Keresés

Részletes keresés

sancibácsi Creative Commons License 2010-03-21 21:19:12 89
Szerinten erre a legjobb építési mód a könnyűszerkezetes :-(( !
Csak szerkezetkészre kell vállaltatni az épületet, lehetőleg azt is nem alapterület/m2, hanem napidíjba, vagy m2/munkadíjba, de anyag nélkül!
Aztán lehet a ráérő időben hőszigetelni, fóliázni, gipszkartonozni, stb.
Egyszerű munkák, relatíve kevés szakértelmet igényelnek, sokat lehet vele spórolni!
vadckor Creative Commons License 2010-03-21 21:08:48 88
Ok, értettem vége az offnak, de zárásként: Az önerős építkezés alapja, kivel csináltatod, és mivel kis országunkban a legtöbb emberkének nincs affinitása generálkivitelezőt megbíznia, fontos, hogy az alapokkal tisztában legyen. Tehát az unokatestvér vagy barát az építkezésén rokoni vagy baráti alapon nem dolgozhat....
A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2010-03-21 20:36:54 86
A címhez inkább az a kérdés illik, hogy milyen házat építsünk milyen technológiával, hogy ne kelljen 4-5 legálisan vagy feketén foglalkoztatott vagy családtag szakember és betanított munkás hosszú ideig vagy egyáltalán se. Alapot ássa a kisgépkezelő, betont hozzák készen, falat legóként lehessen összerakni, stb.
Előzmény:
vadckor Creative Commons License 2010-03-21 20:25:42 84
Nem indokolhatsz mindent azzal, hogy úgyis van kiskapu. A törvényt nem kérdés, hogy be kell tartani, de szerintem az sem kérdés, hogy a törvénynek az állampolgár érdekeit is védenie kell. Persze vitatkozhatunk rajta, hogy a tyúk volt előbb vagy a túlzott adószint.:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!