Nem szükséges 40-nel számolni,arra a részre ezt a vonatot 10 km/h-val engedték volna fel.Egyébként a fénysorompók(ahol vannak) nincsenek kikapcsolva.Ami biztos,hogy foglalkoztak a vonallal,mert Varsánynál láttam cserélt talpfát és Gic felé új zúzott követ.
Kisbér és Varsány között voltak lopások(csavarokat és hevedereket loptak), másrészt Lázi Mh-nál tavaly egy meghajlott fedélszerűség frankón felfelé állt a sínek között, nem tudom azóta megcsinálták e.
Jövő héten Franciavágás közelében nyaralok szerdától 1 hétig. Mikor jön arra a tolatós?
Tudomásom szerint most is járható, de abban nem lennék biztos, hogy így hamarabb célba jutottak volna: Franciavágás-Oroszlányi erőmű ipvk. távolság kereken 66 km, mozdony vontatta vonattal 40 km/h-val továbbítható, ha számolunk egy kis veszprémvarsányi (esetleg kisbéri) tartózkodást, ill. az útátjárók fedezését, akkor itt is kijön a 2 óra sajnos így is (és akkor még mindig végig 40 km/h-s sebességgel számoltunk, lassújelek nélkül, ideálisan). Sajnos ez a helyzet.
Fénysorompókkal ill. minimum 60-as pályával, már elgondolkoztató lett volna. De persze ezt nem mi döntjük el.
A pontos menetrendet nem ismerem, az azonban biztos, hogy 15:10-kor haladt el az üres szerelvény a pápai repülőtér mellett Ugod felé. 16:25-re érkezett vissza Pápára a gyerekekkel.
Itt nyugaton a remot is csak csörgő.Egyszerübb volt igy mint a remoton ki majd vissza iktatni a vonatbefolyásolót.A szerelvény meg eleve 1.5 óra késéssel ért már le Cellbe a 20-on.
Én fotóztam, de ritka fos képek lettek úh nem lesznek publikálva :)
Nem dupla csörgő, hanem Hörgő+Csörgő volt, utóbbi ráadásul a 2143-as retrógép, ami azonban érdekes módon sosem volt elől. Gondolom, technikai okok miatt csak a remot gép lehetett az előfogat, így minden körüljárás igen kacifántos volt. Gondolom, a késés részben ennek is köszönhető.
Lehet,hogy a Császári rakodás nincs,de a pft-től nem lesz fényes a sín.Varsány és Kisbér között is jár,mégis olyanok a sínek,mint amik 100 éve ott rohadnak.Nem lehet hogy a gyomirtó miatt tűnik fényesnek?Vagy az arra nem ment?