|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Mester u /elado-katt ide/
2010-04-11 11:58:23
|
777
|
Gondolom arról lehet szó, hogy az újépítésű majdnem dupla áron van, aztán első eladáskor persze már az sem újépítésű. :) Még azzal lehet anyagilag komolyabban ráfázni, ha nem tripla üvegezésűek az ablakok, vagy 5 cm-rel van a ház szigetelve. Ma már világos, hogy gazdaságilag hibás döntés dupla ablakot újonnan beépíteni (tekintve, hogy kb. két éve a tripla akciósan megkapható a dupla üveg listaárában) viszont a vadonatúj ablak gazdaságilag már cserére érett, ha dupla üvegezésű. Erre nagyon oda kell figyelni, mert nem egy-két fillér a nyílászárócsere, és egy új ablaknál pszichés és anyagi okokból soha nem lesz meglépve. Pedig ez még meg is térülne... Jobb inkább még az elején ráfizetni az árra, mert máshogy nem lehet tárgyalni a kivitelezőkkel, de dupla üveg ma már ne kerüljön be, csakis fűtetlen helyre. Az 5 cm külső dryvit meg soha nem lesz újraszigetelve, mert nem lenne megtérülő beruházás. A nulla cm-t kell egy lépésben feljavítani 15 cm-re ha hozzányúlnak (vagy újonnan épül), mert még egyszer hozzáfogni dupla költség, és a második lépésben már a haszon is kisebb. |
|
Előzmény:
 |
petike23
2010-02-07 17:59:10
|
775
|
| Bővebben..? :-) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|