Keresés

Részletes keresés

Eddy N Creative Commons License 2010-03-18 22:10:32 55

Itt meg azt írják, amit én is mondtam, hogy kell műszaki ellenőr, ha több vállalkozó is dolgozik az építkezésen (tehát nem generálkivitelező):

 

http://www.epitesijog.hu/content/view/163/66/

 

Na, most akkor mi az igazság...?

Eddy N Creative Commons License 2010-03-18 22:02:57 54

Ugyan csak átfutottam a szöveget, de ez a mondat megfogta a szemem:

 

"A b) pont kimondja, hogy a kivitelezési tevékenységet névjegyzékbe vett olyan felelős műszaki vezetőnek kell irányítania, aki egyrészt a kivitelezővel tagsági, alkalmazotti vagy megbízotti jogviszonyban áll"

 

Nem tudom, hogyan vontad le ebből a szövegből a következtetést, hogy:

 

"Mindezek alapján továbbra is csak FEMÜ kell, aki az épittetővel szerződik le. "

 

Amit én eddig hozzáfűztem a témában, azt nem magamtól találtam ki, hanem a mi femünk magyarázta el.

A hozzászólás:
KömKel Creative Commons License 2010-03-18 21:54:05 53
Nah, kibeszéltük a dolgot a kollégákkal, és utánaturkáltam kicsit.

http://www.epitesijog.hu/content/view/162/41/

Mindezek alapján továbbra is csak FEMÜ kell, aki az épittetővel szerződik le. Ezáltal közvetlen irányitási joga van a vállalkozók fölött, de ez mondjuk eddig is igy volt.
Magyarul betartatja a szakikkal a terv szerinti kivitelezést...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!