|
|
|
|
 |
KömKel
2010-03-18 22:27:19
|
56
|
Ha önerős épitkezésről beszélünk (a topic cime alapján), akkor az épittetővel szerződik le a femü. :) Egyébként a gyakorlatban sem szerződik le soha a kivitelezőkkel, még a műszaki ellenőr sem. Ugyanis az épittető érdekeit kell, hogy képviselje, márpedig a szerződéses viszony a kivitelezővel egyhén szóval ütközne... Megint csak a gyakorlatról beszélünk persze.
Az épitési engedélyhez csatolt "Épitkezés megkezdését bejelentő nyilatkozat"-on annyi szerepel, hogy a munka felelős műszaki vezetőjének neve, cime, jogosultsága. NEM műszaki ellenőrt kérnek, és ahogy már korábban leirtam, ez teljesen nonszensz is lenne egy családi ház esetében. Részemről ezt a dolgot lezártnak tekintem :D (kb 20 épitész/műszaki ellenőr/femű praktizáló kollégával beszéltem erről a napokban, a véleményünk egyezik) |
|
A hozzászólás:
Előzmény:
 |
KömKel
2010-03-18 21:54:05
|
53
|
Nah, kibeszéltük a dolgot a kollégákkal, és utánaturkáltam kicsit.
http://www.epitesijog.hu/content/view/162/41/
Mindezek alapján továbbra is csak FEMÜ kell, aki az épittetővel szerződik le. Ezáltal közvetlen irányitási joga van a vállalkozók fölött, de ez mondjuk eddig is igy volt. Magyarul betartatja a szakikkal a terv szerinti kivitelezést... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|