|
|
|
|
 |
foveon
2010-03-30 14:22:50
|
2561
|
gondolom lehet egy rakat technikai oka. nem tom lattal e mar gyari service manualt amiben elo van irva hogy pontosan hogyan is kell csinalni, milyen segedeszkozok kellenek hozza stb, ami elsore egyszerunek tunik valojaban tok bonyi. infras kollimator se nagyon szokott lenni nekik. az obikat zonakra bontva kalibraljak, korrekcios ertekeket irnak a csipbe a vazba stb-stb. aztan ha te neked atkalibrazzak akkor jon hogy nem pontos, gariba vagy pezert javtjak? annyit meg ugy se fox fizetni amennyi egy szerviz mernok orabere (plusz jarulekok kutyafaxa).
|
|
A hozzászólás:
 |
DimensionSeven
2010-03-25 14:51:59
|
2556
|
Ez a Nikon Kft elég gyökér társaság...
Fél éve, mikor ez felmerült először, megkérdeztem őket, hogy át tudják-e egy konvertált váz fókuszát hangolni egy adott objektívhez. Erre egy női hang azt válaszolta a szervízből, hogy persze, minden további nélkül, csak mivel nem garanciális, ezért fizetős lesz (kb. 2-3000 Ft), és mellékeljem az adott objektívet. Mondtam, szuper, okés.
Most -élve a gyanúperrel- ismét megkérdeztem őket. Ezúttal egy férfival beszéltem, aki közölte, hogy az ő standard eljárásuk nem alkalmazható, mert nem lehetséges képalkotás. Mondtam, már hogyne lehetne, tökéletes hisztogramot produkál a gép. Erre azt mondta, de nem lehet, mert ha nem jó a fehéregyensúly, nem fogja felismerni a rendszerük. Mondtam, hogy custom WB-vel tökéletesen felismerhető képet lehet vele csinálni. De nem, kötötte az ebet a karóhoz, hogy nem megy. Kérdeztem, hogy az a baja-e, hogy nem garanciális már a gép? Mondta, hogy a jótállás nem probléma, hanem mert ... blabla, rizsázott. Nem bírta értelmesen megmondani, hogy miért nem, csak mert hogy nem alkalmas rá a rendszerük. Szerintem gőze sem volt arról, mi az az infravörös kép...
Na mindegy, majd megpróbálom holnap is, hátha más lesz bent. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|