Keresés

Részletes keresés

Görög András Creative Commons License 2010.08.26 0 0 9705
Nem tudok változásról, a szokásos "doboz" áruház a jelenleg érvényben lévő szabályozási terv szerint nem megvalósítható és egyenlőre nem volt bizottság, képviselő-testület előtt a szabályozási terv módosítására való kezdeményezés.
Előzmény: Wormie (9702)
Fürgeláb Creative Commons License 2010.08.26 0 0 9704
Nem szeretnék politizálni, de az önkormányzat honlapján jó nagy hazugság van:

Jobbikos képviselők fogadóórái

Ezek a képviselők országos listáról jutottak be, semmi közök ezekhez a választókerületekhez.
Aeslan Creative Commons License 2010.08.26 0 0 9703
http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/20275668.jpg

Üdv!

Még épülőben..
Előzmény: Zitka (9690)
Wormie Creative Commons License 2010.08.26 0 0 9702

Van-e ezügyben változás?

 

Gazdasági helyzet ide vagy oda, az Aldi Nagytétényben hetek alatt felhúzta az új áruházát átellenben a Lidl-vel...

Előzmény: Görög András (9333)
Görög András Creative Commons License 2010.08.26 0 0 9701
Ma reggel itt tartottak a bontással:

Előzmény: Dmdödöm (9691)
Görög András Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9700
A terület magántulajdonban van. Erre a részre van érvényes szabályozási terv, mely szerint hasonlóan az eredeti funkcióhoz, irodaház épülhet, magassága a környező házakhoz igazodik.
Konkrét tervről még nem tudok (majd utána nézek), voltak olyan elképzelések, hogy az alsóbb szinteken üzletek, szolgáltató helyek lesznek.

A rózsavölgyi alagút szerepel a főváros "hosszútávú" fejlesztési tervében, a KVSZ jelöli az Egér útba való becsatlakozását. Az persze könnyen lehet, hogy én már ezen az úton nem fogok autózni. :)

A terinfo.ujbuda.hu oldalon meg lehet nézni a szabályozási vonalakat.
Előzmény: Dmdödöm (9691)
vörösmacska Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9699
A szánkó, vagy sídombot, vagy vidámparkot be nőtte a gaz!
Előzmény: Dmdödöm (9691)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9698
Remélem nem fogják.
Előzmény: Dmdödöm (9697)
Dmdödöm Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9697
Albertfalvai Hid???
A linken nezd a filmet. Figyelj a 2' 20"-nal. Ez csak egy alom. De ki tudja? Lehet, hogy egyszer megepitik.

http://www.youtube.com/watch?v=vzbJ0UOFRkA&feature=player_embedded
Előzmény: Zitka (9696)
Zitka Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9696

A "mellette" kicsit túlzás, mert ugye közben ott a Duna, de tény, hogy hiába a hiper-szuper színvonalú projekt, azért mégiscsak egy szennyvíztisztító...

 

Az a meglátásom, hogy megfelelő marketinggel bárhol el lehet adni lakást (is). Látod, a 2x2sávos gyorsforgalmi Szerémi út mellett közvetlenül ott vannak a "lakóparkok". Nádorliget, Velezda, stb.  És elkeltek a lakások, nem is olcsón.

 

Igen, hallottam a hídról, hidakról. Nem tudom, most mi a legújabb verzió... Hol és mikor terveznek hidat a Lágymányosi és a Hárosi híd között. A tervezett Galváni-hídról mi hír?

 

Itt találtam róla valamit, de ez semmi konkrétum, csak tervezői állásfoglalás.

http://www.budapest21.hu/portal/server.pt/gateway/PTARGS_0_76295_29083_0_0_18/allasfoglalas%5B1%5Dptav.pdf

 

 

Előzmény: Dmdödöm (9695)
Dmdödöm Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9695
Az OFF-ban jelzett lakotelep pont a mostanaban atadott szennyviztisztito mellett van.
Vajon ez sem zavar senkit?
De tudod, nalunk a Erzsebet-Csepel felol vezeto hidat terveztek lako hidnak. Sot, egy idoben az onk.-nal voltak olyan tervek, miszerint a Csepelrol atjovo hidrol az utat egy alagutat epitve a Rozsavolgy deli lejtoi alatt elviszik a Tovaros lakotelep mellett az Egerutig. Ott ki a felszinre es irany az autopalyak.
Előzmény: Zitka (9694)
Zitka Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9694

Hát igen... computerrel minden lehetséges...

(ismered a viccet a tumorról és a photoshopról? ;-)  )

 

Ezek szerint a célközönséget ilyesmivel el lehet mókusvakítani...?

 

OFF: ez a borzalmasan sűrű beépítés is "érdekes" benapozású

 lesz, főleg az alsó szinteken...

http://ingatlan.net/magazin/2010/08/brutalis-hazakbol-epitenek-uj-ferencvarost-a-duna-parton-ujabb-megaloman-lakotelep/

 

ON

Előzmény: Dmdödöm (9691)
Dmdödöm Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9693
Na, akkor ujra!

http://www.nanette.hu/nanette-viva
Dmdödöm Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9692
Bocs! Hatha erdekel meg valakit:
Dmdödöm Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9691
Amit a Mefiblogrol kuldtel mar kesz van es mukodik is. A Mernok utcai iskolat epitettek at.
A masik linken mar tobb mint egy eve is tanacstalanok voltak valoban.

Gorog Andras, ha olvasod a forumot, talan tudsz valamit mint mindig.
Remelem Andras ir valamit.

Mas tema: Szankozodomb???? Mert egy-ket honap es aktualis lesz ujra. A teruleten semmilyen erdemleges valtozast nem latok.
Tud valaki errol valamit?



A kep szerint a Mezokovesd utcaban uj alapokra helyezik a nap jarasat. Itt majd eszakrol sut a nap!!! Igaz, hasonlo fenyekre nyaranta lesz nemi esely.
Előzmény: Zitka (9690)
Zitka Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9690

Én is láttam...

Ezt találtam a témában, még tavalyi hír:

http://mefi.be/muti/3803/az-uj-szamalk-epulet-kepekkel/

 

meg ezt:   retronom.hu/node/15754

 

 

de itt is inkább spekulálnak, hogy mi lesz ott....

Előzmény: Dmdödöm (9687)
Dmdödöm Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9689
Igen. Ennek a hatso epuletet lattam bontani. A mellette levo Plantart is szept. elsejetol bezar. Azt mondjak, bontjak.
Előzmény: Törölt nick (9688)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.23 0 0 9688
Ezt bontják?
http://www.nivoprojekt.hu/nivo/kepzok/szamalk/
Előzmény: Dmdödöm (9687)
Dmdödöm Creative Commons License 2010.08.23 0 0 9687
Nem teljesen Albertfalva.
Lattam a napokban a SZAMALK epuletet bontani. Hallom, hogy a regi "Budai Lotto" aruhazat is bontani fogjak.
Tudja-e valaki mi lesz a helyukon???
Aeslan Creative Commons License 2010.08.12 0 0 9686
Itt is vannak érdekes dolgok!

Üdv!
Előzmény: Dmdödöm (9685)
Dmdödöm Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9685
Az arcköny (facebook) oldalai között van egy a kerülettel foglalkozó oldal. Akit érdekel:

http://www.facebook.com/pages/XI/109086129142134?ref=mf&v=wall

(remélem a linket jól írtam és működik is.
Aeslan Creative Commons License 2010.07.27 0 0 9684
No$, €z ig€n jó kérđés! :))
Előzmény: Dmdödöm (9683)
Dmdödöm Creative Commons License 2010.07.26 0 0 9683
Egy koltoi kerdes:
Megmagyarazna valaki, hogy a csatorna javitast - ami lehet, hogy nem eletveszely elharitas - miert kell este 10 orakor kezdeni????
Aeslan Creative Commons License 2010.07.21 0 0 9682
Üdv!

Hát, elképesztő. Ez amúgy a 14-es, 7-es buszcsalád Körtér felé menő megállója mögött, Kelenföld, Város-központnál, egaz?

Egyenlőre nem láttam Alberton ilyet, majd keresgélek, csak van. :)

Előzmény: gabe203 (9681)
gabe203 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 9681
Ez ugyan nem Albertfalva, De közel van. Más nem lát ilyent ?

KÖRNYEZET VÉDELEM - KÖRNYEZET SZENNYEZÉS !
Nem tudom hányan szoktak várni a városközpont megállóban a befelé menő
buszokra a megállóban, de ha megfordulnak láthatják a zöld parkban hagyott
aszfalt darabokat.Ezek már több, mint négy éve ott hevernek. A járda javítást végző "szakemberek" nem vitték magukkal. Ha jól tudom, az aszfalt darabokat ismét fel lehet használni.
A szomorúbb viszont az, hogy "Tisztelt" polgármesterünk a kampányát a szemben lévő oldalon szokta tartani.
Feltehető, hogy annak idején sok idős ember panaszára (bukdácsoltak a felpúposodott, töredezett járdán) lett kijavítva ilyen módon.
Szóval eddig polgármesterünk nem vette észre, pedig mindenre van gondja.
Ettől kb. 50 méterre kialakíttatott egy pihenő park szerűséget a volt homokozó helyén (mert ugyebár a homokozó tisztán tartása is az önkormányzat feladata lett volna) Néhány millióba biztos belekerült.
A padok elhelyezése is volt olyan sikeres, hogy ha szeretnének az idősebbek beszélgetni egymással, akkor csak oda kiabálnak a másiknak.

Hasonló jó módszer már bevált a Kosztolányi Dezső téren is a tereprendezés után.
Különös módon az aszfalt még mindíg itt van pedig a kertészet és a kerületi közterület-felügyelet is tud róla.

MÁS ! A nagy viharok után kicsavart fa és az ágak még mindig várnak a korhadásra.
Tudom, hogy a kerületben sok park és lakótelep van, de van rá megoldás a rendben tartásra. Ha az előző választásra nem, akkor talán az idei népszerűség fokozásra jó lesz időzíteni ezeket a feladatokat.

De az idő meg fogja oldani a problémát, mert a föld mozgásából kifolyólag és a nehézségi erő folytán el fog tűnni a talaj felszínéről.

DE A MÉLYBEN IS SZENNYEZNI FOGJA A TALAJT
emp Creative Commons License 2010.07.18 0 0 9680

dehogynem!

 

mikor éjjel már leköltöztünk a tetőtérből a nappaliba aludni a hőség miatt, és nyitva volt az erkélyajtó is, egy kis légmozgás reményében.

 

pont akkor valami üvöltözős jelenetet ismétegettek rendesen éjfél után(én jobbára csak azt vettem ki az ordításból, hogy b.meg)

Gyékényesnek azon a végén lakunk.

 

a tüzoltók másnap voltak, ugye?  :)

 

amúgy a csend általában fantasztikus, nekem még mindig különleges a Karinthy után.

Előzmény: macmelon (9673)
macmelon Creative Commons License 2010.07.18 0 0 9679
Hát ne is költözz sehova! :) Legfeljebb pár hétre, mert akkor még jobban rájössz, itt milyen szuper! ;)
Előzmény: Dmdödöm (9677)
Dmdödöm Creative Commons License 2010.07.17 0 0 9678
Mikortol lesz ujra iskola az iskola?
Es mikent lesz atalakitva?
Andras! Ha tudsz ezekrol valamit, megosztod velunk?
Előzmény: Görög András (9676)
Dmdödöm Creative Commons License 2010.07.17 0 0 9677
En a szuletesemtol fogva itt elek es egyetertek veled a kornyek csendesseget illetoen. En sem cserelnek semmi penzert, de a '92 utani idoben a nagy koltozesek es a Szeremi ut , Savoya park epitese utan a zajossag egyertelmuen valtozott. Az ejszakakban yaszkarozo autobuzik, az ejszakakban fektelen hazibulizok azok akikre gondoltam.

A "magyar High School Musical", nos errol nekem inkabb az Alom.net ugrik be. Hogy ebben a sorozatban ki es hogyan beszelt, kiabalt nem tudom, mert keveset voltam a felvetelek kozeleben. De tudom, hogy mas helyeken, mas filmeknel neha milyen felhajtas van. Gondolj a maig felejthetetlen Evita helyszineire. En ehhez kepest mondtam.
Elnezest ne kerj a velemenyedert! Igy arnyalodhat a kep barmirol is. Az, ha mindenki csak egy velemeyen lehet csak, regen rossz!!! Ezutan lassuk majd a vegeredmenyt.
Előzmény: macmelon (9675)
Görög András Creative Commons License 2010.07.17 0 0 9676
Apropo! Az iskolat tavaly kiuritettek. Vajon mi (lesz) a sorsa?

Az iskolát az egyház vette bérbe, bővíteni szeretnék, majd továbbra is iskolaként funkcionálna.

Előzmény: Dmdödöm (9674)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!