Keresés

Részletes keresés

araya Creative Commons License 2010-04-01 12:01:32 271
aha, értem.
gondolkozva a dolgon, nem tudom persze mennyire közeli ismerős, és mikor utazna el, de ha van még mondjuk egy hónapotok, akkor addig próbálnék a lehető legtöbbet együtt lenni vele meg a kutyával, és megismerni minél jobban a bullyt.
menj el velük mindenhova, ahova csak tudsz. figyeld meg hogyan viselkedik idegenekkel, más kutyákkal. egy négy éves kan kutya idegen domináns kanokkal nem lesz barátságos, de a túlzott agresszivitás nem megengedett. mit csinál autóban, esetleg buszon vagy például állatorvosnál.
az esetleges betegségeiről meg gondolom a gazdája úgyis beszámol.
szóval egy felnőtt bullterriert jóval könnyebb "átvenni", mint a tipikus egygazdás fajtákat (kuvasz, komondor) de akkor is kemény meló.
A hozzászólás:
Igi úr Creative Commons License 2010-04-01 11:49:11 270
köszönöm a jó tanácsokat!
azt mondta, hogy külföldre megy dolgozni, ezért kell megválnia a kutyutól.
Előzmény:
araya Creative Commons License 2010-04-01 11:42:41 269
bocs, de első bullynak nagyon nem javaslok egy 4 éves kutyát. nem tudom eddig milyen kutyáid voltak, de az amúgy is makacs fajta bullterriernek felnőtt korára akkor is több berögzött rossz szokása lehet, ha kölyökkorától te neveled a lehető legjobban.
ha nem akarod kiállításokra vinni a kutyát, akkor is javasolt egy jobb tenyésztőtől vásárolni egy kölyköt. érdemes meglátogatni néhány tenyésztőt, akinél idén születni fognak kölykök, megnézni a szukát, esetleg a kant is.
szerintem legfontosabb szempont egy hobbibullterriernél az egészség után, hogy kiegyensúlyozott idegrendszere legyen. ne legyen se túl agresszív, se túl félénk. ha a felnőtt bully 5 perc ismerkedés után úgy játszik veled, mintha a saját kutyád lenne az jó jel.

miért akar amúgy a jelenlegi gazdája túladni a kutyán?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!