Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Smíró Creative Commons License 2023.05.15 0 0 5919

Néhány esős nap, 1200 km után lassan esedékes lesz a kocsimosás. Eddig ragyogó tiszta maradt, eső cseppekben pereg le a kocsiról. Ha nem lenne sárfelverődés, elég lenne bőven csak leöblíteni, lehet, így is azzal kezdem. Be kellett rendelnem egy tartályos locsoló véget, mert a régi tönkrement, így ha megjön, mosogatógép öblítő megy bele és slagozás. Nem hinném, hogy csak a100 ezres kegyszerek használnak. Még akkor is meggondolnám, ha Ferrarim lenne. Vagy akkor lehet nem kellene ezen gondolkozni. Most sajnos igen. Szóval eddig tökéletesen bevált.

Előzmény: qtc (5916)
Smíró Creative Commons License 2023.04.30 0 0 5918

Átgondolva, mit is tartalmaz egy gél? 1 rész, mosogatószer, egy rész vízlágyító és egy rész öblítő. 10 liter vízben oldottam fel, a gép kevesebbet vizet használ.

 

A tányérokról nem ment le soha a máz, (a vas dolgokat kivéve) minden ragyogó tiszta, ami kijön onnan. Az autóm fényezésének egy mosás biztos nem árt. Mivel most le is kentem Platinummal, nem fogja a reális képet mutatni, de pár mosás után majd jelzem. Egyelőre nem gondolom, hogy az autó lakkozásának ártana, bár WC kagylóban is szoktam tisztítószerként használni mosogatógép tablettát, olcsóbb, mint az arra kitalált WC tabletta. De WC-be jó a cola is, és gondolom, az autó fényezésének az sem ártana különösebben. Van 1000 féle autósampon a piacon, ha azok nem ártanak, akkor ez a combo akár hasznos is lehet. Mint írtam, az üveg majdnem teljesen vízkőmentesen száradt és tulajdonképpen az autó karosszéria is, legalábbis nagyságrendekkel kevesebb volt rajta a vízfolt. Fekete autó mosáshoz a Jaar mosogatószert is javasolják erősen, tehát nem látom a baj lehetséges forrását. Eddig:)

 

Előzmény: Smíró (5917)
Smíró Creative Commons License 2023.04.30 0 0 5917

Gondolod odaver neki?

 

Előzmény: qtc (5916)
qtc Creative Commons License 2023.04.30 0 0 5916

Érdekelne, hogy néhány hét múlva milyen állapotban lesz az autód fényezése.

 

Kérlek számolj be a további tapasztalatairól is.

Előzmény: Smíró (5915)
Smíró Creative Commons License 2023.04.30 0 0 5915

Életemben először van fekete színű autóm, egy éve vettem. Nejem esküdözött, hogy ha feketét veszek, ő majd mossa, mert az olyan elegáns... Mármint az autó. Háááát b@xxa+. Az enyémet pont annyiszor mosta, mint a Tiéteket.

 

Nem elég, hogy nem dízel, tehát sokat fogyaszt, a mosó is sokat fogyaszt. 2 új is van a városomban, épp csak nem maguktól mosnak. Alul/felül, habbal, mindenféle szarral - és mégsem 100-as az eredmény. Ahogy én sem... Addig agyaltam, míg rájöttem az egyszerű megoldásra: ha a mosogatógép a poharakat is vízkőmentesre mossa/öblíti, zsírt, koszt leszed, mi bajt is okozhat? Megmondom: végre tiszta lett az autóm.

 

Tegnap bogároldóval, slaggal szedtem le az elejéről a döglött bogarakat, reggel utaztunk és látom, hogy ahová a víz fröccsent, még a téli ablakmosóval sem jön le a szélvédőről, és a kocsi is tiszta dzsuva volt. Na azóta már nyári lötty van benne és a kirándulás után lemostam egy vödör vízzel, benne egy 3:1-ben mosogatógép tablettával.

 

Csak azért töröltem át, mert még kedvem lett le is kezelni egy régről maradt TV Shopos csodával, na az egyébként tényleg jó, de állítom, különb módon tisztult meg a verda, mint a habos-lágyvízes extra mosóban. Szóval eddig ajánlom, ha reggelre csak a 4 tengely áll a garázsban, akkor nem, de ezt jelzem. Nyilván slaggal csapattam a mosás után. Az üveg is ragyog, mint a vörösboros poharam, amiből épp a cabernet fogy, előtte a mosogatógépből jött ki.

 

EGI és jó munkát!

othiss Creative Commons License 2022.02.22 0 0 5914

ma találtam a TikTokon egy tucatnyi videót autóápolásról...hogyis csinálják japánban, kínában..megdöbbentő a tisztítószerek hatásossága, és hogy sosem mosák a motort(kivéve egy RR-t, aminek burkolt a komplett motorja)

 

Aki teheti, vagy érdekli, érdemes megnézni.

Varshi Creative Commons License 2021.07.26 0 0 5913

Dél-Pest, XX. ker.

Előzmény: GyéEll (5912)
GyéEll Creative Commons License 2021.07.25 0 0 5912

Köszi a válaszokat. Pest közelében merre?

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.25 0 0 5911

Ez egy 1200 forintos tesco kerti locsolófej kiegészítve egy tartállyal meg némileg átalakított fúvókákkal. (bár ahogy nézem, a fúvókák sincsenek átalakítva, tök ugyan ezek a szórási képek)

Ezzel nem szólom le a tesco locsolófej minőségét, mert nálam sokkal jobban használható és régebb óta bírja, mint az 5x annyiba került csúcs gardenák, amikből 2 is tönkrement pár év alatt.

De tizenezerért akcióban rendes magasnyomású mosó is szokott lenni.

Előzmény: GyéEll (5909)
Varshi Creative Commons License 2021.07.25 0 0 5910

Elég rátenni. Bekeveri neked a sampont vízzel, egy teljesen primitív mechanizmus. Ez tényleg "samponfelvivő", sok habra ne számíts (mert nem is tudja, meg kinyomja hozzá az 1 deci sampont 2 perc alatt, ami anyagilag horror).

Van egy ilyenem, ha kéred: 1500,-ért a tiéd, én már magasnyomásúra rakott hablándzsával nyomom.

Ha Pest közelében vagy, ki is próbálhatod nálam az udvaron, nem zsákbamacska.

Előzmény: GyéEll (5909)
GyéEll Creative Commons License 2021.07.25 0 0 5909

Sziasztok,

 

https://www.csomagpostas.hu/auto-motor/nagynyomasu-automoso-pisztoly-ingyenes-szallitassal/

 

Kérdésem az lenne, hogy ezt elég rátenni a kerti slagra és hurrá lehet samponos vízzel mosni az autót, vagy kell mögé egy magasnyomású "egység"? Olvasom h nevében, hogy 'nagynyomású', oké... de ez nem pont olyan fejnek tűnik, ami pl egy Kercher szórófej, ami tipikusan a nagynyomású mosók hosszú, fém szórófeje.

Valakinek van ilyen?

 

Köszi.

 

othiss Creative Commons License 2021.07.08 0 0 5908

Ebben a melegben kútvízzel lelocsoltam a betont a kocsi körül, meg ami volt a közelben.. .

véletlenül a motorháztetőre is jutott, meg a sofőroldali ajtóra..sebaj, könnyen szárad, bár nem süti a nap.

 

Pár óra múlva látom, hogy csupa fehér folt van a dukkón...ilyen kemény a kútvíz...egy órámba telt mire valamilyen kenceficével csillogóvá varázsoltam a vízköves részeket.

 

Ezt tanulságnak szántam.

 

 

Yaris15 Creative Commons License 2021.05.29 0 0 5907

Köszönöm szépen!

Előzmény: qtc (5903)
othiss Creative Commons License 2021.05.29 0 1 5906

sokat számít az ablaktörlő lapát minősége...ahogy elnéztem, van aki a négyszáz Forintos gumit veszi az osanban, "töröl az is" jelszóval.  Nekem is cserélnem kellett a gyárit,  kaptam az autókereskedő cimbimtől egy garnitúra Bosch lapátot...megdöbbentő volt a finomabb járás, szépen, csíkmentesen, halkan töröl.  Mint megtudtam hatezer Forint a két gumi.

 

Valaki írta az esőlepergetőt is...na az is segíti a jó törlést(ha már nagyon esik)

Előzmény: Yaris15 (5900)
Paco155 Creative Commons License 2021.05.29 -1 0 5905

Próbáld meg víz nélkül használni az ablaktörlő lapátodat és sok sikert hozzá. :P

Előzmény: Yaris15 (5902)
othiss Creative Commons License 2021.05.29 0 0 5904

esővíz a legjobb, benne egy csep JAR illatos mosogatóval..csak egy csepp!

 

Probléma pipa.

qtc Creative Commons License 2021.05.28 0 1 5903

pl.: Rain-X

Előzmény: Yaris15 (5900)
Yaris15 Creative Commons License 2021.05.28 0 0 5902

Környezetkímélő megoldás! Sok sikert hozzá!

Előzmény: Paco155 (5901)
Paco155 Creative Commons License 2021.05.28 -1 0 5901

Én vizet használok.

Előzmény: Yaris15 (5900)
Yaris15 Creative Commons License 2021.05.28 -1 0 5900

Sziasztok!

 

Szeretnék információt kérni egy olyan adalékanyagról, amelyet a szélvédőre juttatva, az ablaktörlő lapátok csendesebb, hatékonyabb működését segíti elő. Egyik ismerőstől hallottam erről, de nem tudta megmondani a pontos nevét a szernek. Akinek van ilyen anyagról tapasztalata, kérem ossza meg velünk.

othiss Creative Commons License 2021.04.08 0 0 5899

köszönöm a tanácsot, ma kipróbáltam, kiváló.

Előzmény: Paco155 (5896)
othiss Creative Commons License 2021.04.07 0 0 5898

A szarvasbőrre rákerestem...már csak résen kell lennem, nehogy valami utánzatba fussak bele.

Ahogy olvastam, ettől cseppmentes lesz a dukkó.(persze ezt is jobb esővízben kimosni)

 

(csak érdekesség: évekkel ezelőtt ásott kút vizével mostam, öblítettem. Meleg volt, otthagytam száradni. Nos órák múlva akkora vízkő foltok voltak a kasznin, alig lehett letörölni)

Előzmény: Paco155 (5896)
othiss Creative Commons License 2021.04.07 0 0 5897

egyik sincs, de veszek. Köszönöm, kipróbálom

Előzmény: Paco155 (5896)
Paco155 Creative Commons License 2021.04.07 0 0 5896

"valamit nagyon rosszul csinálok..."

Azt hogy "nem húzod le".  Szarvasbőr vagy mikroszálas kendő. Még mielőtt megszáradna.

Előzmény: othiss (5895)
othiss Creative Commons License 2021.04.06 0 0 5895

valamit nagyon rosszul csinálok...enyhén samponos vízzel lemosom a kocsim, leöblítem, nem húzom le, hanem hagyom úgy megszáradni..nos száradás után a fekete kasznin mindig látni azokat a mocsok kis fehér foltokat...nincs eső, hogy a gyűjtött lágy vízzel öblíteném, itt Budafokon a csapi víz is hagy foltokat...újból áttörölni, aztán vagy jó lesz, vagy nem..

 

 ...csak morogtam..

JD-és Creative Commons License 2021.03.25 0 0 5894

Van, aki használt  Grass és Lotus termékeket? Bőrápoló, műanyagtisztító, kárpittisztító. Összehasonlítás érdekel.

othiss Creative Commons License 2020.12.26 0 0 5893

pontosan, ahogy írod. Csak ma már kevés ember áll neki ózongenerátort fabrikálni. Én is nekiláttam, aztán láttam egy hirdetést..abbahagytam a fejvakarást, és megvettem.

 

Az autóbelsővel(is) csodát lehet művelni. Mint írtam, egy üres szekrényből némi átalakítással fertőtlenítő szekrényt készítettem. Ebbe beakasztom a vásárláskor használt ruháim, aztán becsuk, bekapcsol. 20-30 perc, és jobban alszom.

 

Egyre terjed..a légitársaságok is rácuppantak, főleg, hogy most több ezer gép áll parkolóban, van rá idejük.

Előzmény: skt15 (5892)
skt15 Creative Commons License 2020.12.25 0 0 5892

30-35 ropiból simán lehet építeni egy 20000 feletti cuccot időzítővel. Tökéletesen teszi a dolgát. 16 éves autón elvitte a klíma "pocsolyaszagát" 

Előzmény: othiss (5891)
othiss Creative Commons License 2020.12.25 0 0 5891

Nekem kisebb van(50e), de szintén teszi a dolgát. Személykocsimban ha átöblítem a pollenszűrős zsellőztetést,  akkor is bőven elég fél óra. Persze utána másnapig nem ülökbe.

 

Átalakítottam egy szekrényt ruhafertőtlenítésre. Nagyon jó. Megnyugtat, hogy mindent megtettem.

Előzmény: Skodagti (5890)
Skodagti Creative Commons License 2020.10.10 0 0 5890

Nekem ilyen van buszhoz, sok kutatás után ez volt a legolcsóbb és legnagyobb teljesítményű, amihez garanciát is adtak rendesen: https://www.detektorbolt.hu/ozongenerator/blue-7000-ozongenerator

Előzmény: jó hír (5886)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!