Keresés

Részletes keresés

raga4567 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 2286
Kösz szépen, úgy érzem nem fogom befizetni, ha a tájékoztatás ilyen hiányos volt, akkor nem várok jót ettől az egésztől.
Előzmény: Prof (2285)
Prof Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2285
Szia!

A szerződés létrejöttének feltétele a foglalódíj megfizetése. Ha nem fizeted meg,
nincs szerződés.

Amit az ügynök mondott, az a 30 napos felmondás: a kötvény létrejöttétől (kézhez
vételétől) számított 30 napon belül jogod van elállni a szerződéstől, ez esetben egy
csekély mértékű adminisztrációs költség levonása után visszakapod a pénzt (már
ha befizeted).

Prof
Előzmény: raga4567 (2283)
zsozsi1989 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2284
De ez osztrák-német cég. Jelen van Csehországban,Lengyelországban és Szlovákiában is.
Augusztusban kapják meg elvileg a PSZÁF engedélyeket.

Amit kérdeznék még, hogy egy OVB-nél, hogy van az új ügyfelek keresése?
Jutalék kifizetés havi szinten történik? Milyen alapú a fizetés? Milyen jutalékok vannak?
Előzmény: Prof (2282)
raga4567 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2283

Sziasztok,

lenne pár kérdésem, mert lehet kitáncolnék a szerződésből.

Hétvégén írtam alá egy 10 éves szerződést az OVB egyik képviselőjével az Uniqa-val. Alapdíjat még nem fizettem be, de eléggé sürget vele az ügynök. Mivel aláírtam gondolom nem egyszerű, de még nincs befizetve semmim, ki tudok-e még szállni, ha akarok? Mindenképpen be kell fizetnem az első havit, az ügynök azt mondta, akkor még van egy hónapom kiszállni, mert a papírok úgy készülnek el az Uniqa-nál? Visszakapom, ha befizetem, de úgy döntötök még se akarom ezt a lekötést?

Előre is köszönöm a segítséget.

Prof Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2282
Asszem pár éve láttunk már az osztrák határ mellett osztrák termékeket áruló
magyar vállalkozást. Volt is belőle galiba.

Szerintem előbb legyen meg a pszáf-engedély, utána gondolkozz!

Ólomlábú fenntartásai egyébként megalapozottak.

Prof
Előzmény: zsozsi1989 (2281)
zsozsi1989 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2281
Igen, foglalkozna velem.

Azért kéne Sopronba költözni, mert a cég osztrák-német székhelyű és eddig csak Sopronba van egy irodája. Szóval főként osztrák termékeket árulnak a határ mellett élő magyar embereknek (Sopron,Kőszeg,Szombathely).

A cég augusztus közepén kapja meg elvileg az összes PSZÁF engedélyt, így már
Magyarországon is bejegyzett cég lenne.
Nem 200.000Ft-tal számolok havonta, hanem olyan 80-90 körüli kiadással. Ismerősöm is Sopronba lakik albérletbe, és hozzá tudnék költözni.

Úgy érzem a képességeim megvannak hozzá, igaz ez élesben derül ki. Voltam telefonos üzletkötő, közvélemény kutató, autókat értékesítettem és csináltam már elég sok mindent, ami ahhoz kell, hogy eladjam magam.

Én elhiszem, azért érdeklődöm, hogy vágjak-e bele.
Előzmény: bankvilági idegenvezető (2280)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2280
Ha az ismerős azért ajánlotta ilyen bátran,mert foglalkozni fog veled,illetve sokat segít majd az elején,(elsősorban az ügyfélszerzési módszereket) akkor megértem.

Mindazonáltal,ebből a szakmából,pont ugyanannyi az esélyed Pécsen megélni vagy jól keresni,mint Sopronban.

Nem igazán vágom az összefüggéseket. Miért kell ehhez Sopronba költözni? Nincs csak ott székhelye,illetve aktívan foglalkozó emberek,kizárólag ott dolgoznak ennél a cégnél?

Ez az oka?

Ez azért gáz,mert ha úgy számolsz,hogy 200.000 Ft a havi megélhetés Sopronban,akkor az első 3-4-5 hónapban miből fogsz élni?

Az ehhez szükséges kb 1 millád megvan,hogy ne kelljen hazajönnöd idő előtt?

Nézd,nem tudom,nekem elég bizonytalannak tűnik. A cégről nem tudok semmit,szvsz jómagam Pécsen kezdeném el,sokkal kevesebb előzetes kiadással.

Először meg kellene győződnöd arról,hogy alkalmas vagy-e a szakmára. A pénzügyi végzettség,önmagában semmilyen garanciát nem ad,sajnos bármennyire azt gondolják a laikusok. Tehát ahhoz,hogy kiderüljön,mennyire fogsz ebből keresni,teljesen más képességek fogják meghatározni.

Ezt hidd el nekem kérlek! (Jó szándékból írom)
Előzmény: zsozsi1989 (2279)
zsozsi1989 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2279
Sziasztok!
Tudom nem ebbe a topikba lenne kérdés ez, mivel más cégről van szó, de a tevékenységi köre ugyanez!
Lényeg, hogy kaptam egy lehetőséget, és fel kéne költöznöm Sopronba (Pécsről), és kérdezem én, hogy aki ilyen ügynöki munkát végez, annak megéri-e? Főleg h albérletet kell fizetnem egy tök másik városba. Tudom, hogy az elején nem lenne normális jövedelmem, de rááldoznék az életre Sopronba több mint 200.000 Ft-t. Szerintetek érdemes lenne megpróbálni? A cég az EFS (Euro Finanz Service) és ismerős nagyon ajánlja. Meg lehet ebből a munkából élni?
Fiatal vagyok, és mivel egy vad idegen városba lennék, egyértelmű, hogy éjjel-nappal mennék a munka után, sőt a végzettségem is ilyen, és az életemet is a pénzügyi vonalon tudom elképzelni!
Prof Creative Commons License 2010.05.23 0 0 2278
Ahszo. Megvan.

Ahogy hallom, egyéni jutalékban tényleg erősek vagytok.
Előzmény: Prof (2277)
Prof Creative Commons License 2010.05.23 0 0 2277
Hali!

Ezekkel egészen egyetértek.

Ugyanakkor: melyik is az a cég, ahova te mennél?

Prof
Előzmény: bankvilági idegenvezető (2273)
avap Creative Commons License 2010.05.21 0 0 2276
Elküldtem az önéletrajzot köszönöm a segítséget előre is! Amúgy a 250-et nettoban gondoltam
Előzmény: bankvilági idegenvezető (2275)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2010.05.21 0 0 2275
Ha rákattintasz a nevemre megtalálod az elérhetőségeimet. Küldj légyszíves egy önéletrajzot és egy pár soros levelet hozzá,mi az elképzelésed,mit szeretnél kb egy-két éves viszonylatban.

Nem ígérek semmit de meglátjuk tudok-e neked segíteni.
Előzmény: avap (2274)
avap Creative Commons License 2010.05.21 0 0 2274
Köszönöm a segítséget és a tanácsodat! A munkától nem félek már nem vagyok kezdő 16-éve gályázom egy helyen, és váltani akarok! Megszoktam hogy folyamatosan dolgozok! Esetleg tudnál valami jobb céget ajánlani? Én nem akarok milliomos lenni csak becsületesen megélni!
Előzmény: bankvilági idegenvezető (2273)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2010.05.21 0 0 2273
Kedves avap!

Egy alapgondolatot fogadj el tőlem. (nem kötelező természetesen) Nem OVB függő,hogy megfogsz-e élni vagy sem.

1- Egyedül te vagy a felelős,hogy mi fog történni veled. Ha eldöntöd és lelkiismeretesen végig mégy azon az úton,ami a sikerhez visz és alkalmas is vagy a szakmára,akkor meglesz az eredmény.

2- A világ legjobb cége sem tudja garantálni neked a havi 250.000 Ft-ot jutalékos rendszerben,mert ez alapvetően nem a cég termékein múlik. (de mindenképpen szükséges a jó termék)

3- Bármelyik ismert brókercégnél megtudod keresni a 250.000 Ft-ot,amennyiben az alapvető célkitűzésed az lesz,hogy a legalázatosabban és legügyfélorientáltabban szolgáld az embereket.

4- Ha azonnal akarsz mindenféle előképzettség és több éves ajánlás alapján összegyűjtött ügyfélbázis nélkül,rögtön ennyi pénzt keresni,akkor csalódni fogsz. Az OVB-nél is és máshol is. Vannak kivételek,jómagam ismerek egy pár embert,aki azonnal produkálta ezt de a nagy átlag nem.

5- Ez nem alkalmazotti meló,tehát nem garantált a fix pénz. Ellenben a havi 250 ezer többszöröse is megkereshető,ha jól csinálod. Havi 1-2 millió sem ritka a jobb hónapokban. (nem úgy írtam,hogy ismerek valakit,aki ennyit keres,hanem magam is szoktam ennyit keresni.)

6- A havi 250.000 Ft -ból vedd le a járulékaidat és az adót. Kb 170.000 netto elkölthető pénzed marad ebben az esetben.

7- Jómagam nem vagyok OVB tag de ha választanom kellene akkor nem a Generalit választanám. Mondjuk nem is az OVB-t. Van még elég sok opció és az OVB-nél lényegesen magasabb jutalékot is fizetnek kezdőknek más cégek.

Remélem segítettem. Üdv!
Előzmény: avap (2272)
avap Creative Commons License 2010.05.21 0 0 2272
Én most akarok az OVB-hez menni dolgozni, bár hívtak a Generalihoz is! Meglehet az OVB-nél élni, mert nekem mindenképpen legalább 250.000-ret haza kell vinni a családhoz hogy megéljünk? Kezdőként mennyire nehéz Kalimbadaluna?
Előzmény: kalimbadaluna (2271)
kalimbadaluna Creative Commons License 2010.05.20 0 0 2271
Üdv!

A válaszok alapján úgy gondolom, hogy jól döntöttem és nyugodtan folytathatom a pályafutásomat az OVB jelenlegi struktúrájában.

Köszönöm a választ.
Kalimbadaluna

ui: a sortőrés valószínűleg még mindig nem fog működni, de ezt csak az üzenet elküldése után fogom megtudni:-D
Prof Creative Commons License 2010.05.19 0 0 2270
Szia kalimbadaluna.

Kérdéseidre a válasz, röviden.

1. Igen, van korrektebb cég. Nagy átlagát tekintve feltétlenül, ugyanakkor fenntartom
a jogot, és egyben vélelmezem is, hogy az OVB számos irodájában roppant magas
színvonalon folyhat a munka, ezzel sok ügyfelet jogi, erkölcsi és anyagi értelemben is
kitűnően kiszolgálva. Meg van teljesen kotvány is, természetesen.

2. Igen, van. Az OVB a vezetői jutalék felé van orientálva, tehát minél több kezdő
munkatársad van vezetőként, annál jobban jársz.

3. Nincs ilyen cég, kivéve, ha az egyetlen területre (pl. hitelközvetítésre,
vagyonbiztosításra) szakosodott alkuszokat és többes ügynököket kivesszük a képből
(ők nem allfinanz szolgáltatást nyújtanak).

4. A termékekkel nem abszolút értelemben van baj (úgy is van mondjuk, de nem
igazán súlyos), hanem azért, mert lényegében MINDEN ügyféligényre ezt a két
plusz egy terméket viszik.

5. A magyar piac gyerekcipőben jár.

Katasztrófa volt olvasni a leveledet, konkrétan.

Prof
Előzmény: kalimbadaluna (2263)
Prof Creative Commons License 2010.05.19 0 0 2269
Hali!

3 hónaptól 3 évig (terjedő szabadságvesztés)...

A kérdésed kb. olyan, hogy mondjak neked jó éttermeket Budapesten, ahol 3-tól
30 ezer forintig lehet megvacsorázni (tudok ilyet egyébként, mindkét kategóriából,
jártam is bennük, így az ajánlatom megalapozott).
Csakhogy ennek így ebben a formában semmi értelme.

Függ (többek között): meglévő termékeidtől, pénz forrásától, tervezett felhasználási
módjától és időpontjától, elvárt megtérüléstől, aktuális és tervezett jövőbeni
pénzügyi helyzetedtől, kockázatvállalási hajlandóságodtól.

Ezek függvényében a látra szóló bankszámlától a TBSZ-ig sokminden szóba jöhet,
kb. 100 féle termék.

A véleményem az, hogy a kérdésed ebben a formában komolytalan. Ha valóban
megoldásra (és nem véleményre) van szükséged, ez esetben nyilván egy személyes
találkozó során kellene kiderítenünk, hogy van-e dolgunk egymással.

Prof
Előzmény: Törölt nick (2267)
baradgábor Creative Commons License 2010.05.19 0 0 2268
Kedves kalimbadaluna!

Felvehetném veled a kapcsolatot? Lenne néhány kérdésem, esetleg időpontot is egyeztethetnénk. Konkrétabban : baradg@freemail.hu ha kérlek dobsz egy mailt?
Üdv: Gábor
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.19 0 0 2267

T Prof ! A véleményed kellene!

Bár az utóbbi hetekben nem jártam ezen az oldalon,valamint ez nem az a hely,de megpróbálom-- tanács kellene pénzügyi téren!

Kb 2,8 mill-ra kérek tőled tanácsot,milyen "befektetésre" volna ötleted 3hónaptól 3 évig minden érdekel ! Előnyt jelentene,ha a kamatot akár havonta,de akár évente felvehetném. Kérek Tőled tippe/ke/t !...köszi !

u.i.---más fórumozótól is köszönettel veszem a "kioktatást"

kalimbadaluna Creative Commons License 2010.05.19 0 0 2266
csináltam egy printscreent, így hátha olvashatóbb, valamiért nem működik a sortörés...
kalimbadaluna Creative Commons License 2010.05.19 0 0 2265
hát ez a formázás valahogy nem igazán jött össze, elnézést érte... ...
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.19 0 0 2264
Máskor írj tagoltan, mert fárasztó olvasni.
kalimbadaluna Creative Commons License 2010.05.19 0 0 2263
Sziasztok! Kb fél éve kezdtem el dolgozni a fent említett cégnél. Alapvetően számomra teljesen jónak tűnik a cég filozófiája, de kíváncsi voltam mások véleményére a céggel kapcsolatban, ezért elkezdtem keresgélni. Olvasgattam ezt a fórumot (persze végig nem volt időm olvasni) és olvastam sok véleményt. Úgy gondolom, hogy ezeknek a véleményeknek a fele mit sem ér, hisz nagyon sokan úgy vagdalkoznak a szavakkal, hogy azt sem tudják miről beszélnek. Valamint szerintem az is badarság, ha valaki 1ember munkája alapján ítéli meg másik több 1000 emberét. Véleményem szerint egy tanácsadó korrektsége csakis a saját erkölcsétől függ. Mivel szeretnék én is azon tanácsadók közé tartozni, akik becsülettel végzik a dolgukat, ténylegesen segítenek az embereknek és méghozzá nem úgy, hogy én azt hiszem, hogy az segítség amit csinálok közben meg nem, hanem hogy az tényleg az ügyfelek érdekeit szolgálja. Úgy gondolom hogy jó struktúrába kerültem, mert a vezetőim hozzáállása is teljesen korrekt és úgy látom, hogy tényleg az ügyfelek érdekei a fontosak, nem pedig az, hogy minél több jutalékot hozó terméket sózzunk rá. Persze bennem is felmerül a kérdés, hogy tényleg van olyan cég, akinek az a célja hogy segítsen az ügyfelein? Úgy gondolom, hogy létezik, hisz aki hosszú távra tervez, annak az a célja, hogy az ügyfelei elégedettek legyenek. Szóval lenne pár kérdésem és kíváncsi lennék, hogy kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatban. 1. A tanultak, látottak, tapasztaltak alapján úgy gondolom, hogy az OVB alapgondolata teljesen jó és hosszú távon működőképes. A kérdésem az, hogy van-e olyan cég aki ezen felül még tud jobbat, többet nyújtani? (úgy gondolom, hogy egy olyan cégre aki megkeresi az ügyfeleinek a számukra szükséges dolgok közül a legmegfelelőbbet, mindezt ingyen mindenkinek szüksége van és szívesen használná a szolgáltatását, persze az már csak a tanácsadótól függ, hogy ezt így is teszi) 2. Hallottam már azt is hogy nem az OVB a legjobb jutalékos az elején, de később viszont az egyik legjobb. A kérdésem itt az, hogy ez tényleg így van-e? Van-e jobban fizető cég aki legalább ilyen komoly mint az OVB? (mivel hosszú távra tervezek így egy olyan cégnél szeretnék dolgozni ami hosszú távon nagyon jól hoz, mert akartak már átcsábítani másik céghez ahol több jutit kaptam volna, de amint belekérdezgettem az ottani működésbe, mondtam hogy köszi majd máskor) 3. Sokat olvasni, hogy az OVB fix termékekkel dolgozik. Úgy gondolom, hogy nem létezik olyan cég aki le lenne szerződve az összes biztosítóval, bakkal stb, hanem mind1ik azt csinálja, hogy megkeresi a piacon fellelhető legnagyobb és legjobb ajánlatot adó cégeket és a flotta kedvezményével ad még hozzá némi +t, ami a mezei ügyfél számára nem elérhető, így téve ezzel még vonzóbbá, hogy rajtuk keresztül intézzék a dolgokat. Kíváncsi lennék van-e olyan cég, ami nem így működik, hanem ténylegesen megkeresi az összes közül a legjobbat? (mint ahogy írtam, szerintem nincs ilyen, tehát ez egy olyan dolog amit minden ilyen cég így csinál) 4. Azt is sokat olvastam, hogy az OVB terméke így szar úgy szar és hogy van egy csomó jobb termék náluk, azonban konkrétumokat nem láttam sehol. 3 termékkel kapcsolatban érdekelne az, hogy miért nem jó, mi az ami jobb nála és miért? - OVB 72 mi a rossz benne, mi az ami a piacon fellelhető és jobb nála - Flex Invest ll mi a rossz benne, mi az ami a piacon fellelhető és jobb nála - AXA hitel OVB 72 vagy Flex Invest ll megtakarítással kombinálva, miért rossz ez és mi az ami jobb nála? mivel én még nem vagyok tisztában rengeteg dologgal és ezeknek a kiszámolásával ezért ha valaki ezekre tud nekem konkrét választ adni, számokkal alátámasztva azt megköszönném! (mert azzal nem sokra megyek, hogy az szar mert csak ez meg sokkal jobb mert csak) a pl kedvéért a hitel legyen jelzálog alapú szabadon felhasználható 10misi, a megtakarítás meg legyen havi 25.000. A megtakarításokkal kapcsolatban még lenne annyi kérdésem, hogy én úgy tudom, hogy ha időtartamra pl 20 év vagy ha pl éves rendszerességgel fizeti az ügyfél azért több juti jár, ez igaz? Mert mi mindig élethosszra és havi rendszerességes fizetést javaslunk az ügyfélnek. 5. Ez egy rövid kérdés, mennyire van telítve ez a piac idehaza? Én úgy gondolom, hogy még nem nagyon és hogy nagyon nagy lehetőségek vannak ebben a szektorban, főleg hogy jelenleg az emberek bizalma nagyon kevés a pénzügyi emberekkel kapcsolatban. Szóval az eddig tapasztaltak alapján nekem pozitív benyomásom van az OVB-ről, de szeretnék olyan tanácsadó lenni, akit szívesen hívnak fel az ügyfelek, mert tudják hogy megbízhatnak bennem és jól is járnak velem, mivel én is hosszú távra tervezek és látok fantáziát ebben a piacban. A válaszokat előre is köszönöm! További szép napot!
Prof Creative Commons License 2010.05.17 0 0 2262
István!

Nos, ezt papírozással nem fogod tudni megelőzni, ugyanis a közvetítőt sem
a törvény, sem -- rendszerint -- a saját vagy vállalata etikai alapelvei sem ösztönzik
erre. Cél a szerződéskötés, aztán csókolom. Fontos: kivétel van, méghozzá sok,
ugyanakkor messze nem elég.

Megfelelő közvetítő vállalatot és megfelelő tanácsadót kell választani.

Prof
Előzmény: István_H. (2257)
floky Creative Commons License 2010.05.16 0 0 2261
Kedves DrGyurci!
Először is... Azért "veszünk fel mindenkit" (ami nem igaz), mert sosem tudni, hogy kiből mi lesz. Mindenkinek meg akarjuk adni az esélyt, hogy keressen. Persze, kissé önös érdek is ez, ugyanis nekünk is abból van a zsebünkben pénz, hogy a munkatársainknak is van. Bocsi, hogy ennyire önzők vagyunk (:)), de nekünk sem a két szép szemünkre adják a boltban a kenyeret. Vagy Neked igen?? Akkor mondd légyszi hogy hol szoktál vásárolni, mostantól én is oda járok!
Másodszor... Utánaolvastál, és kérdezősködtél. Már ne is haragudj, de az ilyen fórumokba olyanok írnak, akik bejöttek egy-egy oktatásra, vagy csináltak összvissz 6-7 elemzést, és várják a csodát. 90%-ban rajtuk múlt, hogy nem tudtak keresni. A keserű vélemény mindig a leghangosabb, mert ha jó a leves, mint mindig, akkor az nem tűnik fel, de ha egyszer elsózzák, máris kárál az ember. (magyarul: aki itt dolgozik, és meg van vele elégedve, az nem fog kiállni az út közepére, és ordítani, hogy "def@sza helyem van!", bezzeg akinek nagyobb az egoja annál, hogy elfogadja, hogy alkalmatlan erre a munkára valami miatt, az ki fog állni a térre, és szidni fogja fennhangon a céget.) Bármennyire is empatikusabb, és könnyebb, mint más területen, akkor is fel kell fogni: ez egy vállalkozás. Te alakítod, amihez minden segítséget megkapsz, Neked kell érte megdolgozni, ami csak szellemi tőkét igényel, de akkor is egy vállalkozás. A legtöbb becsmérlő hozzászólás olyan emberektől jön, akikbe belenevelték, hogy a munkaidő 8-tól 4-ig van, azt kell tenni, amit milliméterre pontosan elmondanak, megkapod érte a havi fixet, és szevasz. Ennyivel tölti ki az életüket. Nem akarom Őket sem bántani, mert az Ő munkájuk is munka, és azt is el kell végeznie valakinek, de hogy nem én leszel, az sicher, mert én annál többet akarok.
Harmadszor... A cég profilját, munkamódszerét, és cégpolitikáját ismerve, nem hiszem el, hogy az a bizonyos személy, aki meghívott, tényleg annyira vulgáris lett volna. Nem azt mondom, hogy hazudsz, csak valószínűleg egy kicsit túlreagáltad a dolgot, és félreértettél ezt-azt.
További szép napot!:)
Előzmény: DrGyurci (2229)
denevér13 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 2258

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

Tehát ha beszálok a dologba és gondos gazda leszek akkor nyereséget realizálhatok a dologból.Mégiscsak üzletemberré kell válnom,ha akarok valamit.

Na ezen erősen el kell gondolkodnom.

Üdv mindenkinek.

István_H. Creative Commons License 2010.05.13 0 0 2257
Végtére is van benne igazság, amit mondasz. Engem csak az zavar, hogy sok ügyfélnél, akinek már van egy meglévő megtakarítása és megkérdezi az ember, hogy mikor beszéltek utoljára a tanácsadóval vagy az a válasz, hogy amióta megkötötte X éve nem hallott róla vagy nem is emlékszik, mert az elmúlt 2-3 évben biztos nem.
Ez a termék pedig (szerintem) nem arra való, hogy 3-4 évente az ember ránézzen, hogy milyen eszközalapban gyűlik a pénz... Sajnos abból lesz az, hogy az ügyfelek kevesebb pénzt kaphatnak vissza, mint amennyit befizettek és akkor jön a "minden tanácsadó egy görény szindróma" és a "biztosítók meg csak lopják a pénzt"... ezt szeretném megelőzni.
Előzmény: Prof (2256)
Prof Creative Commons License 2010.05.13 0 0 2256
Ez így egy nagy adag semmi...
Vagy megvan írva a szerződés rendesen, és akkor számonkérhető, vagy nincs semmi,
csak egy kvázi-szándéknyilatkozat, aminek viszont a világon semmi értelme sincsen.
Vagyis aláír valamit, ami a szemében egy sajtcédulával lesz egyenértékű, tekintve, hogy
semmi és senki nem fogja rajta számonkérni (és esetleg szankcinálni) a leírtak be nem
tartását.

Prof
Előzmény: István_H. (2255)
István_H. Creative Commons License 2010.05.13 0 0 2255
Semmilyen behajthatóságot nem akarok - illetve tudom, hogy ez nem megoldható, hiszen az ügyfél mindent aláír amit az ajánlat tartalmaz és elvileg tisztában van minden kockázattal és minden felelősség az övé -, csupán annyit, hogy érezze a tanácsadó, hogy nem csupán az a dolga, hogy felvegye a jutit, amit utána kap, hanem, hogy ténylegesen legyen valamiféle pénzügyi tanácsadás jellege a dolognak és ne csak az ügynök járjon jól.
A kecske is jól járjon, meg a káposzta is:).
Előzmény: Prof (2254)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!