Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
képfaragó Creative Commons License 2010-04-15 21:01:26 49
Fogj egy tucat gyufásdobozt, helyezd el ezeket kb. fél centi lépcsőzetességgel egymás mögött. Fotózd le kb 2 méterről az 58mm-es optikáddal 1.4 rekesszel, és a monitoron már láthatod is hogy az élesség a kiválasztott helyen van-e.
Előzmény:
képfaragó Creative Commons License 2010-04-15 20:56:39 48
Milyen gépbe, milyen üveget tettél? A homályosüveget úgy kell elhelyezni, hogy a homályosüveg, illetve a mérőék síkja az eredetivel azonos helyen legyen. Ha egy márkás gyártó pl. a Nikon a saját csereüvegét kínálja, akkor ezzel aligha lehet gond. Ha a csereüveg idegen gyártótól van, akkor ne árt óvatosan eljárni. Diginél az AF nem változik meg a homályos üveg cseréjétől, így az AF segítségével ellenőrizni lehet hogy a mérőékes üveg pontosan működik-e.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!