Keresés

Részletes keresés

vadckor Creative Commons License 2010-03-17 10:25:03 13
Elvileg az EU-ban szabad a munkaerő és a szolgáltatások szabad áramlása, de érdekelne egy munkaügyi ellenőrzésen mit szólnának az ellenőrök, ha lengyel céggel és szakemberekkel építene valaki....hivatalosan...
Eddy N Creative Commons License 2010-03-17 10:23:25 12
Legjobban akkor jársz, ha magadnak vezeted a naplót. Ha bárki másra bízod, tuti nem lesz rendesen kitöltve.
A hozzászólás:
Borsoka. Creative Commons License 2010-03-17 10:13:59 10

aha szoval en a sajatomat epithetem apammal meg az ocsemmel. mar ha ertenek hozza (nem ertenek, ugyhogy ez ugrik).

 

arrol tudtok-e valamilyen informacioval szolgalni, hogy EU tagallamban bejegyzett kivitelezo ceg mikent tudna hivatalosan epiteni? csak ebben az egy epitkezesben, egyebkent ok "odahaza" dolgoznak.

 

es vegul, ugy tudom kis meretu epitkezesnel (mint pl nalam a 40nm-es konnyuszerkezetesnel) nem kotelezo a FEMU, ilyenkor mi a teendo? a naplot az adott szakember vezeti, de mi a procedura? miben kulonbozik a ket modszer?

B.

Előzmény:
bigedy Creative Commons License 2010-03-17 09:55:40 7
Kiáshatod a barátaiddal az alapot, meg felépítheted a házat kalákába, csak előtte alapíts egy építőipari céget, jelents be az embereket, és fizess utánuk járulékot. Nagyon logikátlan,ha tényleg ilyen törvényt hoztak, de elképzelhető. Talán még az alapvető emberi jogokat is sérti. A törvény célja nem az építőipar szabályozása lehet, nem az hogy kiszűrjék a szakmából a felelőtlen, nyerészkedő kivitelezőket, hanem egy buta egyszerű nem átgondolt módon akarnak fellépni a feketemunka ellen. Biztos volt már példa rá, hogy kivonult a hatóság egy építkezésre ellenőrizni, és még a magyarul beszélni nem tudó román segédmunkás is a tulajdonos "unokatestvére" volt.

Amikor én építkeztem, két és fél éve akkor csak a FEMÜ kellett. Műszaki ellenőr szerintem egy hitelből épülő házhoz kell, a készültségi szint megállapításához a bank részére, de lehet hogy nincs igazam.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!