|
|
|
|
 |
KömKel
2010-03-18 22:51:33
|
60
|
Azért az érdekes, hogy ütközik egymással a femüs és a műszaki ellenőrös jogszabály :)
Mindegy, mindenki megy a neki tetsző után... Akinek van pénze műszaki ellenőrre, és talál olyan marhát, aki erre aprózza az idejét, hát hajrá. Amig a vaskalapos, jogszabályi betűhöz végtelenül ragaszkodó volt főnököm az épitési osztályon nem kér mást, én a femü mellett maradok. |
|
A hozzászólás:
 |
Eddy N
2010-03-18 22:40:21
|
58
|
Ha megengeded, idézném a hsz-ed, és hozzáfűzném a véleményem:
Ha önerős épitkezésről beszélünk (a topic cime alapján), akkor az épittetővel szerződik le a femü. :) - Az építtető kéri fel (a gyakorlatban), de szerződést a kivitelezőkkel köt (külön-külön). Egyébként a gyakorlatban sem szerződik le soha a kivitelezőkkel, még a műszaki ellenőr sem. A műszaki ellenőr nem is, mert ő kizárólag az építtető embere, tehát vele szerződik. Ugyanis az épittető érdekeit kell, hogy képviselje, márpedig a szerződéses viszony a kivitelezővel egyhén szóval ütközne... Megint csak a gyakorlatról beszélünk persze.
Az épitési engedélyhez csatolt "Épitkezés megkezdését bejelentő nyilatkozat"-on annyi szerepel, hogy a munka felelős műszaki vezetőjének neve, cime, jogosultsága. NEM műszaki ellenőrt kérnek, és ahogy már korábban leirtam, ez teljesen nonszensz is lenne egy családi ház esetében. - Ez nem igaz, olvasd el a korábban belinkelt "A műszaki ellenőr feladatai és felelőssége" jogszabályt. Részemről ezt a dolgot lezártnak tekintem :D (kb 20 épitész/műszaki ellenőr/femű praktizáló kollégával beszéltem erről a napokban, a véleményünk egyezik) - Akkor ezek szerint ők is rosszul tudják. |
|
Előzmény:
 |
KömKel
2010-03-18 22:27:19
|
56
|
Ha önerős épitkezésről beszélünk (a topic cime alapján), akkor az épittetővel szerződik le a femü. :) Egyébként a gyakorlatban sem szerződik le soha a kivitelezőkkel, még a műszaki ellenőr sem. Ugyanis az épittető érdekeit kell, hogy képviselje, márpedig a szerződéses viszony a kivitelezővel egyhén szóval ütközne... Megint csak a gyakorlatról beszélünk persze.
Az épitési engedélyhez csatolt "Épitkezés megkezdését bejelentő nyilatkozat"-on annyi szerepel, hogy a munka felelős műszaki vezetőjének neve, cime, jogosultsága. NEM műszaki ellenőrt kérnek, és ahogy már korábban leirtam, ez teljesen nonszensz is lenne egy családi ház esetében. Részemről ezt a dolgot lezártnak tekintem :D (kb 20 épitész/műszaki ellenőr/femű praktizáló kollégával beszéltem erről a napokban, a véleményünk egyezik) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|