|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
képfaragó
2010-04-15 21:01:26
|
49
|
| Fogj egy tucat gyufásdobozt, helyezd el ezeket kb. fél centi lépcsőzetességgel egymás mögött. Fotózd le kb 2 méterről az 58mm-es optikáddal 1.4 rekesszel, és a monitoron már láthatod is hogy az élesség a kiválasztott helyen van-e. |
|
Előzmény:
 |
képfaragó
2010-04-15 20:56:39
|
48
|
| Milyen gépbe, milyen üveget tettél? A homályosüveget úgy kell elhelyezni, hogy a homályosüveg, illetve a mérőék síkja az eredetivel azonos helyen legyen. Ha egy márkás gyártó pl. a Nikon a saját csereüvegét kínálja, akkor ezzel aligha lehet gond. Ha a csereüveg idegen gyártótól van, akkor ne árt óvatosan eljárni. Diginél az AF nem változik meg a homályos üveg cseréjétől, így az AF segítségével ellenőrizni lehet hogy a mérőékes üveg pontosan működik-e. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|