|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
sancibácsi
2010-03-25 10:30:41
|
102
|
Valóban felmerült bennem is. Egy tapasztalatom hagy osszam meg: Hazaköltöztettem a kisteherautóval az építkezésről a villanyszerelőt. Vele szemben állt egy ilyen (prokoncept, isotech, bauland...nem tudom melyik) épület, a következő fázis már a koszorú szint lett volna. Azt mondja az ismerős:egy bácsi építi sk! Az első sort lerakatta kőművessel, hogy egyenes, vízszintes, függős legyen, de nem tetszett neki. Úgyhogy a bácsi felszedte, és újrarakta! Kíváncsiságból levettem a platóról a 180-as vízmért-t ahol beletettem mindenütt tökéletes volt, még a kávák, sarkok is! Ellenpéldát is hallottam sajna, egy kőművestől:4 emeletes társasháznál dolgoztak vele, és szerinte nehéz tartani (vagy nem lehet már nem emlékszem) a függőlegest. Talán a nagy magasságból pumpából érkező beton az ok? A lényeg: azért ennél a módszernél a helyszíni keveréses, vödrös betonozás felejtős önerős ép-nél, épp a feketemunka (?), =>munkaügyisek miatt. Pumpás betonozásnál, valóban tartani tudja-e a sík, függő falat egy laikus? Ez az egyik megválaszolandó kérdés. A másik: milyen árba van a zsaluelem, + beton+pumpa/m2 ? Vajon nem olcsóbb-e a tégla+eps még munkadíjjal együtt is? A könnyűszerk-es anyag+szerkezetállítás díja biztosan olcsóbb! |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2010-03-25 08:15:37
|
101
|
| Vagy a Bauland és hasonló EPS zsalus megoldás lehet az ami gyors és jórészt önerős. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|