|
|
|
|
 |
Axióma
2010-04-13 13:51:31
|
35
|
Nem laktal meg igazi panelban... 5 ev alatt meg a nevet se nagyon birtam megjegyezni a szomszedoknak, latasbol ismertem de max. a korabol kovetkeztethettem, hogy otthon van egesz nap vagy nem. Mi a francot csinalnek a folyoson, hogy lassam a kozlekedeset, legfeljebb ha nagyothallot fogsz ki mint mi es idonkent hallod a tv-jet... Tok idegenul bekerulsz szazadiknak, egy olyan hazba ahol havonta koltozik valaki, a kutyat nem fogod erdekelni, egy tojast nem hiszem hogy kertem volna barmelyiktol (mas kerdes, hogy a haz aljaban majdnem ejjel-nappal nyitva volt a minibolt). Mondjuk utana 5 ev alatt a kisvarosi szomszedokat se sokkal jobban ismertem meg... |
|
 |
blogger
2010-04-13 13:04:47
|
23
|
| Nincs sok érték otthon, ezért egy távfelügyeletes riasztót túlzásnak érzek erre. |
|
A hozzászólás:
 |
freyya
2010-04-13 12:42:27
|
16
|
A riasztónak nem az a lényege, hogy helyben szirénázik (szerintem ez legfeljebb néhány kezdőt ijeszt el), hanem hogy a felügyeletet, téged, és a megadott embereket is riasztja. Érdemes olyannak megadni a telefonszámát, aki abban a pillanatban át tud menni, ha riasztás érkezik, és nem a város másik végéről kell odaautóznia. Az olyan dolgokat, amiket jellemzően elvisznek egy lakásból, érdemes jól beépíteni, nem úgy tárolni, hogy másodpercek alatt felkapható legyen. Egy tévét pl. sokkal egyszerűbb leemelni egy állvány tetejéről, mint ha olyan polcra van betolva, ahol oldalról nehezen tudsz benyúlni érte. Készpénzt pedig, hacsak nincs falba épített, rejtett széf, hülyeség otthon tartani. Mindezektől eltekintve a betörés megelőzése szempontjából a leghasznosabb szerintem a szomszédokkal való jó viszony és mindennapos kapcsolat. Főleg a nyugdíjas, egész nap otthon lévő emberek tudnak segíteni, ha tudják, hogy mikor nem lehetsz te, aki épp megjelent a házban, mert mondjuk épp dolgozol, vagy nem is olyan színű autód van stb.. Néha a fejem fogom az olyan betörések hírére, amikor költöztetésnek álcázva kirámolnak egy lakást. Hogy a fenében élhetnek olyan szinten idegenként egymás mellett emberek, hogy az is elképzelhető, hogy a másik szó nélkül elköltözik? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|