Keresés

Részletes keresés

Eddy N Creative Commons License 2010-03-19 08:30:07 63

"Egy vállalkozó kivitelező van, maga a tulajdonos, a többi általa megbízott alvállalkozó."

Kíváncsi lennék, erre egy ellenőrzésen mit szólnának.

 

Úgy tűnik, el sem olvastad a szöveget. Így szól:

 

"Építmény építőipari kivitelezése esetén a kivitelezési tevékenység teljes körű ellenőrzését (ideértve a szakági munkákat is) a 244/2006. (XII. 5.) Korm. rendelet 2. melléklete szerinti É-I. magasépítés szakterületen nyilvántartásba vett építési műszaki ellenőr szakági műszaki ellenőr mellőzésével csak az alábbi építmények esetében láthatja el.:

a) a legfeljebb az alábbi jellemzőjű építményt, építményrészt érintő építőipari kivitelezési tevékenység esetén

- 300 m2 összes szintterület,

- három beépített építményszint (alápincézett, földszint+tetőtér-beépítés),

- 1000 m3 bruttó térfogat,

- 7,5 m-es építménymagasság és

- 5,4 m-es szerkezeti nyílásméret (falköz, oszlopköz, előregyártott födém), előregyártott födémszerkezet,"

 

Ezen paraméterekbe kötve hiszem, hogy beleillene a Nemzeti...

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2010-03-18 22:55:04 61
Egy vállalkozó kivitelező van, maga a tulajdonos, a többi általa megbízott alvállalkozó. Csak tipp, de ez a törvény a hétvégi nyaralótól a Nemzeti Színházig mindent lefed, így logikusnak tűnik életszerűen értelmezni.
Előzmény:
Eddy N Creative Commons License 2010-03-18 22:35:10 57

Lezárhatod, de ha az itt érdeklődők szeretnék megtudni az igazat, akkor igenis megy tovább a téma...

Ha már belinkelted ezt a hasznos oldalt (személy szerint is örültem neki, mert még nem találkoztam vele, de sok okos dolog van rajta), legalább elolvashattad volna, hogy mit írnak benne. Pont az ellenkezőjét, mint amit Te írtál!

 

A műszaki ellenőrös cikket elolvastad egyáltalán?

A lényeg így szól:

"2008. január 1-jétől hatályos - és 2008. szeptember 1-jétől kiegészített - szabály szerint kötelező építési műszaki ellenőrt megbízni, ha építési engedélyhez kötött építési tevékenységet végeznek, és feltéve, hogy

a) az építőipari kivitelezési tevékenységet több vállalkozó kivitelező végzi"

 

Továbbra is tartom, hogy amit eddig hozzáfűztem, azt az építészünk, a femünk és a műszaki ellenőrünk egymástól függetlenül, de ugyanígy magyarázta el.

Furcsállom, hogy Te konkrétan szakmabeli vagy, és annak ellenére, hogy egyértelmű jogszabályt belinkelsz a témáról, mégsem tudod jól...

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!