Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
gasztonlaci Creative Commons License 2010-04-14 20:26:09 15
Köszi a választ!
Előzmény:
pater68 Creative Commons License 2010-04-14 20:16:23 14

Amennyire én tudom, a fókusztávolságok a kisfilmes rendszerhez vannak "méretezve". Az Oly érzékelőjének területe mintegy fele az FX-s "full frames" vázaknak, így a képkivágás miatt a gyújtótávolság kétszereződik. Olyan, mintha a kép közepét croppolnád szoftveresen. Elég pongyolán fogalmazok, más biztosan pontosabban elmondja. A lényeg, hogy mondjuk egy 35mm-es m42 lencse Nálad 70mm-esként jön elő. A fényerő nem változik.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!