Keresés

Részletes keresés

kbalint.junior Creative Commons License 2010-04-18 09:02:15 24151

Sziasztok.

Nagyon szépek a képek gratula nektek.

Hogy lehet ilyen "Programokra" kijutni és fotózni ?

A hozzászólás:
Vandras Creative Commons License 2010-04-17 18:10:42 24150
Én is voltam, sajna a bajszos poszátát nem láttam.
Előzmény:
k.edina Creative Commons License 2010-04-17 17:28:07 24148

Ma délelőtt madárgyűrűzés volt Hódmezővásárhelyen a Téglagyári tavaknál. Reggel már jól kezdődött, mikor fogtunk egy nyaktekercset, ezután egy barna rétihéja tévedt a hálóba, majd megfogtuk a nap fénypontját egy bajszos poszátát. Ez egy mediterrán faj, állítólag Magyarországon ez a második amit láttak és az első amire gyűrű is került, ebben a szerencsében nekünk volt részünk.Több madarász a környék megyéiből a hír hallatára idejött a délelőtt folyamán, hogy láthassa ezt a ritkaságnak számító madarat.

 

Képek:

 

bajszos poszáta

 

 

 

 

fülemüle

 

 

 

nyaktekercs

 

 

 

barna rétihéja

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!