|
|
|
|
 |
sancibácsi
2010-03-21 21:19:12
|
89
|
Szerinten erre a legjobb építési mód a könnyűszerkezetes :-(( ! Csak szerkezetkészre kell vállaltatni az épületet, lehetőleg azt is nem alapterület/m2, hanem napidíjba, vagy m2/munkadíjba, de anyag nélkül! Aztán lehet a ráérő időben hőszigetelni, fóliázni, gipszkartonozni, stb. Egyszerű munkák, relatíve kevés szakértelmet igényelnek, sokat lehet vele spórolni! |
|
 |
vadckor
2010-03-21 21:08:48
|
88
|
| Ok, értettem vége az offnak, de zárásként: Az önerős építkezés alapja, kivel csináltatod, és mivel kis országunkban a legtöbb emberkének nincs affinitása generálkivitelezőt megbíznia, fontos, hogy az alapokkal tisztában legyen. Tehát az unokatestvér vagy barát az építkezésén rokoni vagy baráti alapon nem dolgozhat.... |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2010-03-21 20:36:54
|
86
|
| A címhez inkább az a kérdés illik, hogy milyen házat építsünk milyen technológiával, hogy ne kelljen 4-5 legálisan vagy feketén foglalkoztatott vagy családtag szakember és betanított munkás hosszú ideig vagy egyáltalán se. Alapot ássa a kisgépkezelő, betont hozzák készen, falat legóként lehessen összerakni, stb. |
|
Előzmény:
 |
vadckor
2010-03-21 20:25:42
|
84
|
| Nem indokolhatsz mindent azzal, hogy úgyis van kiskapu. A törvényt nem kérdés, hogy be kell tartani, de szerintem az sem kérdés, hogy a törvénynek az állampolgár érdekeit is védenie kell. Persze vitatkozhatunk rajta, hogy a tyúk volt előbb vagy a túlzott adószint.:-) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|