|
|
 |
sancibácsi
2010-03-21 20:50:49
|
87
|
Én nem értelek (mit k..-sz). Leírom harmadszor, de most akkor részletesebben! Ha valamivel nem értesz egyet konkrétan idézd, és cáfold mivel mi a baj, mert én nem írtam 100 (még egyről sem!) román munkásról, arról nekem is meg van a véleményem. Amúgy tennék egy 1000-t, hogy pesti, vagy pest megyei vagy! Szóval én 2000-ben építkeztem, 1 kőműves falazott, egy segédet fizettem, +én (és néha a feleségem is besegített!) adtuk a segédmunkát. Alapásást a nejemmel, betonozást a mixerrel sk. Koszorút kollégákkal. Fafödémet, gipszkartonozást, ajtó beállítást, aljzatbetonozást, burkolást, külső szig-t, víz, fűtés szerelést, festést én csináltam. Villanysz-t apósommal neki szakmája, de nem vállalkozó:nyugdíjas. A haladás miatt: kőműves vakolt. A tetőt, bádogozást, gáz szer-t szintén szaki. Szóval segítettek rokonok, kollégák is, nem fekete munkások mind adó/tb befizetők. Többnek vissza sem tudtam segíteni, de szívesen jöttek, itt vidéken még nem halt ki teljesen az önzetlen segítőkészség! Annyira megjött a kedvem, és szakmai alapokra is szert tettem, hogy megjött a kedvem a dologhoz, technikusi végzettséget is szereztem. Tavaly előtt építésvezetőként dolgoztam is egy cégnél. Röviden zanzásítva a tapasztalat ezen a téren: a 'fináncok' ki vannak küldve, teljesíteni kell a napi kvótát; büntetni kell. Előszeretettel járnak lakóparkos területekre egyébként( rövid idő alatt sok építkezést át lehet tek-ni). Nem csak a munkaügyisek a fekete munkásokra vadászva: munkavédelmisek is. (rövid létra, előírtnál alacsonyabb védőkorlát, 'kikötés' hiánya: 3 tétel 300.000 ft! Emiatt akár a tulajt is megbüntethetik, vagy a legálisan dolgozó...-t. Szóval! Én is így építkeztem, senkit sem akarok lebeszélni! De mielőtt elkezdi járjon utánna, kit, hogyan..., stb. Egy átfogó ell-t is kérhetnek, amin a szerződéseket, áfás számlákat, jelenléti íveket, építési naplót.. vetik össze. Így jobb megelőlzni a bajt, mint magas bírságokat fizetni, (különösen ha szűkében van az ember a pénznek, pont ezért maga kínlódik az építkezésen, ahelyett hogy a Bermudákon nyaralna. |
|
 |
vadckor
2010-03-21 20:05:49
|
79
|
| Ha nem kérdezel meg róla, nem tudhatod min lennék felháborodva....Ezért javaslatnak veszem az általad említett 3-5 embert. Tetszik a javaslatod!:-))) Csak az érdekelne, hogy 3 ember plusz ÁFA az 5 ember?:-) |
|
A hozzászólás:
 |
Axióma
2010-03-21 11:45:21
|
78
|
| Hat, a hatarrol lehetne vitatkozni, hogy meg lehetett-e volna ugy fogalmazni, hogy jobban illeszkedjen a "haverom segit" oldalra is, masreszt ne lehessen a 100 munkas mindegyike sogor-koma, azaz egzakt is legyen elegge. [Ha kitalalnak, hogy kozvetlen rokonon kivul max. 3-5 embert epitkezes elejen nevvel, adoazonosito jellel bejelentve elhisszuk hogy ingyen dolgoznak, akkor azon lennel felhaborodva, pedig mar az is talcan szallitja a kiskaput.] |
|
Előzmény:
 |
vadckor
2010-03-20 21:01:57
|
77
|
Egyetértek veled abban, hogy adót kell fizetni, de azért az mégsem járja, hogy kalákában a haverokkal nem betonozhatsz, vagy a szüreteléskor nem segíthetnek a távolabbi rokonok vagy a barátok...csak ha alapítok egy családi kft-t:-)..nem röhejes? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|