Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Petroff Creative Commons License 2010-04-15 18:03:31 42
Én ebayen vettem egy lencse nélkülit makrózni, egy litván brigádtól, nekik van lencsés is, de hogy jó minőség-e, azt nem tudom.

A minőség nem csak az adoptált objektívtől, hanem az adapter lencséjétől is függeni fog, hiszen azon is átmegy a fény :-)

Funkcióvesztésen mit értesz?

Az FD objektívet manuálisan tudod majd állítani, ha AF visszajelzős az adapter, akkor az élesség megtalálásánál tud csipogni a géped. A legújabb AF visszajelző csip már azt is tudja, hogy csak éles AF pontok esetén süti el a gépet, de ez elég zavaró is tud lenni (szerencsére kikapcsolható).

Blendét manuálisan tudod állítani, az adapter tartalmaz egy pöcköt, ami az objektívet manuális blende módban tartja.

Kb ennyi. :-)

Illetve abban nem vagyok biztos, hogy az objektívek gyújtópontjára hogy hat a lencsés adapter, ez engem is érdekelne.
Előzmény:
andrreix Creative Commons License 2010-04-15 17:07:40 41
Kösz értem, de melyik a lencsés verzió, (vagy melyek azok ) tipus, ár, bszerzés stb... Természetesen a vérveszteséfg alatt én nem minőség, hanem funkció vesztést értettem, nyilván az adaptált obi minősége meghatározó. Még egyszer,kösz....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!