Keresés

Részletes keresés

vadckor Creative Commons License 2010-03-18 09:27:04 29
Az építkezés pénzbe kerül, (nem tudom a többiek hogy vannak vele de én meglepődtem annak idején hogy az alap mennyi pénzt visz el (ásás, beton,acél)) főleg ha nem Petrocelliként akarsz építkezni és reális időn belül akarod befejezni. A markoló ésszerű megoldás, jobb mintha hetekig vakondot játszanál...Vállalom a megkövezést de egy normális femüvel és pl. a legtöbb topic végigolvasásával kiváltható a műszaki ellenőr.
halinorbi Creative Commons License 2010-03-18 09:20:22 28
"az altalad emlitett kismarkolos hivatalosan nem tudom mikent markolhat,"

? ő és a mixerkocsi (vagy bármilyen külsős) nem jelenthet problémát, hisz számlára dolgozik. És valszeg engedélye is van a tevékenységre. Innentől kezdve te nyugodtan megbízhatod.
Itt a gond a rokoni/baráti (ingyenes) segítséggel van.
KömKel Creative Commons License 2010-03-18 07:23:44 26
Igen, én magam falaztam, és az ácsmunkát is én csináltam mind a 150 m2 lakóterületre. Faterom kőműves, úgyhogy gyerekként már be voltam fogva, most csak be kellett melegiteni az irodában megpunnyadt izmokat :)

FEMÜ az apósom lett, aki szintén épitész, de eddig összesen kétszer volt kint, akkor is csak kiváncsiságból.

Az a baj, hogy én kihagytam 4 évet, külföldön dolgoztam. Előtte simán megoldottuk úgy, hogy családi ház tervezésnél az épitész mondott egy árat a femüségre, a tulajnak ha tetszett, akkor megköttetett az üzlet. Párszor kimentünk ránézni a házra, sosem volt ebből gond. (oké, volt ahol visszavontuk a femüt, mert olyan kókányolás ment)

Nem értem ezt a műszaki ellenőrséget, ez csak arra jó, hogy megint pénzt húzzanak ki az ember zsebéből. Ráadásul elárulom, hogy aki ilyen kis családi épitkezésekhez megy műszaki ellenőri jogosultsággal, azzal nincs minden rendben. Egyszerűen nem éri meg nekik ilyesmivel foglalkozni, annyira aprópénz. Vagy pedig megkérik az árát, abba meg az épittető rokkan bele. Harmadik verzió, hogy lósz.rt nem ért a szakmájához, és már sehol nem talál magának munkát...

Este megyek "konzultálni" pár sör mellett kollégákkal, akik között van műszaki ellenőr, épitész, stb. Megvitatjuk a dolgot, és tolmácsolom a megoldást (ha van)
A hozzászólás:
Borsoka. Creative Commons License 2010-03-18 07:05:04 24

nincs epitesi vallalkozo ismerosom, sajnos. de ha volna is, akkor is az altalad emlitett kismarkolos hivatalosan nem tudom mikent markolhat, az acs mikent acsolhat, stb. ugy, hogy kozben en dolgozom es nem egy kivitelezo. unokatestver kismarkolosom nincs.... 

 

en sem azt akarom, hogy feketen dolgozzon nalam senki, nem ertek egyet ezzel a modszzerrel, de keresem a lehetseges kiskapukat, mert nem hiszem el, hogy egy kivitelezo arajanlataban szereplo 1-1,4 millio realis ar egy 40nm-es hazalap kiasasahoz-betonozasahoz. amikor valaki egy nyaralot megpedig egy kis fahazat akar osszerakni, annak bizony nem mindegy, hogy hol ad ki talan folosleges tobbszazezret. mivel nalam ez az a munkafazis, ami a legtobb penzt nyeli el, ertelemszeruen itt probalok kiskaput keresni, sajat magam nehany baratommal aki ert is hozza kiasni, kionteni. ami, ahogy megtudtam alabb, nem lehetseges. hacsak nem unokatestverek....

 

kom-kel, jol ertem, te az egesz hazat egymagad huztad fel? nem volt munkaellenor, vagy minek hivjak, ejnyebejnyezni? a femu reszet hogy oldottad meg?

Előzmény:
halinorbi Creative Commons License 2010-03-17 22:17:32 22
az alapásás pont rossz példa, mert jobban megéri egy kismarkolót kihívni, hisz 15-ért egy óra alatt végez. (nektek meg rámenne a hétvégétek)

A betont is jobban megéri mixerkocsival hozatni, mint keverni.


Gyurma30!
én is sajátkezűleg (+hétvégenként a rokonok) építettem a házamat. (koszorúk vasalása, falazás, ács munka, belső dolgok)

Egyedüli külsős "szakember" a riasztós volt.

Nézzetek az ismerősök között egy építőipari vállalkozást, és papíron menjen az ő nevükön. A "feketemunkáért" viszont tényleg megbüntethetnek. Nagy balhé volt ebből 3-4 éve, amikor példát statuáltak a szüretelőkön.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!