|
|
|
|
 |
DimensionSeven
2010-03-09 14:42:59
|
2546
|
| Kezdésnek az sem rossz, ha beszerzel kicsi pénzért egy sokat használt D70-et (vagy D40-et), amit házilag átszerelsz egy passzentos IR-pass filterrel. |
|
A hozzászólás:
 |
ikarepma
2010-03-07 15:46:03
|
2545
|
| Köszi szépen, megnézem mit lehet átalakítás nélkül kihozni belőle, nagy átalakítást nem akarok annyira még nem ragadott amgávala dolog. (de kitudja) |
|
Előzmény:
 |
DimensionSeven
2010-03-07 12:27:20
|
2544
|
A tendencia az, hogy a növekvő pixelszámú szenzorok elé egyre erősebb hotmirrort szerelnek gyárilag.
A 6 MP-es Sony CCD-k (D100, D70, D70s, D50, D40) előtt gyenge (még ha nem is egyformán gyenge) volt a hotmirror, napos időben akár szabad kézzel is kitartható záridők (1/20-1/30) voltak elérhetők közel nyitott obinál.
A 10MP-es Sony CCD-k (D200, D80, D40x, D60, D3000) előtt már erős volt a homirror, nyáron, verőfényes délidőben alap iso-n és f6,3-on kb. 15-30 sec. kellett.
Bár még nem próbáltam ki ilyen irányban a D90-emet, a trend alapján gondolom a D300/D90/D5000 vázakban még erősebb lehet az infrablokkolás a 12MP-es CMOS előtt, akár percekről is lehet szó.
Úgyhogy hacsak nem vagy oda a hoszzú expós képekért (bárányfelhőkkel és vízparton tud ám ütni rendesen az is!), javasolt az átalakítás. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|