Keresés

Részletes keresés

toth-abri Creative Commons License 2010.12.12 0 0 3103
300eoss Creative Commons License 2010.11.26 0 0 3102

Szia!

Üdvözlünk itt! Mutass képet :-)

Előzmény: toth-abri (3100)
Bobby75 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 3101

Szia Peti!

 

Jó, hogy újra itt vagy köztünk, bár nélküled kicsit leült a fórum...:(

Remélem egyre jobban vagy!

 

R.

 

Előzmény: toth-abri (3100)
toth-abri Creative Commons License 2010.11.26 0 0 3100

szia

Bobby75 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 3099
Help! RAW konvertálásnál hozzá kell rendelni az ICC profilt? Csak mert az asztali gépemen dolgoztam ki, amihez CRT monitor van és ott jók a képek, de ha átrakom notira ott iszonyat gáz! Fordítva ugyan ez a helyzet.... Namost megnéztem régebbi, még olympusos képeimet, ott nem ennyire vészes a dolog. Nikon capture nx2-t használok amúgy...
300eoss Creative Commons License 2010.10.22 0 0 3098
Igazából engem főleg a laborgyakorlat és a képértékelés érdekelne, a fotótörténetet volt szerencsém végighallgatni. Nagyon érdekes egyébként.
Előzmény: ultramarin9 (3097)
ultramarin9 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 3097
Mivel ez már a harmadik volt, azt hittem, a 2 utolsó nem jött össze :)
Eddig beszélgetések zajlottak egyfajta klubélet lehetőségéről ill. Soltész István ajánlott egy - fizetős - előadássorozatot a fotóművészet történetéről. Ez novemberben indulna, addig a beszélgetésen kívül Boros György értékelte a bevitt képeinket. A következő alkalommal, illetve az előadásokkal felváltva továbbra is képnézegetés, beszélgetés lesz a program, de a távoli jövőben laborgyakorlat is szóba került.
Előzmény: 300eoss (3096)
300eoss Creative Commons License 2010.10.21 0 0 3096
Ezt mondom, hogy azon sem. A 2.on mi történt?
Előzmény: ultramarin9 (3095)
ultramarin9 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 3095
Sajnálom :( Az elsőn voltál egyébként?
Előzmény: 300eoss (3094)
300eoss Creative Commons License 2010.10.21 0 0 3094
A múlt hetinél dolgozóban voltam, most meg 7től színház(bérlet). :-((
Előzmény: ultramarin9 (3093)
ultramarin9 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 3093
Kedves nyíregyháziak, fotózás iránt érdeklődők!

Szeretettel várunk mindenkit 2010. október 21-én, csütörtökön 18 órai kezdettel a Váci Mihály Kulturális, Művészeti és Gyermekcentrum 24-es számú oktatótermébe.
Az előző szakmai beszélgetéseket követően ez alkalommal szeretnénk egy Nyíregyházán hamarosan induló fotós kör, fotós tanfolyam létrehozásának és működtetésének feltételeit, hátterét közösen tisztázni.
A beszélgetés második felében ezután ismét sor kerül a résztvevők által hozott saját fotók elemzésére, képkészítési technikák , ötletek, kritikák, vélemények megoszátásra,Boros György és Soltész István nyíregyházi fotóművészek vezetésével.

Helyszín : Váci Mihály Kulturális, Művészeti és Gyermekcentrum 24-es számú oktatóterme,
Időpont: 2010. 10. 21, csütörtök 18-20 óra
Téma: Nyíregyházán induló fotós klub, fotós közösség működése, valamint képelemzéssel egybekötött szakmai beszélgetés.

A rendezvény nyitott, minden új és régi érdeklődőt várunk szeretettel!
Bobby75 Creative Commons License 2010.06.25 0 0 3092
Én 6-án találkoztam vele a holokauszt megemlékezésen. Kicsit bicékelt, de saját lábán jött! Örültem Neki :)
Előzmény: 300eoss (3091)
300eoss Creative Commons License 2010.06.24 0 0 3091
Melyikkel? A topiknyitóval? Vele nem, némi infóm van (1hónapos), amit Soltész I. -tól tudok.
Előzmény: Bobby75 (3090)
Bobby75 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 3090
Imi! Petivel találkoztál mostanában?
Bobby75 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 3089
Város. A váz Csutkai Csabáé volt, a többi meg Sipeki Petié meg Beregszászi Jancsié, de én már egy kézből vettem. Norbié volt, aki Giba Atissal hangosít...Milyen Norbi is????
Előzmény: 300eoss (3088)
300eoss Creative Commons License 2010.06.24 0 0 3088
Profi cucc. Netről vetted vagy innen a városból? Vagy külföld?
Előzmény: Bobby75 (3087)
Bobby75 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 3087
Az oly-t mér régebben eladtam, amikor begyűrűzött a gazd. válság. Szerencsére egész jó áron. Mostani cuccom:

Nikon D2x
Nikkor 24 1:2,8
Nikkor 35-70 1:2.8
Nikkor 80-200 1:2.8
SB 600 Vaku
Előzmény: 300eoss (3086)
300eoss Creative Commons License 2010.06.24 0 0 3086
Most akkor az egész Oly rendszert eladtad, és új rendszert építesz?
300eoss Creative Commons License 2010.06.23 0 0 3085
Pedig a 4/3 is egy jó konstrukció. Mindegy, lényeg hogy inspiráljon, és fotózz.
Előzmény: Bobby75 (3084)
Bobby75 Creative Commons License 2010.06.22 0 0 3084
Na, úgy néz ki, hogy Olympus helyett Nikont fogok hajtani egy darabig! :)
tonyi8 Creative Commons License 2010.04.24 0 0 3083

Jó fényeket hozzá:) Ahogy látom lesz.

Van valakinek sandisk extreme III. vagy IV. CF kártyája? Szeretném összehasonlítani az én Transcendemmel, hogy vajh tényleg van-e olyan különbség közöttük, mint amennyi az árukban van.

Előzmény: 300eoss (3082)
300eoss Creative Commons License 2010.04.23 0 0 3082
Holnap pl. a Tiszát látogatom meg a Beregben, 6x7-es diára. Bicajjal a töltésen.
Előzmény: tonyi8 (3081)
tonyi8 Creative Commons License 2010.04.23 0 0 3081
Kicsit visszaolvasgattam, most lett aktuális a válasz:)
Szóval 7D lett, a 70-200 helyett pedig egy 200 2.8 és egy 85 1.8.
Hova jársz/jártok mostanában természetet képelni?:) Gondolkodom, hogy holnap kimegyek a Bujtosra csak teszt jelleggel meghajtani az új kütyüket.
Előzmény: 300eoss (3049)
300eoss Creative Commons License 2010.01.23 0 0 3080
Itt vagyok
vlevi70 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 3079
Más se nagyon :)
Én is csak azért, mert rendezgetem a kedvenceimet...
Előzmény: Bobby75 (3078)
Bobby75 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 3078
Ti még vagytok? 1000 éve nem jártam erre...:)
300eoss Creative Commons License 2009.07.27 0 0 3077
Augusztus-szeptember környékén rendelnék megint rollfilmeket. Ha valaki be akar szállni, szóljon. Persze lehet mást is rendelni, síkfilm, stb. Itt a kínálat, innen rendelek: www.robertwhite.co.uk
gabancs Creative Commons License 2009.07.05 0 0 3076
Ha lenne oly kedves valaki, hogy egy próba erejére megengedné, hogy feltekerjem a gépemre, nagyon megköszönném neki.
vlevi Creative Commons License 2009.07.05 0 0 3075
Ja igen, ebből van újabb.
Biztosan új darab, mert egy régi dpreview tesztben "Lens Construction 15 Elements in 14 Groups",
az újról pedig azt írják, hogy "Lens Construction 16 Elements in 12 Groups"
Egyrészt képstabi is van benne, valamint HSM fókusz, ami főleg a Nikon gépek miatt került bele. Ezek szerint a fókuszálása akár lehet jobb is. De a képe?
Előzmény: gabancs (3074)
gabancs Creative Commons License 2009.07.04 0 0 3074
Nemek is van 55-250, és valóban remek darab. A régi sigma 18-125-ről én is sok rosszat olvastam, Viszont az új akár még jó is lehet, kevés képet találtam a neten.

A Canon 17-85 ismét egy érdekes darab, a teszteken dicsérik, ugyan akkor vannak akik szidják.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!