Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Abrash Creative Commons License 2010-04-14 20:38:37 17
a fényerő, mint "fényhasznositás" nem változik
de a tárgytávolság növekedése miatt helytálló, ha a mélységélességet úgy saccolod, hogy 2 blendét nő. Ilyen értelemben 135/2,8 -> 270/5,6 lesz.
Előzmény:
pater68 Creative Commons License 2010-04-14 20:16:23 14

Amennyire én tudom, a fókusztávolságok a kisfilmes rendszerhez vannak "méretezve". Az Oly érzékelőjének területe mintegy fele az FX-s "full frames" vázaknak, így a képkivágás miatt a gyújtótávolság kétszereződik. Olyan, mintha a kép közepét croppolnád szoftveresen. Elég pongyolán fogalmazok, más biztosan pontosabban elmondja. A lényeg, hogy mondjuk egy 35mm-es m42 lencse Nálad 70mm-esként jön elő. A fényerő nem változik.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!