|
|
|
|
 |
blogger
2010-04-13 12:57:38
|
18
|
| Az erkélyfront lehet jó ötlet, de ennek az a hátránya, hogy a ház másik oldalán van, mint a lépcsőház. Vagyis ha megszólal a sziréna, attól még csendes a lépcsőház, vagyis gyorsan felkapnak néhány dolgot, és elosonnak a csendes lépcsőházban, ami nem lenne olyan egyszerű, ha ott szólna a sziréna, mert akkor kijönnének az emberek. |
|
A hozzászólás:
 |
plafac
2010-04-13 11:55:29
|
11
|
| Ha jó magas emeleti lakás (az első emelet ilyen szempontból még nem jelent biztonságott, nyitott erkélyajtót látva oda is felmásznak bárhol), akkor ne a bejárat fölé tegyed, hanem az ablak fölé pl az utcafrontra. Így az utcáról is látszik, hogy melyik lakás az érintett, egy esetleges rendőri megjelenés esetén kívülről felmérhető, hogy kb. mely részén van a nagy háznak az érintett lakás. |
|
Előzmény:
 |
blogger
2010-04-13 11:49:34
|
6
|
Ez egy társasház emelete, ezért csak az ajtón keresztül lehet bejönni, és azt nem hiszem, hogy ezt agresszíven tennék, ami sok zajjal jár. Pl. az ajtó szétverése
Itt leginkább az egyszerű zárnyitás/törés jöhet szóba, és olyan módszereket keresek, ami ezt megakadályozza, hogy ne lehessen csendben csinálni.
A külső riasztó az ajtó fölé nem jó, mert gondolom, akkor először azt deaktiválják.
A benti riasztó azért lehet kevésbé hatékony, mert ha bemennek, akkor gyorsan becsukják az ajtót, és akkor nem nagyon hallatszik ki, bár már ekkor is zajjal járna, úgyhogy ez talán működhet.
A másik út a zár megerősítése zárpajzzsal, amit csak szétverni tudnak, és az megint zajjal jár.
Egyéb hasonló lehetőségeket keresek, amik szóba jöhetnek. Pl. gondoltam riasztócimkére is az ajtóra. Ha azt látják, akkor a zajveszély miatt talán nem próbálkoznak. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|