, hogy tudatos volt-e a választásod.
Előzmény: Wartburg311 (404)
Wartburg311 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 405
Szunyó!

Szerelőakna helye ki lett hagyva a pince szerelőbetonjából, majd miután elkészült a szerelőbeton kiástuk.

Ásás után az akna szerelőbetonja készült el, erre falaztam fel az akna szigetelésvédőfalát 15-ös zsalukőből.

Az akna ajlát és oldalát bitumenes lemezzel burkoltam, 30-40cm-t kiajtva a pince szerelőbetonjára.

A pince vízszintes szigetelését ősszehegesztettem az aknából kijatott lemezekkel.

A szigetelés után felfalaztam az akna belső falazatát (ez is 15-ös zsalukő)

Itt: az aknában egy jómunkásember (jómagam) kellősít.

1

Jól látszik a kihajtott szigetelőlemez, és a már elkészült belső fal. Ehhez fog csatlakozni a pince végleges aljzatbetonja.

2
Előzmény: Szunyó (402)
Wartburg311 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 404
hAnd!

Sima oxidbitumen lemez ment fel a falra. Nem vakoltam a falat, mivel az említett falazóelem elég símának tűnt, ráadásul saját magunk készítettűk a falat, így eléggé oda tudtunk figyelni, hogy ne legyenek lépcsők a téglák között. A fugákat rakásnál elhúztam kanállal. Csak kellősítve lett ezután.

Szabolcs
Előzmény: hAnd (398)
Szunyó Creative Commons License 2010.08.28 0 0 403
Nem csak teJesen, hanem vizesen is érthető. :P
Előzmény: Szunyó (402)
Szunyó Creative Commons License 2010.08.28 0 0 402
Ahh, köszi, tejesen érthető, szemléletes leírás! :))
Nekem meg lefelé van kérdésem: a szerelőakna szigetelése hogyan csatlakozik a pinceszigeteléshez?
Nekem ugyan csak egy 0,5 m x 0,5 m x 0,5 m mély zsomp lenne a pincében, de már az is elég, hogy ne legyen vízszintes és "egyszerű" a pince alja.
Előzmény: Wartburg311 (383)
hAnd Creative Commons License 2010.08.28 0 0 401
Adalék csak a vízszintes lemezben van, illetve öntöttünk egy kis talpkoszorút is. Azt is adalékos betonból. Az aljzat és a koszorú között fugaszalag is van, mert külön ütemben készült.
A zsalukő falban már nem lesz adalék. Azért kell a bitumenes lemez. A lemez az alaptól indul, tehát a bitumenes lemez alsó részemögött (15cm aljzat+23cm koszorú) vízzáró beton van, felette már normál.
A gödör 1m-rel szélesebb, mint a fal, lehet a fal külső felén dolgozni.
Előzmény: XPS epito (400)
XPS epito Creative Commons License 2010.08.27 0 0 400
látom, a tuttira mész rá!
betonadalék + bitumenes lemez!
Rakjátok már a zsalukövet?
Hozzáfértek majd, vagy körbeássátok a bitumenezéshez?
Hogyan szigetelsz a szerelőbeton és a fal külső oldalán levő lemez közé a talajvíz ellen? Felálló betonvasak körül?
Nem csinálsz inkább teknőszigetelést?
Előzmény: hAnd (398)
Dunit Creative Commons License 2010.08.27 0 0 399

  Üdv. Mindenkinek  !

 

 

 A kérdésem :  pincefalat mivel lehetne lefesteni ?

 A fal enyhén nedves. A régi, könnyen leváló vakolat eltávolítva, de kéne valami festés is.

 Tippek  ?

 Előre is köszönöm  .

 

 

 D.

hAnd Creative Commons License 2010.08.27 0 0 398
Hello,
Egy kérdés: Milyen lemezt tettél 2 rétegben a falra? Sima oxidbitument, vagy APP / SBS modifikáltat? Nekem a zsalukő pincefalra megy majd a lemez, de nem tudom, érdemes-e áldoznom a modifikált bitumenes lemezre.
A falat levakoltad, mielőtt szigetelted, vagy csak kellősítetted és rá a lemez?
Előzmény: Wartburg311 (381)
pajaci Creative Commons License 2010.08.27 0 0 397
Kecskeméten is :-)
Előzmény: Szunyó (395)
Axióma Creative Commons License 2010.08.27 0 0 396
. (hulye forummotor)
Szunyó Creative Commons License 2010.08.27 0 0 395
Hevesben is fángli. :))
Előzmény: NeomatiK (394)
NeomatiK Creative Commons License 2010.08.27 0 0 394
Azt hittem, ilyen magyar szó nincs :) Köszi!
Előzmény: C20NE (393)
C20NE Creative Commons License 2010.08.27 0 0 393
Fándli
Nyelv: német

merítőkanál; a kőműves serpenyője

Fángli

Kőműves szerszám. Anyaga lehet vas, vagy saválló acél. A fángli kis nyeles edény, amelyet ma már ritkábban használnak a kőművesek. Kis mennyiségű habarcs, malter, vagy gipsz kikeverésére használják. Régen ezzel juttatták fel a vakolatot a falra.



Szóval, mindkettő bekerült mára a nyelvbe...
Előzmény: NeomatiK (391)
Wartburg311 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 392
Kézzel nem tudod megnyomni 1 naposan sem.

OFF Én a tarhonyát is targonyának mondom, de ez már az én bajom :-) ON
Előzmény: NeomatiK (391)
NeomatiK Creative Commons License 2010.08.27 0 0 391
De azért kellően kemény lett, vagy kézzel benyomható? Gondolom, nem árt ha inkább kemény, hogy a talajnyomás ne bántsa a szigeteléstartó falat.

Mifelénk "fandli"-nak mondják, és szeritnem ez a helyes neve. Bár sose lehet tudni:)

Előzmény: Wartburg311 (390)
Wartburg311 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 390
Nálam a rés átlag 3 cm volt, az 1,7m magasan 60m kerületen kb: 3m3. És valóban sokat elbíbelődtünk a rés kitöltésével. Híg gyenge malter ment bele: egy keverésbe 1 fangli mész egy fangli cement + a homok és jó sok víz, hogy folyós legyen.
Előzmény: NeomatiK (387)
NeomatiK Creative Commons License 2010.08.27 0 0 389
Ezt az UDM 2S-t nem oldja a bitumen, olajok, alkoholok? Tudnál felrakni egy adatlapot róla?
Előzmény: Wartburg311 (383)
NeomatiK Creative Commons License 2010.08.27 0 0 388
Ha jól emlékszem, jóval drágább (2-3szor) a PVC-s szigetelés a bitumenes lemeznél.
Előzmény: XPS epito (385)
NeomatiK Creative Commons License 2010.08.27 0 0 387
A rés kitöltéséhez mennyi malter ment be?
Előzmény: Wartburg311 (381)
Wartburg311 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 386
Jónak tűnik, így az ára mérvadó persze munkaköltséggel együtt összevetve a másikkal.

Holnap leszek legközelebb, ha kérdésed van reggel válaszolok.

Sz.

Előzmény: XPS epito (385)
XPS epito Creative Commons License 2010.08.26 0 0 385
Olyasmire PVC fóliára gondoltam, mint pl. a sicofol.
A szerelőbetonban levő vashálóért nem kár, és valószínűleg nem is fog elrozsdásodni, hiszen ahhoz friss oxigén kellene, az meg a földben betonban nem nagyon tud pótlódni.
Előzmény: Wartburg311 (383)
Wartburg311 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 384
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy az aljzatbeton (legelső betonréget ami a föld felett található, néha keverem, lehet ez a szerelőbeton) alatt van PE fólia, ez megfogja már a talajpárát. Talán nem rohad el a benne lévő vasháló.

Sz.
Előzmény: Wartburg311 (383)
Wartburg311 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 383
Szigeteléstartófal: Frühwald ÜB 07 (üreges beton falazóblokk 7x50x22cm) ez jött ki legolcsóbbra, és saját magunk is fel tudtuk falazni, jó nagy méretű, így elég haladós


PVC fólia: nem tudom, a modifikált nehézlemezre gondoslz? túl drágának tartom, persze jobb, mert tud nyúlni, de kérdezem én hol lesz itt nyúlésra igénybe véve? Hacsak el nem törik az alap, vagy reped a fal, de akkor ott már más gondok is vannak.

A szigeteléstartó fal a talajszint felett a lábazati hőszigetelésbe folytatótik, ez még nem készült el, de a találkozását tervezem lekenni UDM 2S-el Próbáltam már más anyagot is de ennek nincs párja, megkötés után rágógumiszerű évek múlva is.



Sz.
Előzmény: XPS epito (382)
XPS epito Creative Commons License 2010.08.26 0 0 382
Köszi!
Ez jó leírás!

Miből csináltad a szigetelés tartó falat?
PVC fólia alkalmazásán nem gondolkoztál?
Nekem modernebbnek tűnik, mint a kátránylemez.

Hogyan folytatódik a szerkezet a talajszint felett, ahol véget ér a szigetelés tartó fal és a visszahajtott szigetelés?

Köszi
Előzmény: Wartburg311 (381)
Wartburg311 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 381
Két réteg egy lépés:

Az általános bevett gyakorlat az, hogy először megcsinálják a függőleges szigetelést, mellyel beforfulnak a pincefal alá + még 10-20 cm-t ráhagynak. Ezután elkészítik a falazatot és ezután készül el a vízszintes szigetelés. Na ez nekem nem igazán tetszett, mert míg készül a falazat addíg tapossuk a fal alól kilogó részt + lepi a por stb, könnyen kilukadhat, nehéz utána a vízszintest részt hozzáhegeszteni. Ezért mi egy lépésben leszigeteltük függőlegesen, majd ezt folytatva vízstintesen is. Erre került rá az aljzatbeton, majd a pincefalazat.


2 réteg: két réteg nehézlemez, 50cm fedéssel , a vízszintes részeken 90°-al efogatva (magyarul keresztben)

Igen építettem szigeteléstartófalat, erre került a függőleges szigetelés.

A tetején túllógattam, majd a szigeteléstartó fal külsejére visszahajtottam kb: 40-50cm-t.

Én úgy tudom azért hívják, ezt teknő szigetelésnek, mert az egész teknőszerűen ki van szigetelve. Nálunk két féle anyag volt: 1. bitumenes nehézlemez + a hajlatokban UDM 2S kenhető szgetelés + élerősítő gumiszalag

Ami fontos még, hogy a belső ill külső hajlatok le legyen kerekítve (negatív: misung + sörösüveg húzva) pozitív: gyémánttárcsás flex. A felület kellősítéséről is gondoskoni kell, máskülönben nem ragad fel rendesen a nehézlemez. Érzékeny pontja még, hogy a függőleges szigetelés és a pincefalazat közötti falazásnál marad egy 2-3cm rés, ezt híg malterrel fel kell tölteni soronként, különben ha nyomovíz jön kintről lenyomja a szigetelést, és az elszakad. (ismerős körében volt erre példa)

Megjegyzem, hogy szerelőakna is van aminek a talajszintje 0,5 m-rel van a nyári talajvízszint felett (kb: -3,5 m) de az is száraz.


Ne volt olcsó mulatság, de legalább száraz a pince, nem úgy mint a szembeszomszédomnál, ahol csak egy réteg van fent, nincs kellősítve, és rücskös a falazat, emiatt lukad a lemez. Na ott most fogják körbeásni újból az egész kéglit mert vizes....


Képek:
Szigetelőfal + szigetelés
Éllekerekítés
Falazat és a szigetelés közti rés kitöltése
Előzmény: XPS epito (380)
XPS epito Creative Commons License 2010.08.26 0 0 380
Kösziii!
Ez jó hír!

Kérdezhetek?
Mit jelent a 2 rétegben egy lépésben?
Építettél szigetelés tartó falat és ahhoz szigeteltél?
Hogy zártad le a tetején?
Honnan volt a technológia?
Mivel készült a teknő szigetelés? Kenhető? vagy fólia?

Köszi és bocs a sok kérdésért .-)
Előzmény: Wartburg311 (379)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!